АПРИЛки в девети месец влизат, бебчета започват да излизат. – ТЕМА 4

  • 24 786
  • 731
  •   2
Отговори
# 630
  • Мнения: 72
Delightful  Аз много се бях надула накрая .... Отне около седмица докато почнат да спадат. На 10 ден всичко си беше нормално.

# 631
  • София
  • Мнения: 278
Привет от мен 😀 Честити да са новите бебета!

По повод хормоните след раждането, аз всяка нощ се будя вир вода. По спомен с баткото това потене го имах също, но за кратко.

Моят син се е разлигавил до неузнаваемост. Преди не се е държал по този начин. Не знам на бебето ли се дължи или е период или имитира някого, но не мога да си представя да остане вкъщи. Той е много енергично дете, не се спира и трябва постоянно да е навън. С бебе на 10 дни няма как да му осигуря нон стоп забавление. Отделно си харесва групата и ходи с желание. Когато е вкъщи прави само бели и генерално не слуша.

Ronnye, малката заспива сама, ако се е оригнала хубаво. Ако не, започва да мрънка като я сложа в кошарата.

# 632
  • Мнения: 276
Аз след раждането съм също толкова изнервена, както и преди.

И при мен ситуацията с баткото не помага. В началото се опитвах да бъда толерантна към всякакво поведение, защото знам, че му е трудно, но май постигнах обратен ефект. Аз се изнервих още повече, случва се да му викам, карам му се често. От една страна неговото поведение е по- различно, но аз съм наясно, че това не е решение и ето, че често не мога да се въздържа. И той ходи на градина, но не всеки ден, а дори и да е там за няколко часа вкъщи наваксва с поведение. Под 3 е, но напълно разбира какво ги върши.

За оригване и аз не винаги се справям, но тогава опитвам да го държа повече прав. Но не го смятам за задължително, общо взето следвам съветите на Emma Hubbard и според нея може и без.

# 633
  • Мнения: 5
Здравейте! Моята също имаше проблем с оригването и трябваше всички пози да минем докато нацеля най-ефективната. След хапване я слагам на гръдния си кош по-коремче, в полулегнало положение, както съм си на леглото облегната и за сега жънем голям успех. Понякога отнема и 10-15 минути, но е доста удобно и даже приятно. На кърма е ако има значение. В другите пози връща мляко и мрънка.

# 634
  • София
  • Мнения: 3 450
Аз този път се разминавам с ок потене. Предния път беше ужас, обриви имах чак. От време на време има и миризма дори след баня, но се надявам и тя скоро да изчезне.

Иначе вчера контролният преглед мина ок. Почти всичко се е свило до преди бременния период. Имам зелена светлина за почване на тренировки след 2 седмици.

Баткото не знам как да коментирам. Опитваме се да внимаваме как му се караме. Повече обясняване и викане вече в крайни ситуации. Доста се е вдетенил/вбебенил. Не иска сам да се облича, не иска сам да се храни, иска постоянно прясно мляко да пие. Опитва се да се налага и като изпадне в някое емоционално състояние почва да блъска, удря, хвърля или реве истерично. Тогава нито ни чува, нито разбира какво му се говори. Надявам се в даден момент да се поуспокоят нещата. След празниците ще е на градина някакви дни все пак. Юни месец също решихме да ходи поне едно 2 седмици (надяваме се). А от септември и допълнително спорт извън градината, малко да канализира енергията си още някъде. Как ще стане логистично ще видим.

# 635
  • Мнения: 345
Аз вече загубих следата кои майчета все още бременеят Rolling Eyes
Аз не помня пптене от предните бременности, но пък към края на тази бременност и сега се потя нощем, но не всяка нощ и си мислех, че е от одеялото, защото преди се завивах с олекотена а пък тази зима вкарах одеяло вместо олекотена в чаршафа, но явно не е от това Sweat Smile
Относно малката разлика при децата, от сорта на 3-4 год е неизбежно да има ревност и тя наистина се проявява по всевъзмобни начини. Нашия батко на времето много се вдетиняваше а в последствие малкия започна да се държи по зряло от по рано, а още по в последствие пък е хубаво, защото уеднаквяват интересите си до голяма степен в даден момент, но тук говоря за еднополовите, не знам как е с двата вида Relaxed
До скоро и двамата батковци се правеха на палячовци, всякакви щурурии измисляха, но от както се появи бейби бос някак си олегнаха, съобразяват се, особено големия направо е неузнаваем Heart
Чай не за колики а само за разхлабване някой ако може да препоръча? Ние сме само на АМ и ходи веднъж на 2 дни. Педиатърката още и в болницата каза, че е нормално, но милия вчера се поизмъчи целия ден някак си не успя да спи спокойно. Иначе на втория ден след приема на Био Гая успява, но това на втория ден, а ми се иска поне веднъж дневно да се случва, за да му е по лекичко и на него.

# 636
  • Пловдив
  • Мнения: 619
Ох, това оригване, с баткото го ненавиждах и сега пак. Никак не умея и като не я оригна хълца или връща мляко. Драма настава.... Мъжът ми е спец в това отношение!

# 637
  • Мнения: 161
Момичета, някоя знае ли колко капки Ка вит трябва да дам, в епикризата пише да дам на 28 мия ден, но не пише колко капки. От стария Ка вит бяха 2 капки, но е спрян от производство и сега е К1 омега вита, но той е по-слаб и до колкото разбрах трябва да дам 20 капки. Някоя от вас дали е запозната?

# 638
  • Мнения: 41
Момичета, някоя знае ли колко капки Ка вит трябва да дам, в епикризата пише да дам на 28 мия ден, но не пише колко капки. От стария Ка вит бяха 2 капки, но е спрян от производство и сега е К1 омега вита, но той е по-слаб и до колкото разбрах трябва да дам 20 капки. Някоя от вас дали е запозната?

На моята рецепта пише 20 капки витамин К1.

# 639
  • Мнения: 688
Аз дадох 20 капки на 30тия ден. Отмерих в една бебешка лъжичка и ги изсипах в биберона на шише и после дадох биберона на малката.
Оставям линк към една публикация относно витамин К1:
https://www.facebook.com/share/p/FidSK9jdMZBESKDJ/

# 640
  • Пловдив
  • Мнения: 619
И при мен пише 20 капки. А с баткото в епикризата нямаше нищо за витамин К, съответно като майка за пръв път и аз не бях осведомена и не дадохме изобщо на 30-ти ден. Мисля, че тогава в доста от епикризите липсваше. Сега стриктно следя, за да не изпуснем. С второ определено е по-различно.

# 641
  • София
  • Мнения: 3 450
В нашата епикриза пише да се даде от педиатър на консултацията. Първият път също беше така и няма да давам сега. Като отидем при педиатърката тогава. Не е и споменавала нищо да даваме сами (освен витамин Д), а бяхме при нея преди 10тина дена.

# 642
  • Мнения: 161
Благодаря ви, момичета!

# 643
  • Мнения: 76
Момичета, какъв е този витамин К?
В епикризата на малката нищо не пише за такъв нито, че е даван, нито, че трябва да се даде.
На 10-тия ден бяхме и при ЛЛ, но и той нищо не каза.
Дали има вариант да са й дали в родилното или трябва да се приема продължително…

# 644
  • Мнения: 650
И в моята епикриза е описано като препоръка към ОПЛ на детето да се даде витамин К, но на дъщеря ми, която също се роди в Токуда през 2021, ѝ ги дадоха на втория контроен преглед в болницата. По спомен педиатърката ме попита след това дали да ги дава, но аз ѝ казах, че вече са дадени. Предполагам и сега за малкия ще бъдат дадени в Токуда, ако не, на следващия ден сме и при педиатърката, за да го запишем най-сетне.

Общи условия

Активация на акаунт