Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 84

  • 18 656
  • 514
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 821
2 бременостти имам. Без температура са и двете.

# 361
  • Мнения: 41
2 бременостти имам. Без температура са и двете.
Благодаря Ви и още едно въпросче имам,нямам никаква промяна в гърдите нито нараснали ареоли, нито потъмнели и чак толкова болезнени зърна,а казват по принцип,че трябва да е така,нормално ли е да няма пък?

# 362
  • Мнения: 3 673
Радвайте се на бременността си. Не сравнявайте симптоми по интернет. Всяка жена е различна, всяка бременност е индивидуална. Аз не съм имала температура, не съм повръщала нито веднъж, нямам киселини все още и се надявам да не се появят. Нямам болезнени гърди и зърна, даже не са ми порастнали кой знае колко гърдите (30та седмица). Ареолите ми потъмняха по-късно. Изобщо аз лично нямах кой знае какви признаци на бременност в началото. Ако изключим липсата на цикъл, можеше и до 4-я месец да не разбера, че съм бременна. Неразположения - 0.

# 363
  • Мнения: 41
Въпреки че разбрах за бременността преди закъснението сега около датата на цикъла постоянно ме боли стомаха,но естествено цикъла няма да дойде,а имам само гъст многооо блед жълт секрет но е много блед не е някакво възпаление,това нормално ли е?2 дни ми остават до уж цикъла

# 364
  • Мнения: 32
Момичета аз се сетих с мойте вечерни размисли.
От кога започнаха да ви пускат изследвания.
Аз съм в 10г.с но до момента имам пуснати само урина, за тсх, витамин д и б12.
Никакви други кръвни до момента нито биохимичен скрининг все още

# 365
  • Мнения: 1 821
За гърдите е различно. Предната бременност започнах на 47 кг и бях с чашка В. Завърших с D - нямаше тениска у дома, която да ми стане. Бяха огромни. Изхраних 3 бебета. Сега започнах на 50 кг, качила съм 3 кг и вече съм между С и D. Коремчето ми е като на всяка жена на моята възраст, че дори и по-малко и не се забелязва бременността ми. В началото на 4-тия съм.
Изследвания ми правят от 10 г.с. Тогава се записах на ЖК. Вече 2 пъти са ми пускали изследвания.
Първият път ПКК, урина, стандартните за спин, сифилис, tsh, ft4, за тромбофилията изискуемите + кръвна група. За спин и кр. група ги имах, но трябвало задължително да се направят. Сега последно правих микробиология, ПКК, урина, СУЕ,  АПТТ, Д Димер и фибриноген, желязо, ТЖСК и феритин, tsh, ft4. Доплатих за щитовидната и желязо. Другите бяха по ЗК.

БХС не съм желала. Правих пренатален тест. Следя всекидневно кръвното по препоръка на лекар след няколко дни високо (от 6 дни отново си е ниско до нормално), ако има изменения ще направя кръвен тест за прееклампсия. Три показателя са и ще покаже точно.

# 366
  • София
  • Мнения: 36
До момента нямам нито едно изследване.  В 9 +2 г.с. съм.
Гърдите ме понаболяват. Гади ми от време на време, но не непоносимо и се оправя като хапна нещо  например плод.
Коремът ми като след 3ти месец Grinning,  ама щото имам сланинки. Аз качих 2-3кг още при подготовката за трансфер. Преди това бях на кето режим,  за да контролирам теглото си, сега не се ограничавам толкова, заради бременността.

# 367
  • Мнения: 617
Момичета аз се сетих с мойте вечерни размисли.
От кога започнаха да ви пускат изследвания.
Аз съм в 10г.с но до момента имам пуснати само урина, за тсх, витамин д и б12.
Никакви други кръвни до момента нито биохимичен скрининг все още
Кръвни пуснах около 11 г.с .
Кръвна картина и секрет,биохимичния скрининг се прави около 12-та седмица,след като мине първата фетална морфология.

# 368
  • София
  • Мнения: 3 449
Момичета аз се сетих с мойте вечерни размисли.
От кога започнаха да ви пускат изследвания.
Аз съм в 10г.с но до момента имам пуснати само урина, за тсх, витамин д и б12.
Никакви други кръвни до момента нито биохимичен скрининг все още

Към 11-12гс ми пуснаха първите изследвания. ПКК, урина, феритин, ТСХ, антитела и кръвна група (аз съм с отрицателен резус фактор), витамин Д и Б12, СПИН, Хив и хепатит. Май друго тогава нямаше.
После всеки месец ми следиха ПКК, урина, желязо и феритин, ТСХ и двата витамина.

# 369
  • Мнения: 540
Дадоха ми голям списък с изследвания още в началото. Около 6г.с. ги направих, за над 500 лв. И бременността приключи малко по-късно. За мен няма смисъл да се бърза, освен ако изследванията не са изключително важни за началото на бременността.

# 370
  • Мнения: 41
Въпреки че разбрах за бременността преди закъснението сега около датата на цикъла постоянно ме боли стомаха,но естествено цикъла няма да дойде,а имам само гъст многооо блед жълт секрет но е много блед не е някакво възпаление,това нормално ли е?2 дни ми остават до уж цикъла
?!

# 371
  • София
  • Мнения: 1 188
Не съм имала и нямам жълт секрет. Да ти пуснат за всеки случай микробиология, ако те тревожи.

# 372
  • Мнения: 1 821
One* Аз не съм плащала за изследванията при АГ на ЖК. Само за пренаталния тест и доплащам за допълнителни, които реши хематологът извън тези, пуснати по ЗК. Но обикновено не надвишавам 50-60 лв. Преди това по около 150 до 200 лв ми струваха на всеки 3 седмици.

# 373
  • София
  • Мнения: 352
Привет! Биозин мама и витамин Ц през цялата бременност ли са позволени? Че ме надуха вятър и съм напът да настина…в 32гс съм.

# 374
  • София
  • Мнения: 3 449
Биозин пих през цялото време. Витамин Ц само веднъж към края за 10 дни при една настинка.

Общи условия

Активация на акаунт