Майски бебета 2024г. - Тема 12

  • 17 347
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 584
Стискам палци и аз! Нека постои още малко вътре и ти да си добре!

# 61
  • Мнения: 234
Ellie, всичко ще бъде наред ♥️ Дано да се нормализира кръвното. Биха ли ти кортикостероиди за дробчетата на бебето?

Karina, аз като цяло слънцезащитни спрейове не харесвам, не знам защо се подлъгах. Но на тази марка вече съм им сложила бан. Много са скъпи, за да има проба - грешка. Ще гледам на другите медицински марки, но вече през INCI.

# 62
  • Мнения: 987
Стискам палци и аз, още седмица поне да постои Simple Smile. За кортикостероиди след 34 г.с. мисля, че не се прилагат.

Аз ползвам heliocare fluid за лице за мен. За детето главно търся минерален също, доволна съм от Авен, биодерма. Също съм ги ползвала и за мен. Но и двамата сме с по-матова кожа. Единственото от което сме се зачервявали е wooden spoon. Таткото ни ползва сензитив сериите на ДМ и Лидл и е доволен, а е много бял.

# 63
  • Мнения: 71
В сравнение с престоя ми в болницата в Пазарджик тук направо ми се вижда друга планета. Някои може да помнят как в 13 седмица лежах с кървене и никой не се сети дори да ме погледне на ехограф... Трети път минават за кръвно от приема ми към обяд (130/85 беше ей сега). Сега мина лекарка да ми каже, че изследванията ми са добре и най-важното - нямам белтък в урината. Имало кетони, та да пия много вода, но да не се тревожа. Утре като се видя с моята АГ ще съм по-спокойна, ама засега се надявам да си седи девойката и да мърда повече.😀 За инфекции никой нищо не ми е казвал. Благодаря за милите думи на всички. 🥰

# 64
  • Мнения: 277
Ellie, с теб сме, кураж! Всичко ще е наред! Как са дробчетата на бебето?

Въпросче - какви лекарства да си сложа в запаса за аптечка за бебчо? Освен спиртовете за пъпче, марли, клечки за уши с ограничител.. сигурно панадол или нещо подобно?

# 65
  • Мнения: 113
Ellie стискам палци всичко да е наред и да се прибираш вкъщи бързо

С това темпо на писане, първите бебчета може да не пристигнат в тази тема, а в следващата Grinning

Аз да ви се похваля, че днес приключихме ремонта, спалнята ни вече е наредена и остават само дребни неща за подреждане.

Багажа вече ме чака готов, всички дрехи, колички, столчета, люлки, чаршафчета и каквото се сетите е изпрано. (Прах тапицерията на всичко, понеже са ни 2ра ръка).
Та, смея да твърдя, че сме горе-долу готови, дребни неща остават за подреждане и натаманяване, ама вече съм спокойна.
Бях се притестила, че идната седмица влизам в 38-ма, а ние бяхме разрушкани от всякъде.

# 66
  • Мнения: 584
Радвам се, че нещата са добре! Дано нямаш повече стряскащи моменти и бебката да си седи до когато трябва.

Браво и на висчки, които вече са към финала с приготовленията. Остава вече да си чакаме появата на бебоците 🍀❤️

За лекарства ще изчакам педиатърката да мине след изписване и да ми даде насока какво е редно да имам в запас. Иначе стандартните неща спирт, тампончета, физ. разтвор ще ги подготвя.

# 67
  • Мнения: 420
EllieFromTheValley, всичко ще бъде наред! Особено щом няма отклонения в изследванията. Стискам палци бебето да си поседи още малко в корема и всичко да мине по мед и масло!

# 68
  • Мнения: 271
Здравей,
И аз съм в болница поради същата причина. Увладяхме положението ама е гадно в тия болници.

Аз да помрънкам, че съм в болница. Цяла сутрин изобщо не усещах бебето, а обикновено е много активно като стана. Отидох в болница да проверя какво се случва - то си е добре, ама аз не особено. Кръвното ми беше 150/100 и ме приеха. Дадох кръв и урина, гледат за прееклампсия. Успокоиха ме, че и да има нещо, бебето е 2900, аз съм в 35+4, така че и да се наложи да го извадят не е толкова зле положението.

# 69
  • Мнения: 7 128
Да Панадол,Нурофен който май след 3м и Куул пач за след ваксини ще добавя

# 70
  • Мнения: 291
Към момичетата, които са в болница в момента - пожелавам ви всичко да е наред, винаги е по-добре да сте под наблюдение, сигурна съм, че всичко ще има хубав завършек! Аз самата лежах 2 пъти дотук и винаги ми е давало някакво спокойствие, като знам, че съм взела мерки и се полагат нужните грижи за мен.

Относно слънцезащитата - аз изкарах бременността с минералния флуид на Авен (в бяла опаковка е), но не ми хареса. Запушва порите, със слагането на по-малко количество и по-старателно нанасяне белите следи са поносими.
Предпочетох го, защото в началото на бременността четох доста за безопасната козметика и не се препоръчваха химични филтри.
Преди това години наред ползвах anthelios xl флуида на La Roche posay и нямам търпение да се върна към него, просто някъде четох, че съдържа химични филтри, които не са ок по време на бременност.

# 71
  • Мнения: 753
Момичета пожелавам ви скоро да се възстановите и да се овладее положението. Пращам ви прегръдки Heart Още малко трябва да издържим. Heart
Възхищавам се на тези,които сте готови с всичко.Аз се надявам тази седмица да довърша поне по-голямата част от покупките.Но аз и много малко неща съм взела досега.

# 72
  • Мнения: 824
Момичета, стискайте зъби още малко, вижда му се края 🍀 Поне в болницата сте под наблюдение 😊
И аз се възхищавам на всички готови. Аз съм готова с пазара от седмици, а само отлагам прането и подреждането, изобщо не ми се занимава. Този Nesting синдром е пълен мит, нямам дори порив ☹️

Момичета, от коя седмица започнахте тоновете? Знам, че вече е коментирано, но от толкова теми вече не знам къде да търся 😀 и всяка седмица ли ги правите или през седмица?

# 73
  • Мнения: 584
Аз съм от 28 седмица на всеки 2 седмици, а след 36-та на всяка седмица, но още не съм стигнала до там.

# 74
  • Мнения: 7 128
И аз отлагам прането 😁

Общи условия

Активация на акаунт