Важна ли е религията в отношенията на двама души

  • 6 124
  • 166
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 38 747
Аз умирам да бъзикам нашия доктор - арабин, като почне да ми обяснява за повече от две жени. Още повече, че той няма нито една и няма да има, а аз лошата, вече минах през два брака.

# 136
  • Мнения: 370
Аз умирам да бъзикам нашия доктор - арабин, като почне да ми обяснява за повече от две жени. Още повече, че той няма нито една и няма да има, а аз лошата, вече минах през два брака.

🙂
Два отделни брака, един след друг. Не си извършила престъпление.
А откъде знаеш, че докторът сега като няма жена, няма да има. Негова си работа. И най-вече колко.

# 137
  • София
  • Мнения: 38 747
На 40+ и вече е добил всички старо ергенски навици. Освен това иска млада мюсюлманка. Жив и здрав де, дано поне една женичка да му върже!

# 138
  • Down south
  • Мнения: 7 725
Да, според мен религията е важна.
Синът на приятелка от полски произход се залюби и ожени за девойка от индийски произход.
Голям сблъсък, голяма драма
След две години се разведоха, добре че нямаше деца в картинката.

# 139
  • SF
  • Мнения: 21 395
Много неща са важни за отношенията между двама души. И родителите им, и произход - култура и религия, и възпитание, и възраст, предишни връзки с деца, минало, здравословно състояние, пари, наследства, интереси, зависимости, професии, готовност, търпимост, секс и какво ли още не и то не в този ред, а понякога всичко накуп.

# 140
  • Мнения: 112
ММ идва от семейсто на католици и то вярващи, но самият той не е. Аз съм възпитана като православна християнка, но и аз не съм вярваща. Лек шамар беше за неговото семейство. Трудно ме преглътнаха. За детето няма да коментирам - свекито още е в един филм как малкият растял без посока, без корени, без разни други неща, които католицизма възпитавал. ОК съм, не се дразня. На празниците (техните) леко ме гледат като паднала от някоя друга планета. Вкъщи с ММ празнуваме и по 2та календара - да няма обидени.
За мен религията не би трябвало да дели. Напротив, да сплотява въпреки различията. Авторке, дано нещата се оправят при вас. Иначе ще е жалко.

# 141
  • Пловдив
  • Мнения: 14 697
Българи ли са семейството на мъжа ти?

# 142
  • Мнения: 1 410
Към Кокозавър: Да, но ако Вие и мъжът Ви сте християни, макар и от различни деноминации, и казвате, че трудно са Ви преглътнали и Ви гледат като „паднала", то как семейството на този мъж да преглътне лесно момиче от друга религия, израснало с други традиции и култура?

Просто според мен приятелят на авторката е трябвало да отстоява избора си и ако я обича - да се оженят, въпреки несъгласието на родителите му. Все пак животът му и изборите му са си негови. Той ще живее с нея.

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 23:58 от Radilena

# 143
  • Мнения: 112
Към Кокозавър: Да, но ако Вие и мъжът Ви сте християни, макар и от различни деноминации, и казвате, че трудно са Ви преглътнали и Ви гледат като „паднала", то как семейството на този мъж да преглътне лесно момиче от друга религия, израснало с други традиции и култура?

Просто според мен приятелят на авторката е трябвало да отстоява избора си, и ако я обича - да се оженят, въпреки несъгласието на родителите му. Все пак животът му и изборите му са си негови. Той ще живее с нея.

Да, християни, но католиците не са ни фенове. В центъра на Братислава един католически свещеник ми каза, че ще горя в Ада, защото не съм била от правата вяра. Това става 2013, събота следобед, докато седим с майка ми на кафе. Явно ни е чул да си говорим на български.

Познавам двойка - еврейн + православна християнка. Там нещата също не са лесни. Добре че мъжът не е религиозен.

# 144
  • Пловдив
  • Мнения: 14 697
Радилена, ами трябвало, ама не го направил, измъкнал се по терлици.

Цитат
В центъра на Братислава един католически свещеник ми каза, че ще горя в Ада, защото не съм била от правата вяра. Това става 2013, събота следобед, докато седим с майка ми на кафе. Явно ни е чул да си говорим на български.
Така описано, от нищото, това изглежда направо налудничава постъпка.
Но как словак разбира кой език е точно български и как разбира, че не сте българи католици (има такива, ако случайно някой не знае)?

# 145
  • Мнения: 1 410
Така е, Магдена. Явно приятелят на авторката се е уплашил. Има и по-страхливи хора.

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 23:57 от Radilena

# 146
  • Мнения: 9 691
Последните постове са доказателство колко безсмислени са религиите в съвременния свят...

# 147
  • Мнения: 112
Радилена, ами трябвало, ама не го направил, измъкнал се по терлици.

Цитат
В центъра на Братислава един католически свещеник ми каза, че ще горя в Ада, защото не съм била от правата вяра. Това става 2013, събота следобед, докато седим с майка ми на кафе. Явно ни е чул да си говорим на български.
Така описано, от нищото, това изглежда направо налудничава постъпка.
Но как словак разбира кой език е точно български и как разбира, че не сте българи католици (има такива, ако случайно някой не знае)?

български не знам дали е чувал. руски със сигурност. останала съм с впечатление, че чехите ни бъркат с руснаци - макар българският да звучи доста твърдо.
и за мен беше шок, но съм виждала и по-странни неща. в щатите съм се возила в метрото с псевдо вампири - показваха ми зъбите си. единият ми обяснява как един ден светът щял да потъне в мрак и само техният вид щял да оцелее LaughingLaughingLaughingLaughing

# 148
  • Melmak
  • Мнения: 3 243
На много места ни мислят за руснаци. Понякога като искам да се отърва от досадници, които ми продават гривни или други неща в западна европа казвам “Спасиба” и се махат веднага.

Много религиозните хора не са склонни да приемат друговерец или християнин с друга деноминация.


Наши приятели се зажениха преди 2-3 години. Тя католичка, той православен. Мислеха с църковен брак и в православната църква искаха да ги задължат да кръстят децата после по православната деноминация. Но отказаха, защото искат децата сами да изберат някой ден и направиха само гражданско. Иначе си уважават и двата видя порядки, тя е чужденка, той е българин.

# 149
  • Мнения: 1 410
Може и български да е чувал възпросният свещеник. Има немалко българи в Чехия и в Словакия. Самата аз като дете съм ходила два пъти на лечение в Чехия.

Общи условия

Активация на акаунт