Дългото чакане след трансфер- тема 112

  • 31 722
  • 804
  •   4
Отговори
# 405
  • Мнения: 913
Относно лежането след трансфер - точно обратното е нужно (не говорим за случаите на кървене след потвърдена бременност). Когато правих моя трансфер, изчетох страшно много литература по темата, и освен в бг мама, никъде не видях достоверен източник, който да насърчава за лежане. Аз си се движех много от деня на трасфера, до деня, в който влязох за раждане. Имах 2 почивки за по 2-3 дена заради зацапване (не беше поради отлепяне на сака) и това е. Аз съм активен човек, не мога да си представя да легна и да почна да мисля само за това; когато сме дейни и запълваме времето и мислите си, чакането след трансфер минава неусетно.

# 406
  • Мнения: 2 005
Celeste_10 и аз бях човек на движението, ама като се наложи лежах до раждането. Именно лекарите са тези, чието мнение е важно. Не ние от форумите. А онези от Патология + Сигридов и още няколко бяха на едно и също мнение. И ставах от леглото само за тоалетна или много бърз душ. Да, гадно е да лежих. Много даже. Но знаеш защо го правиш. Първият триместър се закрепят плацентите и затова физическото натоварване не е препоръчително.
В 8 г.с. , преди месец, прокървих. Еми пак лежах. Този път ужасът да се повтори бременност 1 беше голям.
Лежане без индикации за такова не е наложащо. Но когато ги има, спасяват живота на рожбата ти.

# 407
  • Мнения: 387
Момичета направо съм съкрушена , лекаря казваше бластоциста е с отлично качество , лигавицата на матката беше 10 на места 11 изследвания всичко беше наред . Вляхме интралипид бяха ми леко завишени нк клетките . Фраксипарин слагах след трансфера и вчера на 10 ден 0.1 на теста ....
Не мога да разбера , кариотиповете нямаме проблем .. Бия си главата от вчера и не мога да проумея какво е станало , защо изобщо е нямало имплантация .. беше ми първи трансфер Зет .

# 408
  • Мнения: 144
Nia84 аз бях по абсолютно същия начин при първия ми трансфер. Лигавицата беше супер ембриона беше с отлично качество имаше направен и ПИД, което изключи да има хромозомни аномалии и въпреки всичко не се получи. При вас може да се оправдаят, че може да е бил генетично увреден понеже това е най-лесното оправдание като не е правен ПИД, но при мен нямаше с какво да се оправдаят просто не е станало и това е...

# 409
  • Мнения: 387
Имаме замразени може ли да им направят ПИД другия път и пак може ли да подадем към цар само за трансфер ? Може ли в мен да е проблема аз да не съм задържала ембриона . Вече не знам какво дя мисля в мен ли е бил проблема в бластоцида ли ...

# 410
  • Мнения: 144
По принцип не е желателно щом вече са замразени да се взима проба за ПИД понеже трябва да ги размразят да им вземат биопсия и пак да ги замразят, което им намаля шансовете да оцелеят..
А относно ЦАР не може да кандидатствате само за трансфер. Ако нямате ембриони тогава кандидатствате за цялата процедура, но щом имате ембриони следващите трансфери вие си ги плащате.
Може просто да не се е получило този път, причините може да са много и при следващия опит да успеете..

# 411
  • Мнения: 28
Момичета за жалост успеваемостта не е толкова голяма и ако все път когато всичмо изглеждаше наред беше успешен опита щеше да е прекрасно и всички да имаме по една процедура и две деца и при естествените опити е така не става от юървия път.Имайте вяра ш!🙏

# 412
  • Мнения: 40
Здравейте, бъдещи мамчета/искрено вярвам, че ще бъде за всички ни/!
Включвам се отново. Трансфер на 5дневен бластоцист на 01.05.2024. Пия естрофем,дузофарм,аспирин, лтироксин,витамини, циклогест вагинално,инжекции пролутекс,достинекс. Нямам никакви болки освен на местата където бода пролутекса. Днес май и кръвоносен съд нацелих, защото посиня.
Предишния трансфер беше февруари,тогава бях подута и с болки,стигнах до някъде и после падна чхг.
Сега се чудя ,да лежа ли, да не лежа ли. Ще си пусна тест на 09.05 със сигурност. Няма смисъл да чакам дата на официален тест.
Като слагам пролутекс дали да си пусна и Прогестерон заедно с ЧХГ?

Пожелавам на всички положителни резултати, сила и смелост да се справим с всички изпитания 🍀🍼

# 413
  • Мнения: 28
Моят трансфер беше на 29.04 на 6 дневен почти сме заедно тестта ми е назначен за 11ти и аз се чудя дали да се тествам по-рано.Терапията ми е същата без достинекса.Също нямам никакви признаци за нищо,дори корема ми не е подут.Надявам се всичко да бъде напред.Ще чакам да пишеш за твоя твсг и успех😘

# 414
  • Мнения: 301
Горе главата, инвитрото работи и ще се получи и при вас. Имай търпение и вяра, докато опитвате винаги има шанс.
Въпреки неуспешните опити и аз ще продължа, за сега имаме 4 трансфера на общо 6 бластоциста. Правили сме хистеро, ЕРА, имунология, КИР-ХЛА, кариотип, тромбофилии, ползвахме и лепило при последните 2 трансфера. Остава само ПИД на следващите ембриони, но зависи и от бройката им. Не знам колко ще имаме другия път.
Не знам какво още да проверя, за да подготвя “апартамента” добре. Лекарите казват, че при нас е въпрос на късмет, защото условията са били идеални. Късмет е нужен явно и вяра ✨🙏✨

Успех на момичетата, които сега се включват, колкото повече положителни, толкова по- окуражително и стимулиращо 🍀

Момичета направо съм съкрушена , лекаря казваше бластоциста е с отлично качество , лигавицата на матката беше 10 на места 11 изследвания всичко беше наред . Вляхме интралипид бяха ми леко завишени нк клетките . Фраксипарин слагах след трансфера и вчера на 10 ден 0.1 на теста ....
Не мога да разбера , кариотиповете нямаме проблем .. Бия си главата от вчера и не мога да проумея какво е станало , защо изобщо е нямало имплантация .. беше ми първи трансфер Зет .

# 415
  • Мнения: 5
Здравейте, на 6ти ден с 3 дневно ембрионче съм. Знам, че е рано, но едва ли съм единствената нетърпелива … какво означава все пак този резултат, надявам се след осмия ден от трансфера кигато чхг нахлуе да се вдигне стойността му защото все пак не е 0

# 416
  • Мнения: 76
Здравейте, записвам се отново. Правила съм една инвитро процедура със 1 свеж и 2 замразени трансфера. Първия опит имах имплантация, но прокървих и не успяха да го задържат. На третия трансфер дори нямах имплантация. След смяната на клиника това ми е първи ЗЕТ. На 25.04 имах трансфер на един 5-дневен ембрион. Терапията ми е пролутекс - сутрин и Кринон гел - вечер, както и фолиева киселина.

Последна редакция: пт, 03 май 2024, 12:01 от Happiness 24

# 417
  • Мнения: 913
Hermes, този резултат е отрицателен, нищо че не е 0. Но много рано си се тествала. Защо си образувате този стрес? Ако бяха бластоцисти, имаше шанс, но с тридневни - много е рано за тест. Свеж трансфер ли е и каква е причината да на са изчакали до ден 5?

# 418
  • Мнения: 301
Доста раничко, за 3 дневен ембрион поне на 10-11 ден ще се види реално има ли имплантация или не.
При 5 дневните тествайте на 7-8 ден, за да се следи прогестерона и да се хване ако е биохимична. Тогава късното тестване няма да ги отчете.

Здравейте, на 6ти ден с 3 дневно ембрионче съм. Знам, че е рано, но едва ли съм единствената нетърпелива … какво означава все пак този резултат, надявам се след осмия ден от трансфера кигато чхг нахлуе да се вдигне стойността му защото все пак не е 0

# 419
  • Мнения: 5
Caleste, свеж трасфер съм. Първият ми опит миналата година беше неусоешен с 5 дневен. Така прецени доцента. Причината е че се е развивал по бързо и добре от останалите, които не стигнаха до замразяване или трансфер…
Дали има шанс да стане положителен…..🥺

Общи условия

Активация на акаунт