С какво ви дразнят свекървите? – 156

  • 30 298
  • 753
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 12 786
Колко интелигентни хора срещам, плакнали усти срещу млечница. Ето и тук, вече второ мнение чета. Поискани и непоискани съвети, надявам се младите родители, не само снахите, да мислят и четат критично. Не се сърдете, покрай млечницата се сетих.
Отричаме съществуването на гъбички в устната кухина ли? Като първия човек от тия двама, да кажа, че бебето ми беше недоносено и съм го кърмила с шише. Гума и кърма – гъбички без проблем. И набол зъб миех с четка напръстник, и мокри кърпи при смяна на памперс не съм ползвала. И не се сърдя, не настоявам, че съм интелигентна. Хубаво, че бившата ми свекърва беше тогава на фотосафари в Африка, та не можехме да я намерим да и кажем, че е баба, та изобщо не и хрумнало да идва и да прави връзка между измиването на устата и моята интелигентност Simple Smile

# 541
  • Мнения: 1 697
Майката и бащата решават! Няма по-по-най правилен.

# 542
  • Мнения: 2 322
Никакво съществуване не отричаме, Бояна. Не мисля, че разбра какво искам да кажа. Но пък сме квит, защото и аз не разбрах какво искаш да кажеш в последния си пост.

# 543
  • Мнения: 5 062
Честно не мога да разбера защо хората си мислят, че всичко се отнася до всяко бебе и до всяко семейство Grinning Голям зор да сме все прави.

# 544
  • Melmak
  • Мнения: 3 401
hechicera,
Като бивша кърмачка да ти кажа, че децата ми от бебешки шишета не са пили. Не искаха. Искаха само от мама. И аз съм давала след кърмене първите месеци с мини лъжичка вода за изплакване на устичката срещу млечница. Та не е чудно, че майка ти не е ползвала шишета. Може брат ти да не е искал.

Обратното. Не е искал от мама и е бил свикнал на шише. Обаче баба казала, че най-добре вода с лъжичка и майка ми го мъчила известно време и си продължила с шишето. Смисъл… майка ми е била на 21, сигурно не е знаела и тя кое е правилно и кое не, обаче си представям каква ще е моята реакция с подобни съвети.

Майката и бащата решават! Няма по-по-най правилен.
. Е това исках да кажа.

Кой решава? Ами засегнатият. В случая бебето не може да реши, решават родителите му.

# 545
  • Мнения: 6 995
Майката и бащата решават, да. Ние например имаме доверие на педиатърката и си я слушаме. И вода съм предлагала (малкият не искаше обаче), и на смесено хранене е бил, и е пил от бебешки шишета, и с лъжичка съм давала. Не съм го свиквала на ръце да заспива, спи си в кошарата, спи на шум, не е опитвал мед, торти и сладко не му давам, зрънчо и подобни боклуци също не му давам. И никак не ме вълнува дали Драганка и Петканка така процедират с децата си.

# 546
  • София
  • Мнения: 12 786
Никакво съществуване не отричаме, Бояна. Не мисля, че разбра какво искам да кажа. Но пък сме квит, защото и аз не разбрах какво искаш да кажеш в последния си пост.
Искам да кажа, че не е важно кой колко е умен като роди, а кой колко ще иска да се заяжда с него тогава Simple Smile Или изобщо. Всеки има право да бъде неадекватен или уплашен като нов родител, не мисля, че акълите на предишното поколение помагат, даже напротив. Не случайно и тук в първите месеци в отчетни е като война на световете, защото никой не знае какво прави, всички са с хормонална каша в главата, стресирани и недоспали и само остава някой да ти намеква, че си тъп или че не знаеш какво правиш Simple Smile

# 547
  • Мнения: 51
Тук в Италия след раждане предлагат акушерска помощ за напътстване на млади майки, ако някой иска. Аз лично с удоволствие се възползвам от планираните посещения и съм много доволна. Жената дава съвети на базата на опита си, но ме окуражава сама да взимам решения. А и винаги при нужда може да ѝ се звъни.

# 548
  • Мнения: 5 062
И акушерките са като свекървите Grinning И те си настояват на своето, а понякога не са прави. Педиатрите също. Така че се изисква собствено мнение и критично мислене, а не просто да се пуснеш по течението и да слушаш всеки съвет.

# 549
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Кои са слушали? Свекървите ли? В кой век е това? Laughing
Аз вече съм свекърва и като си гледам наборките, една не се сещам да си е слушала свекървата, камо ли безропотно да се е подчинявала. Но пък и сред познатите ми почти няма такива, които да са живели дългосрочно със свекърви.
Претенции – да, колкото искаш и то двупосочни – от свекърва към снаха и от снаха към свекърва. Ама послушание... По-скоро изслушване тип „Като ми пееш, кой ли те слуша“ и всяка си прави каквото си знае.
Може и да са правели каквото си искат наборките ти, но не можеш да ме убедиш, че не са мълчали докато са получавали съвети от свекърите си. Бас държа, че никоя от наборките ти не е посмяла да каже на свекърва си, че не ѝ е работа и няма право да дава акъл за каквото и да е. То това основно е дразнещото, а не дали ще послушаш съвета. Дори на мъжа си не е смеела да го каже вероятно, какво остава за майка му. А мълчанието се приема за знак на съгласие

# 550
  • Мнения: 2 322
Бояна, сега разбрах и съм съгласна, но няма нищо общо с това, което аз писах. А пък ти ме цитира. Нито напътствам, нито казвам, че някой е тъп. Прочети отново, но наистина няма допирни точки.

# 551
  • Мнения: 25 875
Може и да са правели каквото си искат наборките ти, но не можеш да ме убедиш, че не са мълчали докато са получавали съвети от свекърите си. Бас държа, че никоя от наборките ти не е посмяла да каже на свекърва си, че не ѝ е работа и няма право да дава акъл за каквото и да е. То това основно е дразнещото, а не дали ще послушаш съвета. Дори на мъжа си не е смеела да го каже вероятно, какво остава за майка му. А мълчанието се приема за знак на съгласие

Ма ко, възхищавам се на кристалната ти топка! Респект!
Естествено, че ти най-добре знаеш кой как е живял и какво е правил. Нали си бъдеща свекърва, много ясно, че ти си последна инстанция и вечно права. Laughing

hechicera_, това за даването на вода с лъжичка беше масов съвет едно време, чувала съм го и от медицински лица. Обяснението беше, за да не се отбие бебето или да не спре да пие мляко от шише, защото млякото е по-гъсто и се искат повече усилия при сучене, докато водата се поема по-лесно и бебето може да предпочете нея пред млякото.
Аз лично не съм давала вода с лъжичка, давах с шише. Моят син пиеше много вода и изобщо не му влияеше на теглото. Но пък в началото давах чай от копър вместо вода и предполагам по тази причина почти не усетихме коликите. Когато имах новородено, никой не споменаваше дори, че водата е вредна за бебетата – нито по книгите за бебета, нито медицинските лица, нито дори баба ми. Даже ми се смееха, когато се притеснявах, че бебето ми пие много вода.
А внучката ми си има родители, те си решават дали, кога и какво да дават. Аз там съм пас.

# 552
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Но не го отричаш, нали?
Иначе да, трябва да тренирам усилено, да не излагам гилдията. Аз свекърва ли ще ставам или лукова глава? Joy

# 553
  • Melmak
  • Мнения: 3 401
Ама проблема не е във водата и бебето, а в съветването. Да си прави всеки каквото иска с неговото бебе, сватба, рокля, живот, трапеза. Аз като ходя у свекърва ми не й казвам как да готви. Ако ме пита за някоя рецепта да обменим опит й казвам. Ако не ме пита си трая, ям каквото е ядливо и толкова. Очаквам същото.

Разбирам да се пита дали бебето пие вода, дали съм си купила рокля, как върви организацията. Това, което не разбирам е вмешателството и разни такива опити да накараш вегетарианец да яде най-хубавата пържола в тавата.

# 554
  • София
  • Мнения: 19 435
Може би някои хора успяват да отстоят своето без "не е твоя работа" и "нямаш право да даваш съвети". Наличието или липсата на адекватно възпитание важи и за двете страни, нищо че тук само свекървите са обвинявани.
Гледам, че масово се оплюва последният ерген и неговата маминка. Освен масовото обсъждане на режисирано риалити, по мое мнение е по-добре да си кажеш мнението навреме, отколкото след време да си траеш пред някоя снахичка, за да виждаш внучето.

Последна редакция: пн, 20 май 2024, 16:54 от Cuckoo

Общи условия

Активация на акаунт