На море в Гърция 2024 - II

  • 48 319
  • 786
  •   1
Отговори
# 705
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 516
Ако решите да пътувате до Крит с Minoan Lines, това са им условията за коли с алтернативно гориво:
MESSAGE FOR PASSENGERS TRAVELLING WITH VEHICLES USING ALTERNATIVE FUELS (AFVs). DEAR PASSENGERS, ACCORDING TO THE RECEIVED INSTRUCTION FROM THE AUTHORITES, FOR THE BOARDING OF ELECTRIC AND HYBRID (PLUG-IN) VEHICLES, IT SHOULD NOT BE EXCEEDED THE 40% OF THE TOTAL BATTERΥ CAPACITY, WHILE IN THE CASE OF VEHICLES USING ALTERNATIVE FUELS (LIQUID OR NATURAL OR PETROL GAS), IT SHOULD NOT BE EXCEEDED THE 50% OF THE TOTAL CAPACITY OF THE FUEL TANK. THANK YOU FOR YOUR ATTENTION.

# 706
  • Мнения: 11 342
Да, и аз това щях да кажа, че най-добре е отсега да проверите в сайтовете на компанията, там има дадена ясна и конкретна информация.
Другите, които пътуват до Крит, са Blue Star и Anek Lines.

Seajets също, но те са най-рестриктивни към електромобилите и също не ги харесвам по принцип Simple Smile

# 707
  • София
  • Мнения: 12 073
Само за информация - ако не сте ок с голотата и нудизма, голяма част от южен Крит не е за вас. Особено пък Сугия.

# 708
  • Мнения: 1 882
При пътуване в Гърция с кола, която не е собственост на шофьора(и не е лизингова) трябва ли да има пълномощно или е  достатъчно талона и застраховките?

# 709
  • София
  • Мнения: 14 969
При пътуване в Гърция с кола, която не е собственост на шофьора(и не е лизингова) трябва ли да има пълномощно или е  достатъчно талона и застраховките?
Кати, направете си едно на английски. Ако стане нещо, не дай Боже, ни със застраховател, ни с полиция ще можете да се оправите.

# 710
  • Мнения: 11 342
Необходимо е нотариално заверено пълномощно в превод на гръцки или английски език.

# 711
  • Мнения: 7 192
Тintiri , къде е "синята лагуна "Simple Smile

Синята лагуна е до о. Диапорос. Достига се до нея с лодка. Можете да си наемете такава.
Уникално място.
Снимката на аватара ми е от там. Heart

# 712
  • София
  • Мнения: 382
Фран , благодаря . Били сме 2 пъти във Вурвуро , но само по суша:) . ще я посетим .

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 576
Има ли автобус от Беницес в Корфу до Агиос Гьоргос юг. Сините автобуси са само на север, а сайта на зелените е затворен за България...

Последна редакция: пт, 14 юни 2024, 15:19 от Веронезе

# 714
  • Мнения: 11 342
Няма такава връзка.

Иначе за сайта на Green Bus е нещо ново и е страшна тъпотия, преди си работеше от БГ...

# 715
  • Бургас
  • Мнения: 2 145
a_alex, след месец не знам как ще е на Крит. Ние бяхме миналата седмица, все над 30 градуса, в сряда около 35. От рент а кар момчетата ни препоръчаха Плака бийч като чист, красив и предпочитан за шнорхелинг. Не е съвсем див, има шезлонги и барче, но не беше пренаселен, може би 15-20 човека да е имало. За настаняване и кола не мога да помогна, пътувахме организирано със самолет, а настаняването беше в Херсонисос, доста туристическо място пълно с млади хора - купонджии.
Ако някой има нужда от прясна информация за нещо в района, да пита.

# 716
  • Мнения: 2 776
Какви са ви отзивите за таверните в Неа Перамос тази година, може ли да препоръчате някоя, прилични цени и качество?
дравейте
Тази година всички ли барове на Амолфи са платени?
Има ли обозначени места за паркиране на свободните зони? В самото населено място има ли платени зони, слагат ли скоби, ако не си паркирал правилно?

# 717
  • София
  • Мнения: 1 955
В Неа Перамос препоръчвам таверни Kostantaki's и Apomero. Много са добри.

# 718
  • Мнения: 796
Здравейте,
Тази година ще почиваме в Торони. Знаете ли дали от градчето пътуват корабчета за интересни близки дестинации, например споменатият о. Диапорос? Благодаря!

# 719
  • София
  • Мнения: 1 759
Тази година и аз пострадах от некоректни гръцки хотелиери и се чудя как да постъпя. Резервирах едно студио в Лефкос, Карпатос за 2 нощувки още от ноември. Срокът за безплатно анулиране изтече миналия месец, а в края на май от booking ми дръпнаха и цялата стойност на резервацията. И тази нощ, събудена от ужасната буря и градушка, виждам, че имам странен мейл от booking, получен в 03.42 часа, според който от хотела искат да ми анулират резервацията, защото няма предплащане и ми дават 24 часа срок за реакция. Избрах опцията за потвърждаване на резервацията и получих ново писмо, в което от booking ме подканят да направя предплащане, за да не ми анулират резервацията. Написах на хотела, че вече съм платила всичко и няма как да плащам още. Заради проблема, не ме хвана сън повече. По обяд звъннах на booking и попаднах на много любезен служител, който ми даде напътствия как да постъпя, ако откажат да ни настанят следващата седмица, без да се наложи да доплащам. А цените в момента са доста високи и почти няма варианти за Лефкос, защото е малко селце. Тъкмо се поуспокоих и привечер получавам ново съобщение от хотела, в което ми казват, че тяхната собствена резервационна система е анулирала резервацията ми, защото била за 2 нощувки, а те приемали за мин. 3. Не знаели как съм успяла да запазя само 2, но вината, видите ли, била в booking. Последното е пълна лъжа, защото хотелът има собствен достъп до системата на booking и сам залага условията за резервиране. Изобщо е ясно, че не искат да ни настанят за 65 евро на вечер, защото в момента могат да вземат доста повече. Резервацията ми още стои активна и се надявам, че не могат да я анулират едностранно. Мисля да отидем на място и да видим какво ще стане, ще се настроя, че ще трябва да почакам. Като цяло съм много разочарована и не искам изобщо да оставам там, но няма да им отстъпя и платените пари. Защото ако не отидем, те ще имат право да ги задържат. Дано развитието на драмата ни изненада приятно, макар да се съмнявам.

Последна редакция: сб, 15 юни 2024, 00:02 от миленка_д

Общи условия

Активация на акаунт