Студенти в Нидерландия - 21

  • 47 824
  • 686
  •   10
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 1 451
Безкрайно ви благодаря, дами!

# 601
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 543
Ако пълномощното включва и банка, нека детето да го занесе лично в банката. Те допълнително ще позвънят и на нотариуса да проверят заверката.

П.С. Моят опит е с ПИБ.

# 602
  • Варна
  • Мнения: 2 059
Chervenokoska_2 може ли и на мен, ще съм благодарна!

# 603
  • Мнения: 29
може ли да пуснете едно пълномощно-генерално

# 604
  • Мнения: 1 446
Моето пълномощно включва няколко банки - сама съм си го носила, отказ нямам досега да ми го вземат. То аз и много рядко го ползвам, де.

# 605
  • столицата
  • Мнения: 3 867
-да получава документи за самоличност, да подава и получава ЕЗОК.
Това ми се е налагало на мен и си искаха да има изричен текст в пълномощното.
За личен лекар не знам как може с пълномощно. Не се ли очаква да си лично прегледан? Освен ако не е за изписване на лекарства при хронично заболяване.

# 606
  • Мнения: 8 294
За документ за самоличност се вписва при самото подаване за него, което става само лично (долу на бланката е упълномощаването за получваване).
ЕЗОК си го впишете  в пълномощното Hands V

# 607
  • София
  • Мнения: 1 451
-да получава документи за самоличност, да подава и получава ЕЗОК.
Това ми се е налагало на мен и си искаха да има изричен текст в пълномощното.
За личен лекар не знам как може с пълномощно. Не се ли очаква да си лично прегледан? Освен ако не е за изписване на лекарства при хронично заболяване.
За ЛЛ ми трябваше направление и не ми разрешиха да го взема.
Става дума са хронична алергия и ЛЛ няма какво да преглежда.

# 608
  • столицата
  • Мнения: 3 867
За документ за самоличност се вписва при самото подаване за него, което става само лично (долу на бланката е упълномощаването за получваване).

Така е, но моето дете беше попълнило пълномощното в заявлението, но не беше го подписало, защото мислело, че трябва да разпише пред служителя, после се заприказвали и пропуснали подписа. И аз отивам да взема паспорта и ми казват, че пълномощното не е подписано. Обаче аз вадя нотариалното пълномощно и готово. По-добре излишни  текстове в пълномощното, отколкото недостатъчни.

# 609
  • Мнения: 47
Мога да добавя за пълномощното да се впише задължително мобилния номер, незнам как го пропуснахме това 🙄Миналата година като го правихме, посочихме всякви институции,които по горе сте споменали.Наложи се в ДСК през учебната година да свърша дребна опция в банката и заради липса на посочен мобилен номер в пълномощното,отказаха да ми свършат работата,трябваше да чакам младежа,като се прибра.

# 610
  • Мнения: 43
Повечето банки искат изрично iban вписан в пълномощното. Единствено моя син имаше проблем с актуализация на данните в банката му, може по телефона, но тъй като има пълномощник вписан по сметката му трябваше лично. Той не плануваше да идва скоро и блокираха сметката, докато ни отиде лично. Сега е свалил евротръст и при следваща актуализация ще може дистанционно.

# 611
  • София
  • Мнения: 1 451
Мога да добавя за пълномощното да се впише задължително мобилния номер, незнам как го пропуснахме това 🙄Миналата година като го правихме, посочихме всякви институции,които по горе сте споменали.Наложи се в ДСК през учебната година да свърша дребна опция в банката и заради липса на посочен мобилен номер в пълномощното,отказаха да ми свършат работата,трябваше да чакам младежа,като се прибра.
Къде се посочва и с какво основание мобилен номер?

# 612
  • Мнения: 4 145
Мобилният номер не е траен индивидуализиращ белег. Днес е един, утре друг. Нечие своеволие е да изисква такъв. А принципно при разкриване на банкова сметка, вписват мобилния номер. Т.е. те го имат и ако искат да направят сверка с титуляра чрез телефонно обаждане, имат начин за това. Извън горното - ако детето закупи СИМ към чужд оператор, не е рентабилно да поддържа и абонамент в БГ. Т.е. на този етап не се знае какъв мобилен номер ще се ползва.

# 613
  • София
  • Мнения: 12 550
Боже, мобилен номер в пълномощното! Rolling Eyes Аман от неграмотни банкови служители! Единственият уникален индивидуализиращ белег е ЕГН. Преди време бях свидетел как банкова служителка на гише с апломб обясняваше на един господин, че актът за смърт, който представя, е с изтекъл срок и не бил актуален. Joy

# 614
  • София
  • Мнения: 948
Объркала го е с удостоверението за наследници. Все едно че наследниците се сменят през 6 месеца, ама айде... 🤓

Общи условия

Активация на акаунт