Септемврийчето подритва вече, а пък термина е още надалече!

  • 14 118
  • 607
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 140
Аз имам всякакви болки, защото само лежа(със серклаж съм) таз, кръст, гръбнак и един нерв ме боли от кръста чак до крака. Лек е движението, йога или разтягане леко, но предвид моето състояние, когато е нетърпимо за няколко дни увеличавам дозата магнерод това до някъде отпуска.

# 466
  • Мнения: 1 487
При мен само понякога усещам нещо като разтягане ниско в корема, но друго ме мъчи - ужасно ми изтръпват целите ръце през нощта и ме болят, та се будя постоянно. Нямало лек май, та трябва да стискам зъби до раждането…
Азалия, ние все още нищо не сме купили. От другия месец ще започнем малко по малко…

# 467
  • Мнения: 856
Хармони, обикновено изтръпването е заради липса на магнезий. Ако не пиеш можеш да се консултираш с АГ за проблема и със сигурност ще изпише.
Азалия аз купих само количка, айде и едни дреболии от али експрес като четка за миене на шише, термометър за вана. Даже не знам какво точно нямам, за да купя. Трябва да се организирам да си направя списък, но все нямам време. И живот и здраве да купя следващите месеци необходимото.
Предните дни, особено в събота, това бебе спеше ли какво правеше в такъв филм ме вкара, цял ден не мръдна....

# 468
  • Мнения: 5 529
Момичета и мен всичко ме боли.
Едмо на ръка мускула, където ви казвах, че ходих на невролог. От едната страна корема ниско, но не по белега на предишното секцио, а по средата сякаш ми е по - слабо чувствителен и усещам едно като разтягане. Опашката ме боли. Нито да лежа, нито да седя.

# 469
  • Мнения: 306
Прегръдки за всички , надявам се да ви минат болките 🫶
Аз нямам болки , все едно не съм бременна изобщо , като изключим моментите когато мърда девойката. 
Аз имам списък но се очертава ММ да го няма цяло лято , до 15 август и ще съм само с малката .
И ще ходя да си вземам самичка нещата  имам си списък но още нещо ми е рано . Аз почти няма да ползвам неща от каката както се казва , ще си и взема нови като изключим големите като количка , легло и тн.

# 470
  • Мнения: 725
Хармони, за изтръпвания магнезий, питай АГ. И мен почна да ме посхваща прасеца, та ще го почвам и аз. Миналия път пих Магне Б6, ама май никой не взима такъв, вие какъв пиете?
Ох, аз имам два гардероба с дрехи от малкия дето са му малки и искам да хвана да прегледам всичко и да видя какво ще запазя и другото директно да махам и да си освободя място, но за целта първо трябва да си освободя ден-два. Поне чорапи имам за целия китайски народ, новото бебе е обезпечено на този фронт хахаха

# 471
  • Мнения: 5 529
Аз пък почти никакви чорапи нямам от каката Grin къде са отишли, не знам.
Иначе дрешките си взех, ама нали уж няма да ми влязат в употреба. Хем че малката продължава да твърди, че бебетата са момче и момиче и лекарката се е объркала. Grin Моето шесто чувство говори същото, ама да видим.

# 472
  • Мнения: 234
Да се включа и аз в груповото мрънкане Grinning Моята госпожица не знам, как се разполага на моменти, но  ми притиска мехура и направо откачам, ходя до тоалетна през пет минути. Понеже си имам история с уринарни инфекции отпреди години, влизам веднага във филма с тия ходенки толкова често  да не съм лепнала някоя бактерия... за сега все излизат чисти изследванията слава богу, но е супер неприятно.
Иначе със спането е средно положението един ден спя, два не спя, защото не мога да си намеря място и все нещо ме боли и обратно. Крампи също получавам въпреки магнезия...
Не виждам друга да се е оплакала, но при по продължително движение започвам да имам болки в кръглите връзки.... Нека после някой ми обяснява, колко е чудесно да си бременна. Joy

# 473
  • Мнения: 490
Минавам да се отчета след преглед - мадамата ни е вече 603 грама и хематома е изчезнал Simple Smile Имам зелена светлина да си живея нормално, да си подновим сексуалния живот (докато още можем) и да си пътувам спокойно. Живот и здраве, обмислям да направим една екскурзия до Флоренция другия месец, покрай командировка на ММ в района.
Иначе АГ не се впечатли от оплакването ми за натиск на тазовото дъно, каза че е абсолютно нормално и да се раздвам че не е нон-стоп както било при жена му. Шийката е 32.4мм
Тия дни обаче ставам осезателно разсеяна и думичките ми бягат. Деня едва е преполовил, а аз не можах да се спомня на момента думите за пробиотик, фактура и лаптоп.... Ще става само по-забавно, сигурна съм.

# 474
  • Мнения: 66
Здравейте и от мен, минах фетална и аз, 21г.с, всичко е наред, 360гр, момче. Единствено водите са ми в норма, но под средната стойност, което трябва да се следи. Някой случайно чувал ли е някой трик, с който мога да си помогна да се увеличат? 😆

За разсеяността - и аз съм така от известно време, но напоследък се хващам, че все по-зле става положението 😅 иначе и аз получавам крампи на прасците от 2 дни, въпреки магнезия. Но пък аз приемам много малка доза магнезий, може би трябва да увелича, не знам.

# 475
  • Мнения: 375
Много се радвам на всички за хубавите новини! Дано продължаваме в същия дух до края! Аз също нямам кой знае какви оплаквания, но имам чувството, че корема ми е огромен. Не съм наддала кой знае колко от началото, даже май няма 5кг. И на мен ми се появиха крампи въпреки магнезия, и утре на ЖК ще питам АГ дали да не увеличим още магнезия.

Купихме количка, която ще ни подарят кумовете. И си взехме халките за подписването. И общо взето това ми е пазара, за сега.

Радвам се, че на ремонта в спалня 1, която на по-късен етап ще стане детска, му се вижда края. Следва основната спалня, която въпреки, че няма толкова сложна работа, е тази, в която трябва да се нанесем с бебето и трябва да се завъши изцяло. А ни остава само 4 месеца.

# 476
  • Мнения: 234
Здравейте и от мен, минах фетална и аз, 21г.с, всичко е наред, 360гр, момче. Единствено водите са ми в норма, но под средната стойност, което трябва да се следи. Някой случайно чувал ли е някой трик, с който мога да си помогна да се увеличат? 😆


Точно вчера четох, че чувството за жажда при майката е свързано и с водата нужна за бебето и околоплодните води. За това е важно да се пие повече вода и течности около 8-10 чаши на ден и да се ядат плодове и зеленчуци с високо водно съдържание.  

П.П. Моя грешка, диабета беше при повишено количество малко съм ги смесила двете Sweat Smile

Последна редакция: пн, 20 май 2024, 15:54 от Kitana666

# 477
  • Мнения: 66
Здравейте и от мен, минах фетална и аз, 21г.с, всичко е наред, 360гр, момче. Единствено водите са ми в норма, но под средната стойност, което трябва да се следи. Някой случайно чувал ли е някой трик, с който мога да си помогна да се увеличат? 😆


Точно вчера четох, че чувството за жажда при майката е свързано и с водата нужна за бебето и околоплодните води. За това е важно да се пие повече вода и течности около 8-10 чаши на ден и да се ядат плодове и зеленчуци с високо водно съдържание.  По принцип околоплодни води под норма може да са знак за диабет и други състояния.

Много вода пия уж, но ще увелича още 🙈 кръвната ми захар на гладно е 4, имам си енергия и ям умерено сладко, уж не би трябвало да имам диабет. Аз пък за диабет знам, че е показател повечето околоплодни води и по-голямо бебе, аз съм обратното, знам ли…  на мен водите са ми в норма (изрично ми натърти на това, за да не се притеснявам), но под средната стойност, просто не трябва да намалят.. четох за кокосова вода, сок от моркови.. може би ще пробвам така, въпреки че според лекаря няма как да се увеличат, било предпоставка за по-дребно бебче

# 478
  • Мнения: 48
Здравейте и от мен! Скоро не съм се включвала. Simple Smile
Минахме втора фетална по-рано, всичко е наред. Утре съм и на преглед и нямам търпение вече. Усещам си девойката отчетливо доста често. 💕
Включвам се в масовото мрънкане за болки- опашката ме боли доста, особено след продължително стоене. Добрата новина е, че не е постоянно. Крампи нямам, но пия високи дози Магнерот от месеци.
Все още не сме купили нищо, но от следващия месец ще започнем, за да не се струпа всичко в последния момент. Споделяла съм, че кошара и количка ще вземем от близки, а това са едни от най-големите покупки все пак. Свалила съм няколко списъка, от които ще се ръководя за пазаруването, тъй като не искам да пропусна нещо важно, но и не искам да се затрупваме с прекалено много неща.

Да е хубав деня на всички! 🤗

# 479
  • Мнения: 49
И аз минавам на отчет, миналата седмица мина ФМ(21+6) госпожицата беше 470 грама, съвсем за малко се показа в профил и пак демонстративно се завъртя с гръб.На ЖК по миналата седмица, изобщо не и видяхме физиономията, АГ то се шегуваше, че освен да се завъртя да ме гледа през гърба, друг начин няма да я видим тази малка срамежливка🤣 Общо взето всичко е наред. За болките...имам си явно прищипан нерв на кръста отстрани, защото доста ме боли като стъпвам понякога, но интересното е, че ту от ляво, ту от дясно. Вчера, въпреки Магнерота, такава крампа направих на прасеца, че виех от болка, ама такова ще е явно...😥 Почти никакви килограми не съм качила за щастие, но жестоко се ограничавам и внимавам какво ям, защото много ме е страх да не кача килограми. Ще видим какво ще е до края. Иначе за пазаруването, поне до годинката ще има дрехи туй дете, с майка малко се оляхме 😳🌼

Общи условия

Активация на акаунт