Американски колеж - тридесета тема

  • 26 487
  • 357
  •   1
Отговори
# 330
  • софия
  • Мнения: 26 049
Със сигурност Колежът не е пансион за девици.
"Пансион за благородни девици" в смисъл разглезени до разлагане. Всякакви права без никакви отговорности. Гигантско самомнение без покритие. Нежна душевност съчетана с отвращение към всяка форма на труд. Презрение към всички които осигуряват лайфстайла на избранниците. Липса на търпение и постоянство при постоянно търсене на силни емоции.
Колежът още не е съвсем това, но е тръгнал уверено в тази посока.
В кой Колеж е това?
Защото нито има права, без отговорности; има отвращение към труд, но се налага да се полага; търпението и постоянството са отразени в постиженията, които имат учениците.
Скоро моето дете разбра кои са родителите на друго, с което учи и общува 3 години, и то, защото даваха един от родителите по-интензивно в медиите. Детето поддържа много висок успех, има частен шофьор, с което не парадира (и това разбра случайно, не от самото дете) и нормално поведение, без изхвърляне.
Разглезени до разлагане има навсякъде - и в ОУ, и в гимназиите, и в работната среда. Нав-ся-къ-де.

Ако наистина имаш дете в Колежа и то не се чувства ок там поради преекспонирани причини (според мен), проблемът може да е в самото дете и начина, по който то е възпитано да възприема околните и средата.

Последна редакция: пн, 24 юни 2024, 13:44 от zvаnchе

# 331
  • софия
  • Мнения: 5 024
Докато ви четях последните страници доста разсъждавах над това колко различни картини гледаме. И понеже ми дсе струва ненормално да говорим за една и съща младеж, а пък да наблюдаваме коренно различни неща, някак реших, че сигурно има нещо основно, което ми убягва.
Колко е голям купона? Колко са големи екскурзиите?!

30 човека? 40? 100?
Колко е това на фона на випуск сборно деца от всички  споменавани училища?

Мда, съвсем съм и в ред и съвсем не е чак толкова огромно явление, колкото се опитва да се внуши.
Моля ви се, съществуват групи деца не задължително споделящи и драпащи към   горните стремежи.

То да го е страх човек да му порасне детето.

Айде семейството да влезе малко в роля и да спре да повтаря мантрата “голям/а е вече, нвма да му дишам във врата”  а ние да спрем да преписваме всичко на училищата.

След благородните разглезени девойки рязко ми долипсва  Нот.

Ноооооооот?????

# 332
  • Мнения: 12
Девиците са социален конструкт за разлика от биологично-възрастовото понятие девойки.

# 333
  • София
  • Мнения: 6 257
giorko, сигурен ли си че не става въпрос за обществото ни като цяло?
Питах моите, потвърдиха че да, има такива индивиди.Според тях не било въпрос на финансови възможности, а на такъв манталитет от една страна, от друга на учители, в чиито часове е възможно да се случва подобно поведение. Хубавото е, че нямат тревоги от подобни хора и хич не им пука за съществуването им, докато не се наложи да правят общ проект с тях. Е, тогава всички знаем как е - или трябва да свършиш чуждата работа, или трябва да си се подплатил с висок % предварително и да не те интересува мързела на съотборника, или да им досаждаш до безобразие тъпо и упорито, докато не си свършат тяхната част от проекта. Затова попитах, дали принципно обществото ни не върви към такова поведение, че и аз имам подобни колеги. Дано няма деца, които да страдат от поведението на подобни в нещо повече от проекти. За предреждане в кафенето и стола също попитах, започнаха да ми обясняват някаква сложна схема, по която никога не попадаш на голяма опашка и затова никой не те предрежда, но аз спрях да слушам. Ама и те си носят кутии с храна в повечето случаи.
Шарки, кажи за джулая, че имам подмятания и ти ме стресна сега Simple Smile

# 334
  • Мнения: 12
Обществото си е общество, индивидите са си индивиди, а въпросът е какво колежът допуска и за какво си затваря очите и как това влияе на учениците.

# 335
  • софия
  • Мнения: 5 024
Обществото си е общество, индивидите са си индивиди, а въпросът е какво колежът допуска и за какво си затваря очите и как това влияе на учениците.
Предлагам ти да бъдеш активен участник на общността на колежа и да инициираш промяна в това отношение. Започни с подробно писмено представяне на нещата, които според теб вредят на една съществена група от тази общност-учениците. Входирайки изложението можеш да поискаш среща с отворено обсъждане. Или нещо подобно.
Всяка промяна в полза на децата си заслужава усилията.

Това е позиция, която подкрепям.

Другата позиция -сегашната ти- разбунване на духовете ( особено имайки предвид “твоята мерна единица” за “благородни девици” срещу “моята”)във форум е чисто и просто излишна, да не говорим за хулеща и обидна за голяма част от потребителите в тази тема.

# 336
  • Мнения: 12
Не задължавам никого да мисли като мен, нито искам да обидя някого или да разбунвам нещо.
Получих обичайните за женски колектив реакции на обида и прехвърляне на решението на проблема на този, който го повдига. В женски форум може и да е нормално, но положението е същото и в колежа.
Учителите са вдигнали ръце и не им се занимава, учениците се питат защо да не минат метър като другите гяволи, родителите се радват на шестиците на чадата, а знанията вече не стигат и за 5,50 на матурите.
Написах достатъчно ясно каквото мисля и понеже не ми се спори спирам дотук.

Последна редакция: вт, 25 юни 2024, 11:25 от giorko

# 337
  • софия
  • Мнения: 5 024
Разбира се, че не можеш да задължаваш никого да мисли като теб. За сметка на това ръсиш обида след обида и очакваш никой да не ти се противопоставя, а по-впечатляващото е, че когато хората изразят несъгласие с теб умело манипулираш извинявайки недопустимото си поведение с "голямата кауза да говориш истината."

Все пак в това училище учат над 800 ученика, потенциално 1589 родителски мнения различни от твоето.

А след като някои от нас са намерили смисъл, а имат и потвърждение, за силата на училището - да, редно е да се сетиш, че не носиш самата истина в себе си.

Женски, не женски  - форум е. Мнения има всякакви. Никой не отне и не отнема правото ти да си споделяш. Но да искаш да се съгласяваме е прекалено.
Специално тази тема винаги е била поле за контри - но поне сме си ги изказвали далеч по-приятно.



Не задължавам никого да мисли като мен, нито искам да обидя някого или да разбунвам нещо.
Получих обичайните за женски колектив реакции на обида и прехвърляне на решението на проблема на този, който го повдига. В женски форум може и да е нормално, но положението е същото и в колежа.
Учителите са вдигнали ръце и не им се занимава, учениците се питат защо да не минат метър като другите гяволи, родителите се радват на шестиците на чадата, а знанията вече не стигат и за 5,50 на матурите.
Написах достатъчно ясно каквото мисля и понеже не ми се спори спирам дотук.

# 338
  • Мнения: 3 374
giorko, забавно е, когато обиждаш под претекст че говориш “истината”, а после обвиняваш за реакцията. Точно защото колективът е женски, си изтърпян дотук. Ако беше мъжки, отдавна да са те изпъдили.

# 339
  • софия
  • Мнения: 26 049
Не задължавам никого да мисли като мен, нито искам да обидя някого или да разбунвам нещо.
Получих обичайните за женски колектив реакции на обида и прехвърляне на решението на проблема на този, който го повдига. В женски форум може и да е нормално, но положението е същото и в колежа.
Учителите са вдигнали ръце и не им се занимава, учениците се питат защо да не минат метър като другите гяволи, родителите се радват на шестиците на чадата, а знанията вече не стигат и за 5,50 на матурите.
Написах достатъчно ясно каквото мисля и понеже не ми се спори спирам дотук.
Кой следва да реши чужд проблем, който той няма?
Когато съм преценила, че има проблем, съм се обръщала към Колежа. Тук съм споделяла, но не защото очаквам останалите потребители да се юрнат и да го решат или направят нещо.
Не споделям нищо от написаното от теб, защото моите наблюдения са различни.
А резултатите от ДЗИ вече излязоха и когато се твърди нещо е добре да бъде подкрепено с факти. И това ти куца.
Нито учителите в Колежа, нито учителите в което и да било друго училище наливат знания и интерес с кофата в главата на всеки питомник. Нивото на постигнати знания е индивидуално достижение.

# 340
  • София
  • Мнения: 16 222
Gorg0nzola, за Джулая: вече не знам коя година подред, сигурно 4-5та, малкият ходи с компания на Градина, за няколко дни, и посрещат изгрева на 01.07.  Компанията е разнородна, не са само от Колежа (макар че точно предното лято баш все екс-колежанчета се събраха). Миналата година е било отвратно комерсиално, нечий "бистър ум" опасал плажа с лента и взимал по 60 лв на глава за вход, та компанията на моя син посрещнали изгрева на балкона на хотела. Тази година пак са резервирали за 3-4 нощувки, някаква Джипси каравана, каквото и да значи това. С коли се самоизвозват до морето (при нас е по-забавно, че малкия е с 4-годишна електричка с 300 км рейндж, по магистрала харчи повече ток, та има поне три зареждания от по половин час -  та си пътуват и пеят...)

# 341
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 410
Май цяла София в този възрастов диапазон ще са в Созопол и на Градина. Аз с колкото тийнове от различни училища говорих, всички ще бъдат там.

Шарки, чух и аз за това ограждане на Градина и вход, ама си го представям около някое заведение да е било, няма как да се прегради този огромен плаж.

# 342
  • Мнения: 713
Ами странно ми е да, не защото нямат лагери по цяла седмица, ами и за един ден не са ги завели някъде - на Витоша например. Нас как ни водеха, се чудя, и как не съм родила още в 10 клас.

# 343
  • софия
  • Мнения: 26 049
Ако изберат, ходят на Витоша за ден. Всяка година имат не-помня-как-се-казваше ден, който избират къде да прекарат.

# 344
  • София
  • Мнения: 750
"Пансион за благородни девици" в смисъл разглезени до разлагане. Всякакви права без никакви отговорности. Гигантско самомнение без покритие. Нежна душевност съчетана с отвращение към всяка форма на труд. Презрение към всички които осигуряват лайфстайла на избранниците. Липса на търпение и постоянство при постоянно търсене на силни емоции.
Колежът още не е съвсем това, но е тръгнал уверено в тази посока.
Жорко, интересно ми стана за кое от изброеното държиш отговорно училището? Защото аз си мисля, че за глезотиите, мързела, неуважителното отношение и липсата на постоянство на моите деца ние с баща им бихме имали отговорност откъм възпитание, а те от своя страна - откъм личен избор какво и как да приложат. Как точно училището ще превъзпита 16 годишен младеж да е по-малко лигав или 14 годишна девойка да не търси силни емоции, а да се труди упорито?
За проектите иначе съм съгласна, имаше коментари по-назад - изключително несправедливо се пишат оценки за неравномерни усилия, но пък сигурно децата научават ценни уроци така (то и в работата след това е общо взето същото). И други неразбории има, но точно за разглезването...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт