Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №26

  • 31 141
  • 760
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 341
Сещам се за една неловка ситуация с моя приятелка, която е на 45+ , но изглежда като момиченце. В супермаркета я приближила една баба и я помолила да прочете етикета на някаква храна, а приятелката не си била взела очилата и като взела да отдалечава текста от лицето и да се взира, на бабата й станало ясно, че и "младичката" вече има проблема на бабите.😃

# 421
  • Мнения: 674
Засега зрението ми е 6-ца.
Една мила баба в санаториума ме обяви за двойничка на внучка й. Недовижда, милата, че около очите ми само блефаропластика би помогнала.

# 422
  • София
  • Мнения: 6 217
И аз съм с проблеми с щитовидната - ТСХ около 1, фт3 и фт4 около долната граница и понеже са в "норма" - двама ендокринолози отказаха да ми изпишат хормон. ТАТ и МАТ са ми в пъти над нормата.........Подозирам, че безсънието е от това най-вече, защото не се повлиява от обичайните приоми и добавки. Пия Вит. Д, Б-комплекс, пробиотик, а и Див ямс също. Като се сетя и Селен (все го забравям). Иначе след 3 месеца на Прогестерон (изписан от лекар) цикълът беше що-годе редовен, сега пак закъснява 1 седмица, подута съм зверски, ще се пръсна от болки и не идва и не идва. Сънят е мираж. Препоръчаха ми една "вълшебна"добавка за съна - Saludbox Morpheo, при мен не действа.

# 423
  • София
  • Мнения: 39 168
Rockstar, моля повтори какво е това със салвия?
Ами аз я пия в една добавка. Но, ако някой желае, може и чай да си вари. На много места в Интернет пише, че се препоръчва точно за потенето в пременопаузата.

# 424
  • Мнения: 11 592
Иначе нямаше пропаганда, фейк нюз, плоскоземие и всякакви врачки и баячки да се ширят на всяка крачка. Работа на професионалистите е да се съпротивляват, за да не стане съвсем изуй гащи.

Знаеш ли, като прочетох това горното си помислих - нявгаш, тези които са твърдели, че земята е кръгла са ги смятали за шантави, че и са ги поизбили тогавашните "професионалисти". Общоприетата "истина" явно се мени.

# 425
  • Мнения: 11 323
Със сигурност се мени. Затова и сме 2024 година, а не 1444.

# 426
  • София
  • Мнения: 39 168
Противозачатъчните са изобретени едва преди 60 години, като се замисли човек.

# 427
  • Мнения: 11 323
Горе-долу когато и правата на жената и понятието "качество на живот".

# 428
  • София
  • Мнения: 39 168
Да. Едно време жената се е смятала за ценна /за разплод/ от както й дойде цикъла докато й свърши. След това...е била нещо там, в ъгъла на двора.

# 429
  • Мнения: 39 829
На въпроса за зрението- От 18 годишна съм късогледа, а от 3 години и с рецепта за очила за далече (старческо далекогледство). Рецептата все още не съм я изпълнила. Скоро минах профилактика при очен лекар и съм без промяна.
Да, от лекарството за брадавици остават кафяви петна, които бавно избеляват.

Последна редакция: вт, 21 май 2024, 21:17 от mariat

# 430
  • Мнения: 14 049

Да, от лекарството за брадавици остават кафяви петна, които бавно избеляват.

На врата отстрани имам една, която е да кажем около 1 мм.  Имам нужда от обикновен човешки съвет - да я обработвам ли или да чакам да порасне?

# 431
  • Мнения: 11 592

Да, от лекарството за брадавици остават кафяви петна, които бавно избеляват.

На врата отстрани имам една, която е да кажем около 1 мм.  Имам нужда от обикновен човешки съвет - да я обработвам ли или да чакам да порасне?

Може да пробваш да я мажеш с оцет - ябълков.По-бавно, но ги маха.

# 432
  • Мнения: 39 829
Махай.

# 433
  • Мнения: 14 049

Може да пробваш да я мажеш с оцет - ябълков.По-бавно, но ги маха.

има ли предписания какъв да е, домашен или не? ? само мястото отгоре ли мажа. Как предпазвам кожата наоколо>  Имам изгорено място на крака от оцет и съм наясно какво може да се случи при неподходящ продължителен контакт.

Притеснява ме че лекарството се прилага и за брадавици. А там се иска много повече агресия от една малка папиломна бучица.

# 434
  • Мнения: 119
Да. Едно време жената се е смятала за ценна /за разплод/ от както й дойде цикъла докато й свърши. След това...е била нещо там, в ъгъла на двора.

Някакво доказателство за това имаш ли или ти така си мислиш?
Изобщо не е верно това, което си написала. Възрастната жена не само не е била "в ъгъла на двора", а е командвала цялата къща.


Може да пробваш да я мажеш с оцет - ябълков.По-бавно, но ги маха.

Аз 2 месеца всеки ден се мазах с ябълков оцет (био), но ми писна и се отказах.
Позавехнаха малко папиломите, изсушиха се, но не падат...
Сега са се възстановили и са тлъсти....

Общи условия

Активация на акаунт