Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 60

  • 11 706
  • 284
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета!
Моля за помощ за разчитане на резултати от цитонамазка… единственото което разчитам е загуба на ендометриум, което не знам дали е нещо опасно. Прилагам снимка и благодаря предварително Blush

# 151
  • Мнения: 597
Здравейте,днес ми излезе резултата от цитонамазката,но чак края на седмицата имам записан час зада го изкоментираме,ще помоля за мнение,изглежда ми,че не е много притеснителен
Добре е, и лекарката, която я е гледала е много добра.

# 152
  • Дубай
  • Мнения: 3 796
Има ли някой, който си е пускал ЧПВ по здравна каса, защото чета, че вече го поемат. Благодаря!

# 153
  • Мнения: 3 958
На мен ми предстои да си пусна . Кажете реда какъв е ?
Аз мислих да си взема направление от личен лекар за гинеколог и оттам каквото се поеме по здравна каса ще съм доволна .
С препоръка съм за изследване на Хламидии, Микоплазма и ЧПВ  след направена цитонамазка резултат 2 Б ( което било стара инфекция) , имам и раничка , та се захващам сериозно да си проверя женското здраве .

# 154
  • Мнения: 23 480
Има ли някой, който си е пускал ЧПВ по здравна каса, защото чета, че вече го поемат. Благодаря!
Питах моя лекар, не е пускал направления още, но ще провери.

# 155
  • Дубай
  • Мнения: 3 796
Има ли някой, който си е пускал ЧПВ по здравна каса, защото чета, че вече го поемат. Благодаря!
Питах моя лекар, не е пускал направления още, но ще провери.
Благодаря,ДХЗ. Как си?!

# 156
  • Мнения: 23 480
Ив, добре съм🤗 Трябва да ходя на контролен, ама чакам да каже можем ли по ЗК, благодаря, че го каза, и аз не знаех.

# 157
  • Дубай
  • Мнения: 3 796
Радвам се... Аз пуснах цито,като излезе резултатът, ЧПВ и колпоскопията ще мина...
На колко време правите колпоскоп след конизация, на всеки три или шест месеца?

# 158
  • Мнения: 23 480
Лекарят каза 2-3 прегледа през 3м, после 1-3 на 6 и минаваме на едногодишна прифилактика.

# 159
  • София
  • Мнения: 7 198
I.V, винаги съм ходела на всеки шест месеца. Карагьозов категорично ми забрани да ходя на преглед през по-малък интервал от година, при липса на конкретно оплакване и отрицателен hpv тест.

# 160
  • Мнения: 923
Ходих на контролен преглед с колпоскоп. Имам си изменения на шийката, цитонамазка 1 гр, други оплаквания нямам. Препоръча ми да се следя на 6м, досега ходих веднъж годишно. Аз винаги искам биопсия за успокоение, понеже имах цин преди години, но лекарят отказа. Според нея ако има нещо лошо, ще се отрази на цитото. Каза биопсия на 2 години. И сега се чудя да чакам ли, при друг ли да ходя? Знам, че има случаи на цин и с цито 1 група.

# 161
  • Мнения: 23 480
Бих направила биопсия.Аз бях с Пап1 и Цин 3.

# 162
  • Мнения: 923
Имам биопсия от преди година, без цин. Може би заради това не искаше и сега да правя, но май ще ходя другаде, за да съм сигурна.

# 163
  • Дубай
  • Мнения: 3 796
И аз бих направила за мое успокоение, да се установи какви са тези изменения.

# 164
  • Сливен
  • Мнения: 56
Здравейте момичета. От Сливен съм. Моята история започна ноември 2023 след профилактичен преглед и 3А група. От уплахата веднага записах час за колпоскоп и нова цитонамазка при д-р р Бузалов. След прегледа съответно чист колпоскоп и 2А група. В началото на март личния лекар ми каза ,че имам профилактичен и отново ме прати на гинеколог. Отново в Сливен ми излезе 3А група. След постоянно следене в Супердок успях да си запиша час в края на март за доц. Карагьозов. Той ме прегледа , каза ,че колпоскопския преглед е без изменения и е идеален. Пусна ми изсл. за ЧПВ, което е отрицателно за всички високорискови групи и съответно аз се успокоих до вчера, когато след полов акт ми прокърви! Случва ми се за първи път. Моля ви за съвет как да постъпя?

Общи условия

Активация на акаунт