Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 60

  • 5 972
  • 144
  •   1
Отговори
# 75
  • Дубай
  • Мнения: 3 753
Принципно 2ра група не е притенително, но доколкото си спомням ектопиото си
e раничка, тоест изменена тъкан... Както ДХЗ ви е казала, колпоскоп и добър онкогинелог за проследяване.

Последна редакция: пн, 29 апр 2024, 20:26 от I.V

# 76
  • Мнения: 25
И аз съм така вече 2 месец с тъмно прокървяване след конизацията и незнам на какво се дължи. Надявам се да отшуми ако ли не пак на доктор Simple Smile

Последна редакция: пн, 29 апр 2024, 20:48 от mimity81

# 77
  • Мнения: 38
И аз съм така вече 2 месец с тъмно прокървяване след конизацията и незнам на какво се дължи. Надявам се да отшуми ако ли не пак на доктор Simple Smile
и аз си кърявя все още ту намалява ту се усилва, преди около месец ми е правена

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 756
И аз съм така вече 2 месец с тъмно прокървяване след конизацията и незнам на какво се дължи. Надявам се да отшуми ако ли не пак на доктор Simple Smile
и аз си кърявя все още ту намалява ту се усилва, преди около месец ми е правена
Аз до 8м си имах кървене цапане различно от цикъла.На моят докто му омръзна сигирно да го питам постоянно нормално ли е или не.Вече 11м след това всичко е наред, влезнало в ритъм 🤪

# 79
  • Мнения: 38
И аз съм така вече 2 месец с тъмно прокървяване след конизацията и незнам на какво се дължи. Надявам се да отшуми ако ли не пак на доктор Simple Smile
и аз си кърявя все още ту намалява ту се усилва, преди около месец ми е правена
Аз до 8м си имах кървене цапане различно от цикъла.На моят докто му омръзна сигирно да го питам постоянно нормално ли е или не.Вече 11м след това всичко е наред, влезнало в ритъм 🤪
ох, дано намалее, че сега след обяд така се засили и аз вече толкова пъти му званях и все казва, че е нормално.Вече не му е удобно да звъня😊

# 80
  • Мнения: 1 084
Здравейте, след 3А група октомври мин. година и лечение половин година с Папилокеър + изопринозин по схема, отново съм 3А. Освен това ми направиха колпоскопия с биопсия -рез. Папилома и 1ст. Леко степенна дисплазия. Сега препоръчват колпоскопия. Извинявам се за въпроса, понеже миналия път плащах на частно, попитах лекарката дали този път колпоскопията може да мине по каса и тя ми каза да се разберем с доктора, който ще прави колпоскопията. Личния ми лекар може ли да отпусне направление? Съжалявам за смешния въпрос, но съм нова в тези неща. Лечението излезе скъпо без резултат, малко съм разочарована. Благодаря.

# 81
  • Мнения: 3 138
Колпоскопията не се покрива от касата.

# 82
  • Мнения: 23 182
Аз ходя по ЗК на преглед(цито, узи,мануален преглед), колпоскопията плащам.По принцип някои лекари да ми пускали микробиология с направлението също.Явно по преценкс на лекаря, което е малко кофти, не знам защо не е регламентирсно.

# 83
  • Мнения: 1 084
Аз ходя по ЗК на преглед(цито, узи,мануален преглед), колпоскопията плащам.По принцип някои лекари да ми пускали микробиология с направлението също.Явно по преценкс на лекаря, което е малко кофти, не знам защо не е регламентирсно.
Благодаря за отговора, поне няма да се излагам да питам повече. То е ясно, че сме ходещи касички.

# 84
  • Мнения: 1 054
Аз пък никога никъде не съм плащала колкоскопията...

# 85
  • Мнения: 14
Здраейте пак. Записвам се за новата тема и пожелавам на всички ЗДРАВЕ! и читави лекари!
Моля за Вашето мнение по този доста мътен въпрос с високорисковите щамове ЧПВ. Аз съм с 16 и вече два месеца пия Хупавир, а Папилокеър слагах 21 дни, остават още 5 месеца...след т.нар. ми конизация Sad Цифроманията е голяма и с неясен ефект май. Та: Как стои въпросът с партньорите? Те как се лекуват, трябва ли изобщо да се лекуват? Лекарите мънкат нещо си...да пиел и той Хупавир 6 месеца, ако искал??? А кекс? Да, не? Как??? Моля за Вашето мнение, защото явно сте по-компетентни.

# 86
  • Мнения: 23 182
Скоро го коментирахме това.Из темите има доста пъти отговор на този въпрос.

# 87
  • Мнения: 33
Здраейте пак. Записвам се за новата тема и пожелавам на всички ЗДРАВЕ! и читави лекари!
Моля за Вашето мнение по този доста мътен въпрос с високорисковите щамове ЧПВ. Аз съм с 16 и вече два месеца пия Хупавир, а Папилокеър слагах 21 дни, остават още 5 месеца...след т.нар. ми конизация Sad Цифроманията е голяма и с неясен ефект май. Та: Как стои въпросът с партньорите? Те как се лекуват, трябва ли изобщо да се лекуват? Лекарите мънкат нещо си...да пиел и той Хупавир 6 месеца, ако искал??? А кекс? Да, не? Как??? Моля за Вашето мнение, защото явно сте по-компетентни.

А защо след конизация папилокеър и хупавир?
Аз пих АНСС с мъжа ми 6 месеца и слагах папилокеър преди Lletz. Карагьозов искаше първо да види как ще се повлияе, никакъв ефект, нямаше промяна в находката и пристъпихме към процедурата. Сега не пием нищо вече, чакам си юни прегледа и ще видим какво ще каже. Иначе секс/кекс не правихме само един месец след Lletz, когато си с един партньор си продължаваш сексуалния живот и се следиш Simple Smile

# 88
  • Мнения: 1 054
Аз имам две конизации, сексът беше забранен два месеца след всяка. С ЧПВ тип 16 съм, пия Хупавир и Левзея, а за секс ни казаха да ползвам лубрикант на Био Трейд май беше, който предпазва от предаване ту на мен, ту на него, но е ужасно.

# 89
  • Мнения: 38
Момичета какво мислите за ваксината против рак на шийката на матката Аз съм с hpv и доста изчетох. Даже и според доцент Карагьозов жени носители на вируса могат да се ваксинират. На 35 г. и мисля да попитам генеколога си, който ми прави конизацията този месец.

Последна редакция: вт, 30 апр 2024, 15:45 от Viksy_1

Общи условия

Активация на акаунт