Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 10

  • 7 759
  • 200
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: 155
Днес телешки стек за закуска и пиле с къри сос за обяд, с айран и една кето питка. Бая протеин ми се събира, а можех още толкова да изям. Те тея пилешки филета от бут са по 150гр сурови и като се сготвят и нищо не остава Joy Минимум 6 ми трябват да се наям, а мога и още 2-3 след това.

1548кал, Вх 33, М 56, П 240 Flushed
И 30мин долна част и core с дъмбели тази сутрин. Не се сещам, как е Core на български?

# 106
  • Варна
  • Мнения: 445
Ядро е на български.
Аз правя трите задължителни упражнения за ядро на доктор Макгил, от около 4 месеца. Сякаш кръстът ми е по- добре.
The McGill Big 3: the ultimate core stability exercises

# 107
  • Мнения: 2 631
Продължавам с неяденето. Вчера през деня около 1 кг микс от плодове и 400 гр скир и вечерта пиле със салата. Тичане 45 мин и ходене пеша 2 часа. Чувствам се по-лека. Може и да съм с минус след почивката. Вече не издържам, искам да се прибирам. Joy

# 108
  • Мнения: 2 672
Здравейте, за днес планирам да съм в по голям дефицит, понеже съм в плюс 600 г от последните два дни к това не е ок.
Закуска -кефир.
Обяд - 36 грама суров черен ориз, 70 г печено пуешко месо, 8 г кашу
Вечерята ще е сьмогова пъстърва и сладки картофи.

# 109
  • Мнения: 2 631
Дух, пълни ли са ти отчетите за деня или имаш странични похапвания? Не знам как ги качи тези 600 гр с последните ти менюта. Може да е просто вода.

Аз днес: 60 мин тичане сутрин
З: кис мляко 200 гр с ягоди, 2 банана и 2 бисквити житен дар с какао
О: 100 гр (в сурово съст) кафяв ориз с орехи 1 шепа, 1 сл зехтин,магданоз 1 връзка, краставици, портокал, рукола (получава се нещо като салата, вс много ситно нарязано)

След такова обемно ядене съм туш. За вечеря планирам яйца миш-маш, но ще пиша като ги изям.

Ако живеех в България, бих си правила пълнозърнестия хляб сама. Единствено в лидъл намерих някакво подобие на пз хлебче (със сигурност не 100%). Някъде има ли качествен, вкусен, мек, 100% пз хляб в София? Преди години имаше Слънце и Луна, но не съм ходила до там скоро.

# 110
  • Мнения: 1 990
Здравейте, момичета.
Вчера бяхме на път.
З: 3 варени яйца, малко по- късно едно парче протеинов кекс
О: Свински дроб на скара , малко ориз и салата гръцка, която имаше и сирене.
В: Салата домати с песто и сирене, пил.филе на скара и две чаши бяло вино.

Днес:
З: Протеинов кекс
О:Два двойни сандвича с хляб Живена, пуш.филе и извара, банан
С: Протеинова бисквита
Направихме преход 24 км, накрая вече усетих болка в коленете, това се най- дългия преход който съм правила, всъщност незнам до рилските езера колко е, но сегашния ми се стори най- дълъг.
Тази вечер ще е риба, ще гледам салатата да е без сирене, че вчера се отпуснах. Мисля след това ходене да се наградя с едно винце 😀😜

# 111
  • Мнения: 485
Здравейте! Отчетът ми за днес:
Закуска: Филия протеинов хляб намазан тънко с песто от рукола, 1 яйце и 2 ч.л. котидж
Обяд: 100 гр. риба със салата от маруля, домат и краставица
Следобедна закуска: Протеинов пудин карамел от Кауфланд ( много е вкусен 🤤)
Вечеря: 2 кюфтета от мляно свинско месо( в каймата сложих само 1 яйце и 1 стрък зелен лук) печени на фраера без мазнина.
Днес си направих сладко от ягоди с еритритол, направих го по Зоната и за блок вх ми излезе 130 гр. За десерт си хапнах 65 гр. скир с 130 гр. сладко, ммм много ми се услади.
Физическа активност: 40 мин кардио с Хедър Робъртсън, 80 клека и 18 000 крачки. Доволна съм!

# 112
  • Мнения: 37
Днес:
- фрапе с прясно мляко; фрапе със 100 мл прясно и 100 мл бадемово (допадна ми, вече така ще го правя, мерси на Глосичери за идеята); две кафета с малко мляко (общо сигурно 50 мл)
- ябълка; банан
- кроасан с шок. глазура, 200 гр кисело мляко; 200 мл прот. сладолед
- две долни пил. бутчета с печени картофи; 250 гр чери домати
==силова тренировка; 40 мин. кростренажор; 20 мин. стречинг (бепе дълга и спокойна тренировка без да съм притисната от времето, много ми хареса как се получи днес)

# 113
  • Мнения: 155
Днес за първи ден от 3 нощи насам се на спах, не се събудих през нощта. От давам го на преумора за съжаление. Откакто настъпи перименопаузата и сънят ми се разбрица Cold Sweat
З черно кафе с колаген, три кето роти (плоска индийска палачинка) намазани с общо 70гр козе сирене
О: голяма зелена салата - марули, краставица, репички, сурови гъби. И 5 филенца от бут. Тея дето се оплаквам, че се свиват след готвене, но ги смятам в сурово състояние. И то излиза, че 600гр пиле не ми мърдат на ядене.
1382кал, Вх 28, М 57, П 192.
Пак без тренировка останах, за сметка на съня. Поне на работа винаги навъртам бая крачки.
От другата седмица ми почват почивните дни и ще съм редовна с тренировките. Аз работя 2:2, и през двете седмици работа на края съм на прага на изтощението. Но поне после имам две седмици почивка.

# 114
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
…., И 5 филенца от бут. Тея дето се оплаквам, че се свиват след готвене, но ги смятам в сурово състояние. И то излиза, че 600гр пиле не ми мърдат на ядене.
1382кал, Вх 28, М 57, П 192.
Какво е филенце от бут? От какво месо?? Пилешко … друго ??
Толкова много протеин не е ли вреден за бъбреците в по-дългосрочен план. Това, което съм чела, че оптималното количество е до 2г  на всеки кг от личното тегло. Не знам колко тежите , но това ми се вижда много протеин . Няма ли вариант това количество месо от 600г да го приемате на две хранения по 300. Мисля, че организмът би го усвоил много по -добре и по-ползотворно.

# 115
  • Мнения: 155
Ани, филе от пилешки бут. Всяко е по 150гр сурово и като се сготви пуска толкова вода, смалява се на половина. Става с големина на мандарина. Аз за да се наям ми трябват поне 5.
Пия достатъчно вода, последно ми бяха в норми креатинина и уреята. Като се прибера в България лятото ще си пусна пак пълен профил. Над 200гр наистина е много де, това беше инцидентно, защото ядох стек на закуска и после пилето за обяд. Днес са ми 111гр протеините като my fitness pall към това прибавя и колаген, а май той не трябва да се смята към протеина за деня.
Иначе към 150гр средно ми се събират дневно(пак плюс колагена) . В момента тежа  85кг, почнах от почти 89.

# 116
  • Мнения: 2 631
Естествено, че и колагенът се смята. Както и от зеленчуците, хляба, боба и лещата и всичко, което се яде.

# 117
  • Мнения: 2 672
Аз се отчитам с -600 г от вчера.
Закусих два мъфина по зоната, с овесени трици, много приятни станаха. Днес пътуваме със семейството за празниците. Взела съм си кухненска везна, ще сме в апартамент, аз ще приготвям храната и смятам да си карам по зоната. Смятах днес да тренирам, но сутринта от черни мисли ме сви целият корем, малко се изплаших и днес ще пропусна, поне за сега. Взимам си и ластиците за тренировка с мен.

# 118
  • Мнения: 155
Естествено, че и колагенът се смята. Както и от зеленчуците, хляба, боба и лещата и всичко, което се яде.
Това е ябълката на раздора по всички фитнес групи Kissing Heart Ако се върнеш назад ще видиш, че и Ветрена писа, че не се смята към протеина. Аз логвам всичко в MFP,  пък тялото ми да си го използва този колаген за където му е нужно. Joy

# 119
  • Мнения: 2 631
За какво се ,,дърлят" фитнес групите няма  значение. Факт е, че в боба се съдържа протеин. Дали на теб ти харесва или не или искаш да подражаваш на определен човек само защото, вече е друг въпрос. Wink

Става дума за аминокиселинния профил на растителните храни, който е непълен, но това не значи, че не съществува.

В крайна сметка по резултатите в дългосрочен план се познава истината.

Общи условия

Активация на акаунт