Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 10

  • 15 091
  • 314
  •   3
Отговори
# 225
  • Мнения: 4 785
Привет! Оставих само две хранения на ден като гледам да са обяд и вечеря  за да се получи фаст ....доста изпуснах нещата хехех и е време да се взимам в ръце ...
Разчитам на калориен дефицит ям всичко ,но внимавам с въглехидратите все пак ...почти махнах хляба и тестото ,сладкото е аут вкл.и протеиновите барчета от които имам кашони вкъщи и офиса 😭
Вчера напр. обяд и вечеря - печено месо (свинско филе) ,шопска салата и малко печени картофи на фурна.Днес ще закусвам яйца,сирене и зеленчуци.Разчитам да нямам повече от 700 калории макс на хранене,сумарно 1500-1600 на ден .
Тренирам си с Iron ,но с ниски тежести заради коляното ,пилатес и гребане ,но лежерно ,повече от 30 мин гледам да не минавам .

Последна редакция: чт, 30 май 2024, 09:50 от No_frame bitch

# 226
  • в пералнята
  • Мнения: 1 067
Аз си взимам всеки път различни. Любимите са ми на ДМ, едно барче е 40 гр. (136 калории).
https://www.dm.de/sportness-proteinriegel-34-prozent-peanut-cara … RRXEaArQREALw_wcB

Като цяло не съм намерила с много добър състав и се опитвам да пия шоколадов протеинов шейк като ми се прияде много сладко.

# 227
  • Мнения: 267
Аз си взимам всеки път различни. Любимите са ми на ДМ, едно барче е 40 гр. (136 калории).
https://www.dm.de/sportness-proteinriegel-34-prozent-peanut-cara … RRXEaArQREALw_wcB

Като цяло не съм намерила с много добър състав и се опитвам да пия шоколадов протеинов шейк като ми се прияде много сладко.

идеално 40гр,за следобедна закуска ги ям Simple Smile)ще ги потърся в ДМ благодаря ти много:)

Последна редакция: чт, 30 май 2024, 10:29 от Penelope77

# 228
  • Мнения: 1 622
Поне година и половина мина, откакто зарязах протеиновите барове. И аз като НФБ имах кутии вкъщи и в офиса. После установих, че покрай протеина в тях приемам и много други неща, от които нямам нужда.
Някъде през последните месеци на миналата година оставих и суроватъчните протеинови шейкове. Задължително пиех такъв след тренировка, но сега предпочитам просто да се нахраня. Много по-добре ми е да си хапвам нормална храна и да си набавям всичко от нея. Един-два пъти седмично засичам храната в МФП, за да съм сигурна, че съм на прав път и не се заблуждавам нещо.
Към момента приоритет ми е намаляването на млечните храни. Затова от две седмици вече не си купувам и безлактозните протеинови пудинги, към които свикнах да посягам следобед, защото са лесно и бързо решение.
Когато не съм навън, ям долу-горе едно и също, затова и няма нужда от редовни отчети, но все пак ще опиша два дни.
Менюто вчера:
Преди трен - пълнозърнеста бисквита и 50 г скир
Закуска - каша от гречка с полумаслено сирене и малко масло, 50 г шунка.
Обяд - 140 г пилешки гърди на скара и салата киноа и зеленчуци.
След обяд - 250 г нектарини и 20 г бадеми
Вечеря - 150 г печен лаврак, голяма салата с различни зелении, артишок от консерва и няколко маслини.
Това беше 1580 kCal. П: 130 г, В: 122 г, М: 62 г

Днес:
Преди трен - пълнозърнеста бисквита и 50 г скир
Закуска - 100 г шунка, филия пълнозърнест хляб с хумус, една малка краставица, една малка филийка с мед и тахан
Обяд - 130 г лаврак от снощи, салата Витамина (цвекло, морков, зелена ябълка).
След обяд - 200-250 г кайсии и чаша бадемово мляко с растителен протеин на Dragon foods.
Вечеря - 2 пуешки кюфтета, 120 г печени сладки картофи и зелена салата.
Не съм го нанесла в МФП, но 110 г протеин всякак ги има тук.

# 229
  • Мнения: 267
Ветрена аз бекрайно те уважавам ,тъй като те чета,невероятна дисциплина и визия!Респект наистина ,а и аз съм малко по-малка и се възхищавам на жени като теб!

Последна редакция: чт, 30 май 2024, 12:40 от Penelope77

# 230
  • Мнения: 1 622
Penelope77, благодаря за хубавите думи Blush
Не знам защо оставям такова впечатление. Всъщност не съм от най-дисциплинираните аз. Например редовно пия вино, нерядко имам и хранителни залитания.
Избягвам да демонизирам храни. Нищо не си забранявам. Но и с нищо не искам да прекалявам, а бях започнала да прекалявам с млечните храни заради това, че са лесни - протеинов шейк, барчета, пудинги... А освен това хапвам кисело мляко, някои сирена, скир.
Барчета ядях заради протеина. Психическа илюзия за заместване на нещо не ми е потребна, защото аз никога, дори като дете, не съм си падала по вафли, десертчета, сникърси и подобни, даже и по всеобщите любимци през моето детство - сухите пасти.
Но как съм прекалявала с плодове!! Допреди десетина години 1 кг го нямах за нищо, не се шегувам. Това е адски много захар, та голямо важно, че не съм яла много сладкиши.
Като сложа в чинията 200-300 г, направо ми е обидно Grinning

За ядковото мляко - принципно аз прясно не пия от 3-годишна. Рязко съм го отказала и почти 50 години по-късно майка ми все още търси причини за това Grinning Тя то обожава и прекалява с него цял живот, за което носи тежки последствия.
Бадемовото ми е любимо, но купувам извънредно рядко, в повечето случаи просто блендирам бадеми с вода. Слагам в хладилника, спокойно издържа 3 дни. Не го прецеждам, аз също предпочитам да си взема всичко от храната така, както я е създала природата. Затова и не пия фрешове, ям целия плод.

Борбата не е лесна, да! Аз имах късмета на 16-17 г. да осъзная какво трябва да променя, за да не съм поредната пълна жена в рода. И станах първата с нормално тегло. Така че борбата мина, битката е спечелена преди десетилетия. На по-късна възраст е по-трудно да пребориш установени навици, но при голяма мотивация и резултатите са големи, забележителни, достойни за огромно уважение. Желая ти успех Heart

# 231
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 779
Менюто вчера:
Преди трен - пълнозърнеста бисквита и 50 г скир -  8 грама
Закуска - каша от гречка с полумаслено сирене и малко масло, 50 г шунка. 8 грама
Обяд - 140 г пилешки гърди на скара и салата киноа и зеленчуци. 45 грама
След обяд - 250 г нектарини и 20 г бадеми
Вечеря - 150 г печен лаврак - 45 грама, голяма салата с различни зелении, артишок от консерва и няколко маслини.
Това беше 1580 kCal. П: 130 г, В: 122 г, М: 62 г
Винаги много съм харесвала твоите менюта и много често направо си копирам такива за определени дни.
Обаче сега малко съм озадачена как въвеждаш в МФП - суров продукт или изпечен, че нещо в готов вид не ми излезе на мен сметката и се чудя къде греша. Знам, че 20г разлика в проетина не е много, но за мен това примерно е още едно хранене, а в момента се мъча да правя по 130г протеин и без такъв на прах ми е малко трудно.
Утре ще съм точно на твоето меню, само пълнозърнестата бисквита ще заменя с домашен протеинов кекс.HugKissing Heart

# 232
  • Мнения: 1 622
Обаче сега малко съм озадачена как въвеждаш в МФП - суров продукт или изпечен, че нещо в готов вид не ми излезе на мен сметката и се чудя къде греша. Знам, че 20г разлика в проетина не е много, но за мен това примерно е още едно хранене, а в момента се мъча да правя по 130г протеин и без такъв на прах ми е малко трудно.
Утре ще съм точно на твоето меню, само пълнозърнестата бисквита ще заменя с домашен протеинов кекс.HugKissing Heart

Ани, сметката е точна, но ти явно броиш само животинския протеин. В готов вид смятам, то в суров съвсем няма да излезе, защото суровите меса и риби съдържат повече вода от печените, съответно по-малко протеин.
В кашата ми от гречка (40 г флейкс гречка, 40 г сирене, 4 г масло) има 13 г протеин.
В 20 г бадеми има 4.4 г протеин. В салатата с киноа - още 8. И в пълнозърнестата ми бисквита има 2 г.
При мен лавракът излезе по-малко грама протеин, отколкото при теб, та затова общо накрая се получи130 г.
Въобще протеинът е навсякъде (дори в зелената салата има 2 г). Колкото е добре да внимаваме да получаваме достатъчно протеин, толкова е добре и да внимаваме да не прекаляваме, защото дългосрочният повишен прием на протеин е добър за мускулите, но много вреден за някои ключови вътрешни органи.
Знам, че си наясно, затова съм любопитна при твоето тегло защо целиш 130 г? При мен вчера бе изключение, аз се стремя към 110, защото съм 54 кг, затова гледам да имам по 2 г на кг телесно тегло, както се препоръчва. Това даже е максимумът.
За умерено спортуващи специалистите препоръчват 1.5 г. Затова и от известно време не съм толкова силно фокусирана върху протеина. Съвсем не е трудно да се набавят необходимите за жена с моите килограми 100-110 г и ми се получава много лесно без добавки.

Последна редакция: чт, 30 май 2024, 22:11 от Vetrena

# 233
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 779
Оохх, дааа, много съм зле. Точно така , само животинския смятам.  То и за себе си затова така не ми излиза сметката. Просто спрях да траквам в МФП и само на око смятам явно само животинския. Много благодаря.
Аз също ограничих доста млечните - ям само скир и извара и много рядко котидж. В момента обаче не мога да спра протеина на прах. Тренирам сред работа и ако не изпия веднага след тренировката протеина, докато приготвям вечерята вече съм много гладна и става мазало, докато готвя съм опустошила каквото ми падне. Протеинът ми играе ролята на четвърто хранене, за което реално нямам време да ям истинска храна. Напоследък ми е много трудно с времето за 4 хранения.

Аз съм 53,5 кг /164см в момента и много искам да ги задържа, обаче искам и  да изчистя малко мазнини, ама ако може без да пипам кг-те. Това при мен се получава само с вдигане на протеина. Нямам друг вариант, ако не искам пак да става 50кг. Много лесно ми е да ги сваля и много по-трудно да редуцирам мазнините в мускул. Получава ми се, ама иска много следене в храненето и по 2.5г проетин на 1кг тегло. Повече не си позволявам.

Последна редакция: чт, 30 май 2024, 22:28 от ani_d

# 234
  • Мнения: 267
Penelope77, благодаря за хубавите думи Blush
Не знам защо оставям такова впечатление. Всъщност не съм от най-дисциплинираните аз. Например редовно пия вино, нерядко имам и хранителни залитания.
Избягвам да демонизирам храни. Нищо не си забранявам. Но и с нищо не искам да прекалявам, а бях започнала да прекалявам с млечните храни заради това, че са лесни - протеинов шейк, барчета, пудинги... А освен това хапвам кисело мляко, някои сирена, скир.
Барчета ядях заради протеина. Психическа илюзия за заместване на нещо не ми е потребна, защото аз никога, дори като дете, не съм си падала по вафли, десертчета, сникърси и подобни, даже и по всеобщите любимци през моето детство - сухите пасти.
Но как съм прекалявала с плодове!! Допреди десетина години 1 кг го нямах за нищо, не се шегувам. Това е адски много захар, та голямо важно, че не съм яла много сладкиши.
Като сложа в чинията 200-300 г, направо ми е обидно Grinning

За ядковото мляко - принципно аз прясно не пия от 3-годишна. Рязко съм го отказала и почти 50 години по-късно майка ми все още търси причини за това Grinning Тя то обожава и прекалява с него цял живот, за което носи тежки последствия.
Бадемовото ми е любимо, но купувам извънредно рядко, в повечето случаи просто блендирам бадеми с вода. Слагам в хладилника, спокойно издържа 3 дни. Не го прецеждам, аз също предпочитам да си взема всичко от храната така, както я е създала природата. Затова и не пия фрешове, ям целия плод.

Борбата не е лесна, да! Аз имах късмета на 16-17 г. да осъзная какво трябва да променя, за да не съм поредната пълна жена в рода. И станах първата с нормално тегло. Така че борбата мина, битката е спечелена преди десетилетия. На по-късна възраст е по-трудно да пребориш установени навици, но при голяма мотивация и резултатите са големи, забележителни, достойни за огромно уважение. Желая ти успех Heart

Благодаря много Blush Heart

# 235
  • Мнения: 2 052
Аз от доста време поддържам 52-53 кг, смятам идеалните за мен. С по-малко килограми, не харесвам лицето, а на този етап, то ми е много важно.
Онзи ден мъжа ми направи една снимка, бях на една скала и ме снима отдолу. Незнам от ъгъла ли, но сякаш изглеждам вече твърде набита и мускулеста незнам, изобщо в последно време се чуствам издута, то верно че очаквах МЦ, но незнам чуствам се объркана. Да вметна, че съм със завидните 158 см Grinning

Храната:
З:Протеиново-овесени палачинки
О:Сьомга с ориз, ябълка
С:Протеинов бар
Тренировка+протеин
В:Крем супа от тиквички и сладък картоф, може да направя и тиквено семе и крутони за добавка, салата домати и череши

Същия проблем като Ани, не искам да свалям, не искам да съм в дефицит, а искам да чиста мазнини, формулата не съм я открила Simple Smile

Последна редакция: пт, 31 май 2024, 13:14 от Nona M.

# 236
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 779
Нона, вдигни водата и брой макросите от протеина. Калориите да не са в дефицит и да са от 40% протеин, 30% въглехидрати и 30% мазнини. Ако не работи след 1 месец още 5% протеин и намаляваш с 5% въглехидратите. При мен само броенето и стриктното спазване дава резултат. Всичко, което бях замалаза последните два месеца отново почва да се връща на мястото си. Аз не напълнявам много, просто губя фит формата и ми се замазват мускулите , губя пресата, страничното бедро, задното , прасеца.  В момента , в който вкарам храненето в пътя и след месец всичко се оправя. Лошото е , че последната една година ми е много трудно с храненето. Добре, че е Ветрена, че супер много ме надъхва 🥰🥰🥰

# 237
  • Мнения: 2 785
Хелоу, аз ви чета, но не мога да вляза в релси. Нося си хубава храна по зоната, обаче лакомия ли е, какво е, все чопля по нещо от някъде.
Закуска - зонов солен кекс (котидж сирене, яйце, овесени трици и малко нормално сирене).
Обяд- 70 г печено пилешко, 24 г суров ориз и 40 г нахут ор консерва.
Един бонбон линд, солети, едно тапиока хлебче... тъпа история. Половин купичка боб от на детето и сигурно 50 г гризини пак от него.
За вечеря още не знам, накиснала съм домати и краставици. Много ми се иска скоро да почна да отчитам адекватни, балансирани и здравословни менюта. Но през половината време съм абсолютен парцал. Особено като сйм и на работа, трябва да мобилизирам огромен ресурс да стана да си сгогвя нещо. След 8 часа сгъната зад бюрото просто искам да полегна

# 238
  • Мнения: 4 785
Хелоу ,хелоу ....като стана въпрос за протеина -аз само да попитам нещо ....🤣
Ако примерно имаме жена с 15-20 кг наднормено тегло-85-90 кг - спрямо това тегло ли смятаме протеина на ден или спрямо желаното тегло примерно 75-78 кг?
Опитвам се да вкарам майка ми в някакви релси на хранене и движение и трябва да сметна горе долу количеството протеин на ден ....(много е трудно ,хора ....държи се по -зле от малко дете 😭)
Вчера пак  направих 18 часа фаст +- 1 час -не ги смятам точно .
1 ви ядене - чаша биволско мляко с ягоди ,ч.л.лешников тахан и ч.л.бадемово брашно .
2-ро  ядене -Борш
Вечеря -печени тиквички със сос от портокал,чесън и кашу ❤️
яйца на очи с зелен боб и скариди ,шопска салата .
Днес мисля да правя прясна паста  с доматен сос и скариди  ще съм на компенсаторно хранене  преди това -може би яйца и някакъв зеленчук + протеин на прах .

# 239
  • Мнения: 2 785
Бич, аз не съм голям мозък в това отношение, но не се ли изчислява калориен дефицит лек и спрямо него процент протеин. Тогава горе долу излиза колко грама протеин е препоръча

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт