Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 10

  • 15 535
  • 323
  •   2
Отговори
# 285
  • Мнения: 268
Здравейте момичета,влзиам за малко помощ.Може ли да ми разчетет резултатите от Декса скенер ,ето какво показа за състава на тялото ми:
40кг активно тегло
20кг мазнини
61кг общо
Какво мислите?Активното тегло малко ли е,добре ли е,нищо не разбирам.Към колко кг трябва да се стремя?
55кг добре ли ще са ми? ръст 162 или 164/в кабинета ме измериха 164 ,вкъщи се меря 162/
Целта ми е да изглеждам стегната, а не просто слаба и отпусната.

За да не е спам,храната за вчера;
Закуска 45гр овес,200гр натурален скир
Обяд-120гр телшки  кюфтета,90гр ориз,150гр цвекло с морков
Сл.зак.- 1 зелена кисела ябълка,200гр скир и 30гр тиквени семки
В- 120гр телешки кюфтета/печени на фурна без мазнина/50-60гр чист ориз само сварен със сол, 1 домат


1 час тренировка и 10 000 крачки за деня.Вечерта чувствах лек глад на лягане,но го пренебрегнах.

Разпъвайте ме смело на кръст ,няма да се сърдя ,приемам всякакви критики и забележки  с цел градивност  Grin Bowtie

Последна редакция: пт, 21 юни 2024, 16:40 от Penelope77

# 286
  • Мнения: 1 623
Penelope77, страхотно е, че вече си била на Декса скенер! В София ли си? Аз все така продължавам да се чудя това същият скенер ли е, с който се изследва костна плътност. Четох по сайтовете на болниците, но там пише само за костна плътност. В спортните сайтове пък пишат за мазнини, мускули, кости. Ти разбра ли нещо?

А за резултатите - мазнините в кг показват, че са около 30% от теглото ти, което идва доста, да. Хубаво е да се намалят. И да, 55 кг са чудесна цел за твоята височина, но трябва да се постигнат умерено, за да не губиш и (много) мускулна маса.

При мен нищо ново по отношение на храната. Днес е така:
Рано сутринта преди трен - пълнозърнеста бисквита и 50 г скир
Закуска - каша от гречка със сирене и масло.
По-късно - две нектарини.
Обяд - голяма порция миди натюр и салата цвекло, морков и зелена ябълка.
След обяд - 20 г бадеми
Вечеря - пилешки бонфилета "Marry me" (в сос от "Филаделфия лайт", зеленчуков бульон, сушени домати, каперси и миниатюрно количество пармезан)- чисто месо 120 г в сготвен вид. Салата домати, краставици, кейл и др. и едно питие - бяло вино или джин с тоник. Петък е Blush

# 287
  • Мнения: 268
Добро утро! Simple Smile

Продължавам с отчета си.
Вчера направих зареждане.Relaxed Целият ми ден  беше режимен , а вечерята зареждаща.Естествено на ресторант.Relaxed
Ядох любимото ми агнешко с ориз Relaxed /нормална порция/и салатка домати,краставици,магданоз,чушка,много сочна и свежа.Сутринта се събудих 61,1/въртя се тези дни около 60,6-60,8-61,1/
6 месеца съм на дефицит.Пренебрегвах съветите на моята треньорка да правя зареждащо хранене всяка седмица.
Поне 3-4 месеца не съм.И вчера след като и споделих че вечер си лягам с чувсто за глад тя ме посъветва поне 2 3-дни да направя зареждащи.Описвам си и тренировките и движението по дни и тя вижда реално с какъв енергоразход съм.Както казах така успяхме да свалим 10кг досега и по 10см от талия,бюст и ханш.
Иииии днес ще се отпуснаааа! Relaxed Т.е ще ям вкусни неща,но контролирано! RelaxedБез прекаляване.
Закусих днес режимно.
Обяда ми и вечерята планирам да са нережимни.
Следобедната закуска/ако въобще огладнея ще бъде режимна.
За утре се колебая дали да е нормален режимен ден.Ще преценя.
Също така съм решила 3 дни да почивам от тренировки/Петък,Събота и Неделя/
Relaxed

Това е от мен! Relaxed

Хубава събота и неделя момичета! Relaxed

П.П/.Сутринта се събудих в 7 ч енергична,наспана,станах и свърших 100 неща.Ех няма по-хубаво чувсто от това да си енрегичен. Relaxed/

Последна редакция: сб, 22 юни 2024, 18:31 от Penelope77

# 288
  • Мнения: 165
Да се разпиша и аз.
Като цяло съм бяла и добра Joy Карам си на салати, зеленчуци и месо. В двата от дните залитнах по едно пълномаслено мляко, та реших да спра да го купувам за известно време, което сметана е. Също криввнах с 3 мандарини вчера вечерта. Интересно, че не ги обичам по принцип изобщо, явно ми се дояде нещо сладко, след като цял ден на работа всички нагъваха баклава. Един от колегите се беше върнал от почивка в Турция и беше донесъл кашон с различни баклави.
Като цяло държа 1200-1600 кал и под 50гр Вх. Работните ми панталони са ми бая широки, не съм се мерила.
Пенелопе, интересни резултати, не ти ли казват и костната плътност? Точно декса скана се ползва за мониторинг на остеопороза. Плаша се колко % мазнини ще покаже при мен. Сигурно 50% Cry
Нямам сили за тренировки в седмиците, в които работя. 12 часови смени, не мога да спя добре, по 5ч ми се връзват на нощ. Поне на работа правя по 15-20хил крачки.

# 289
  • Мнения: 268
Да се разпиша и аз.
Като цяло съм бяла и добра Joy Карам си на салати, зеленчуци и месо. В двата от дните залитнах по едно пълномаслено мляко, та реших да спра да го купувам за известно време, което сметана е. Също криввнах с 3 мандарини вчера вечерта. Интересно, че не ги обичам по принцип изобщо, явно ми се дояде нещо сладко, след като цял ден на работа всички нагъваха баклава. Един от колегите се беше върнал от почивка в Турция и беше донесъл кашон с различни баклави.
Като цяло държа 1200-1600 кал и под 50гр Вх. Работните ми панталони са ми бая широки, не съм се мерила.
Пенелопе, интересни резултати, не ти ли казват и костната плътност? Точно декса скана се ползва за мониторинг на остеопороза. Плаша се колко % мазнини ще покаже при мен. Сигурно 50% Cry
Нямам сили за тренировки в седмиците, в които работя. 12 часови смени, не мога да спя добре, по 5ч ми се връзват на нощ. Поне на работа правя по 15-20хил крачки.


Коста нищо интересно няма в резултатите ми, съвсем нормални за една средностатистическа жена .Relaxed
За мое щастие костната ми плътност е чудесна,дори на горна граница близо до 2 колкото са оптималните резултати както ми обясни лаборанта ,в повечето случаи на други жени той ми обясни ,че са около 1,5.Говорихме си много и малко повечко се позабавих в кабинета  и направихме опашка,но беше приятно изживяване.Оказа се ,че сме съседи и за децата си поприказвахме,като цяло изследването премина повече от приятно и си излязох с усмивка от кабинета.

Коста да не разводняваме темата с костна плътност,все пак не е за това!А за мазнини и мусули Relaxed Но щом желаеш да знаеш  и това ,написах го за всички желаещи.Да,свързни са нещата,добро ,хранене,добра костна плътност,добра мускулатура,добро съотношение мазнини /мускули,оптимален хормонален фон ,разбира се,всичко работи в едно за  една нормалната хомеостаза на организма.
Ти колко кг си, че си с 50% мазнини?Защо се плашиш от апарата?С твоята активност бързо ще ги свалиш Hug
А и дефицита ти е повече от прекрасен!Ами щом ти се е дояло нещо мазни защо не?Всички сме хора,нормално е!Важното е да не се отказваме Hug

Аз днес съм на плаж./вчера също бяхме/ Relaxed
Храната ми днес ще е по режим с едно чийт хранене.Relaxed
Позволявам си да пия кола или фанта без захар в тези топли дни.Нямам целулит / и на 70кг нямах/ и мога да си позволя малко газирано.Кожата на краката ми е гладка и еластична,съвсем леко ако натисна се появават някакви минимални неравности.Но аз се грижа   много за циркулацията на тялото и винаги внимавам да няма застой на течности -или масажирам сама,или ходя на ръчен или апаратен масаж. Виждала  съм огромен целулит и на 52кг ,жалко за слабото тяло ,но пък хранено с  лоша храна.Затова балансът е много важен и тялото да функционира възможно оптимално спрямо биологичната възраст.
Дори и на 60кг човек може да се чувства чудесно в кожата си .

Четох някъде  за едно изследване ,че злобата и завсита като негативни емоции влияят негативно за постигането ня която и да е цел в личен план,защото фокусъ се измества от собственте цел в друга негативна посока.Затова ви пожелавам никога да не изпитвате такива чувста!И да постигате целите си с лекота!

Хубава неделя!

И повече топлина и усмивки в сърцето!Балансът започва отвътре Simple Smile

Последна редакция: нд, 23 юни 2024, 10:27 от Penelope77

# 290
  • Мнения: 2 789
Къде по успешно, къье не толкова гравититрам около зоната Simple Smile горе долу добре се получава.

# 291
  • Мнения: 10 036
При мен нещата са в застой, не мога да падна под 55кг, и ще експериментирам с въглехидратна ротация, т.е., продължавам да експериментирам. Бях 2 дни на почти 00 вгх. Заето ми е, и нито имам време да се отчитам, нито да реагирам на постове, нищо.

Остава ми седмица до почивката, и по-малко работа от обикновено. Надявам се да имам време да пиша поне в cronometer, защото не меря всичко вече. Свикнала съм, и карам но око.
Познавам се, знам какво работи общо взето, но настъпват изменения от перименото. Не съм същата, и се нагаждам в движение.

Закуска: 180гр сурови моркови и 100гр хумус. Вгх 27гр, М 26
Отивам за кардио в терен, довечера глутеус с Каролин. Въртя пак Beastmode.

Обядът ще е сьомга на фурна и зеленчук някакъв.

Edit: Готово! Всичко по план, тренировка глутеус с Каролин

Вечеря 1ч. преди тренировката- 3 варени яйца и малко салатче за украса.
След тренировка протеин.

Финиширам деня с П 100гр Вгх 40гр М56 гр, калории 1100. Малко, но 2 такива дни няма да ме убият.

Последна редакция: нд, 23 юни 2024, 22:51 от Dez

# 292
  • Мнения: 165
Пенелопе, не ме е страх от скана, майтапя се. Към 84-5кг съм, с корем. Ще съм мазна, то е ясно. Важното е, че вече 2 месеца се придържам към по-изчистено хранене с малки и редки изключения.
Днес бях почивка и отчита групова тренировка Body combat и йога след нея. И 2ч следобеден сън. Като нова съм Blush

# 293
  • Мнения: 268
Добро утро! Simple Smile

Ето какво се случи с моето чийт хранене,ще опиша,може за някой да е интересно и полезно.
Зная,че кг не са показател, но ще ги опиша защото са някаквъ ориентир как реагира организма,спрямо увеличеното хранене,дали задържа вода,какво се случва и т.н.
В Петък сутринта бях 61кг.
В Събота -61,1кг.
ВНеделя -61,8кг
ПОнеделник/днес/ 61,0кг
И така -чийт храненията ми бяха 3.
Петък -цял ден с 3 режимни хранения по 300кал,а първото чийт хранене в Петък вечерта -агнешко с ориз и салата,порция в реномиран ресторант,качествена храна,но не е готвена диетично.Калорииите на вечерята са били ,незнам,700-800?
Събота :
Закуска-режимна/около300к/
Обяд чиййт -реших да е сладък чийт- бисквити шоколадови без захар и около 200гр скир натурален,бисквитите като количесто не зная,реших да ям докато се наситя,може би половин пакет.Забравих и 3-4 блокчета 4ерен шоколад.
Сл.зак- режимна/около300к/
Вечеря -пак чийт само ,че солен -поръчах пица с пълнозърнест блат,350гр/малка се води/не бях яла пица може би от 9 месеца/ която беше с пилешко бон филе,кисели краставички,малко бекон и малко кашкавал,изобщо не беше мазна.
Тук вече калориите може би са били около 2000 и над 2000 за деня.
Неделя - храних се режимно ,изключение около 3 бисквити с черен шоколад,кото може би си бяха около 300калории.

Движението ми беше,слабо,почти никакво за тези 3 дни.Почивах си и плаж.
Тази сутрин изхвърлих всичката вода и отново съм на кг в които започнах в Петък.
Какви са ми изводите след всичко това:
Организмът ми работи вече доста добре.
Метаболизмът е добър.
Храната ми беше преработена доста добре/говоря за големите количества/,нямах подуване,тежест ,някакви други неразположения,доспиване и т.н.
Задържаната излишна вода беше изхвърлена за 1 ден.
Сетивата и вкусовите рецептори са ми задоволени.
Всичко това на Нула спорт и движение.
Отчитам успешно чййт зареждането :rela
При такова хранене и недобра обмяна на веществата друг път  ,обикновенно се подувам ,получавам тежест,не мога да изхвърля водата със дни и като цяло се чувствам зле и усещам ,че нещата се затлачват ,вместо да се преработват.
Сега 40мин кардио.
И плана за тази седмица -поне 4-5 тренировки по минимум 40мин,максимум 1 час/това е времето което мога да отделя/

Хубав понеделник Relaxed

Последна редакция: пн, 24 юни 2024, 21:32 от Penelope77

# 294
  • Мнения: 2 789
Здравейте момичета (Дух съм). Днес бях на преглед и имам огромен риск от прееклампсия (то вече не е риск, а факт, аз вдигам кръвно). Минавам на строга диета, защото в много опасно за бебето и зс мен. Зоната, но само в зеления цвят. Та вече ще се отчитам чинно тук

# 295
  • Мнения: 268
Пази се Дух!Много е опасно.

# 296
  • Мнения: 2 789
И с тази бременност качвам главоломно килограми. В Интернет пише, че един от симптомите на прееклампсия е качване с по или повече от 900 г на седмица.
Закуска 60 г хляб от лидъл (моя си тричавия) с 50 г пуешка шунка и 18 г хумус
Обяд-104 г печено пилешко месо с 60 г ориз (варен) и към него задушени 100 г грах, тиквичка, морков и гъби, отделно салата от 330 г домат и 100 г краставица без мазнини.
Следобед 130 г скир с 220 г нектарина и 15 г ядки.
Уж е пл зоната но нешо съм объркала явно, защото са 808 калории, но 46% въглехидрати и 28% протеини. Пък всичко беше балансирано сякаш, ще търся грешката
За вечеря предполагам че.ще са яйца.

# 297
  • Мнения: 10 036
Дух, стискам палци всичко да е наред!

Вчера: П 108  Вгх 103 М 30
обяд- моркови сурови, 2 пилешки бутчета, ориз 56гр в сурово състояние
вечеря- сьомга на фурна, батат от еърфрайъра
Тренировка- почивка

Днес ще се види.

# 298
  • в пералнята
  • Мнения: 1 067
Дух, спокойно само, всичко ще и наред, слушай си лекарите, ти си дисциплинирана, ще се справиш.
Трябва да се опиташ да избягваш солта.

# 299
  • Мнения: 1 623
Духче мило, само спокойно! Слушай си лекаря, почивай повече и спазвай диетата. Прегръдки Kissing Heart

Трети ден принудително почивам от тренировки и ми е тъпо. Уж трябваше да почиваме на морето, но се наложиха срещи и половината време мина в тегави срещи. Много се разпокъса времето и буквално не намерих кога да потренирам, а ми се искаше. Намирах само по 15-20 минути за стречинг. Надявам се от срещите да има резултат, още не е ясно.
Поне храненето тези три дни беше чудесно - на обяд и вечеря - салати, риба, миди, задушени зеленчуци, на закуска - принцеси с яйца и сирене (пълнозърнест хляб от лимец), препечена филийка с шунка и краставица. Три дни никакви сладкиши и сладолед.
Нямам търпение да възстановя тренировките - останаха ми две от INTENT и ще видим как ще карам нататък.

Общи условия

Активация на акаунт