“Дяволското гърло 2“ - “Есента на демона“ - нов сезон по НОВА ТВ - Тема №6

  • 36 367
  • 751
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 661
Изпуснала съм, ама Тороманов даде ли ДНК? От него ли е била бременна Елдърова?

Даде една много гнусна проба на слюнка. Друго не помня.

# 406
  • Мнения: 1 157
Изпуснала съм, ама Тороманов даде ли ДНК? От него ли е била бременна Елдърова?

Даде слюнка, но после призна, че той е взел пробата и така и не я предадоха. Мия размишляваше, че могат да го покрият и да им съдейства или нещо такова. То и няма за какво да го изследват след като призна, че той е имал сексуален контакт с нея.

# 407
  • Другата България
  • Мнения: 37 733
В предишната тема обсъждахме снимката - компютърна томография.

Компютърната томография (КТ), известна още като компютърна аксиална томография (КАТ) и скенер, представлява образно изследване, при което се получават детайлни изображения на различните органи и структури в тялото. Използва за диагностициране на заболявания на белите дробове, сърцето, хранопровода, големите кръвоносни съдове (аорта, белодробна артерия), меките тъкани и костни структури в различни области на тялото като се комбинират възможностите на ретгеновите и компютърните технологии, при което се получават последователни, напречни срезове на изследваните органи и структури. При този метод се създава триизмерен образ, което позволява определянето на локализацията и размерите на увреждането при болестни процеси като: кръвоизливи, възпалителни и травматични огнища, съдови аневризми и тумори.
Изглежда като напречни разрези. Белите стрелки означават някаква находка.
Именно. Това не  е “рентгенова снимка“, нито пък е на “прешлен“ - очеизвадно е, че е на цяло тяло.
Помня, че го коментирахме, защото мисля теб попитах откъде си сигурна, че снимката е на мъж, и ти тогава ми обясни за тестисите. Насочи ме към тях всъщност. Признавам си, че на моите, вкл. и на ЯМР съм чела само разчетите, какво да гледам изображението, като нищо не разбирам, да не говорим, че на новите образни, вкл. и на ПЕТ скенер дават само един диск и разчета - това е.
Но това вече са супер дребнавости, и навлизане в излишна терминология и конкретика, ясно е за какво говорим като цяло. Аз например не бях забелязала, че тази “рентгенова снимка“ Blush я има и в “леговището“ на нашия демон. И ми е странно какво търси там, аз не вярвам, че директорът е НЕГО.

# 408
  • Washington,USA
  • Мнения: 900
Дадоха реклама, наистина има нещо като пещера тоя Демон. Тороманов беше в гората и чу шум от макара.

# 409
  • Мнения: 1 194
Снимката не беше в леговището, а беше на флашбек. Или поне аз не съм я виждала в леговището или на таблото. Моята снимка е от 8 епизод.

Мисля, че сценарият на които и да е сериал много трудно би издържал на нашата дисекция 😆😆

Последна редакция: пт, 26 апр 2024, 23:33 от Organza

# 410
  • Мнения: 468
Здравейте , сигурно ще има “издразнени”, че чак сега открих темата и искам да се включа. Влизам с моята теория, според мен е точно библиотекаря. Ако наистина е инвалид , въпреки че има някаква доза на съмнение , то някой му върши работата. Както се и видя , човека които ги гони е млад и пъргав. Може да е момчето, което му помага и защо уж това заболяване на “умствено изостанал” не е фарс. Имам и друго предположение , в по-предния епизод казаха че стрелеца на шофьора е левичар. Левичар е онзи пиклив полицай , комплексирания женомразец.
Според мен като един огромен фен на крими сериали и романи , този е на много високо ниво. Самото заснемане и цялата хрумка, взели са доста от чуждите, много добре се получава всичко. И това да не можеш да познаеш кой е убиеца, а той е най-малко подозирания, който от самото начало е там.

# 411
  • София
  • Мнения: 14 032
Темата е по-интересна от сериала 🤣. Кефят ме всички теории. До сега от жертвите имаме съдия, адвокат, прокурор и  журналист. Липсва полицай.

# 412
  • На Изток от Рая
  • Мнения: 695
Аз не виждам високо ниво, всички сме гледали крими филми и сериали, дали американски, скандинавски или каквито и да било и разследващите там се хващат за най - малкия  детайл или улика, а тук съществени улики като изпратеният неизпратен имейл на Мия, видеото с първото убийство потънаха в забрава. И всичко, което уж разследват е dead end.
Ама си гледам, чакам да ме изненадат в последните 3 серии.

# 413
  • София
  • Мнения: 14 032
Тепърва прохождат в жанра. Става филмът. И Алфа е много добър. А и повечето хора гледат за забавление и не нищят сценария като тук.

# 414
  • Мнения: 642
Темата е по-интересна от сериала 🤣. Кефят ме всички теории. До сега от жертвите имаме съдия, адвокат, прокурор и  журналист. Липсва полицай.

Уф, сега ще убият и Тороманов. Sad

# 415
  • София
  • Мнения: 14 032
Няма време, но това са страните в правораздаването. Полиция, прокуратура, съд, адвокат. Медиите отразяват или налагат затъмнение.
Дано не убият Филип, макар че Владо беше казал, че иска да се отдаде на другите си проекти -фотография.

# 416
  • София
  • Мнения: 5 793
Нямам спомени от първите епизоди - кой насочи Мия и Филип към Библиотекаря за съвети? Може помощникът да насочва нарочно към мозъка. С каква цел не знам, да се надцакват.

# 417
  • Мнения: 1 194


Категорично не им вярвам.. с Асен ни подведоха  😏

# 418
  • Мнения: 2 699
Нямам спомени от първите епизоди - кой насочи Мия и Филип към Библиотекаря за съвети? Може помощникът да насочва нарочно към мозъка. С каква цел не знам, да се надцакват.

Никой не ги насочи. И аз това се замислих преди 2-3 епизода и даже, мисля, споделих в темата. Филип случайно попадна на него, питайки някаква дама, кой може да разчете текста. Значи, ако "лошият" така попада в центъра на действието, за мен това е сценарий, писан за училищна пиеса. Уж търсим умен човек с изпипан план, обаче се включва в действието по случайност. Ако той се окаже зад всичко, значи не само епизодите до тук са били хаотични, ами и цялата история ще е такава.

# 419
  • Мнения: 9 467
Все по-объркващо ми става. При прокурора има неща гнило. Кой му е подарил книгата?

Общи условия

Активация на акаунт