ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 116

  • 8 980
  • 158
  •   3
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 463
Момичета понеже открих топлата вода, идвам да ви я препоръчам:

4 моркова, сурови нарязани на малки кубчета
1 малка консерва варена царевица
Много пресен копър
1ч.л мед
Сол, оцет и зехтин

Уникално вкусно.. простичко но страхотно...

# 91
  • Мнения: 4 583
Момичета понеже открих топлата вода, идвам да ви я препоръчам:

4 моркова, сурови нарязани на малки кубчета
1 малка консерва варена царевица
Много пресен копър
1ч.л мед
Сол, оцет и зехтин

Уникално вкусно.. простичко но страхотно...
Със сигурност ще е супер, за жалост аз избягвам царевицата, защото си е със сериозен гликемичен индекс и товар.

# 92
  • Мнения: 5 396
Пропускам и аз заради непоносимостта си.

# 93
  • Мнения: 803
Добро утро:)

Чудя се как да се мотивирам. Може ли да ми препоръчате приложение, където да си следя прогреса. Ако освен кг, се следят и мерки би било супер.

За крачкомер използвам едно с 2 стъпки на розов фон, но често се самоизключва. Ако имате препоръки и за такова, ще съм благодарна.

Весели празници и не прекалявайте с козунака Simple Smile

# 94
  • Мнения: 13 161
Ако е само за записване на мерките, бих направила една таблица в Google Sheets и пак ще ми е под ръка в телефона като искам.
Приложението което ползвам за фастовете мисля че имаше да се попълват тегло и обиколка на талията, но не и други мерки.
За крачките пробвах преди време 1-2 приложения на телефона, но това означава телефонът винаги да ми е в джоба, хич не ми беше удобно. Сегашните телефони са си големички все пак. Започнах да нося фитнес гривна преди няколко години, естествено не само заради това, та мирясах.

# 95
  • Мнения: 5 396
Домашно приготвено бадемово мляко става ли за кафето сутрин? Прясното знам, че не може, сметаната ми идва в повече като цена (около 2,50 € за половин литър).

# 96
  • Мнения: 13 161
Мм, за колко мляко говорим? Сметаната ако слагаш тя е по толкова малко че като цена е несъществено, затова питам по колко смяташ да има в кафето ти? По принцип най-добре чисто, ама ако е малко колкото да се размъти едва ли да ти обърне колата само това. Вече ако пиеш мляко с кафе, по-скоро не звучи добре за такъв режим.

# 97
  • Мнения: 5 396
Чисто не мога, опитвах няколко пъти. В момента пия лате, нямам проблеми, но мога да мина на капучино или flat white. Друг вариант е бронирано кафе (с кокосово масло) с малко сметана, разбито с миксер.

# 98
  • Мнения: 13 161
Малко ми е трудно да се ориентирам колко мляко е в капучино или в това флат незнамсикакво, че аз само черно пия. Бронираното може би ще ти е по-добър вариант наистина.

# 99
  • Мнения: 5 089
Здравейте и честит ви празник!
Балкай , пробвай бронирано! На мен ми е много любимо ❤️ аз също пия чисто, само бронирано може да е изкуши.

Аз си продължавам с омад. Извадих нови дънки (от преди бременността), по които да се меря, че кантар все още нямаме, а и май не ми е нужен. Повече от това не мога да правя на този етап, а с мотивацията като по чудо нямам проблем.
Днес минах през Била уж само за пресен лук, че имам киселец и лапад, исках да забъркам едни яйца. То пък в билата половината месо налепено със стикери за -50%, та заредих фризера и идните дни ще караме на телешко и свинско.
Търся и някаква готина рецепта за паста като гарнитура. Не за мен, за половинката нещо трябва да измисля😒

# 100
  • Мнения: 4 583
Хелоууу, аз да се оплача, че снощи след вечеря съгреших, ама много съгреших. Trollface Изядох половин шоколад и 1 пакет бадеми. Днес си викам за наказание - без храна, докато издържиш. Брех, издържах бе, да не повярва човек Laughing Разбира се, ако имах някакви намеци на прималяване, щях да си ям, но за щастие нямаше подобни. То и днес се разправям цял ден с майстори по колата, та от напрежение явно дали ще се оправят или не /щото колата ми трябва, пък те викаха да съм я оставила 3 дни/, изобщо не ми беше до храна. И одеве си я взех с нови фарове вече и с изненада установих, че 23 часа не съм яла. До 20,00 тъкмо 24 часа.
Храната тази вечер ще е зелен боб, ама жълт на цвят +  свински карета. Trollface  В килата нямам промяна, но на обиколка имам минус половин сантиметър от бедрата, което ме радва, че е точно оттам.

Балкай, става бадемовото за кафето. Аз си върнах пък прясното към моето кафе, че го бях спряла. По-вкусно ми е първо и второ така и така си вдигнах вгх в храненията, та и млекцето в кафето си върнах.

# 101
  • Мнения: 41
Здравейте.
Аз съм в някаква супер стрес серия 🙄
Колата ми се счупи , в работа проблеми , сега пък и този дъжд и това лошо време заради което не мога да ходя по планините 🙄
Вчера бях цял ден само на вода и 2 джанки 😀
Сега нямам търпение да ям , но заради времето ме мързи и по - скоро ще подремна 🤣
Ще ям по - малко тези дни , за да ям козунак други ден 😀

# 102
  • Мнения: 4 583
Здравейте.
Аз съм в някаква супер стрес серия 🙄
Колата ми се счупи , в работа проблеми , сега пък и този дъжд и това лошо време заради което не мога да ходя по планините 🙄
Вчера бях цял ден само на вода и 2 джанки 😀
Сега нямам търпение да ям , но заради времето ме мързи и по - скоро ще подремна 🤣
Ще ям по - малко тези дни , за да ям козунак други ден 😀
Като хапнеш от вълшебния козунак, всички тревоги ще отминат Yum И аз съм си запазила местенце за него тази година. Ще си хапна без никакви угризения.
Скрит текст:
За колата - в една серия сме влезнали. На мен ми изгоря единия ксенон онзи ден и бях в потрес като казаха, че за да стигнат до него, трЕбе да се разглоби половината предница - брони, калници, парктроник... Б@си, да не ти изгори крушката! Добре че се оправиха навреме момчетата.

# 103
  • Мнения: 41
Здравейте.
Аз съм в някаква супер стрес серия 🙄
Колата ми се счупи , в работа проблеми , сега пък и този дъжд и това лошо време заради което не мога да ходя по планините 🙄
Вчера бях цял ден само на вода и 2 джанки 😀
Сега нямам търпение да ям , но заради времето ме мързи и по - скоро ще подремна 🤣
Ще ям по - малко тези дни , за да ям козунак други ден 😀
Като хапнеш от вълшебния козунак, всички тревоги ще отминат Yum И аз съм си запазила местенце за него тази година. Ще си хапна без никакви угризения.
Скрит текст:
За колата - в една серия сме влезнали. На мен ми изгоря единия ксенон онзи ден и бях в потрес като казаха, че за да стигнат до него, трЕбе да се разглоби половината предница - брони, калници, парктроник... Б@си, да не ти изгори крушката! Добре че се оправиха навреме момчетата.

И аз в това се убеждавам. Като хапна от козунака до края на другата седмица се надявам да мога да отида до райското пръскало , за да го изгоря 😀

При мен не е само крушка 😀 в един ден се оказах без двигател , скорости и турбо 😀
Направо я давам за части на някой ..
Преди 3 месеца я дадох да и оправят двигател и така я оправиха , че се счупиха всички останали неща 🙄
Ама иначе 4000 си ми взеха де 🤷♀

# 104
  • Мнения: 3 463
Привет и от мен.

Аз се теглих тези дни и съм на +1.5кг, но чакам да ми дойде, така че се надявам да е от това.
Вчера малката щерка имаше тренировка в 9ам, заведох я и деня беше страхотен, слънчев, спокоен и свеж. Хората спяха празнично. 😄

Реших да побягам по плажната алея, която е на 100м от залата по гимнастика на дъщеря ми.

Не знам дали защото се бях навила че е празник едва след 1.5км спрях. Седнах да пия едно кафе и се прибрах.
Днес от гузна съвсест направих по-тежка тренировка. Ръцете ми треперят още..

Стомахът ми е подут и не ми е комфортно, но се надявам до 3-4дена да ми е минало всичко.

Откъм храна съм на макси мин, т.е. ям каквото мога без да минавам критичните 1500кк.
Козунак в моята държава няма. Мама ми праща снимки на нейните творения и аз точа лиги отнайн. Два пъти съм пробвала да правя. Единият се получи, другият не. Но си е много играчка и нищо общо с тия на мама 🥺

Общи условия

Активация на акаунт