RYANAIR - 25

  • 11 067
  • 256
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 410
Ами раница И дамска чанта са ДВЕ неща, ако имате право на един багаж не може.
Пък ако не им се занимава ...

# 151
  • Melmak
  • Мнения: 3 239
Димяни, ако майка ви е била без приоритет тогава има право само на 1 малка раница, за това са й казали да прибере едната в другата.

# 152
  • Мнения: 183
Декември месец при пътуване за Берлин имах проблем с ръчния багаж,който отговаряше на размерите на рамката с едно малко по - голямо усилие да влезне ,защото в предния джоб бях сложила несесер,който стоеше издут. Попаднах на много кофти служител и се заядоха да отида да си платя за допълнителен багаж. Изкарах несесера и си го хванах в ръка ,не можело така и след скандал от мъжа ми в крайна сметка ме пуснаха. На летището в Берлин никога не съм имала проблеми със същата раница. Майка ми обаче миналата седмица пътува за Берлин с ръчен багаж и дамска чанта (не голяма 20/30) и са я накарали да я сложи в раницата, защото била голяма. Странни служители има понякога.  Аз имам и по- голями чанти и никога не са ви правили проблем.
Типично по български - нарушавам правилата, ама вдигам скандали. RageRageRage

# 153
  • Мнения: 6 007
Аз не разбирам - тези, които се стараем да спазваме правилата, на будали ли ви изглеждаме? Не стига, че сте в нарушение, ами и скандал Shocked
И да, имат пълното право да искат чантата да се прибере. Купувайки билетите, всички се съгласяваме с определени правила. Ако не ви устройват - има други компании, които можете да използвате. Мен лично ме хваща срам ако попадна на подобни сценки.

# 154
  • Мнения: 3 916
Заради такива издути и претъпкани чанти извън габарита, моето куфарче до сантиметър изчислено не се побра в отделението над моето място в самолета.

# 155
  • Мнения: 183
Аз не разбирам - тези, които се стараем да спазваме правилата, на будали ли ви изглеждаме? Не стига, че сте в нарушение, ами и скандал Shocked
И да, имат пълното право да искат чантата да се прибере. Купувайки билетите, всички се съгласяваме с определени правила. Ако не ви устройват - има други компании, които можете да използвате. Мен лично ме хваща срам ако попадна на подобни сценки.
За съжаление точно на будали им изглеждаме. Или "се правим на интересни".

# 156
  • София
  • Мнения: 3 879
Бях свидетел на следната сценка - ромка пътува с малко сакче, което видимо не може да се прецени колко е голямо, и чанта Шанел от тези най-ментосваните. Персоналът я моли да сложи сакчето и чантата в клетката, а тя вместо това първо сложи сакчето, а отгоре сложи чантата легнала и сочи с ръката. Казаха й на английски, че искат дамската чанта в сакчето, но тя не разбира и те се отказаха. Въобще тези роми как оцеляват в други държави без да говорят езика - не знам, те дори не разбират като им се каже да си закопчаят колана. На такива комични ситуации съм попадала, че хем е много смешно, хем е трагично.

# 157
  • Glasgow
  • Мнения: 4 489
Аз пък най обичам с роми около мен 🫣 превеждам им обикновено, обяснявам. Доста по-възпитани са от не ромски съотечественици в общия случай.Те обикновено си изпращат големите багажи за България по някакви ванове и сухопътен транспорт, пътуват с ръчен, но почти винаги и диагонална чантичка. Е някои минават с диагонална под якето, някои не 🤷🏻‍♀️Прибират я в ръчния и всичко е ок.

# 158
  • София
  • Мнения: 17 854
Много хора си набутват раниците в кошчето. Реално, никъде не пише, че трябва да влезне без усилие.
Мен малко ме дразни това, защото харесах едно оформено куфарче с размерите на раница и ще побере повече неща, тъй като е твърдо и ще компресира нещата вътре, вмести да се издуе, но си знам, че не гледат с добро око на куфарите, макар и пасващи на размера. На сайт даже са дали дамска чанта на картинката...
П.П. Махат се колелцата, не е много евтино, но според мен е удобно и ако човек пътува често и се спазваха размерите предимно, е супер решение.

# 159
  • София
  • Мнения: 5 740
Хора , успокойте се! Правилата трябва да се спазват да , не го отричам ,но и да  е изискване на всяко летище,а не тук може така,там иначе и след това става подвеждащо за мен и не само за мен. От тогава не си позволявам да нося неща в предния джоб и нямам проблем,а след случилото се с майка ми ще си нося чантата в раницата! Никога не съм търсила аванта!

# 160
  • Glasgow
  • Мнения: 4 489
Ами затова по добре да се спазват правилата, един път ще се случи, стресово и за пътника и за служителя. Понякога чета из групите -цял живот пътувам с този куфар и няма проблем, а сега се заядоха и чупих колелцата, за да влезе. Ами да се благодарят, че цял живот са минавали метър 😂

# 161
# 162
  • София
  • Мнения: 16 114
Майка ми обаче миналата седмица пътува за Берлин с ръчен багаж и дамска чанта (не голяма 20/30) и са я накарали да я сложи в раницата, защото била голяма. Странни служители има понякога. 
 
Щом майка ти е само с ръчен багаж няма право на отделна дамска чанта.
Нищо странно не е направил служителя - това му е работата. 
Аз също съм с добри впечатления от по-мургавите ни сънародници.
От София до Баден Баден лети само Райън ер. Мургавите винаги са добре облечени, парфюмирани, кротки и тихи. Когато сме с деца и колички винаги помагат, предлагат да минем напред на опашката. Последно дъщеря ми и внуците си дойдоха през ноември. По време на полета количката на малката и още 1 количка останали на пистата в Баден. Тук попълвахме заедно документи за изгубен багаж, пращаха ни по гишета на Т2. Другата майка беше много млада, личеше си боята. Но много възпитана, добре облечена и тя, и бебето. То нагласено като кукла, с голяма панделка. А нашето момиче с дънки и якенце от баткото - чак ме досрамя.
Като доставиха количките след 2 дни пак се видяхме - тяхната много красива розова и доста изцапана.

Последна редакция: чт, 09 май 2024, 17:33 от Aisha

# 163
  • Мнения: 7 175
Хора , успокойте се! Правилата трябва да се спазват да , не го отричам ,но и да  е изискване на всяко летище,а не тук може така,там иначе и след това става подвеждащо за мен и не само за мен. От тогава не си позволявам да нося неща в предния джоб и нямам проблем,а след случилото се с майка ми ще си нося чантата в раницата! Никога не съм търсила аванта!
За всяко летище е изискването, няма нищо подвеждащо. Првозвачът не е указал, че за определени летища не важат ограниченята. Просто не се правят проверки винаги. И да, без прайорити имаш право само на един брой багаж, с дамската чанта стават два броя. Правилно са казали на Вашата майка, не е заяждане от страна на служителя, а настояване да се спазят правилата.
И това, че 10 пъти е ставало преди това, а сега не става, изобщо не е аргумент, а излагация или конфузна ситуация - за мен.

# 164
  • Мнения: 179
Здавейте,имам две въпросчета:
1.чанта 20 кг.куфар ли означава-PLUS
2.искам да купя билети само за връщане,но ми иска изходящ полет
Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт