Диета! Оточен целулит!

  • 590
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, знам че тук се пише за всякакви и различни диети, на кой помага, на кой не... Но...
Искам да отслабна с 15 кг. за месец и половина, коя диета е най-подходяща за този срок и тази цел, другият проблем е, че задържам много вода и имам страшно много целулит, който се води оточен, имам го на дупе, бедра, отпред бедрата и дори под бедрата (свивката на коляното) много е и е ужасен.
След хормонални проблеми от много стрес качих и сега е някакъв ужас.
Искам съвет и за диета и за целулита, без скъпоструващи процедури.

# 1
  • Мнения: 4 682
Рязко сваляне на килограми не е препоръчително, но за целулит мога да дам препоръка: силно ограничаване на солта, яжте храни, които действат диуретично. Никакъв алкохол, максимум чаша кафе, много чай, пресни плодове и зеленчуци, от време на време - смути, но не плодови сокове, а смлени цели плодове с добавки.

Също така си изследвайте нивата на желязо, минерали и пр в кръвта. Имала съм целулит два пъти - малко по време на бременността и изненадващо се появи преди около година, когато се оказа, че страдам от дефицит на желязо. При дефицит на някои витамини и минерали обмяната на веществата се забавя.

# 2
  • Мнения: 924
За целулита мога да кажа, че и аз съм много зле. Стои на кожаа като на дупки и болезнен на пипане. От Март месец до предната седмица ходих веднъж седмично да посвикна с болката. Почнах да ходя вече два пъти седмично и се надявам да с поизчисти по-голямата част до морето ни през Юли месец.

# 3
  • София
  • Мнения: 77
Целулита е свързан с начина на хранене,хормони и движение  От менюто се изхвърля всичко, което задържа вода -сол, въглехидрати,чипсове и боклуци.Препоръчват се без въглехидратни,палеодиети,монодиети.Всеки трябва да намери своя начин на хранене.Без движение не очаквайте чудеса.Детокс на организма също добре се отразява на целулита.Детокс се прави с лишаване ,химията, която рекламират по медиите е за вземане на едни пари.Има много информация за методите за детоксикация.В сайта Земя на заем може да прочетете.Минди Пелц е авторка ,написала няколко книги за влиянието на храната върху нивата на хормоните.За това се сещам към момента.Основното е детоксикация на организма и лишения .Едно парче няма да навреди е израз, който трябва да забравите! Успех!

Общи условия

Активация на акаунт