Плам пламти! Котел бълбукай! Адска смес мехури пукай! Майска вещерска и спортна

  • 70 351
  • 1 974
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 14 143
Уинд, гуш. Зад гърба ви е.
За другата неделя се промени. Ще направя имамбайълда, тиквички с мляко и чесън, дробсарма, пресни картофи, гъби в масло и агнешки котлети.
Сирена, месеца  и толкоз.

# 361
  • София
  • Мнения: 10 471
Ау, Ре, ако пак се промени планът ... аз ще дойда. Да не иде зян менюто.

# 362
  • София
  • Мнения: 14 143
Бър, с кеф ще ти сготвя.

# 363
  • Мнения: 8 077
Я да питам ИП- спецките. 😀
Остана ми агнешко, не зная точно от коя част, нарязано на парчета. Върти ми се да го направя с много пресен лук, ориз, може и домати на кубчета нарязани, дом. зеленчуков бульон. И да го метна в Извънземното. Кажете, моля, стъпка по стъпка, кое сред кое следва: първо- второ- трето, на коя програма и за колко минути.

# 364
  • Мнения: 12 241
ТиЛи, бих пуснала първо на Соте месото, да се запечата, след това пресния лук. Максимум за 10 минути Lo. След това доматите и бульона под налягане за още 20. Накрая, след освобождаване на налягането мятам ориза и за още 5 минути е готово. Измери предварително колко е бульона, за да направиш правилна пропорция ориза 1 ориз : 1.5-2 бульон. Иначе ще остане много чорбаливо.

# 365
  • Мнения: 18 687
Един човек ме догони в обедната почивка, да ми подаде дебитната карта, изпаднала от джоба ми. Че и муня с муня, не стига че не се научих да внимавам с картата, когато е извън портмонето, но и бях надънила музиката в слушалките, та човекът е трябвало да ме гони, защото муня не чува.

# 366
  • Мнения: 8 077
Накрая, след освобождаване на налягането мятам ориза и за още 5 минути е готово.

Аз ли освобождавам налягането, или го изчаквам самО да падне?

Попи, повече такива хора да срещаме на пътя си желая на всички.

Няма да забравя, как преди 15+ години синът на съседка дойде да върне портфейла на ММ, защото го видял как пада. А ММ по някаква причина имаше доста кеш в него тогава.

# 367
  • Мнения: 12 215
Тили, аз не бих сложила домати. Много лук, пресен чесън и джоджен, червен, черен пипер, вино, масло. Бих го запечатала, а може и не. Сега е 14 ч, ако има програма бавно готвене, за вечеря трябва да е готово.

# 368
  • Мнения: 8 077
Сири, мерси за препоръката да е без домати. Имам два хубави големи омекнали, мислех там да ги оползотворя, но може и да пропусна значи. Пресен чесън нямам. А вино- какво? Бяло, червено?
За утре съм го планирала по принцип, затова събирам идеи.

Последна редакция: пн, 06 май 2024, 15:15 от TuЛи

# 369
  • Мнения: 12 215
Бяло. Сложи две три скилидки, пак ще стане.

# 370
  • София
  • Мнения: 14 143
И аз не слагам домати на агнешкото, иначе стъпките по Кло.
Ти ли предложи бейби рейндиър? Хареса ми.

# 371
  • Мнения: 2 846
Аз слагам първо агнешкото с подправки, скилидки чесън, глава лук (на две разрязана), стрък джоджен. Заливам с бира и малко вода. На бавно готвене 6 часа. За гарнитура отделно слагам ориз. Към ориза задължително лук, ако имам гъби(от консерва), спанак, джоджен мятам и тях. На 5 минути ниско налягане, оставям го само да спадне. Става разкошно. Имам два вътрешни съда, та само вадя единия и слагам другия.
И аз не слагам домати на агнешкото.
Попи, късмет си имала, добър човек да срещнеш по пътя си. Все на такива хора да попадаш, но картата за по-сигурно я прибирай в портмонето.

Последна редакция: пн, 06 май 2024, 16:14 от wind and fog

# 372
  • France
  • Мнения: 13 194
Да са честити рожденичките и именичката. Да сте обичани, здрави и да имате попътен вятър. Heart

Монстърчето и баща му се прибраха за днес, че Монсти има рецитал за края на учебната година. И сега е тишина и спокойствие. Чак е малко скучно. Само татко липсва и всичко щеше да е перфектно Cry

# 373
  • Мнения: 7 489
Уинд, Панде Hug Дано децата успеят да преодолеят натрупаното разочарование и с времето да се научат да не преживяват тежко отношението към себе си.

Кося се и аз с роднински тъпотии. На толкова години станах, не се научих да не се връзвам, да не преживявам, да не се ядосвам. Имаме нужда от спокойствие, от добра дума, от подкрепа, утеха. Вместо това - сръдни, обвинения, "аз, аз, аз", "вие сте длъжни". И то за пълни тъпотии, от които баш в момента никой няма нужда.

Фил, гушки.

# 374
  • France
  • Мнения: 13 194
И до мен стигна ехото от едни роднински желания. Добре, че почти не ги познавам и за мен са много далечни, но ми стана гадно какви лешояди могат да бъдат хората.

Общи условия

Активация на акаунт