Плам пламти! Котел бълбукай! Адска смес мехури пукай! Майска вещерска и спортна

  • 65 968
  • 1 974
  •   4
Отговори
# 1 005
  • София
  • Мнения: 14 073
И после вкусни ли са?
Стават за чай, или когато пека риба да ги сложа отгоре. Не си заслужава ако нямаш в излишък. При нас бяха много.

# 1 006
  • Наблизо
  • Мнения: 6 253
Добро утро Simple Smile

Плюсът детето ти да става в 6 и 30 е,че в 8 и 30 вече съм прибрала простира,пуснала съм пералня,разтребила съм,миялната работи и Шаомито вече направи един тур.
Трябва да с ека на кростренажора,но първо ще закусвам.
Малкото яде вече втора закуска.
Тук е мокро и ще вали после,отново.На север е наводнено даже..Много дъжд много нещо…

Попи,със самолетите е ад.Аз още не мога да преглътна 150то лева,с които падна единия ми полет. Но пък другите са тройни в момента.

Хубав ден на всички! Ние почиваме и утре и ми е кеф.

Последна редакция: нд, 19 май 2024, 09:43 от BeautifulM

# 1 007
  • Мнения: 9 065
Добро утро! Днес спах до 9.30. Снощи имахме импровизирано гостЕ, дойде моята приятелка да паркират с щерката едни билети, ММ се обади на НМ, едва го нави и до 2 часа.
   Сега глава камбана, ММспи, синът се прибра от купон в 5.30.Мернах зет ми по двора.Те за лятото се пренесоха пак на етажа си на къщата.
  Вали, вече ми е в повече.Днес ще правя сладко от ягоди, ама първо да ми просветне.

# 1 008
  • Мнения: 1 002
Добро утро Coffee
Хубаво е човек да ходи на гости, разведрих се, посмяхме се. Днес не става за Витоша Disappointed Ще се чисти, поне да довърша пролетното.
Clo - Camille, моето момиче ще стане на 14 това лято.

Приятна почивка на мързелуващите днес и спорна вещерска на дейните по къщЯта или на работа.

# 1 009
  • София
  • Мнения: 9 716
Злати, и моята щерка така се храни - всяка храна от чинията се изяжда поотделно. Включително ако яде хляб с обяда/вечерята, изяжда хляба без нищо друго и тогава продължава с останалите неща.

Трябва да гладя и да чистя пода, а ми се иска да чета под завивката и да слушам дъжда.

Марулче,  след като си обявила публично за сладкото от ягоди, трябва после да метнеш някое друго бурканче, а ние ще ги посрещаме по прозорците.

Като казах прозорци, помните ли как се радвах, че ги измих най-сетне? Преди около седмица беше. Вече не им личи заради дъждовете.

# 1 010
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 266
от всичкото изчетено разбрах, че се оплаквате от щерките. не искам да го чувам. Simple Smile Simple Smile Simple Smile
и че Кло има жужащ добитък със склонност за размножаване. мммммммечо пух.

отивам на доктор. стискайте палци.

# 1 011
  • тук и там
  • Мнения: 11 700
Добро утро! И ние бяхме на гости и си изкарахме хубаво. Вчера имах наченки на главоболие и ударих един фурантрил (викам , ако вдигам кръвно-ще го сваля и ще ми мине главата).Не можах да изляза от тоалетната,но съм с два килограма по-лека и снощи за първи път от много време -лицето ми беше окей..
Та се оказа ,че яко задържам вода. Ще търся нещо билково за отводняване..Главата не ми мина де, пих пак нурофен, но ми хареса да не съм подпухнала и подута като балон..

Моята щерка и тя стана на 14 преди преди три месеца,и аз влизам в менопауза..На периоди сме-има дни в които не мога да се разбера с нея  и ми идва да хвана гората, има и дни в които всичко си  е чудесно  и ме кара да се гордея с нея и да си мисля колко добро дете е..Та -трудна възраст и за двете ни.
Искам да съм си в Бг и да рупам череши. Най-любимият ми плод! За съжаление, тук още държат  високи цени , пък и рядко има по магазините.

Хубав ден на всички!

Последна редакция: нд, 19 май 2024, 12:23 от Кайсия

# 1 012
  • Мнения: 1 002
Кайсийче, имаш ли драма с врата? Понякога проблеми в шийния дял на гръбначния стълб дава отражения като главоболие...

Добри, да кажеш после какво е рекъл докторът. Стискам палци.

# 1 013
  • Мнения: 2 834
Добър ден, щото утрото отлетя.
Последната ми пералня от вчера вечерта я плиска дъжда. След като пих Аулин за болката най-накрая съм заспала. Трета поред безсънна нощ нямаше да изтърпя. Кога е заваляло не съм усетила, още вали.
Пекох баница, в килъра сварих пуешки крила, които ще обезкостя, после с гъби и извара ще ги натикам в канелони и ще ги пусна във фраера.
Това ми е в програмата за деня, другото е мързел.

# 1 014
  • Мнения: 18 655
Wind, според мен потърси още едно мнение за зъба. Аулин те отпуска, защото е силно обезболяващо, но проблемът си е там. АБ вече трябваше да е подействал, ако проблемът идваше от нещо, което се лекува с АБ.

# 1 015
  • тук и там
  • Мнения: 11 700
Трудно раздвижвам врата след ставане-да.Бе щом е свързано с кости-имам го..Grin .Те са ми най-големият дерт-като започнеш от кръста, минеш през китките на ръцете и глезените и минеш през фалангите на пръстите . Рано ще се инвалидизирам, а влажният климат тук спомага още повече за това..Rolling Eyes.
Имам едни тиквички. Дайте изпитана рецепта за тях, така че да  не се налага да вися и да ги пържа  5 часа днес.

# 1 016
  • Мнения: 2 834
Утре съм пак при зъболекарката, да го отваря и да не се ослушва повече. И други забелязах, че са за побутване. При един пък венеца много се е отдръпнал. Очертават се много мъки на зъболекарския стол....
Кайс, на кюфтета от тиквички във фраера, или пица с блат от тиквички.

# 1 017
  • тук и там
  • Мнения: 11 700
Щерката не обича сирене-иначе и аз се насочих към кюфтета, но гледам че повечето рецепти са със сирене. Та се чудя дали ще се получат ако не сложа сирене...

# 1 018
  • Мнения: 724
Кайси, нарежи на ленти, мариновай ги с подправки, зехтин, балсамико, опечи на грил или скара и после ги увий около мус от сирена.
Муса от сирена го правя така: 1:1 крема сирене и краве сирене, зехтин, малко чесън и босилек, мачкаш всичко и готово.
Снощи сътворих кулинарен шедьовър, вдъхновена от последните посещения на заведение и даване по близо 20 кинта за въпросната салата.
Та, печена чушка (в еър фраера 4 доста големи се опекоха за норматив и имаха хубав опушен вкус), хубав голям розов домат на шайби, разядка с патладжан (увих цял патладжан във ал. фолио и пекох докато омекне, после с чесън, сол, зехтин… и по желание на ММ сложих малко кисело мляко и майонеза и развалих работата) и последния компонент е муса от сирена. Плейтвате както го почувствате, поливате със зехтинче, ядете и ревете..
И защо го казвам всичкото това, защо ли, защото ММ(тука всеки да интерпретира както прецени) каза, че не му харесва тая салата и нещо не е като хората, а буквално беше като в заведението.. давал й 3/10…. На мен ми беше толкова вкусна, че пак ще я правя.
И друго кулинарствах вчера, понеже имах боровинки дето трябваше да ги направя на нещо, а нямах прясно мляко търсих рецепта с мъфини с кисело, намерих една, излезе супер сполучлива, лесна, вкусна и с малко съставки. По Ваня Джорджевич е, може да я знаете.
2 яйца, 1чч захар, 1/2чч олио, 1чч кисело мляко, 2чч брашно, 1 бакпулвер и ванилия, добавки по желание. Топ станаха!
Сега отивам да се отдам на новото си хоби и да разтоварв малко, че тази почивка ми взе силите 🤣 а и нещо ме хвана логореята..

# 1 019
  • Мнения: 9 065
Тази салата у дома е много на почит.Добави печен лилав лък, печен чесън, мхмммммммм.
    Пазарувах- 5 бр шкембе чорба. Чакам народа да обядваме и да лягам

Общи условия

Активация на акаунт