Смяна местата в самолета. Какво е мнението ви?

  • 5 240
  • 147
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 13 863
Ние затова пътуваме с малки куфарчета на колелца. Хем не си ги търкане по дрехите, хем не ги носим на гръб.
Пък и след полет дрехите вече са събрали толкова мръсотия, че няма значение. Може да не личи, но самолетите са едни много мръсни места.

# 121
  • София
  • Мнения: 17 975
Аз също не съм пътувала с раница или чанта досега, но въпросът е принципен.

Малки куфарчета приорити или малки с големината на раница? Стана ми интересно дали ви правят проблеми, ако са баш малките, равняващи се на раница.

# 122
  • София
  • Мнения: 13 863
Летим със стандартния допустим размер 55:40:23.
Летим с редовните авиолинии.

# 123
  • Мнения: 3 001
В България Ер трябваше напоително да споря с едната стюардеса защо точно няма да си хвърля дългото зимно палто под седалката пред мен, нито да го гушкам 3 часа до Лондон, за да има място за куфари и раници в отделенията горе. За раниците не ми е приятно, но разбирам, обявено е, прочела съм, съгласила съм се, ама за връхни дрехи, айде моля. Мръсно, не мръсно, свинщина си е да си хвърляш дрехите по пода. Много упорита беше стюардесата, а колегите още ме разнасят как съм настоявала и не съм отстъпила, и ги било срам от мен. С Уиз и Райън чинно си слагам раницата долу, но връхните дрехи горе и никой не е дошъл да ме пита защо така.

# 124
  • Мнения: 1 649
Е добре де, ама тия "мърляви маратонки" са си всъщност твоите, щото раницата е в твоите крака, този орптед не я стига. Зимно яке съм си държала в скута и не ми е било проблем.

# 125
  • София
  • Мнения: 13 863
Палтото горе ще обере мръсотията от колелцата на куфарите и е абсолютно същото дали ще ти се търка в обувките или в незнайно през къде минали куфари, вкл. тоалетните на летището.
Такива са правилата и спорът не ги променя. Има стандарти за безопасност.

# 126
  • Мнения: 4 528
като се сложат куфарите на рафта обикновено има няколко сантиметра отгоре да се опъне палто, миналата седмица носех костюм в калъф и седя там
има и кука на гърба на седалката отпред

# 127
  • Мнения: 3 001
Кои правила, Фивър? Говоря за стандартна авиокомпания. Кои правила за безопасност нарушава палтото ми, сгънато върху куфарите, когато има място за него в отделението и не е за сметка на друг багаж? За мръсотията разбрах.

# 128
  • Мнения: 1 649
Може би факта, че при евентуална евакуация не ти разрешават да си взимаш багажа и когато палтото ти е при багажа ще останеш без него. Аз поне така си го обяснявам, но дали е така не мога да кажа.

# 129
  • София
  • Мнения: 678
Последно пък за Истанбул полетът се оказа пълен и който се чекира по-късно (като мен), трябваше да си чекира и ръчния багаж. Не разбрах логиката, уж би трябвало да има място за по един куфар на всеки, ама...

Ами когато всеки качва колкото може повече и никой не се заяжда, в един момент мястото свършва.
По принцип малкия багаж се слага под предната седалка, но рядко го правят, обикновено го слагат горе. И така, затова няма място по един куфар на всеки.

Реално нямаше как да знаят какво е в самолета, това се случи още на гишето за чекиране на багажа на полета София - Истанбул. Затова ми е странно, защото има място в багажниците за по един куфар на всеки.

По въпроса за връхните дрехи - аз винаги си нося пликче, сгъвам, слагам в него и след това над куфара си - там така или иначе място за друг багаж няма, а в същото време не заема място за багаж на друг човек. Това го правя само на къси полети. На дългите винаги си е при мене след като на един полет на Делта умрях от студ, но не исках да будя хората до мен, за да си взема връхната дреха. Но незаменимата ми торбичка за прибирането, за да не изцапа, винаги си е с мен. 😄

В този ред на мисли, понеже нали се води, че средното място е най-лошото, дали има хора, които купуват точно него и не биха се съгласили да се разменят за прозорец или пътека?

# 130
  • София
  • Мнения: 13 863
Може би факта, че при евентуална евакуация не ти разрешават да си взимаш багажа и когато палтото ти е при багажа ще останеш без него. Аз поне така си го обяснявам, но дали е така не мога да кажа.

Това е. При спешни напускане на самолета не позволяват отключване на багажните отделения. Също и по време на полет не е редно да се отварят, понеже може да ти стане студено.

# 131
  • Мнения: 4 528
Може би факта, че при евентуална евакуация не ти разрешават да си взимаш багажа и когато палтото ти е при багажа ще останеш без него. Аз поне така си го обяснявам, но дали е така не мога да кажа.

Това е. При спешни напускане на самолета не позволяват отключване на багажните отделения. Също и по време на полет не е редно да се отварят, понеже може да ти стане студено.
Те са си в салона, със същата температура. И няма проблем да се отварят, освен ако свети сигнала за коланите.

# 132
  • София
  • Мнения: 13 863
Не е заради температурата. Нямах предвид, че ще ти стане студено, когато отвориш, а да не си търсиш якето да се наметнеш.
При авария или дори при силна турболенция целта е да не се разпръснат из кабината чантите и да не наранят някого.
И обичайно правят забележка, когато се отварят по време на полета.

# 133
  • Мнения: 1 649
Аз обикновено седя до пътеката, защото имам страх от високо и иначе се чувствам като в капан, ама една от приятелките, с които пътувам пък винаги сяда посредата. Явно на нея й е все едно.

# 134
  • София
  • Мнения: 17 975
Е добре де, ама тия "мърляви маратонки" са си всъщност твоите, щото раницата е в твоите крака, този орптед не я стига. Зимно яке съм си държала в скута и не ми е било проблем.
Не са, аз пътувам с чисти маратонки.

Аз бих си държала връхната дреха в скута също. Друг е въпросът, че винаги си е била върху мен, защото по самолетите ми е ужасно студено. Но никакъв шанс да си я стъпча под седалката - на земята. Не върху чистите си маратонки. Пликчето се подразбора и пак не би ми било приятно поради причината, посочена по- горе. В 21ви век в Европейска държава не си държим дрехите по земята.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт