Какво правят жени в менопауза, когато... 10

  • 14 111
  • 215
  •   3
Отговори
# 105
  • Мнения: 84
Здравейте момичета,
И аз да се запиша при вас.
Накратко за мен на 50 години ,до февруари месец всичко беше що годе наред с цикълът ми. Скасяваше леко дните,но на профилактични прегледи всичко наред.
Февруари ми дойде и не спря,направиха ми абразио ,резултатът беше без притеснения.  Отстраниха полип,докторът каза че всичко е наред. Това което ме притеснява е,че след абразиото ми идва различно. Предният месец 34 дни ,този 26. Предният месец съвсем нормален цикъл като количество ,този днес е 2 дец едвам стигам тоалетната. Някакъв ужас. Правих около 10.06 тест пап,ще излезе краят на месеца. Прегледа ме при взимането на тестът и вагинален ехограф прави ,и няма нищо за притеснение. Имам мома 7 мм,ще я наблюдаваме. Септември пак на преглед.
Знам от него,че трябва да изчакам 5,6 дни и ако не спре да го търся. Не е проблем да му звънна, но какво да ми каже да изчакам малко . Предният път ми го спря с хапчета,докато дойде датата на абразиото.
Момичета, случвало ли ви се е първите 2 дни да тече много силно,после да е ок. И колко време ще го огнеса така,много е неприятно.
И при вас ли е така?
Благодаря ви!
Да. Докато имах цикъл, през последните месеци вторият ден беше много обилен. След това си намаляваше и спираше. Поинтересувайте се дали миомите оказват влияние на интензивността и продължителността на цикъла.
Имайте предвид, че преди да спре цикълът е възможно да се променят времето му на идване, продължителността...Но ако нещо Ви безпокои, лекарят ще Ви каже най-вярната информация.

# 106
  • Мнения: 1 711
И аз съм с миомен възел, горе долу колкото вашия, от години вторият ден ми е кошмар. Тампон, превръзка и едва изкарвам половин час. Докарах си анемия. Направих абразио, няма атипизъм в лигавицата, препоръча ми хормонална спирала или махане на матката. Засега нищо няма да правя. На 49 съм и се надявам да спре скоро.

# 107
  • Мнения: 10 122
И аз с миоми, вторият ден беше кошмар. Менопаузата дойде като огромно облекчение.

# 108
  • загубено
  • Мнения: 6 651
Благодаря ви момичета!

За миомата нарасна малко последната година. Затова я следя ,но по скоро заради полипът ще ходя на всеки 3 месеца. През септември ще види как е и ще решава тогава за махане. Аз не ми се иска ,но ако няма друг начин.
Каза ми ,че фазата преди менопаузата може да продължи доста дълго. Нещо взе да ми писва от кървища. Спонсор на дам превръзки станах. Анемия имам от дете,която я следя,грубо на 2 месеца пия желязо. Тук казват ,че при такива случай с кръвоизлив е хубаво да се пие желязо по време на цикъла. Аз лично,не пия на своя глава и без изследвания преди това.

# 109
  • Бургас
  • Мнения: 6 565
Аз не пия,по време на цикъл желязо.При мен не само 2ри, но трети, четвърти станаха обилни след абразиото, а едната миома нарастна.Може и да е след ковид, защото бяха последователно.

# 110
  • Мнения: 1 711
Благодаря ви момичета!

За миомата нарасна малко последната година. Затова я следя ,но по скоро заради полипът ще ходя на всеки 3 месеца. През септември ще види как е и ще решава тогава за махане. Аз не ми се иска ,но ако няма друг начин.
Каза ми ,че фазата преди менопаузата може да продължи доста дълго. Нещо взе да ми писва от кървища. Спонсор на дам превръзки станах. Анемия имам от дете,която я следя,грубо на 2 месеца пия желязо. Тук казват ,че при такива случай с кръвоизлив е хубаво да се пие желязо по време на цикъла. Аз лично,не пия на своя глава и без изследвания преди това.
Пия вече 6 месеца бионалично желязо и не мисля да спирам, докато не вляза в менопауза. Влязох в норми с показателите и ме е страх да не паднат пак, че беше страшно, почти на 0 бяха желязо и феритин.

# 111
  • загубено
  • Мнения: 6 651
Аз не пия,по време на цикъл желязо.При мен не само 2ри, но трети, четвърти станаха обилни след абразиото, а едната миома нарастна.Може и да е след ковид, защото бяха последователно.
При мен 1ят и 2ят бяха обилни първите дни. После се успокояваха. След това ми дойде мн лек и сега "бомба" . Луда работа.
Какво каза лекарят ви? Нали абразиото се прави с цел спиране.
Аз каквото и да попитам отговорът е ,всичко е нормално. Търпение да съм имала.


Пия вече 6 месеца бионалично желязо и не мисля да спирам, докато не вляза в менопауза. Влязох в норми с показателите и ме е страх да не паднат пак, че беше страшно, почти на 0 бяха желязо и феритин.
Какво е това желязо? Може да се пие продължително?
Аз пия по схема,горе -долу 2 месеца пия,2-3 почивам. Зависи от изследванията ми. Ако падне ми изписват.

# 112
  • Мнения: 119
По препоръка от темата от няколко дни се мажа с  Verrutol с/у папиломи и брадавици и се чудя дали да продължавам.
Кожата ми се зачерви, въпреки че се стремя да мажа само в/у брадавиците, а върху двете най-големи се образува бяла кора. Според листовката трябва да се третират 6 седмици, но едва ли ще издържа толкова. Опасявам се да не останат пигметни петна и не съм сигурна дали изобщо ще паднат. Някой прилагал ли е Verrutol? За колко време и какъв е бил ефект?

# 113
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 330
По препоръка от темата от няколко дни се мажа с  Verrutol с/у папиломи и брадавици и се чудя дали да продължавам.
Кожата ми се зачерви, въпреки че се стремя да мажа само в/у брадавиците, а върху двете най-големи се образува бяла кора. Според листовката трябва да се третират 6 седмици, но едва ли ще издържа толкова. Опасявам се да не останат пигметни петна и не съм сигурна дали изобщо ще паднат. Някой прилагал ли е Verrutol? За колко време и какъв е бил ефект?
Аз съм го ползвала, образува се бяла кора, която след това пада заедно с папилома. Отнема около 10-15 дни. Гледайте да не попада върху кожата отстрани.

# 114
  • Мнения: 119
Благодаря!
Тая бяла кора сама ли да я чакам да падне или да я подпомогна?
Идва ми да я изтръгна с пинсета....

# 115
  • Мнения: 1 711
Скрит текст:
Аз не пия,по време на цикъл желязо.При мен не само 2ри, но трети, четвърти станаха обилни след абразиото, а едната миома нарастна.Може и да е след ковид, защото бяха последователно.
При мен 1ят и 2ят бяха обилни първите дни. После се успокояваха. След това ми дойде мн лек и сега "бомба" . Луда работа.
Какво каза лекарят ви? Нали абразиото се прави с цел спиране.
Аз каквото и да попитам отговорът е ,всичко е нормално. Търпение да съм имала.


Пия вече 6 месеца бионалично желязо и не мисля да спирам, докато не вляза в менопауза. Влязох в норми с показателите и ме е страх да не паднат пак, че беше страшно, почти на 0 бяха желязо и феритин.
Какво е това желязо? Може да се пие продължително?
Аз пия по схема,горе -долу 2 месеца пия,2-3 почивам. Зависи от изследванията ми. Ако падне ми изписват.
Абразиото е с диагностична цел, взема се лигавица, за да се изследва дали няма атипични клетки.
Желязото е това:
https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000030014180
По аптеките почти никъде го няма, само с поръчка си го набавям. Съставът е доста изчистен, в сравнение с други и е от истински говежди хемоглобин, а не разни съединения.

# 116
  • загубено
  • Мнения: 6 651
Благодаря Arwen Amarantha !

# 117
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 330
Благодаря!
Тая бяла кора сама ли да я чакам да падне или да я подпомогна?
Идва ми да я изтръгна с пинсета....
Аз малко помогнах...

# 118
  • Мнения: 1 711
По препоръка от темата от няколко дни се мажа с  Verrutol с/у папиломи и брадавици и се чудя дали да продължавам.
Кожата ми се зачерви, въпреки че се стремя да мажа само в/у брадавиците, а върху двете най-големи се образува бяла кора. Според листовката трябва да се третират 6 седмици, но едва ли ще издържа толкова. Опасявам се да не останат пигметни петна и не съм сигурна дали изобщо ще паднат. Някой прилагал ли е Verrutol? За колко време и какъв е бил ефект?
Аз съм ползвала Ацетокаустин за кокоши трън и мазоли. По принцип го дават и за брадавици и папиломи. Понеже кучето ми има папилом на лапата, ветеринарят каза да я мажем с него
https://acetocaustin.bg/za-acetocaustin/
Дали е същото?

# 119
  • Мнения: 20 264
Мисля че не е същото, Верутол съдържа салицилова киселина и FLUOROURACIL, а твоето - монохлороцетна киселина.
За FLUOROURACIL излиза инфо, че се използва за лечение на рак.

Общи условия

Активация на акаунт