Какво правят жени в менопауза, когато... 10

  • 12 989
  • 189
  •   1
Отговори
# 120
  • Бургас
  • Мнения: 6 555
Аз не пия,по време на цикъл желязо.При мен не само 2ри, но трети, четвърти станаха обилни след абразиото, а едната миома нарастна.Може и да е след ковид, защото бяха последователно.
При мен 1ят и 2ят бяха обилни първите дни. После се успокояваха. След това ми дойде мн лек и сега "бомба" . Луда работа.
Какво каза лекарят ви? Нали абразиото се прави с цел спиране.
Аз каквото и да попитам отговорът е ,всичко е нормално. Търпение да съм имала.
Абразиото беше за полип, и уж трябваше да има подобрение.Реално стана влошаване, защото аз нямах чак такива големи проблеми. Лекарите казват, че било съвпадение, но аз нямах такъв цикъл, нито болки преди това.

# 121
  • Мнения: 119
Не е същото. Верутолът се нанася няколко пъти дневно. От Турция го внасят.

https://verutol.net/produkt/verutol-h15gr-verrutol-h15gr/

# 122
  • загубено
  • Мнения: 6 639

Абразиото беше за полип, и уж трябваше да има подобрение.Реално стана влошаване, защото аз нямах чак такива големи проблеми. Лекарите казват, че било съвпадение, но аз нямах такъв цикъл, нито болки преди това.

Не вярвам в съвпадения.
Скоро четох в друг форум тема подобна на тази. Масово се оплакваха жените там за влошаване след абразио( не мога да кача линк,не е на български). При мен след процедурата ме накараха да си допия лекарството за спиране. 1 седмица преди и 1 след процедурата.  И на 2ят ден ми дойде цикъл ,силен. А не трябвало да имам 35/40 дена. За каквото попитам отговорът е ,нормално за възрастта ви.

# 123
  • Бургас
  • Мнения: 6 555
Рядко се намира лекар, който наистина да се интересува и да подхожда индивидуално, да ти каже нещо конкретно за теб. 90% което знам е от групи и от форума, споделено от хора.Явно при някои жени помага абразиото, но ми е странно как при факти с лекота отричат.Един не каза- възможно е.

# 124
  • Мнения: 4 284
Майка ми влезе в климакс на 52, преди това миомни възли, страхотни кръвоизливи, два пъти абразио. След второто абразио всичко приключи, защото за неин късмет цикълът спря окончателно.

Аз съм на 48, от 9 години нося Мирена. 2023-та началото на юли лекарят, който ме наблюдава я махна, изчаках пълни 2 месеца, правих уринен тест за климакс, който беше положителен, но може и хормоналния ми фон заради спиралата да е компрометирал резултатите.
Тъй като живея в чужбина и нямах време, тъй като трябваше да летя сложи нова Мирена, тя ще е последната. Лекарят се опъваше, но след всичко прочетено прецених, че предпочитам нова спирала, отколкото риск най-вече от кръвоизливи, възли и пр.
В този смисъл не знам дали съм в менопауза или не съм.
Започнаха горещи вълни, които контролирам с билкова добавка и изчезнаха. Но наблюдавам всички ефекти на менопаузата - по-сухо влагалище, вълните.

# 125
  • Мнения: 1 708
Мисля че не е същото, Верутол съдържа салицилова киселина и FLUOROURACIL, а твоето - монохлороцетна киселина.
За FLUOROURACIL излиза инфо, че се използва за лечение на рак.
Попитах моя лекар за Верутол и той написа това:
Флуороурацила е за химиотерапия
Не бих те посъветвал
Тъй като и резорбиран през кожата може да има системен ефект
Би трябвало да върши добра работа, но аз не бих го ползвал и за себе си.

Отказах се. Пиша го за информация на ползващите.

# 126
  • тук-там
  • Мнения: 5 887
С коя билка контролирате вълните? Аз до сега такава не съм открила.

# 127
  • Мнения: 4 284
Купувам Естровен, златния. След първата таблета се повлиях, истината е, че не вярвах изобщо да помага.
Вкъщи ми бяха изпратили мостри на друга добавка за менопауза, за цели 6 месеца (винаги съм се чудила какво печелят от това), но ефект не видях.
Естровен е нещото, което повлия при мен веднага. Произведен е в Германия, ако има откъде да го поръчате, препоръчвам горещо. Може би в Iherb го има, знам, че доставят до България и цените им са най-поносими.

# 128
  • Мнения: 20 255
Мисля че не е същото, Верутол съдържа салицилова киселина и FLUOROURACIL, а твоето - монохлороцетна киселина.
За FLUOROURACIL излиза инфо, че се използва за лечение на рак.
Попитах моя лекар за Верутол и той написа това:
Флуороурацила е за химиотерапия
Не бих те посъветвал
Тъй като и резорбиран през кожата може да има системен ефект
Би трябвало да върши добра работа, но аз не бих го ползвал и за себе си.

Отказах се. Пиша го за информация на ползващите.
И аз не бих ползвала нещо, което не се предлага в Европейския съюз.

Последна редакция: вт, 18 юни 2024, 22:50 от Lemy

# 129
  • Мнения: 167
Купувам Естровен, златния. След първата таблета се повлиях, истината е, че не вярвах изобщо да помага.
Вкъщи ми бяха изпратили мостри на друга добавка за менопауза, за цели 6 месеца (винаги съм се чудила какво печелят от това), но ефект не видях.
Естровен е нещото, което повлия при мен веднага. Произведен е в Германия, ако има откъде да го поръчате, препоръчвам горещо. Може би в Iherb го има, знам, че доставят до България и цените им са най-поносими.


Здравей,  от кой сайт го поръчваш?

# 130
  • Мнения: 4 284
Купувам го от физически магазин, живея в чужбина.
Освен вълните, забравих и за нощните пробуждания и потене. Поне при мен действа чудесно.
Вижте дали доставят до България:
https://estroven.com/

# 131
  • Мнения: 20 255
Според гугъл преводача, съдържанието на Естровен е екстракт от корен на ревен 🤔

# 132
  • Мнения: 4 284
Мдам, корен от сибирски ревен, мисля.

Виждам това в българска аптека, което е релевантно:
https://revita.bg/shop/menopause-731-pri-menopauza-30-tabletki

4 мг. екстракт от корен има и в Естровен.

Последна редакция: ср, 19 юни 2024, 18:13 от waterproof

# 133
  • Мнения: 1 084
Да, в много сайтове предлагат добавката с корен от сибирски ревен, , гледам в ЕмаГ е на изгодна цена от 66 лв..

https://www.emag.bg/hranitelna-dobavka-menopauza-731-life-extens … w34/pd/DGJ5TLMBM/

# 134
  • Мнения: 1 708
Поръчах си от билковата аптека на Поп Богомил двете смеси за чай срещу миома. Вече от 2 места ми го препоръчват. За 6 месеца се стопявала. Ще видим.
https://myherbs.bg/product/mioma-na-matkata-i-chast-bilkova-smes … lkova-smes-250-gr

Общи условия

Активация на акаунт