Октомври е далече, а в коремчето расте мъничко човече Тема 4

  • 18 748
  • 726
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 149
Аз посещавам д-р Панайотова в Надежда за феталните морфологии, тъй като моят АГ ми я препоръча и съм много доволна засега. То няма и нещо, което да ме притеснява, за да остана с друго впечатление, но като цяло ми обяснява много разбираемо и прегледите са около 40-45 мин. Аз съм доволна и не смятам да променям постоянно лекарите, че малко се получава в един момент от трън та на глог - по-висок...
Тя ми каза да поставям утрогестан вагинално, за да шийката ми да е по-здрава, тъй като бебето се развива в едната ми матка (за справка - с двойна матка съм), което е предпоставка за преждевременно раждане...не са ми препоръчвали серклаж, защото засега всичко е точно, надявам се и така да си остане, но сякаш утрогестанът наистина помага или поне така мисля....

# 361
  • Мнения: 70
Мами, в петък вечерта усетих бебчо за първи и то в рамките на 15 Мин последваха поне 10 ритничета, които дори мм успя много ясно да усети с ръката си🥰 Изненадана бях понеже ми е първа бременност и съм едва в 16+4. Та въпросът ми е, да не се шашкам сега ако не го усещам скоро пак нали 😄

# 362
  • Мнения: 1 505
Мами, в петък вечерта усетих бебчо за първи и то в рамките на 15 Мин последваха поне 10 ритничета, които дори мм успя много ясно да усети с ръката си🥰 Изненадана бях понеже ми е първа бременност и съм едва в 16+4. Та въпросът ми е, да не се шашкам сега ако не го усещам скоро пак нали 😄

Как го усети - бълбукане, убождане? Наистина ли може трети човек да го усети?

# 363
  • Мнения: 70
Фрида здравей, усетих го като побутване отвътре, наподобяваше на побутване с пръст. Интересното е, че аз си бях легнала, беше около 1ч вечерта и мм се прибра от събиране на випуска, седна на леглото и започна да ми разказва кой какво работи от съучениците му, къде живее, и тн. През цялото време докато ми говореше започнах периодично през около 2мин да усещам това побутване и дори го прекъснах и му казах май усещам бебчо. Той стана да се преоблече и аз си сложих ръката на корема (ниско долу където е матката) 30 секунди по късно вече го усетих и отвътре и с ръка отвън и се развиках мм бързо да идва 😂 дойде сложи си ръката и той и го усети също 2-3 пъти през около минута🙈 Не се усещаше болка, стягане, боцкане и тн

# 364
  • Мнения: 2 033
Усещам как нещо се движи в мен. Особено снощи с котето. То лежи на част от корема ми и мърка и точно там малкото почна да рита. Голямо общуване имаше между тях.

# 365
  • Мнения: 83
И аз усещам същото побутване отвътре и определено си мисля, че е то.
За втора ФМ се записах при д-р Игнатов в Ортогин, препоръча ми го приятелка, някой може ли да даде мнение за него. Първата ми беше при друг доктор, но не бях особено доволна, целия ми преглед траеше около 15 мин със вземането на кръв и за това сега реших да отида при друг.

# 366
  • Мнения: 161
Vaflichka Грешно ми я измери АГ при която се записах на ЖК в Надежда - Д-р Милена Стоянова. На скоро се засякох случайно с позната в 8ми месец, която също се следи при нея и ми сподели също личен опит с неправилно измерване и неправилно предположение за раждане до 1 седмица… е минали са 15 дни от тогава и още изглежда далеч от раждане. Заявих желание да я сменя поради моят опит, подкрепен от тази случка на познатата.

Йоана.А Разбирам, че е невъзможно човек да изчете 5 теми по 40 страници, но 4-5 отговора преди твоето запитване се дискутираше темата от която се интересуваш в продължение на 3 страници.

За количките и аз започнах да разпитвам познати. Имам препоръка за Easy walker и Cybex. Но то всяка майка може да мисли, че е доволна от своята количка, ама да не знае чуждата как бута, а си трябва мнение на човек дето е ползвал да каже, а не просто ревюта. Чувала съм например, че првкрасните колички на Cosatto са много дървени, но не от личен ползвател на такава, а от раздумка от уста на уста. Вие как събирате мнения за колички? Как ги и сравнявате? В магазина е ясно, че празна количка на измит и прав под ще върви лесно, но реалността навън е друга.

# 367
  • Мнения: 2 033
И аз четох по форуми и така се спрях на Jane и Easywalker. Но Easywalker ми излиза доста по-скъпо и ще видим. Сега за 1.06 ще видя имат ли намаление в официалния сайт и ако има я поръчвам от Испания.

# 368
  • Мнения: 404
Аз се ориентирам по лични препоръки, тестване на колички и сравняване на характеристиките на количките от сайтовете. Ходих в магазин, където имаше много голямо разнообразие колички, които можеш да разгледаш и пробваш наживо, отделно консултантите бяха много добри и ни дадоха много ценна информация.

Вчера в магазина за пръв път видях наредени различни настилки, за да се пробват количките, готино ми се видя.

# 369
  • Мнения: 44
Нашата количка е Буба естило. Много тежка и обемна, направо танк. Но аз си я харесвам. Просто другите колички нямаше да издържат. Сега пак ще си я ползвам. Като цена беше много бюджетна, около 900 лв преди 2 години.

# 370
  • Мнения: 2 033
От опит мога да кажа, че в България има много терени, по които е истинско предизвикателство да буташ количка. Предишната съм я бутала и по чакъл. На село също е доста неравно на места. Но с единични нямам опит. А и минаха много години.
Искам да е сравнително лека и доста здрава.

# 371
  • Мнения: 404
Вчера гледах някаква робокопска количка, изцяло за офроуд терен - за пръв път виждах такова чудо. С много здрава конструкция, ръчни спирачки, изключително стабилна.....и изключително тежка. Определено изпитах респект към майките, които бутат такива колички Simple Smile

Последна редакция: нд, 19 май 2024, 14:32 от Moonlit

# 372
  • Мнения: 44
Вчера гледах някаква робокопска количка, изцяло за офроуд терен - за пръв път виждах такова чудо. С много здрава конструкция, ръчни спирачки, изключително стабилна.....и изключително тежка. Определено изпитах респект към майките, които бутат такива колички Simple Smile
За сметка на това, бързо се свалят килограми така. 😆

# 373
  • Мнения: 404
И ти си права! Особено допускайки, че тия офроуд колички са за дъъъъълги разходки на пресечен терен Simple Smile

# 374
  • Мнения: 761
Здравейте момичета вчера имах гости, косих трева и днес като изключим разходката на кучето, се въргалям по дивана.
На мен ще ми дадат количка, но въобще не знам какъв модел е. По същия начин ще ми дадат и дрехи и кошара тип next to me. На мен обаче ми е адски неудобно. Не знам сега да им ги платя или какво...?
Шишарче, пак ли в Надежда си си избрала лекар?

Общи условия

Активация на акаунт