Аборт. Забременяване и износване след това - Тема 97

  • 3 801
  • 211
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 104
А с гроздовидните бременности изследвали ли сте си ЧХГ в началото с позитивния тест за бременност?
Имаше ли някакви индикации още в началото (5-6 гс)? В смисъл ЧХГ не беше ли завишено над реф. граници за г.с. още тогава ?

# 16
  • Мнения: 276
До 14та ГС всичко беше идеално, включително и отрицателен за всичко тествано НИПТ. На рутинен преглед се видя, че плацентата започва да не изглежда добре, преминахме през всички светила на феталната морфология, тъй като на бебето видимо му нямаше абсолютно нищо. Изчакахме до 17та седмица за амниоцентеза. Резултатът излезе мозаечна форма на триплоидия, дължаща се на грешка при оплождането (вероятно два сперматозоида са оплодили Я). Всичко завърши в 20та гс с предизвикано раждане.
И ние като вас - имаше си име, знаехме пола, беше почнало да рита седмица преди аборта.

По отношение на аномалията - води се частична моларна бременност, защото има жив плод и находките са в плацентата. Изгледаше като огромно множество кисти на ехограф. И ЧХГ беше в небесата като стойности и при мен.
Мисля, че времето е пред вас, направете си необходимите изследвания, дайте си време да скърбите и да го преодолеете физически и психически, важно е. Природата знае кое кога трябва да се случи.

Brin de muguet, аз не съм изследвала ЧХГ след позитивен тест. Питах къде какво трябва да се проверява, моя доктор беше малко на принципа - до 7-8ма седмица не съм бременна ако нямам оплаквания, след това трябваше да ида да ме види, имаше пулс, беше на правилно място имплантирането, плацента още нямаше и всичко беше супер. Пропуск е, че ми каза да не правя БХС, направо НИПТ. Щяха да видят ЧХГ, щяха да видят, че плацентарният хормон не е в час вероятно, щяха да се усъмнят поне в едно нещо, че не е наред.

Последна редакция: нд, 05 май 2024, 18:32 от hardcandy

# 17
  • Мнения: 542
Здравейте отново! Лекарят каза, че аулинът не бил причина за силното кървене... След 2-3 часа намаля, но от спешното направо ме приеха за кюретаж. Не ми се искаше, но не съм лекар, нищо не разбирам... Всичко мина и оставам за наблюдение. Надявам се всичко да е наред! 🙏🙏🙏
Предполагам е индивидуално, но след колко време ви позволиха да подновите опитите?
P.s. преди малко ми споненаха за анди Д имуноглобулин, че е хубаво да сложа до 72 часа от аборта. Какво мислите? Задължително ли е? 11. г.с., но реално нямаше плод.

Последна редакция: нд, 05 май 2024, 22:16 от One*

# 18
  • Мнения: 4 593
Един месец след първия аборт, тогава се изчистих сама. Три месеца след втория (12+6 г.с., имаше плод), като ходих на два прегледа и на втория доктора каза, че лигавицата ми се е възстановила. Та според мен е строго индивидуално и най-добре е да се проследи лигавицата при теб.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 512
One, ако си с отрицателен резус фактор си сложи анти-Д гама глобулин, за да нямаш притеснения при следващото забременяване, живот и здраве. Иначе има риск от резус несъвместима бременност, ето, прочети https://m.dama.bg/article/rezus-nesuvmestima-bremennost-kakvi-sa-shansovete/19075

При нас лично изследването на ембрионите при ПИД ни беше доста по-леко от аборта преди това.

Иначе хромозомните аномалии се водят случайни грешки при деленето. Получават се и при напълно нормални кариотипи на родителите. Просто с възрастта на жената и с проблемната спермограма при мъжа вероятността за неправилно делене след оплождане става все по-голяма. При инвитро проблемът с мъжкия фактор може да се заобиколи с избор на сперматозоид - поинтересувайте се от икси/имси/макс при оплождане.

# 20
  • Мнения: 542
Благодаря, delisardeli! Да с - резус фактор съм.
Правили сме имси два пъти без успех. Иначе нямаше проблем с мъжки фактор.

# 21
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 518
Аз писах и в другата тема вчера, но имам бледа черта на тестовете за Б 2 дни преди закъснение. За новите момичета - аз съм с хашимото и тромбофилия, един мисед в 3 месец заради нея преди да я открием, една успешна Б на терапия и след това две неуспешни след нея, съответно кухо яйце и биохимична миналата година. Мъжът ми е с гранични показатели на спермограмата (4% морфология), почти пред тератозооспермия.
Утре ще пускам кръвни изследвания да видя как е положението този път.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 6 104
АА, стискам палци и на ръцете и на краката всичко да е наред този път!
Дечицата ни са набори и някак миналата бременност (успешна и за двете) имах чувството, че я караме заедно (и аз с тромбофилия и най-вероятно хашимото).

Последна редакция: вт, 07 май 2024, 02:20 от Brin de muguet

# 23
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 518
Помня, Брин! 🤗 Благодаря ти ❤ И ние се целим в трички като вас, дано ни се получи!

# 24
  • Мнения: 4 593
АА, стискам силно палци.
Да ви попитам, според вас на какво може да се дължи кафяво зацапване, започнало на осми ден от МЦ,  продължава трети ден? Дали може да е от киста, която се е спукала? Миналият месец, при прегледа, доктора ми видя голяма киста в левия яйчник. На противозачатъчни съм в момента и другата седмица трябва да отида, за да ме видят на ултразвук.

# 25
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 518
Да, може да е от киста, Мини. Благодаря ти Simple Smile

# 26
  • Мнения: 4 593
Благодаря за информацията, АА! Simple Smile

# 27
  • Мнения: 465
АА стискам силно палчета да си с донри новини:blush:

# 28
  • Мнения: 1 492
АА, стискам силно палци.
Да ви попитам, според вас на какво може да се дължи кафяво зацапване, започнало на осми ден от МЦ,  продължава трети ден? Дали може да е от киста, която се е спукала? Миналият месец, при прегледа, доктора ми видя голяма киста в левия яйчник. На противозачатъчни съм в момента и другата седмица трябва да отида, за да ме видят на ултразвук.
И аз съм така. Имах по-слаб цикъл и на 10 ден ми зацапа. Точно тогава имах час за лекар и каза, че не съм се изчистила и тъкмо ми се е спукала киста. За 3-4 дни ми премина, но не засичам да имам овулация.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 512
При спукване на киста във фоликулярната фаза няма как да има овулация, защото LH е хипер високо и пречи на узряването на друг фоликул.

АА, стиснати палчета и от мен 🍀

Общи условия

Активация на акаунт