Мъж или мечка?

  • 9 092
  • 338
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 7 089
Както е казал Радой Ралин -  Светът е оцелял, защото се е смял!
Хайде да не обръщаме всичко на световна трагедия.

# 91
  • Мнения: 32 627
Не са всички такива, но щом има такива отговори, явно предостатъчно мъже са такива.

# 92
  • Мнения: 3 328
Мая, благодаря ти, че така добре обясняваш. Аз лично се поразстроих от тази тема. Както всяка жена съм ставала обект на нежелано опипване, подвиквания, обидни коментари, изпитала съм своята доза страх при прибиране вечер, по тъмно или на пусти места, видяла съм своята доза ексхибиционисти в храстите или онлайн с дикпикове. И съм наистина ядосана. Някои от тези неща започнаха като бях още дете на 10-11, защото имах нещастието да съм с ранно физическо развитие. Както си вървиш по улицата и някакъв чичак, тръгнал с торбичка за хляб, те хваща за гърдите. Нечий баща и мъж най-вероятно!!!! Цял живот няма отърване от мъжката разгоненост. Да, предпочитам да срещна мечка. Европейската мечка обикновено е кротко и плашливо създание, което ако те чуе, бяга... Не знам колко жени пострадват от мечки годишно, но вероятно е доста под 100. Колко жени стават жертва на мъже? Вероятно милиони или дори милиард: бити вкъщи, убивани, изнасилвани не само от непознати, но и от партньорите си у дома.

# 93
  • Мнения: 32 627
Не знам колко жени пострадват от мечки годишно, но вероятно е доста под 100. Колко жени стават жертва на мъже? Вероятно милиони или дори милиард: бити вкъщи, убивани, изнасилвани не само от непознати, но и от партньорите си у дома.

Много добро сравнение.
Само отворете новините и може да се прецени.
Отделно в новините не се съобщават всички такива инциденти.

# 94
  • Living for Pleasure
  • Мнения: 298
Ако повечето жени срещаха толкова мечки колкото мъже статистиката щеше да е различна.

# 95
  • Мнения: 1 867
Скоро ми излезе нещо интересно по тази тема. Може би повечето жени го правим, но не го осъзнаваме или не го забелязваме.

Бяха снимали как някакво момиче седи като абсолютен темерут на светофара, гледайки всички пренебрежително. В следващия момент вижда приятеля си и започва да се усмихва, подскача и лигави.

Много хубави коментари имаше, че много жени влизат в мъжка енергия, защото ги е страх някой да не злоупотреби с женската им. (не ме кефят тия работи с енергията по редица причини, но тук изглежда сравнително уместно).

И е факт. Масово мъжете, които се закачат по улици, спирки и етц. реално са най-големи комплексари. Като ги изгледаш като дъвка залепена на подметката, много рязко се отказват. Естествено, това не е тактика, която работи с психопати, да се има предвид. Говорим за средностатистически досадници.

# 96
  • Мнения: 671
Имаше една мисъл, която цял живот спазвам несъзнателно - винаги е добре да се държиш по-сдържано с мъжете, за да не си помислят, че ги харесваш.

Винаги ходя с лютив спрей в себе си и се моля да не се налага да го ползвам. Живеем в ужасен, ужасен свят. Е, преди е било много по-зле.

# 97
  • Мнения: 32 627
Ако повечето жени срещаха толкова мечки колкото мъже статистиката щеше да е различна.

Разказах назад за моята среща с мечката.
И съседката ми е планинарка. Повече от мен. Тя редовно среща мечки в планината. Както и други планинари.
Чула ли си на Витоша някоя да е пострадал от мечка?

# 98
  • Living for Pleasure
  • Мнения: 298
Ако повечето жени срещаха толкова мечки колкото мъже статистиката щеше да е различна.

Разказах назад за моята среща с мечката.
И съседката ми е планинарка. Повече от мен. Тя редовно среща мечки в планината. Както и други планинари.
Чула ли си на Витоша някоя да е пострадал от мечка?
Аз и рядко чувам жени да са пострадали от мъже. А със сигурност жените срещат хиляди повече непознати мъже отколкото мечки, в рамките на един месец сигурно и повече.
А и както всички знаем статистиката, мъже са много по-често жертва на насилие отколкото жени.
Цялото това опозициониране на мъже/жени е грешно. Реалността е че повечето хора са напълно нормални, и една малка част които не са тероризират останалите. Да се описват негативно всички мъже заради тези откачали е също толкова грешно колкото да се описват всички жени че са бебеубийци примерно (почти всички престъпления от този вид са извършвани от жени).

Последна редакция: сб, 11 май 2024, 16:34 от Gentleman of Leisure

# 99
  • София
  • Мнения: 17 439
Е, глупости сега, всяка от нас на ден среща десетки мъже и нула мечки. За десетки хиляди мъже в живота си, си срещнала една мечка, която не те е видяла. Как изобщо може да има сравнение.
За мене много грозно това омаскаряване на мъжете по подразбиране - мъж ли е, насилник е. Обидно е и няма да доведе до нищо хубаво в дългосрочен план.
Аз съм първа на линия, когато трябва да се защити жена от мъж-насилник и никога не обвинявам жената в такава ситуация. Ама да насаждаме, че всички мъже са насилници... няма как да е добре.

# 100
  • Мнения: 6 962
Само пребройте колко мъже ще ви подсвирнат или бибитнат или изръмжат с колата, докато вървите по улицата през деня, а колко ви гледат мазно по магазини, паркове, плошадки, улици, заведения и пр....... Погледа по задника винаги се усеща. Или се извъртат и правят няккаъв тъп коментар. Пък ако са групичка започват да те обсъждат на висок глас ...
И това са само примери за вербално насилие и обективизиране. Т.е. това е най-безобидното, ако може изобщо да се нарече безобидно, но поне няма докосване.
И това се случва ежедневно!!!! И тия мъже са нечии синове, съпрузи, бащи.... И го смятат за нормално!!!! Ей това е абсурда. Ей затова са тези кампании по цял свят. Защото това не е нормално!!! Жените имаме право да се движим навън без страх!

# 101
  • Living for Pleasure
  • Мнения: 298
То пък защото жени не гледат на мъже по подобен този начин и не ги коментират...

# 102
  • Washington,USA
  • Мнения: 1 047
На мен такива неща не са ми са се случвали, явно съм мега отблъскваща 😂 това с погледите, ако някой го тормози мен не ме. Такива подсвирквения и коментари е нямало. Пък тия, които са ме гледали, ми ок тяхно право е

# 103
  • Мнения: 32 627

Аз и рядко чувам жени да са пострадали от мъже. А със сигурност жените срещат хиляди повече непознати мъже отколкото мечки, в рамките на един месец сигурно и повече.
А и както всички знаем статистиката, мъже са много по-често жертва на насилие отколкото жени.
Цялото това опозициониране на мъже/жени е грешно. Реалността е че повечето хора са напълно нормални, и една малка част които не са тероризират останалите. Да се описват негативно всички мъже заради тези откачали е също толкова грешно колкото да се описват всички жени че са бебеубийци (почти всички престъпления от този вид са извършвани от жени).

Защо да знаеш? Лично ли трябва някоя на теб да ти се отчете, че е пострадала? Даже и жените при домашно насилие го крият и не го тръбят.
Аз като съм си патила и то дори като дете от двама възрастни мъже - да не мислиш, че го разправям наляво и надясно. Викаш, като не съм информирала цялото си обкръжение, не се е случило Thinking
Иначе ако искаш да разбереш, може да се поразровиш из криминалните и новинарски хроники.
А и както казах, много случаи не се съобщават на медиите. И то говорим за огромен % насилие.
И кой поставя всички мъже под един знаменател. Аз да съм го направила някъде?

# 104
  • Мнения: 1 867
Точно такива крайности озлобяват и мъже, и жени към каузата.

Какво трябва да се случи? Да забраним на мъжете да гледат? Да мислят? То и аз гледам задници.

Мен вечер ме е страх от клошари, наркомани и малцинствата. И от трите има и жени. Не бих казала, че изпитвам страх на ежедневна база в магазина, на работа и етц. Това граничи с параноята.

Общи условия

Активация на акаунт