Нашите орхидеи – тема 44

  • 9 705
  • 224
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 5 684
Железни са, но зависи как са свикнали. Ако рязко се променят условията, и те се фръцкат. Като взема нова от оранжерия, първо бавно и постепенно и показвам, че у нас не е спа хотел за принцеси, и след няколко месеца минава на общ режим като другите. Засега работи безотказно.

# 211
  • Мнения: 271
Ами цъфна, с целия си блясък Relaxed
Купена през февруари от Лидъл. Два цветоноса. Трудно е да ги снимам и двата, че са овъртяни.



Последна редакция: пт, 28 юни 2024, 12:30 от greis

# 212
  • София
  • Мнения: 1 205
Железни са, но зависи как са свикнали. Ако рязко се променят условията, и те се фръцкат. Като взема нова от оранжерия, първо бавно и постепенно и показвам, че у нас не е спа хотел за принцеси, и след няколко месеца минава на общ режим като другите. Засега работи безотказно.
Новодошлите един месец карантина и после на обща храна Joy, ма ето някоя може и да се фръцне. Въпреки, че конкретно тази е от три месеца и трябва вече да е свикнала, че стопанката й не обича да полива често

# 213
  • Мнения: 14 069
От неполиване листата омекват. След поливане възстановяват тургор. Но от не поливане да се формират дупки - не ми се вижда възможно. Но това дори не са дупки защото има изпъкналости отдолу и са прекалено концентрирани  в дадена област на младия (обикновено най-вкусния и сочен) лист.
Следя какво ще се окаже.

Последна редакция: пт, 28 юни 2024, 12:14 от _re_ge

# 214
  • Мнения: 7 266
Бебето ми расте ли, расте.





Майката е с два огромни цветоноса и едва ли ще прецъфти скоро.
За пресаждане е и когато дойде време, ще намина за съвет при вас дали да отделя бебето. Много си я обичам и не искам да я уморя.

# 215
  • Мнения: 5 684
Мнение от мен: НЕ-ПИ-ПАЙ Grinning    Следващия път ще цъфнат заедно.

# 216
  • Русе
  • Мнения: 1 906
Една намалена красавица от днес в не особено добро състояние и трети опит с "Танцуващата дама", дано е успешен.


# 217
  • Мнения: 7 266
Мнение от мен: НЕ-ПИ-ПАЙ Grinning    Следващия път ще цъфнат заедно.

Ох, не думай. Така ми се иска да я размножа Heart

# 218
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 140
Мнение от мен: НЕ-ПИ-ПАЙ Grinning    Следващия път ще цъфнат заедно.

Ох, не думай. Така ми се иска да я размножа Heart
Не отделяй бебето. В основата е и ще си расте там на воля. Като се позасили и то ще цъфти наред с майката. Ако го махнеш ще го стресираш повече, че и да се гътне може.  Та и от мен - Не-Пи-пай. 😄

# 219
  • Мнения: 7 266
Ужасни сте! Laughing
Така се надявах на съвети за отделянето!

# 220
  • София
  • Мнения: 3 992
Трябва да се види, как е закрепена за майката. Понякога е на късо твърдо краче подобно на цветонос. Тогава няма проблем да се отреже. Ако обаче излиза дълбоко из между листата, по-добре да не пипате. Има голям риск и за майката, и за детката.

# 221
  • Мнения: 7 266
Когато прецъфти, така или иначе ще я пресаждам. Ще снимам и чакам съвети.

# 222
  • Мнения: 5 195
               Тези двечките бяха едно цяло. Реших да махна сухите корени и отделяйки един заедно с него се отдели и мъничката. Как да се погрижа да нея /и за двете моля за съвет/.

# 223
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 140
               Тези двечките бяха едно цяло. Реших да махна сухите корени и отделяйки един заедно с него се отдели и мъничката. Как да се погрижа да нея /и за двете моля за съвет/.
Такива шпинки ги монтирам на корк със сфагнум и ги пръскам с водичка когато изсъхне сфагнума.

# 224
  • София
  • Мнения: 3 992
Направо ги слагам в кори / по-дребни/ и гледам да не ги пипам/клатя/местя изобщо. Сипвам по малко водичка отгоре откъм наличния корен. По по-малко, но по-често. И чакам.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт