Завършваме ДЕВЕТИ КЛАС

  • 22 523
  • 687
  •   2
Отговори
# 615
  • Мнения: 8 764
Тази сутрин едвам пратих наборката на училище. После ми писа, че били само 5 човека от класа и отивали на кафе. По нищо не е оформрна още. Да приключва и тази седмица.

# 616
  • София
  • Мнения: 3 104
Мандаринка,весела почивка,искам и аз да похарча малко,но банските ми стават🤪.
Преди много години си бях купила един бански от триумф - неоправдано скъп за тези, там, 7-8 дни в годината, в които се ползва, ама...много ми хареса. И всяка година тръгваме на море/почивка с басейн и аз го вадя от шкафа, имах към него и подобни джапанки, които не ползвах за друго, освен в комплект с банския, даже и едно парео си бях намерила, дето пасва - абе взимам "морската" торба и тръгвам. Покрай децата - ми за тях бански се купуваха постоянно, че нали растат, аз моя го тиквах в багажа накрая и айде. А и толкова бързо съхнеше, че дори не ми трябваше втори, за резерв. Обаче, веднъж коментираме къде сме били на море незнамсикога, аз викам - чакай, сега ще видим по снимките, отварям папка "снимки", където ежегодно правя папки "море2020" примерно, та сърчвам "море" и започват да излизат морски снимкии от различни години - децата първо са бебета, щапурят по плажа, аз се появявам в ръце с единия, с другия, край басейни, по шезлонги, из аквапаркове, излизат, излизат и на всички - аз с един и същи бански Scream. Чак на ММ, дето си купува дреха/обувки в краен случай и все "си има", та на него му направи впечатление и каза "тоя бански да го смениш вече, че до пенсия с него ще се появяваш на снимки, явно". Та аз, какво да сторя, всяка година поглеждам в шкафа и решавам, че ми е време за нов бански Joy Обаче, каквото и да съм си купила след ОНЗИ, то ластици се разтягат/изгарят, не съхнат толкоз бързо, омаляват напоследък даже гадините, ама само долнищата - явно се свиват в шкафа зимъска Joy

# 617
  • Мнения: 2 222
Не съм ги пустила тез пръсти, стискам, стискам и ще стискам докът не свърши таз пуста седмица.

Бобси,хич не питай, то не беше само нашия клас, явно със всички деветокласници е било тъй, за другите класове немам идея. И нямаше да ме е яд, ако беше друг предмет, но туй е БЕЛ, ми другия и той, той пък само единият от трите часа по профила го карат с класната. Уж млада, уж от 9 години ли, колко ли там е преподавател, ми там ни една нямаше, скрепи 1 от тест, и още 1 трябваше да има от един проект мижав, но от него оценка нъцки. Как другите успяха да си ги вържат нещата, а те спаха, спаха та проспаха. То верно, че много почивни дни имаха, и мойта за 2 - 3 месеца, почти 4 не се е мяркала почти, но пак има обилно оценки за да я оформят. Ма луда работа. Таз по БЕЛ в последния момент успя да скалъпи някои оценки на другите, само на мойта едвам се докопа.

Мандаринка, ма то тъй екстра,от го слушаш мъжо, той нищо не разбира, я си носи тоз хубав бански и хич не търси други.

На тези под високо напрежение палци стиснати има. На тези под високо нетърпение за почивка, да изтраят още малко, после да си прекарат супер.

Ние одихме до личната, взе си бележка за цялата седмица, после до автогарата и гарата. Все пак ще си пътуваме с влака, че ако трябваше да е с рейса, щеше да е оле - мале. Хем пътя щеше да ми се види цяла вечност, хем билета в едната посока за човек е ужас цена.
Ся поне сърдитка утре ще иде само за единият от 8 - те часа, да си уреди нещата и там, после както винаги, спане, телефон, до посред нощите навън, и най - важното - мързелуване.
Щях още нещо да пиша, но забравих вече кой, къде, какво, нема съ връщам назад, стига толкоз.
Написах си романа, ся почивка.

# 618
  • София
  • Мнения: 3 545
Туй с причерняването от ниско кръвно и при мен беше както при ston. Толкова съм свикнала да не ставам рязко и по пътя до тоалетната да се държа за стената, че дори и в хотели първо това оглеждам. Сега вече кръвното ми е високо и пак си действа тази тактика Simple Smile

# 619
  • Мнения: 7 515
Причерняването най - често е поради рязко падане на кръвна захар , а не на ниско кръвно.

# 620
  • Пловдив
  • Мнения: 3 679
Черпя виртуално. Черпя, че завършихме- 5.40 е направо невероятно за мързела й. Черпя, че е рожденичка днес.
Да е жива и здрава и на Гери девойката!

# 621
  • Мнения: 8 764
Наборката днес има драма с учителя по ИТ. Писал и' 4 за вторият срок, за годината 5 (първият срок има 6), всичко това се развива следобед когато не е на училище. Била предала две презентации, за които има писана една оценка - 4- ка и според нея не са прегледани и не заслужавала тази оценки. Та първо звъни на мен да се жалва, но аз съм на работа и казах да намери начин да изяснят ситуацията с учителя. Звъняла на класната да иска телефона на учителя, но тя казала, че го няма. Влезнала в  shkolo, взела телефона от там, и звъняла на учителя, но той казал, че сега не може да говори и да му напише имейл. Ядосала се наборката и право при директорката, дошъл учителя, и класната и са се разправяли. В крайна сметка директорката предложила да направи нова презентация за повишаване на оценката. Сега твори на компютъра. Директирката е била учителка по ИТ и Математика и се надявам да проследи ситуацията до край. Лично аз не вярвам, че ще има положителна развръзка, но се радвам, че детето ми си търси правата, когато е сигурно в себе си.

Честити да са днешните рожденички!😀

# 622
  • Мнения: 8 298
Честито на рождениците!
Вита, дори и да няма положителна развръзка, все пак браво на детето, че си търси правата.

# 623
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 816
Честити, да са днешните рожденички! Здрави, щастливи и благословени!
За прекрасната, годината приключи, нямало повече да ходи, както ме осведоми! Много съм доволна от финалните резултати, на фона на проблемите със  стомаха, тя много се постара ииии браво на нея!

# 624
  • Мнения: 672
Renydent, честита да е рожденичкатс! Да е здрава и успешна! Набора завършва с 5.47 и много го е яд че за три стотни не хваща стипендия. Малко ми е смешно, но не всичко зависи винаги само от него. По мат се старае но му е трудно а по физика госпожата от две поредни оценки пише по ниската и така е с всички ученици. Казах му, че си е екстра и да продължава все така. ☺️

# 625
  • София
  • Мнения: 1 209
Честити рожденички, да са здрави и щастливи, много сладки да са им 16-те, а на майките - спокойни!
Щерката е оформена, завършва с не лош успех, за отпускането в 9 клас е съвсем ок, макар да ми се щеше да се пребори по два предмета за отличен, но каквото такова, да са ни живи и здрави! За стипендия вероятно би хванала, досега при нас се взимаше при до три петици, но пък има малко повечко закъснения и май това ще я спъне. Догодина нова учебна година, нов късмет! 
Вита, впечатляващо, добър адвокат би излязло от нея!
Мандаринка, знаеш, че ме кефиш как раказваш Satisfied, тоя бански го прати на Триумф да пратят нов, това си е жива реклама за фирмата, а и атестат за твоята кръшна форма през годините!
Тони, романистке, заслужи почивката!

# 626
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 833
Честити здрави да са ни рожденичките! Sweet sixteen!
Vita, независимо от резултата, гордей се с детето.
Аз ликувам. 5.58 Joy Има две шистици по предмети, които първия срок има 6, а втори 5, а даскалите бяха обявили, че ще пишат оценките от втори. На всички повишителни успя да се справи.
А иначе определено разбрах, защо ТУЕС държи такова ниво и защо бройката на учениците в 10 клас намалява значително. Около 1/3 от учениците са на поправка по специалните предмети. Хич не си и поплюват.
karzz как мина при набора? Дружното стискане на палци помогна ли?

# 627
  • София
  • Мнения: 1 547
И за моят син училището свърши. Утре заминава на море. Не съм доволна аз от успеха. За съжаление има оценки, които първият срок му бяха по-добри, а сега ги развали с втория срок и годишната.

Vita, браво на дъщеря ти!

Честити да са рожденичките!

# 628
  • Мнения: 323
Честити да са децата ви и все така борбени и упорити!

Вита ,завидях ти благородно за детето моето имаше идентични ситуации ,но един път не се противопостави  , колкото и да му обяснявахме в къщи ,че трябва да си държи на своето.Да ти е жива и здрава и наистина е готова за адвокат Simple Smile

Моя синковец все пак успя да се дореди до стипендия с 5.53 въпреки няколкото учители които упорито го спъваха.

# 629
  • Сф
  • Мнения: 10 835
Честити и щастливи рожденички! 💐
И на всички, честито завършване на 9 ти клас!
Както чувам, единици са още по училищата 😉
На тях- по- високо оформяне!
Нашият среден годишен  успех ще е около 5 и съм доволна! Не че не може и повече , но карай!
Нямаме 6 ци по основните, мъдри се само шестицата по иврит, но това ми е достатъчно да съм щастлива! 😜🤩
Сега ни чака само показа в театралната школа, някъде през юли , дано се представи добре ,че е важно за нея- това е страстта и все още.

Общи условия

Активация на акаунт