Бързи здравословни въпроси и отговори – 46

  • 15 911
  • 468
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 55 126
Точно там дебелото черво прави завой надолу и може да имаш някакъв проблем там. Щом и разстроен стомах, то всъщност са черва, имаш. На ехо няма да се види възпаление в тази зона. Само с колоноскопия.

# 76
  • Мнения: 2 763
Малко след като се събудих, още в леглото усетих, че имам замайване. Станах, изкъпах се, все още се чувствах леко замаяна, леко ми се гади. Пих вода, пих и кафе с мляко, минах през тоалетната. Кръвното ми е 100/65, но е "нормално" за мен. Даже докато бях бременна, често беше 90/60... Даже не знам защо пиша тук, но откак имам деца, освен че безумно много се притеснявам за тях, умирам от страх при най-малкото мое или на мъжа ми неразположение, че нещо може да ни стане. Щяхме да излизаме, а чувствам, че не мога и сега лежа...

# 77
  • Мнения: 5 075
И аз имах такъв период - идеално кръвно , а ми се виеше свят често, точно сякаш ми е ниско. Оказа се, че съм с анемия, но не само желязодефицитна , а и нисък фолат. Ако искаш провери си В12, фолат и желязо.

# 78
  • Мнения: 2 763
Това са ми изследванията от преди близо 2 месеца, пуснати прифилактично. Фолат не съм пускала, но всичко беше в норма, като изключим витамин Д, б12 май също трябва да го вдигна, но и за двете не съм почвала прием още... Явно ще трябва да полежа още малко, нямам сили да стана. Пия доста малко вода, възможно и това да е оказало вляние. Ще пийна и един солен айрян сега и дано се пооправя, че хипохондрията ще ме довърши първа Simple Smile

Скрит текст:

# 79
  • Мнения: 11 920
В12 е приличен, може още малко да се вдигне, но не е много нисък чак...но желязото е хубаво да се вдигне още, дори не е в средата.
Пий солен айрян, хапни нещо шоколадово ако имаш и ще се вдигне. Закусвала ли си? Да не правиш хипогликемия?

# 80
  • Мнения: 2 763
Аз от доста време не закусвам или хапвам съмсем малко... Пия две капучиното с по 2 лъжички захар (знам, че не е ОК, настройвам се да го отказвам). Пих вода, хапнах две парченца баница, пих солен айран и вече съм добре Hug Даже успях да се оправя и излязох.

Значи и желязото трбява да вдигна, никой не го е споменал, а показах изследвания на ЛЛ, гинеколог и еднокринолог...

# 81
  • Мнения: 515
Аз от доста време не закусвам или хапвам съмсем малко... Пия две капучиното с по 2 лъжички захар (знам, че не е ОК, настройвам се да го отказвам). Пих вода, хапнах две парченца баница, пих солен айран и вече съм добре Hug Даже успях да се оправя и излязох.

Значи и желязото трбява да вдигна, никой не го е споменал, а показах изследвания на ЛЛ, гинеколог и еднокринолог...
.      Желязото Ви е ниско.Аз също бях така…Най-добре посетете хематолог за желязото.

# 82
  • Мнения: 85
Имам едно петно колкото монета, изгорено на лицето, с какво да го мажа, за да не остане белег?

# 83
  • Мнения: 1
Здравейте! От неглижиране от ЛЛ и невъзможност да намеря инфо никъде, правя регистрация и питам с надежда.

Аз, мъжа ми и детето на 1г10м сме с някакво странно заболяване - болки в гърлото, кашлица и... АФТИ! Преди седмица на мен ми бяха по сливиците и мислех, че ще е гнойна ангина, но изчезнаха за 2 дни и сега са ми по небцето и езика. Дъщеря ми има огромна на езика (не отваря хубаво, за да разгледам цялата устна кухина). Мъжа ми има 2-3 на езика - на него му течеше и носът, беше с лека температура 2 дни, но смазан и непрестанно спящ.
Аз позитивирах за Haemophilus Influenzae и с него пием антибиотик, но не се повлиява. Чета да е тип коксаки това, но нищо не разбирам.

Моля за съдействие дали на някого се е случвало.

# 84
  • Мнения: 3 845
Здравейте! Около 11-12 май се разболях - болки в гърлото за ден-два, лека хрема и запушен нос. Пих Дефендил и таблетки за смучене и нещата се подобриха. Обаче оттогава всяка сутрин като стана имам секрет в носа, отхрачвам няколко пъти, а през деня периодично кашлям, като най-зле май е вечер като легна, преди да заспя. На моменти е суха, на моменти влажна, дразнеща бих казала. Сякаш нещо ми застава на гърлото и ме кара да кашлям. Не е пристъпна, задушаваща и тн. Какво мога да предприема? Не ми се обикаля пак по лекари, защото от октомври до април ходих над 20 пъти по унгта, пулмолози и други лекари и нямам вече нерви да слушам едни и същи неща, които мога да прочета и от личен опит във форум или фб група. Благодаря!

# 85
  • Мнения: 7 096
Имам едно петно колкото монета, изгорено на лицето, с какво да го мажа, за да не остане белег?

С пчелен мед.
Да е непрекъснато с превръзка, докато мине и израсте нова кожа. Мажеш с мед изгореното ( да не е захаросан, че  кристалчетата драскат), напояваш марличка с мед и я лепваш отгоре, после найлонче, да не изсъхва меда, а марлята да е непрекъснато мокра от мед. И залепяш с нещо да се държи тази превръзка.  Сменяш на 12, до 24 часа. За предпочитане домашен мед, който не е "кръщаван" с разни допълнения.
Синът ни, като беше малък, прегърна добре загряла печка. Втора, на места трета степен изгаряне, сега няма следа с тази терапия. От третия, четвъртия ден към меда започнах да прибавям и маслен извлек от жълт кантарион. Те не се смесват добре, но колкото може.
Медът е уникален при изгаряне, пречи да се вдигнат пришки, обезболява, помага за по-бързо зарастване, не остават белези. Но е добре да се намаже възможно най-бързо.

----------------------------
broccoli, изглежда има нещо инфекциозно с афти. Наскоро приятелка ми сподели същите симптоми при дъщеря й.
Преди време имах афта по стоматологични причини и зъболекарката ми каза да я туширам с извлек от прополис и да изплаквам устата с дезинфекцираща вода.

Последна редакция: нд, 26 май 2024, 02:25 от Diorela

# 86
  • Мнения: 897
Аз афтите лесно ги туширам с йод. Топвам една клечка за уши в йода и после я слагам върху афтата. За два-три дни хваща бял връх и отшумява.

# 87
  • Мнения: 537
Днес 10тина мин след ставане от леглото получих внезапно заглъхване на ушите и виждах като звездички навсякъде, отблясъци. Седнах и поседях около 20 мин, пих вода. Пооправих се. Какво може да е?

# 88
  • Мнения: 561
Често, при рязко ставане, се получава
Днес 10тина мин след ставане от леглото получих внезапно заглъхване на ушите и виждах като звездички навсякъде, отблясъци. Седнах и поседях около 20 мин, пих вода. Пооправих се. Какво може да е?

# 89
  • Мнения: 537
Често, при рязко ставане, се получава
Днес 10тина мин след ставане от леглото получих внезапно заглъхване на ушите и виждах като звездички навсякъде, отблясъци. Седнах и поседях около 20 мин, пих вода. Пооправих се. Какво може да е?
Не беше рязко, стоях седнала известно време  преди да стана.

Общи условия

Активация на акаунт