Плажни хавлии

  • 1 567
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 13 878
То много неща са споменати, но ЧС е права. Контекстът е важен. И смисълът. Wink

# 31
  • Мнения: 678
Откъде пазарувате плажни хавлии? Тази година искам да взема леки и компактни, същевременно поне 100/180. Харесах estella marinа, но цените не са ниски и се колебая. В textura също са симпатични, но не мога да разбера това, което търся ли са или класически обемни хавлии. Декатлонските микрофибърни не са моето, имаме, но предпочитам памучни. Гледам пещемали, ама пък ми изглеждат странно😁 Омръзна ми са носим 100 кг чанти, та ще съм благодарна на споделен опит. Благодаря!
Днес получих тези двете от Алеса. Имам още от първите, които пуснаха от преди поне 3-4 години са и не са мръднали. Харесват ми точно затова - по-широки са от стандартните, които продават, не се пълнят с пясък, когато се намокрят са леко тежки, но защото попиват хубаво, иначе пък съхнат бързо. Надявам се да съм помогнала 🤞🏽





Търсих да ви покажа въпросните стари модели, които имам, но ги няма в сайта, ако желаете мога да ви ги снимам, заслужават си. За мен тази цена е приемлива, като се има в предвид, че 3-4 години сме ги влачили по почивки, а и с дете. Избили са си парите..

Последна редакция: вт, 25 юни 2024, 17:52 от posh95

# 32
  • Мнения: 4 350
Декатлон, плувните кърпи.
Ако държите на памучни, то Яна Панагюрище винаги са били еталон за качествени хавлиени продукти. Имат фирмени магазини, ще погледнете в сайта им къде.

# 33
  • SF
  • Мнения: 21 717
Ако нямам хавлиена кърпа, мога и на кърпа от плат. На мене ми е приоритет да заема възможно най-малко място в багажа и да тежи до 300 грама. Кърпа, която в сгънато положение стърчи от дланта ми, не ми се носи.

# 34
  • Мнения: 42 290
Ако нямам хавлиена кърпа, мога и на кърпа от плат. На мене ми е приоритет да заема възможно най-малко място в багажа и да тежи до 300 грама. Кърпа, която в сгънато положение стърчи от дланта ми, не ми се носи.

Така е. И не ми трябва голяма и масивна кърпа, защото отдавна не лежа по пясъка, а само нещо за мятане върху шезлонга, ако случайно хавлиите на хотела не са и за плажа.

# 35
  • Мнения: 9 605
Най-хубав тен се получава лежейки на пясъка...

# 36
  • Мнения: 42 290
Дреме ми за тена, не е здравословен. Но и не ми е приятно да лежа по пясъка.

# 37
  • София
  • Мнения: 13 878
Колкото хора, толкова предпочитания
Аз пък точно на шезлонгите лежа с хавлия, а на пясъка обичам с тънък чаршаф.
От тен обаче се пазя, което е трудно в моята ситуация, но правя неистови усилия всяко лято.

# 38
  • SF
  • Мнения: 21 717
Аз ги ползвам главно за това - да седя по камъняците, ако съм в Гърция или за шезлонга.

# 39
  • Мнения: 10 855
Мииии това с лежането по плажове и шезлонги винаги ми е било безсмислено и отегчително. Във водата сме от момента на пристигане на плаж/басейн. Като ни омръзне - излизаме, халат/кърпа и айде накъдето. Такова по цял ден киснене на плаж, въргаляне по пясък и шезлонги, абсурд... Та и кърпите се ползват само за попиване на водата, не за търкаляне по тях.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 046
Зависи на какви плажове ходите.
Подариха ми кърпа от Барселона, много красива. На плажа, на който бях имаше едни топчета от "слама" сякаш. Всичко полепна по нея и няма махане. Смених на Декатлонска, по която нищо не остава. Само че са навсякъде и няма индивидуализъм

Миналата година ходих с рогозка на плаж ( Homemax/ Mr.Bricolage имаше ) лека, свива се на руло и се носи на рамо. Съхнех на слънце.
Имам прибрани хавлии от хотел ( не съм ги прибирала аз ) от "сбит" памук. Много хубави

# 41
  • Мнения: 11 342
Ходим на море често и имаме всякакви. Имаме нормални хавлии, които купувам според щампите - да са ми по вкуса или в тон с банските (Delfina, Cush.be). И двата вида са от по-тънките хавлиени кърпи, не дебелите и тежки на "Панагюрище". Те са ми оптимални.
Имаме голяма декатлонска от микрофибър - не я харесвам, ползвам я най-вече за плувен басейн през зимата. Имаме "пещемал" от тези с ресните - много ми харесва за застилане на шезлонг и като шал, но не става за подсушаване.
Имали сме рогозки. Имали сме и голям чаршаф с размера на одеало с ведра щампа, което купихме на плажа Барселонета, но страшно бързо избеля.
Когато имах малко дете, му носех хавлиен халат на плажа или от тези кърпи с качулка, които се обличат през главата.
От много хора съм чувала, че купуват на място от сергиите. Но аз не бих ползвала неизпрана кърпа, а невинаги има пералня в настаняването.

Общи условия

Активация на акаунт