Слънцето силно грее, а ОКТОМВРИЙЧЕ в коремчето ни лудее Тема 6

  • 2 861
  • 142
  •   3
Отговори
# 45
  • Мнения: 782
Мерси, Шишарче, ще я погледна! Ще проверя и като цяло какви са ни опциите, сега видях, че няма да е толкова сложно да се сложи сушилня над пералнята. Просто трябва да се махнат два рафта и да измислим къде да държим мръсните дрехи, защото там ги държим в момента над пералнята. Проблемът е и от финансово естество - ако можем да си вземем сушилнята с нас в новото жилище след това би било супер. Ще проверя какви са им размерите и ще обсъдя със свекърите.

Иначе ние имаме двор и две тераси с простир. Лятото не се сещам за сушилня, но зимата сушим по лирите и пренасяме сушилници в стаите, досадно е. Просто сега за 4 човека вече ще е още по-сложно да смогна с прането през зимата.

Stasy, почивай и мисли позитивно! Всичко ще е наред.

# 46
  • Мнения: 96
Здравейте и от мен благодарности за новата тема.Не съм се включвала няколко дни че правихме сватба и последните дни все напред назад.Като ви чета доста вече сте напреднали с покупките,а аз още не съм започнала даже.Единствено съм харесала количка и това е.Белая хубав ден на всички и стойте на хладно че жега ще е днес

# 47
  • Мнения: 56
Скрит текст:
Здравейте,
Не съм проследила последната тема и затова не съм писала. Чак се изненадах, че 2 дни никой не се включва. До 24та седмица разрешават серклаж, поне така мисля. Вече съм вкъщи и мисля, че съм добре. Не ставам за нищо друго освен до тоалетната и си взема бърз душ. Гледам да мисля позитивно, макар че на моменти имам доста мрачни мисли. Чакам с нетърпение контролния преглед, за да се види как са нещата. Акушерките ме успокоиха, че обикновено след серклаж се продължава до термин бременността. Но също ме предупредиха, че шийката вече не е толкова еластична и често се стига до секцио.
Вие как мислите?

Ехаа.. Момичета супер приятна сутрин си имах  с вас. Наваксах ви с кафето Smile

Добре дошлааа Диди  Blue HeartSparkling HeartSparkling HeartFlowers Four Leaf Clover
Stasy28 , всичко ще бъде наред! HeartFlowers Four Leaf Clover

Ние за сега нищо съществено не сме взимали, освен няколко дрешки. Иначе имаме обещани количка, легълце, помпа за кърма, стерилизатор и дрешки, но смятам като изляза в болничен от август да оправям всичко. Предстои ни и местене, затова не искам да пренасям нещата по няколко пъти.

Аз също харесах Bibs и още една на Philips. Нямам опит с бибите и шишетата и не знам дали това е по-добрия вариант. Мисля да се нагодя по бебчо в последсвие. За шишетата се колебая между тези... Вие силикон, или каучук ще вземете?




# 48
  • Мнения: 193
Аз си взех един комплект (точно този на авент с клапа за новородено) пластмасови шишета със силиконови накрайници, но близка ми сподели, че и двете ѝ деца изобщо не са ги харесвали и е ползвала само каучукови, защото материалът е такъв, че те го деформират по тяхно си желание с език/уста. Също ми сподели, че също е позлвала почти само стъклени шишета защото АМ много трудно се чисти от пластмасата, каза, че седяло все мазно и бързо се зацапвало. Така че и аз си предвидих един допълнителен  комплект на БИБС, пък да видим кое ще ми влезне в употреба.

# 49
  • Мнения: 56
Аз си взех един комплект (точно този на авент с клапа за новородено) пластмасови шишета със силиконови накрайници, но близка ми сподели, че и двете ѝ деца изобщо не са ги харесвали и е ползвала само каучукови, защото материалът е такъв, че те го деформират по тяхно си желание с език/уста. Също ми сподели, че също е позлвала почти само стъклени шишета защото АМ много трудно се чисти от пластмасата, каза, че седяло все мазно и бързо се зацапвало. Така че и аз си предвидих един допълнителен  комплект на БИБС, пък да видим кое ще ми влезне в употреба.

Мерси Шишарчее, в такъв случай може и този вариант да ни е полезен:
https://visvitalis.bg/product/nuk-startov-set-stakleni-shisheta- … e-control-kauchuk

Това бяха първите, които мернах и ми допаднаха. На този вариант ми харесва, че имат и силиконов и каучуков биберон, който отговаря на шишенцето и може да се подмени с другия вид, ако на бебчо не му харесва.Ще видим предпочитанията на малчовците...Grinning

# 50
  • Мнения: 927
Стаси, бъди спокойна и си почивай. 🥰

Шишета взех на Авент, за мен тази марка са най-качествени.

Бибки (залъгалки) ще предложа няколко вида, първото ми дете предпочиташе на Нук каучукова.

# 51
  • Мнения: 40
Здравейте, влизам само набързо да споделя какво се случи. Вече съм вкъщи днес още не съм зацапвала, но имам леки болки. Бебчо, плацента, шийка са добре, полипа е прокървил, не е малък 2.5 см х 0.5. Утре ми е ЖК и се надявам от моята лекарка да получа повече информация какво да правим, въпреки че нагласата ми е да почивам и да не го пипам ако не се наложи. Бебчо е много активен мърда ми целият корем особено, когато лежа и е тихо. Утре следобяд ще знам повече.

# 52
  • Мнения: 97
Аз съм решила да заложа на каучукови залъгалки и стъклени шишета с каучукова биба и да се надявам, че малкия ще ги хареса. Другата ми драма е с размера на шишетата, защото ако кърмя малките изобщо няма да ми влезат в употреба, ако нямам много кърма обаче, което май по вероятно ми се струва предвид факта, че в 6ти месец гърдите ми не са помръднали и са все едно не съм бременна 😀 може би в такъв случай те ще са по удобни за първите 2 месеца. Чудя се дали има проблем ако купя направо големите на Бибс, които са 225мл и дори и да ми се наложи да ги ползвам в началото няма да е проблем. Както и имам в списъка машина за мляко, но май ще изчакам да видя как стоят нещата с кърменето, въпреки че предчувствието ми е, че ще ми трябва 😕

# 53
  • Мнения: 782
Аз няма да купувам предварително шишета и биберони в голямо количество. Ще взема 1 малко, 1 средно на Авент вероятно. За биберони малката само каучукови с конкретна форма искаше, никакви други не признаваше. Затова по бебето ще се водя и мисля да ползвам само при крайна нужда . Искам да кърмя, ще се постарая да се получи този път, ама не съм обнадеждена, че ще успея отвъд 6 месеца. Първото дете едвам го отбих, не искаше АМ, само кърма. Рев, обриване, ужасно беше, много ми е тъжно като си спомня. При мен с появата на МЦ се получи намаляване на кърмата за около 10 дни всеки месец, до преди това всичко вървеше чудесно. Пробвах всичко възможно, ама си беше мъка да продължаваме така. Но пък отчитам като своя грешка това, че не се хранех достатъчно и не започнах веднага да се изцеждам в болницата.

Не знам за покупки за бебето, ама много се раздавам в пазаруването за себе си - вече 4та поръчка правя за дрехи този месец. Grinning

# 54
  • Мнения: 927
О, с кеф си поръчваш дрехи ли?
Аз пък точно обратното, с нищо не мога да се харесам и почти не си купувам нови дрехи. Чувствам се като слон, а съм +5/6кг.

# 55
  • Мнения: 782
Чак с кеф не, ама от нужда, хаха. Бански, клинове за тренировка и рокли си купувам основно. Иначе няма какво да обличам.

# 56
  • Мнения: 56
И аз съм така... Купих си няколко рокли с по-широка кройка, които да мога да си ги нося и после и едни къси гащи за бременни. Аз поръчвам главно от Ремикс, намират се много яки неща с етикети на цени от 5-6 лева, на марки като Asos, NA-KD, Zara, Mango, Mohito. Simple Smile

# 57
  • Мнения: 927
Аз си взех 1 панталон за бременни и 1 по-широка рокля. Като цяло всичките ми рокли и блузи ми стават, но полите ми дразнят много на корема. И все с рокли ходя, че с клин/панталон ми е задушно.

# 58
  • Мнения: 782
Аз поръчвам от remix, about you и HM, не гледам марките. Но аз и доста връщам, не всичко, което си взема ми става/харесва. Сега си взех едни шорти от HM, но не мисля че ще ги нося и ще ги върна.

# 59
  • Мнения: 56
Аз гледам, до толкова, че с тези марки съм свикнала с размерите и моделите. Така успявам да избегна някои неприятни изненади Grinning

Общи условия

Активация на акаунт