💛 Юнски бебета 2024г. - Тема 1 💛

  • 771
  • 41
  •   3
Отговори
  • Мнения: 192
People Baby Добре дошли в първата ни бебешка тема! People Baby

Нашите майски бебета:
мама Your princess | момче  | 12.05.2024 |  
   мама caprice | момиче | 22.05.2024 | 3520гр | 51см  

Нашите юнски бебета:

   мама Alexandrova17| Петър | 29.05.2024 |    
   мама RadinaV | Боряна| 02.06.2024 | 3160гр | 50см  
   мама enigma_enigma| Виктория| 03.06.2024 | 3990гр |    
   мама aleksieva.dani| Зори | 04.06.2024 | 3700гр |    
   мама davisgirl| Ванина | 05.06.2024 | 3550гр | 52см  
   мама joannama| Марина | 05.06.2024 | 4390гр | 53см  
   мама Фрезия| Пламена | 10.06.2024 | 2940гр | 49см  
   мама IvGG| Бориса| 12.06.2024  
   мама TrixieJinx| Гергана | 14.06.2024  | 3710гр  
   мама forest_girl| Мартин | 14.06.2024 |    
   мама -Karina-| София | 18.06.2024  | 3250гр | 50см  
   мама GamaMama| Борис | 18.06.2024 | 3850гр | 50см  
   мама LucyFord| Игор | 21.06.2024 | 4кг | 53см  
   мама -VaniaK-| София | 24.06.2024  | 3040гр | 50см  
   мама КремонаЛиза| Верена | 24.06.2024  | 3500гр | 51см  
   мама ioni_666| Емил | 28.06.2024 | 3250гр | 50см  
   мама Fir3gIrL| Станислав | 28.06.2024 | 3410гр | 50см  




Линк към предишна тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1659973

# 1
  • Мнения: 181
Heart Йее честито, преминахме в следващата фаза!
Благодаря за новата тема Hug
Да са ни здрави и много щастливи нашите бебчета! Да не ни морят много Joy И най-вече да се радват на света!

По-опитните да кажат кога започват коликите - чудя се дали при нас са стартирали... Предполагам ще ги усетя, ако наистина са колики. Има моменти на много гърч, нищо не помага. Гергана стана на 16 дни днес.

# 2
  • Мнения: 73
Старата тема е свършила, затова копирам тук:
Добре дошли на новите бебочета Емил и Станислав! Да са живи и здрави, а мамитата, бързо да се възстановят!

Два въпроса към по-опитните мамита имам:

Третият болничен следящият АГ ли го издава или личния лекар?

От какви придобивки имат нужда бебетата като пораснат малко? Искам да направя списък какво да ни подарят, но реално се сетих само за активна гимнастика и столче за хранене. Моля за идеи и допълнения. Благодаря

# 3
  • Мнения: 192
dani, третия болничен от педиатъра на детето би следвало да се изадава.
За придобивките и аз следя, че ме питат всички, а аз за момента си имам всичко необходимо. Simple Smile

Edit: И аз не мога да повярвам, че минахме към Родените вече. Хем все едно преди 100 години разбрах, че съм бременна, хем ми мина като един миг.
Здрави и будни деца да гледаме! Heart

# 4
  • Мнения: 181
За придобивки аз бих предложила слинг или ергономична раница. И все пак трябва това първо да се тества, може и да не е вашето

# 5
  • Мнения: 508
Трикси, при нас коликите започнаха на 8ми - 9ти ден. Всяка вечер по едно и също време - превиване, опъване като струна, мръщене, зачервяване на лицето, рев, писъци. Не се успокоява от нищо. И така часове наред. Даваме капки - без ефект.

# 6
  • Мнения: 770
Благодаря за новата тема, davis girl 💗

За придобивките мога да добавя 2 неща, които моите деца много харесваха: баланс колело и преди него едно пластмасово конче на 4 колела, което се бута с крака. На 6 и 8 са вече, не ме питайте как, но още ги търаклят из двора и намират начин да им се радват. Вариант са и уокърите. Бизи борда също беше на почит у нас. Ако таткото не си пада майстор, има готови. Ако искате да е нещо полезно, ранцата е добър вариант, но пък не се знае дали това дете изобщо ще стои в нея, а и коя ще е удобна за вас. Сещам и за лятна количка, ако прецените че ще искате другото лято да ползвате такава. На мен много ми допадна, че ни бяха подарили фотосесия. Това е нещо, за което няма да отделя бюджет най-вероятно, а и трудно бих се организирала. Имаме чудесни снимки от нея, които сме сложили в рамка.

# 7
  • Мнения: 4 265
Йейй, честита ни нова темичка. Нещо сме активни тази вечер. Да не посрещаме заедно Джулая 🤣🤣🤣

Колко градуса е в стаята на бебчетата и как ги обличате?

За полезни покупки - столче за кола за 6+ месеца (или когато се сменя), бизи борд, фотосесия също е много добър подарък, ваничка, ако още не сте купили, люлка/шезлонг.

# 8
  • Мнения: 770
И аз го обмислям тоя шезлонг-люлка, ама все са до 9кг. Струва ми се много малък периода на експлоатация.

Стола за кола е супер, само дето препоръчваните като най-безопасни са по 1000лв.
Не знам колко градуса е, но той е гол с чаршаф вечер, а денем с тензухена пеленка макс. Става неспокоен като му е топло, гледам се е опъпчил, явно дето го гушкам и го спарвам.

# 9
  • Мнения: 966
Коликите при София почнаха вчера и засега са по активни денем, по заръка на педиатърката давам по 4 капки колийф във всяко хранене, само че на опаковката пише 7 хранения( аз я храня 8 пъти- 12 дни е). Едното пропуснахме и плака над час, не знам дали има общо.
За обличане, ако е вкъщи вечер боди с дълъг ръкав и покрита с пелена памучна, денем с къс ръкав или потник боди. Като излизаме ако е по на течение и панталонче, но напоследък няма смисъл.
За покупките, някой  по горе беше писъл за моторче, нашето беше на 3 гуми, не помня от кога ама толкова не е ползвала нищо друго, сега е на 5 и половина и ако и го дам, нищо че е метър и 20 пак ще  играе него.
Благодаря за темата!

# 10
  • Мнения: 4 265
И аз го обмислям тоя шезлонг-люлка, ама все са до 9кг. Струва ми се много малък периода на експлоатация.

Стола за кола е супер, само дето препоръчваните като най-безопасни са по 1000лв.
Не знам колко градуса е, но той е гол с чаршаф вечер, а денем с тензухена пеленка макс. Става неспокоен като му е топло, гледам се е опъпчил, явно дето го гушкам и го спарвам.

То повечето неща при бебетата са с кратък срок на експлоатация. На сестра ми бях подарила люлка и сега като ме пита й оставих на нея да вземе люлка като подарък. Мисля, че ще ми е удобна, когато върша нещо в хола и ще знам, че е вързана и няма къде да отиде. Мислех за олекотена кошара, но няма къде да я сложа. Иначе сега сме с гнездо и е много удобно да я местим навсякъде. Но ще е пак за малко време, но поне ни е дадено за временно ползване.

Столче за кола вчера с мъжа ми гледахме на Макси Кози. С много добри краш тестове е. От Германия мисля. Имаше 25% отстъпка и излиза около 600 лв. Ако не се лъжа, цената е и с базата.

В стаята й е 25 градуса и е с дълъг ръкав. Обаче сякаш не ги усещам толкова. На мен ми е добре. Като я посъблека и крачетата и нослето й стават по-студени и ме е страх още да я разголя. Голям филм ми е с тези градуси.

# 11
  • Мнения: 770
Да, точно това да го сложиш някъде ми липсва и на мен и затова обмислям нещо 2ра ръка.

Нали има една организация "Деца на борда" и там чета препоръки. Харесала съм Besafe Stretch, но цената засега много ме спира.

Щом охладняват, обличай си я. На Игор му избива пот по челото и главата Grinning

# 12
  • Мнения: 181
Посрещнахме ли дружно Джулая? Grinning
Аз още не мога да разбера кога е добре облечена, кога не й е прекалено топло или студено... Обикновено около 25-26 градуса държим в стаята. По късо боди е и чорапки (от време на време).
Вчера я повихме с муселинова пелена - изби пот. След това на голо с пелената - добра дрямка удари... Просто ще трябва да тествам всеки път явно. Тя и не спи само в една стая, разнообразяваме живота й. Heart

# 13
  • Мнения: 73
Докато стигна да напиша и затрия коментара Grinning
 Вкъщи поддържаме 25 градуса, Зорничето е само по боди потник или късо ръкавче. През нощта я покривам с чаршафчр, но го изритва. По цвета на кожата и наличието на пъпчици се ориентирам топло ли й е. Онзи ден бяхме вечерта на село, беше 20 градуса, завих я с тънко одеало, сутринта имаше пъпки, значи не й е било студено на 20 градуса.
Благодаря за препоръките за подаръци, доста полезни, признавам си, че не знаех кое какво е Grinning
Отнодно раниците за бебеносене, кои сте ползвали и подходящи ли са за едномесечено бебе?

# 14
  • Мнения: 181
Ние се спряхме на комбинирана силнг-раница на Neko Tiny:
https://slingomania.net/produkt/neko-tiny-%d1%85%d0%b8%d0%b1%d1% … tqThoCaIEQAvD_BwE
В магазина на Слингомания ни направиха консултация. Бях се насочила към слинг, но тази раничка е определено по-лесна за слагане.

Общи условия

Активация на акаунт