Вредни ли са тампоните

  • 448
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте момичета! Изчетох много теми из групата по темата за тампоните,но ме мъчи един определен въпрос. Вредни ли са тампоните за забременяването? Аз от година използвам само тампони,защото са ми по-удобни.

# 1
  • Мнения: 495
Не.
Просто трябва да се сменят често, за да предотвратиш инфекция.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 235
От 17-годишна използвам тампони. От същата възраст ходя редовно на гинеколог - нито един лекар не е споменал да са вредни за каквото и да било.

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 624
За вредни не мисля.Но е факт,че трябва да се сменят често заради по-големия риск от инфекции.За мен лично не са удобни,затова не ползвам.Честно казано,откакто си купих чашка Meluna,се родих и забравих за старите,неудобни и спарващи превръзки.Ако ще нося неща като тампони,то по-добре да е чашка,в пъти по-удобна е от превръзки или тампони.Дори мога да спортувам или да посещавам басейн/море докато съм в цикъл.Това обезмисля и скапаните хормони за забавяне на цикъла когато той съвпада с морето или отпуската.

# 4
  • Melmak
  • Мнения: 3 633
До някаква степен може да вредят, защото съдържат някакво минимално количество химикали, с които се третира памука, за да се избели.
Прочети повече по темата, има доста статии.

Мен това не ме е спряло. Ползвам ги сигурно 13 години вече и нито съм получила инфекция, нито някакъв здравословен проблем съм имала. Всичко е било винаги наред. И в море и басейн влизам.

Чашката е next level. Имам една купена и все не се наканвам да я пробвам, защото после трябва да я изварявам и не ми се занимава много.

# 5
  • Мнения: 10 878
Ползвам тампони откак ги има в България, може и 20+ години, помня ли... Забременях от 1 опит и с двете деца.
Ползвах и чашка 3 години, върнах се на тампоните.

Общи условия

Активация на акаунт