Мило,кръгло ми коремче, я кажи - на топличко си скрило най-хубавото ЮНаЧЕ, нали?

  • 19 077
  • 277
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 229
Ами да...тук почти всички така воzят бебетата..има и специални крака zа столчето,отделно..Такива например http://www.baby-walz.com/bilderneu/737/sortiment/wh500q80/299197.jpg  Аz това,че бебето трябва да е напълно легнало не съм го чувала  newsm78 А и няма раzлика според дали е в колата или в количката..Нали са направени специално zа бебета столчетата...3а6то да е по раzлично newsm78

# 106
  • Мнения: 229
МКТ така не става ли количката по-тежка.Аз съм виждала такъв вариант да се продава и се бях замислила за нея,но като помислих реших,че става по-тежка а съм слабичка.
За комбинираните колички също знам,че са доста тежички.Но аз съм се спряла на комбинирана с големи колела и коша да се маха/живея на 4 етаж без асансьор немога да качвам цялата количка/.И съм за бебето да гледа към мен,защото иначе се притеснявам.
Но аз съм суеверна и няма да купувам нищо.Днес минах покрай един магазин за колички и едвам не се изкуших да вляза,ама непосмях.Хвърлих едно око през витрината.Оф как ми се иска да иде май вече и да си пазарувам на воля,но дотогава само ще разглеждам из нета.
Маслинка,едва ли става по тежка от една комбинирана количка.Единствената раzлика е,че вместо ко6а от комби количката(който така или иначе после не ти трябва Peace)-полzва6 столчето zа кола.Но на мен не ми се налага да я нося по стълби zатова не zнам... Peace

# 107
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
newsm78 Искаш да кажеш, че новороденото го возиш в столчето за кола, монтирано върху рамката на количката?
svetli, то това е стара практика - от 2-3 години, новите колички да са съвместими с кошничките за кола от същата фирма. Само, че кошничките се продават със специална приставка, която "оема" вдълбнатото при дупето на бебето  и има нещо като ореол на главта, за да не се кламбичка. При такава комбинация се води, че е безопасно возенето на новородено, защото то напрактика е легнало и с фиксирана глава.  Peace

Аз возя моят син и в момента с ето тази:


Уникална количка, защото е единствената, която има доста големи, помпащи се гуми и С 2 ПРЕДНИ ЗАВИВАЩИ КОЛЕЛА !!! КАзвам ви, като джип е! Возя дребния с 1 ръка, нищо, че и той и количката си тежат. Няма дупка, локва, сняг или яма, през която да не мине ултра леко и неусетно.  Blush. Лошото е, че не се внасят в България и са само поръчка от чужбина.
И понеже синкото ми е юлско бебе, та позлвах вместо зимен кош - порт-бебе. Хем не спарва детето, хем му прави пълно легнало, хем беше идеално да пренасяш спящо бебе, а не да го гушкаш докато спинка  Peace.
И понеже съм влюбена в тази количка - ще разчитам на една пълна профилактика и да продължа да си я ползвам, без да имам грам интерес да търся "нещо ново"  Peace. Или ако купувам - ще искам същата  Blush

За ремонт не ми се мисли  Sick, правихме преди 2 години доста сериозен и ми стига тази емоция  Stop. Сега се надявам на леко разместване и купуване на някоя и друга нова мебел  Flutter.

МОМИЧЕТА, ЩЕ ИМА ЛИ СРЕЩА?

# 108
  • Варна
  • Мнения: 3 920
Ами да...тук почти всички така воzят бебетата..има и специални крака zа столчето,отделно..Такива например http://www.baby-walz.com/bilderneu/737/sortiment/wh500q80/299197.jpg 
И като е лятно бебе, това нещо трябва да го обзаведеш със сенник, чадър или какво още  Thinking

Lioness, я поясни за това порт бебе. Така и не ми е ясно какво е това. Ако изнамериш и снимка ще си златна  Hug (не за пръв път).

# 109
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Здравейте, юнски мамчета!
Виждам, че за два дни отсъствие добре сте пописали, което може само много да ме радава, дано да продължим традицията и след раждането на бебчетата ни newsm10
До Laleto: днес бях на първата си консултация с д-р Панова в Тина Киркова, за пъво впечатление- отлично Grinning Направи ми доста сериозен преглед, въпреки, че бързаше и за операция. Изпраща ме на допълнителни изследвания за т.н. таласемия (това е вродена анемия- имам много нисък хемоглобин още от преди бременността, но въпросът е, че ако имам таласемия няма смисъл да се блъскам с желязо, а и трябвало да го знаят лекарите при раждането, в случай, че се наложи преливане на кръв). Живот и здраве ще се видя с нея другия месец пак, но каза да й се обадя след като направя това изследване.
Да ти кажа аз също бях чула и чела много добри отзиви за нея, освен в Тина Киркова работи и при д-р Мазнейкова в частната й болница. Но все пак от една среща не мога да дам кой знае каква информация- аз лично съм много доволна за момента.
Иначе най- важното е, че бебчо е добре- за сега е седалищно, да го видим дали ще се завърти newsm32
Reni82- мила, видях, че и ти имаш анемия- какво пиеш, как се чувстваш, правила ли си такива изследвания за таласемия?
Спирам, че рабита ме чака  comp03
Lilibon- една препоръка за лекарството, което търсиш- възможно е същото да го има и тук, но под друго име. Важното е състава му да отговаря на чуждото лекарство, т.е. най- важното е активното му вещество. Ако решиш- кажи ми за какво става дума да го потърся и тук в Бг. smile3529
Лек ден на всички ви и целувки на коремчетата!

# 110
  • Мнения: 2 530
Аз съм с тази количка и всичките й части: Избрах я за Емил и беше през 2004-та последен модел за годината. Отгледах си го само с нея, в смисъл, че не съм купувала лятна и т.н. Не искам да убеждавам никого, но за мен беше много удобна и си я избрах по сърце, без да се съобразявам с цена. Мисля и сега да я ползвам, ако не реша да си купя нещо последен вик на модата и тениката  Laughing

svetli, ползвах си зимния кош до повече от 7-месечна възраст на Емил (е разбира се той вече се повдигаше и присядаше) и да ти призная нито се е запарвал, нито пък се е изстудявал зимата  Grinning. Но всички бебета са различни, моето се чувстваше добре в коша, в средата на зимата като минахме на седящия вариант, ползвах и чувалче за краката. Кошницата за кола, която става на количката също доста сме я ползвали и за количката и за колата.  Party.

# 111
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Lioness, я кажи каква марка и модел е въпросната количка?

# 112
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
А твоята каква е, Кики?

# 113
Здравейте и от мен,специално благодаря на Лъвичка 4е ме вклю4и в списъка  bouquet
За покупките-аз живея и до преди 1 месец работих,за да пазарувам,т.е. the shopping theraphy е едно от нещата които ми помагат да релаксирам.Стига с тези суеверия-да не купуваме неща преди лягане ,да не си боядисваме косите,да не си скъсяваме ноктите-ами дай да се изоставим само защтото сме бременни и да се лишим от най хубавите моменти от ежедневието ни.Да не говорим 4е има такива хубави нещица за бебета по магазините 4е не бих допуснала някой да пазарува вместо мен-хайде де!  #Cussing outMr. GreenПо принцип оба4е съм решила да го направя 4ак на4алото на юни,защото по магазините казват 4е ще изкарат нова стока,а нали трябва да сме модерни с нашата бръмбазъ4ка  Joy
По темата за коли4ките вси4ки ме съветват да взема коли4ка с големи колела защото  били по-добри за бебето и по-удобни за каране и стабилни,но все още няма много модели,да не говорим 4е пове4ето са в синйо Sick
Забравих да кажа 4е за тати моят корем е като анимационен филм-много му е смешно как се мърда-просто съм като атракция,но всяко нещо с времето си и този номер ще отмине Laughing
Хайде 4ао засега от мен-4ерпя ви с диети4на вафли4ка и какао

Последна редакция: вт, 27 фев 2007, 14:11 от pelican

# 114
  • Мнения: 1 488
Опалка здравейте и от мен! Пеликан4е я кажи това за ноктите не го знам   smile3503 ,а за суетнята всичко по реда си. 1 Детската и обзавеждането после дрешките и парцалките. Да се надяваме, че бебо няма да бърза много. Мамчета искам да ви питам и вас ли ви ритат толкова много колкото мен. През 3 часа горе долу ме рита няма лабаво! Ко ше го правим туи бебе кикбоксьор ли не знам newsm12 момичета дайте предложения за прически за булка,но с пусната коса .Ади чао от мен, че днес свекървата идва и ще трябва да сготвя нещичко

# 115
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
ауууу прически,любима тема,пу аз първа да си кажа.би ми харесало нещо от типа на едри къдрици с вплетени или посипани малки перлички,които да святкат из косите,като на принцесите и на мен много ми харесва естественно изглеждащите пуснати коси.  Grinning
 сега да си кажа и за количката.излкювително удобство е коша за кола слагаш го в колата,от там на количката и нито закачаш бебочеството,нито го будиш,понеже в първите месеци и без това само спинкат милите, и още след първите 5 минути в кола са отнесли плувката  Grinning защо да го будиш и пренасяш в количка,пък аз и вкъщи си я слагах нашата така да спи до бюрото  и аз на компа,пък бебочество го полюшвам отвреме на време  Grinning иначе нали и каката ми е лятно бебе почти веднага след 3ти месец почнах да я слагам в лятната количка,има си хоризонтално положение на седалката и така я возих.
порт бебето е точно кошницата за кола.
за пазаренето и аз мисля че със суеверията доникъде не се стига.пък и като повечето от вас не обичам да избират вместо мен  Confused сега докато бременеем сме и по-спокойни,повече време за разглеждане и обмисляне на разл. варианти.а на който е суеверен винаги можете да предложите да поръчате и капарирате количката или люлката,все такива по-едри неща и да ги вземете вече след раждането,(в деня на раждането,малко преди изписването) ще си сигурна че няма да има неприятни изненади за теб след това.   Peace
  днес бяхме на извънредна консултация,по точно само видеозон,нали ви казах че ми се полагат само 3 за цялата бременност.но доки ме прати да ме видят допълнително,понеже част от изследванията ми не бяха мн. добри.изкарала съм един вирус,не зам как звучи на български  името му Thinking и не могат да определят дали преди или след като съм забременяла,понеже по независещи от мен причини не успях да си направя някои изследвания в първото триемсечие.то аз отдавна го знам,но не исках да пиша тука и да ви шашкам допълнително.е днес казаха че всичко изглежда добре,остава и да е така наистина,и да ми останат едиственно притесненията  Praynig от цялата тази работа.лично аз съм настроена много позитивно и с много любов си чакам малък бебчо  Heart Eyes и бидяхме беб на 3Д много красива гледка,макар и за малко,оставиха на снимка разбира се.  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 18:41 от piccola

# 116
  • Мнения: 2 530
А твоята каква е, Кики?

Извинявай, че чак сега, бях по магазините  Party...моята е Chicco C1 trio...

piccola, какво ли си преживяла, мила, заради тези притеснения с вируса  ooooh!, така се радвам, че са видели, че всичко е наред, прегръщам те силно и ти пожелавам едно здраво, прекрасно бебе през юни да компенсира всички тревоги  Hug  Heart Eyes

# 117
  • Мнения: 118
Здравейте мамчета и много се радвам, че днес от всички ви чувам само хубави новини!!
Та ходих днес до Малечко, изплакнах очи и това беше.  Joy Много любезни хора, нищо че се опитаха да ми пробутат и доста излишни екстри. С това официално откривам 'сезона на зяпането'  Laughing
Elz - ето линкове за количките, за които писах по-горе:
ПегПерего Венеция:
http://www.pegperego.com/page.php?sid=fbc38e95798c563393c578c514 … 00000106&cl=N
МагИнгланд Принцес Рол:
http://shtarkel.com/m1.html
NeoNato Reverso Sport Tris:
http://www.neonato.it/schedaprodotto.asp?id_catEcomm=1&id_prodotto=189
Baby design lucky:
http://www.babydesign.pl/

МКТ, и на мен ми се струваше, че да си караш негово бебочество /хи-хи, много ми харесва този израз Laughing/ в столче за кола, е кофти, чувах, че до 3тия месец можело мах за 2 часа на ден, ама ако Lioness е права, а аз съм сигурна, че е  thumbsup, съм с 2 ръце ЗА такова решение.  Peace Ние също планираме да купим столче за кола, та и моя проблем с липсата на порт-бебе се решава. Отгоре на всичко столчето ставало за супер практичен шезлонг, та спестих от още една джаджа.  bowuu 
Lioness, страхотна ти е количката, жалко че на мен едва ли ще ми свърши работа с това наше стълбище, пък и 100% не тежи под 10кг, нали  newsm78
За срещата, аз лично съм 100% ЗА!! И мноооого искам да ви видя!!  Embarassed
kiki29, и аз много се замислям за chicco, непременно ще отида да огледам Trio Enjoy - това е най-лекия вариант в момента. Само да имаше и реверсивна дръжка... но явно не може всичко!
И аз като pelican ще устискам /надявам се  Laughing/ поне до средата на май с покупките.. е да де, ако успея да убедя суеверния татко въобще  Joy;
иначе уси - да, рита страшно, ама много му се радвам   remybussi, около мен вече почнаха да свикват, че се хиля без видима причина  Joy
piccola, радваме се, че си добре, и най-вече спокойна, че не е лесно
Хайде от мен лека нощ и розови не много бурни сънища  Kissing Heart

# 118
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979

Piccola  Hug Hug Hug, радвам се, че УЗИ-то е показало само хубави неща и се надявам, че още по-позитивно ще гледаш на нещата и ще забравиш за вируса   bouquet. Всъщност, плацентата е велико нещо и не допуска 4неканени гости" при бебчо, така, че искрено се надявам нещата да се развиват по най-перфектния начин  Peace

порт бебето е точно кошницата за кола.

Piccola, тук на порт-бебе му се казва на това   bouquet, въпреки, че и кошничката на кола си е вид "порт-бебе" :


То е хоризонтално, легнало, изземва функциите на зимния кош, но с големият плюс, че нарамваш дръжките и като в сакче си носиш бебет, което като мъничко в повечето случаи спинка. С Оги ползвах порт-бебето до 7 месечна възраст.
В никакъв случай не става за кола.

Моделът е  ASAHI SCIROCCO 4 by Hauck. Не е лека, но с тази гениална конструкция - двете предни големи колела да завиват, количката върви изключително леко на пресечен терен. Имам и ТСМ-ска лятна количка, която е за Южния парк или някъде на път, но двете въобще не мога да ги сравнявам. Малките гуменца хич не ме кефят  Wink. И да не казвам какъв ооогрооомен багажник има  Shocked, амортисьорите, въобще да не ги споменавам, защото окачването е направо като на джипка...
Ето така ми изглежда количката с портбебе и бебе вътре :



За пазаруването за бебчето, аз миналия път постъпих така - всичко беше приготвено в последните един-два месеца. Бях накупила дрешките - 5 комплекта, изпрала, изгладила и подредила  Blush, количката бе в наличност(изпрана), кошничката за кола също (и тя изпрана), помпата на Авент, 2 шишета, готови за  стерилизиране, пеленки за повивалника, повивалник, второ ниво за кошарата + самата кошара, чаршафки и цялата козметика + ваната за къпане...
Има толкова много дейности по набавянето, изпирането / измиването, подреждането и т.н., че е просто невъзможно всичко това да се оправи след завръщането от родилния дом или пък някой друг да го свърши така старателно, както го направих аз...
Кошарката, заедно с второто си ниво, постлани чаршафки и всичкото това завито, за да не се праши - стоеше от началото на деветия месец  Heart Eyes и си чакаше новия собственик Flutter.

Естествено, много неща накупих и в последствие, когато излизах по разходки с бебето, но никога няма да си забравя онези вълшебни моменти, когато времето навън беше чудно топло, навсякъде зеленко, птички пеят, а аз току що свалила бебешките дрешки от простора и внимателно и с удоволствие ги гладя  Blush, сгъвам и прибирам в шкафчето на бебчо. Толкова миличко ми беше, че пипам такъва мънички дрешки и как мъничко човеченце скоро ще ги облича  Hug.
Уффф... размечтах се  Embarassed.

# 119
  • Мнения: 4 563
...а аз току що свалила бебешките дрешки от простора и внимателно и с удоволствие ги гладя  Blush, сгъвам и прибирам в шкафчето на бебчо. Толкова миличко ми беше, че пипам такъва мънички дрешки и как мъничко човеченце скоро ще ги облича  Hug.
Уффф... размечтах се  Embarassed.
Оф, и аз съм същата. Бях де, сега още не ме е "хванало", но то в това няма и нищо лошо де. Laughing
За порт-бебето, и аз го мислех този вариант, дето лъвичката го е показала, защото и моята количка не е много подходяща за новородено (на ТСМ е, освен ако не купя количка за близанаци), обаче и аз се притеснявах, че ще е лято и бебо ще заври вътре. Лъвичке, сигурна ли си, че бебето се чувства добре вътре през лятото? Дано да е така, че голям товар ще си сваля от плещите покрай чуденето как да возя дребосъка навън... Praynig

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт