Кристалните и индигови деца

  • 97 413
  • 880
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 447
Azzy, от разказа ти така и не ми стана ясно дали Лука е запазил аурата си, харизматично излъчване или се е променил. Това че е порастнал и е станал малък мъж е ясно, но от самото начало на темата искам да знам (и задавах въпроса си нееднократно) какво се случва с тези деца като възрастни хора???
Да, и на мен ми е интересно това  Simple Smile

# 226
  • Мнения: 934
И на мен са ми интересни тези неща, чета отвреме-навреме по въпроса, но, честно казано, не мога да кажа, че вярвам стопроцентово. От прочетеното си правя извод, че напоследък се раждат повече 'нестандартни' деца, чиято интелигентност се проявява по различни начини и е трудно да ги вкараш в общоприетия калъп. Съответно образованието, което получават, трябва да е съобразено с това, и отворено към различията, за да може да им се даде максимален шанс да разкрият потенциала си. Сигурно някои от тях ще станат велики хора, други известни, трети съвсем обикновени на пръв поглед. Едно е сигурно - ако успеят да реализират способностите си, ще е от полза за всички.
Това дето били децата на новото време и щели да спасят света... ммм, не знам, голяма доза романтика има в това твърдение (а от страна на авторите на книги - сериозна доза комерсиализъм). Но пък е интересно, де. И ако си родител на такова дете, успокоява и окуражава. В крайна сметка, всеки е свободен да вярва в каквото си иска.
Ето моите деца примерно - едното е индигово, другото май се очертава кристално.  Grinning

# 227
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ще я следя тази тема Simple Smile

# 228
  • Мнения: 705
 Кристалният Джакомо - помните ли тази приказка?

Последна редакция: пт, 09 мар 2007, 13:25 от Мая+Доброслав=Кирчо

# 229
  • Мнения: 14 654
Кристалният Джакомо[\b] - помните ли тази приказка?
да, на джани родари ли беше

# 230
  • Мнения: 4 371
А аз не разбрах как точно са се намерили Blush
И също ми е интересно дали е запазил аурата си.

# 231
  • в центъра
  • Мнения: 445
А аз не разбрах как точно са се намерили Blush

И аз си мислих, че Azzy ще го сподели с нас - той ли те намери или ти него?

# 232
  • Мнения: 4 451
И аз все се измъчвам какво ще се случи с моята Мими, когато порастне. Не зная индигово или кристално дете е. По-често съм срещала определения за нея и децата с нейните проблеми като "индигови деца", а за кристалните научих от Гвендолин.

# 233
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Разглеждах двете книжки за индиговите деца точно седмица преди да срещна тази тема.
Но кристалните са още по интересни.
В книжката сякаш не пишеше, че това са "проблемни" деца. Това ми е странен термин, но все пак предполагам се разбира. Останах с впечатление че са ралични, а не свърхактивни, некомуникативни понякога /по общо приетия начин/ и т.н.
Марианка идеше ми да заобичам жената дето "обичала" детенцето ти по нейния мил и любящ начин! Хубаво е, че не искаш конфликти, но тази й любов е недопустима! Успех с нея!

И аз естесвено се вълнувам съхранила ли се е енергията на малкия Лука, който явно има прекрасна майка.

Последна редакция: сб, 10 мар 2007, 00:24 от арт мама

# 234
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ето моите деца примерно - едното е индигово, другото май се очертава кристално.  Grinning
И моите се очертават такива. Но това са наши преценки, има ли начин да разберем наистина какви са?... Предполагам, че всяка майка намира децата си за уникални.

# 235
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
РЕНИ, те са уникални!
И твоите и чуждите и всички - всяко е уникално, но се сещам за едно дете, което много прилича на индигово, а друго на кристално. В никакъв случай не мога да кажа че всичките дечковци ми приличат на такива Wink. И моето си гардже - има са някои от тези черти, наистина силно изразени, но само някои, та не го броя за сега за повече от съкровището на мама Simple Smile
Снимка и консултация със специалист може би.

Благодаря на всички мами с принос към темата, защото ми помогнахте да обръщам внимание на някои подробности в отношенията си  с детко!

Последна редакция: пт, 09 мар 2007, 12:08 от арт мама

# 236
  • Мнения: 656
...Предполагам, че всяка майка намира децата си за уникални.
Те и са такива, Рени.
Не само според майките. Всеки човек е уникален, а когато е още дете той не е обременен с разни етикети, които му лепват другите в периода на израстване. После започва да се съобразява с тези етикети, и наложеното възпитание.

# 237
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Така е, всеки човек е уникален Wink
Става въпрос за това дали майките можем обективно да преценяваме децата си Rolling Eyes

# 238
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Според мен да - сравнявам го с връсниците му.
Винаги е имало неща в които ги изпреварва значително, умерено или никак, и такива в които изостава доста, малко или не изостава.
Това е нормално и обикновено е вярно за всяко детенце. Само не трябва да се дуем като гордите пуйки с най-хубавите гарджета  и да ги обичаме дечковците винаги Simple Smile
Имаме познато дете, което не се спира на място, нервак е, много жизнено, не комуникира с майка си, често е агресивно, за което му се карат. Имала съм случаи, в които е нападало моето дете и е било уплашено как ще му се накарат. Но като му кажа, че е добро дете, което не си е дало сметка, че ще стане нещо лошо, просто цъфва детенцето - много е добро, но е стресирано.

В този ред на мисли, за мен една обичаща и уважаваща личността на детето майка, може да оцени какво е. А една която се стреми да го напъха в калъпа - не. Защото в нейните очи детето, на което не достига обич е ужасно, а не тъжно дете.

Последна редакция: сб, 10 мар 2007, 00:29 от арт мама

# 239
  • Мнения: 3 447
Става въпрос за това дали майките можем обективно да преценяваме децата си Rolling Eyes
Ами зависи... По показатели като "лъчезарност" и "магнетичност" - със сигурност не  Simple Smile Има обаче и по-обективни показатели - като "късно проговаряне", "влечение към музиката", "отношение към природата"...

Общи условия

Активация на акаунт