Кристалните и индигови деца

  • 97 429
  • 880
  •   1
Отговори
# 180
  • в центъра
  • Мнения: 445
умря ни надеждицата на всички раждали секцио... Crossing Arms

Хе-хе, и аз това си помислих в първия момент, rotfImbo rotfImbo ама нали не се отнася за нас, ами евентуално за снимки на децата ни moresmile

# 181
  • Мнения: 379
е защо да не се отнася и за нас ? нали това е един вид диагностика.

# 182
  • Мнения: 2 891

Просто юдаизъм, тангризъм, будизъм и християнство се отричат взаимно, ако наистина вярваш в тях (тоест в едно от тях)!


Малко OFF - Това пък изобщо не е вярно. Религиите, които споменаваш произлизат една от друга.

По темата - интересно ми е, разбира се. Ще следя с интерес.

Ти сериозно ли твърдиш това!!!

Абсолютно сериозно! Естествено, не в реда в който си ги написала  Mr. Green

# 183
Хайде сега обективно да погледнем какво пише в Уикипедия:

http://en.wikipedia.org/wiki/Indigo_children

Книгата за децата-индиго е публикувана през 1999 година от двама съпрузи, като единият от авторите твърди, че е записал информацията благодарение на духовно същество, наречено Крион.

Много достоверно и звучи убедително, нали? Shocked

Теорията за децата индиго официално от учените е определена като псевдо-наука. В книгата често има позовавания на изследвания, но нито едно, подплатено с данни: кой, къде и кога е направил тези изследвания.

Психолозите предупреждават, че тази теория стимулира децата към социопатии, чувство за превъзходство над всички и отчуждение. На това ли искате да учите децата си, за да начешете крастата си точно вашето дете да е различно-хиперумно-невероятно? За мен цялата индиговщина се основава точно на слабостите на родителите и желанието им тяхното дете да е "свръх". На гърба на родителската гордост се правят пари - продават се книги, материали, филми, цяла финансова империя. Ето една статия за интересуващите се: http://www.skepticreport.com/newage/twyman.htm


Честно, не схващам как един разумен човек може да вярва в това. Подкрепям мнението на crazy chick.



# 184
  • София
  • Мнения: 6 375
Хайде сега обективно да погледнем какво пише в Уикипедия:

http://en.wikipedia.org/wiki/Indigo_children

Книгата за децата-индиго е публикувана през 1999 година от двама съпрузи, като единият от авторите твърди, че е записал информацията благодарение на духовно същество, наречено Крион.

Много достоверно и звучи убедително, нали? Shocked

Теорията за децата индиго официално от учените е определена като псевдо-наука. В книгата често има позовавания на изследвания, но нито едно, подплатено с данни: кой, къде и кога е направил тези изследвания.

Психолозите предупреждават, че тази теория стимулира децата към социопатии, чувство за превъзходство над всички и отчуждение. На това ли искате да учите децата си, за да начешете крастата си точно вашето дете да е различно-хиперумно-невероятно? За мен цялата индиговщина се основава точно на слабостите на родителите и желанието им тяхното дете да е "свръх". На гърба на родителската гордост се правят пари - продават се книги, материали, филми, цяла финансова империя. Ето една статия за интересуващите се: http://www.skepticreport.com/newage/twyman.htm


Честно, не схващам как един разумен човек може да вярва в това. Подкрепям мнението на crazy chick.


чудесен постинг, благодаря!

надявам се доста от прехласващите се тук да погледнат по различен начин на тази теория, когато понаучат малко повече за нейния произход и радетели.

аз откога питам за някакви научни доказателства, ама нанай... и за телесната честота никой не ми обясни... Sad

# 185
  • Мнения: 3 405
Темата е интересна, нямам поглед върху точно така формулираните "видове" деца, сега ги срещам като формулировка. Но че има деца с по-особена аура е факт. Ще коментирам, когато се запозная по-добре.

# 186
  • Мнения: 8 769
А според мен се оляхте. Не остава тема неоспамена, неоплюта, без скандали.
На мен лично не ми е интересно да чета как някои си кърмят децата до 3-5 или 7 годишна възраст, и как се прехласват по това. Поради тази причина не влизам в съответния форум и не пускам подигравки, саркастични забележки и прочие, както правеше една доста известна потребителка.
Затова моля всеки, който не харесва дадено нещо-идея, теза, тема-или да не чете и пише по въпроса, или да си даде мнението в рамките на добрия тон и полезния спор. Така ще е полезно за всички.

# 187
  • Мнения: 2 361
  Става съм свидетел на много по-зловещ спам и спор и не се е стигало до триене на постинги.

Последна редакция: ср, 07 мар 2007, 11:25 от Хапка

# 188
  • София
  • Мнения: 6 375
Затова моля всеки, който не харесва дадено нещо-идея, теза, тема-или да не чете и пише по въпроса, или да си даде мнението в рамките на добрия тон и полезния спор. Така ще е полезно за всички.

аз точно това и правя. следва да отчетете, че иронията и сарказмът също са прийоми в спора, при това, полезни. понякога много помагат за осмислянето на дадена теза.
не съм съгласна, че е имало "оливане". и ще продължавам да съм несъгласна с тезата "като не ви харесва, не четете". тук не става въпрос за харесване или не.

ако някой започне да пропагандира расова ненавист, примерно - пак ли ще ни посъветвате да не четем и пишем в темата, като не ни харесва?

# 189
  • Мнения: 8 769
и ще продължавам да съм несъгласна с тезата "като не ви харесва, не четете". тук не става въпрос за харесване или не.

ако някой започне да пропагандира расова ненавист, примерно - пак ли ще ни посъветвате да не четем и пишем в темата, като не ни харесва?
Никой не те кара да харесваш дадено нещо. Цитирала си ме и въпреки това си избягала от същността. Като искаш да прокараш собствената си теза го направи аргументирано.
Да не говорим, че целта на темата е не дали харесвате тезите за такива и такива деца, а дали сте чували, информирани ли сте и споделете преживяното (ако не се лъжа, не ми се ходи до първа страница сега).
Който се съмнява (което е нещо нормално)-да прочете, да помисли и тогава да пише, да скача, да иронизира.
Сравнението с расовата дискриминация е крайно неуместно в случая.
Темата бе много интересна, имаше изключително добър тон, не искам да я заключвам, затова повече няма да отговарям на каквито и да било провокации от страна на заяждащите се, а директно ще трия откровени глупости и нападки.

# 190
  • Мнения: 373
Хайде сега обективно да погледнем какво пише в Уикипедия:

http://en.wikipedia.org/wiki/Indigo_children

Книгата за децата-индиго е публикувана през 1999 година от двама съпрузи, като единият от авторите твърди, че е записал информацията благодарение на духовно същество, наречено Крион.

Много достоверно и звучи убедително, нали? Shocked

Теорията за децата индиго официално от учените е определена като псевдо-наука. В книгата често има позовавания на изследвания, но нито едно, подплатено с данни: кой, къде и кога е направил тези изследвания.

Психолозите предупреждават, че тази теория стимулира децата към социопатии, чувство за превъзходство над всички и отчуждение. На това ли искате да учите децата си, за да начешете крастата си точно вашето дете да е различно-хиперумно-невероятно? За мен цялата индиговщина се основава точно на слабостите на родителите и желанието им тяхното дете да е "свръх". На гърба на родителската гордост се правят пари - продават се книги, материали, филми, цяла финансова империя. Ето една статия за интересуващите се: http://www.skepticreport.com/newage/twyman.htm


Честно, не схващам как един разумен човек може да вярва в това. Подкрепям мнението на crazy chick.



надявам се доста от прехласващите се тук да погледнат по различен начин на тази теория, когато понаучат малко повече за нейния произход и радетели.
`

Аз съм съгласна с теб! Нужно е да се научи повече за произхода и радетелите на тази теория..

# 191
  • София
  • Мнения: 6 375
Да не говорим, че целта на темата е не дали харесвате тезите за такива и такива деца, а дали сте чували, информирани ли сте и споделете преживяното (ако не се лъжа, не ми се ходи до първа страница сега).
Който се съмнява (което е нещо нормално)-да прочете, да помисли и тогава да пише, да скача, да иронизира.
Сравнението с расовата дискриминация е крайно неуместно в случая.
Темата бе много интересна, имаше изключително добър тон, не искам да я заключвам, затова повече няма да отговарям на каквито и да било провокации от страна на заяждащите се, а директно ще трия откровени глупости и нападки.


сигурно си чувала, че в Интернет форуми често се случва темите да се разпростират? не мож я ограничи темата, особено дискусионната.
прочела съм, помислила съм и тогава съм скочила. задала съм и уместни въпроси, дала съм и аргументи - виждам, че не си прочела всичко.
откровени глупости и нападки не съм писала - не ме обиждай и не потвърждавай нарицателното "модератор в бг-мамма форум"...

# 192
  • Мнения: 1 290
вижте сега чета си кротко и се опитвам да не коминтирам доста неща.

Когато пусках темата изобщо не съм допускала, че ще се случи така - иначе нямаше да я пусна

Тъй като започнаха разни нападки и обиди на всякакво ниво, много моля темата да бъде заключена или изтрита или каквото там е нужно за да не стават скандали повече.

# 193
  • София
  • Мнения: 6 375
Когато пусках темата изобщо не съм допускала, че ще се случи така - иначе нямаше да я пусна

какво не беше очаквала да се случи - да има спорове по такава тема ли? много странно очакване си имала тогава...

Тъй като започнаха разни нападки и обиди на всякакво ниво, много моля темата да бъде заключена или изтрита или каквото там е нужно за да не стават скандали повече.

моля, какви "нападки и обиди на всякакво ниво" прочете тук? може ли да ЦИТИРАШ текст?
защо постоянно и поголовно бъркате спор със скандал?

# 194
  • София
  • Мнения: 2 493
jam, заяждаш се повече от необходимото. Това е факт. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт