Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 2 437
Гуш, забравих да те питам какво е Леатон? Днес поисках в една аптека, жената помисли малко и каза, че не знае какво е. Благодаря ти   bouquet
Нека аз да кажа, моля, моля... Grinning Витаминки, много хубави. Любака си ги пийва, имат малко по-високо съдържание на вит.Б от останалите, не съдържат концентрати от цитрусови плодове. Цената им е доста прилична в сравнение с останалите витамини. Grinning

Сега реших да ги сменя малко и купих на д-р тайс.

Дона,
аз малко след дъжд качулка, ама днес правих на Любака и се сетих да споделя за закуската. Попарка с липов чай и кафява захар. Придава на хляба доста различен вкус и малкия много я харесва. А и липовият цвят е много полезен.С чая попарвам хляба (ама не много течност), слагам малко кафява захар и доливам студена вода. Така придобива добра консистенция, хляба не става глетав, попарката е готова веднага за ядене. Накрая слагам сухото мляко. Ти си сложи и масълце и сиренце...ммм...много обичам попарки  Simple Smile

Последна редакция: сб, 17 мар 2007, 19:46 от Diana_T

# 226
  • Мнения: 920
Хм... да започваме.... Tired ....

"Леатон - на етикета има слон...." - витаминки са даааам.

Диана стискам палците кистата да намалява и да си бременееш безоблачно.

Гуш успехи в начинанието... не се и съмнявам в които.


Болните мами и дечица да оздравяват  Hug .

Дребен е надут за два кътнике и също е много кисел. Дигна ми на два пъти Т не висока, чат пат покашля от лигата....

иииии.... сега новината.....Ами аз почнах работа. Нямах намерение така на бързо да почвам, но ми се отвори добро предложение и така. Калоян се гледа с баба си. Двата дни раздяла с мен - не мога да преценя - вечер и страшно лют.... но пък то си го и боли зъбоникненето. Баба му казва, че през деня няма плач с неясен произход, за да заключим че е за мен. Иначе като се върна е страшен - гушва ме, дава бузка да цункам, потърква носле в моето и почва да ме влачи насам, натам.
Малко ми е до късно работното време - 18ч или поне на мен ми се струва че е до късно, защото докато се прибера става 19ч. и хоп той деня на детенце се изтъркулил.... Първата вечер докато се прибирах звънна мъж ми да пита къде сме (по навик къде да ни търси с дребния) и аз като ми стана криво, че той даже се е прибрал, а аз още не съм си гушнала детето...и  като ревнах в автобуса... #Crazy ... но няма начин дали ще е сега или след два, три месеца - неизбежно е това откъсване един от друг.

БлагодарЪ на тез дето ма изчетоха с това дъъъъълго писание.   bouquet 

Последна редакция: нд, 18 мар 2007, 19:28 от Tia

# 227
  • Мнения: 948
Тиа, душко, ти си силна ....няма да се даваш! Heart Eyes
Много си права в това - дали сега или след време.Факт е, че след време ще се случи.Аз съм "за" това да е възможно по-рано.
Желая ви от все сърце успех в адаптацията на Калоян с бабите, и на теб - успех в новата работа!  bouquet

# 228
  • Мнения: 3 818
Тиа, честита ти нова работа! Ще се адаптирате и ти и малчо, ще видиш. Hug

Криво е, ама няма как, трябва и този момент да дойде.
Аз преди една седмица излязох да мия терасата и се замислих как лятото ще сложа на Миша надуваем басейн, да се плацика, а аз ще си чета книжка на столчетата, и точно като си представях идиличната картинка, изведнъж се сетих, че лятото ще работя най-вероятно и направо ме преряза корема. Confused
От друга страна, осъзнавам, че трябва да почна работа. Имам нужда от това, па макар и след три месеца неистово да искам да си стоя вкъщи Laughing
Аз другата седмица ще бъда най-вероятно на интервю, стискайте палци да мине всичко добре. Хем се вълнувам много и много искам да мине хубаво, хем, не знам, някак си ми е страшно от промяната. Не съм човек, който се притеснява от промените, но се чувствам някак закостеняла и поизостанала за тези две години. Но ще наваксам Grinning

По този повод реших да действам ударно с градината. Излязат ли документите на детето, я записвам и я оставям в градината. По-добре да свиква и да плаче сега, докато съм си вкъщи и мога да реагирам, докато стане напечено положението.

Отделно от ясленско-работещите тревоги, днес прекарахме един чудесен ден. Grinning Водихме Миша в една градинка, тя си игра много с две момиченца. Едното беше на година и четири месеца, умираше от кеф да си хвърля топката и някой да й я гони, а Миша с огромно удоволствие тичаше по топката и я връщаше в ръцете на момиченцето. Даже като тръгнеше в друга посока и видеше, че детето пак си е изпуснало топката, се връщаше да й я даде, явно считаше, че тази топка трябва да стои в ръцете на момиченцето Laughing Родителите пък останаха очаровани, защото казаха, че по принцип никой не иска да си играе с момиченцето им на тази игра да гонят топката, а тя много обича. Grinning
Отделно Миша започва все повече думи да казва, вече може и "мерси" да казва, а дядовците са "деде", от което те изпадат в умиление Laughing
А неизвестно по какъв път е стигнала до извода, че гълъбите правят "бгххх, бгххх", от което падаме от смях Joy

Лека нощ на всички, аз приспах домочадието и сега се чувствам фрии ес а бърд Wink
Утре съм намислила сутринта да ги натиря на разходка в планината, а аз да се развихря из къщата. Пък следобяд ще ходим заедно на разходка.

# 229
  • Мнения: 920
 Laughing Ранно пиле рано пее!

Последна редакция: нд, 18 мар 2007, 20:11 от Tia

# 230
  • Мнения: 2 407
Мерси за пожеланията, вчера си изкарахме супер.
Тиа кураж, няма начин, в днешно време трябва и мама да работи.И аз мисля като Феъри, ударно с детската и това е,Мерси за подкрепата Peace
Много сладък тоз бременнен тати. Laughing
Сега се захващам да чистя и после навън,лек ден.
Леатон както ви казах ние давахме, витамин- сиропче,много са добри и Ники много ги обичаше,сега сме на Пиктовит!

# 231
  • Мнения: 1 102
Тиа, аз се чудя къде се загуби.. Simple SmileЧестита ти работа! Трудно е в началото, но се надявам че с времето се свиква Praynig

Дени нощес започна много лошо да кашля и сутринта бяхме на лекар. Слава Богу, чисти са гърдичките и гърлото. Най-вероятно кашля заради хремата, която още го мъчи - май е най-упоритата му хрема до сега. Но днес случайно успях да видя, че е пробил едния от крайните кътници, другите не мога да ги видя, но само се моля поне още един да изникне заедно с този, че ако всеки поотделно ще вади с такава кошмарна хрема, ще откачим. А иначе кашлицата му е много плашеща, една дълбока такава, страшна...бррр  Rolling EyesНо щом казват, че гърдичките са чисти, ще чакам да мине от сиропчето.

Аз се оправям, лекувам се с илачите на детето.

Сутринта планувахме болни-здрави поне за малко да се видим със Сава и Кроче, но се оказа, че и Савата е болен - повръща, има Т и хрема, та се прибраха скорострелно към София да ходят на лекар. Дано не е нещо сериозно!

Fairy, вие сте на "мерси", пък ние на "благодаря".  Wink

Дени се е научил да казва разни типични пожелания и е много сладък, защото не знае кое кога точно се използва. И обикновено като трябва да си вземе "чао" с някой, се започва изреждане на целия репертоар - "чао, пиленце. анка нощ (което е лека нощ). приятна работа. честит рожден ден"  LaughingНаправо като стихотворение ги реди. И вечер като трябва да каже на баща си лека нощ, пак изрежда всичко. Когато има човек в асансьора, като излизаме му пожелава или приятна работа, или лека нощ, или честит рожден ден  Laughing Много се забавляваме, пък и околните си залягат от смях като го чуят  Grinning

# 232
  • Мнения: 888
Здравейте милички Hug
Аз съм с една принцеса тази нощ:) свекитата взеха Теа да спи у тях...е аз пък се реванширах с две яденета, които директно заминаха за у тях...то в къщи само аз и Теа като хапнем по малко и...не ми трябва много...пък и 3 дни не се яде едно и също Simple Smile, айде аз може, ама малката буболечка нали трябва да се храни разнообразно...

Честита работа на Тиа!
Ех, малко ви завиждам момичета ooooh!, направо толкова съм се отдалечила от работата и имам чувството, че затъпявам...и сигурно е така... Blush, ама ще вляза в час...само дето ще почакам...
Да похваля и аз моята пуканка: напоследък доста взе да повтаря думички и го прави много сполучливо...и започна да си казва какво иска...т.е. използва макар и краткия си речник- папа, буда /вода/, нани-нани, биби-биби /като и се доспи търси биберона/, като стане време за хранене и я сложа на стола и казва "музика",т.е.чака си музиката по телевизията детето, щото ние така папкаме Heart Eyes, и си цъка копчетата на дистанционнота, топа-топа е топката, ака-ака- за ако и пишо; деди-деди /глези се на дядовците/; тати е Пауло /Павел/, пък мама Иа или Ива- както дойде; Лорито е Лоли или ОИ или понякога почти Лори; бони- бонбони;потокал-портокал;апъка /ябълка/;иу-иу- е люлката и люлеенето;коикака /количката/;кола/и; кука-/кукла/;къпака /кърпата/;чипи-чипи /къпане/; тао /чао/; фътък /фъстък/- обожава фъстъци моето детенце и бирените много ги уважава- някоя мама сигурно би ме убила...ама ги хрупа, както нищо друго!копутака-компютъра;прасето прави "гух-гух";мечо е мъчо,мътьо,метьо Joy...........; най- голям кеф напоследък и прави да казва/повтаря след мен или баба си- :"Пиле,пиле, аз те знам, искаш нещо да ти дам,на ти житце да растеш та голям да порастеш"и накрая се казва "пак- пак..."; пук-пук /балончета/; а като е виновна и ми се подмазва веднага почва в "миа, миа мамоооо....коооокооо те обитам"- изобщо голяма глезана е моята Теа; на всички раздава усмивки, прави маймунджулъци, показва си зъбите, показваме как правят маймунките /чешем се по главата/ изобщо или ще става актриса или певица /щото като викне и направо настава ад/-ммм....да....при нас ...е мнооогогооо весело! Joy hahaha

Fairy стискам палци за интервюто! Praynig Peace Всичко ще е наред! Hug Кажи_ "много лесно отстрани" Blush

Дени да оздравява бързо! Praynig

А отзиви за Кидифарматон има ЛИ?

Изчезвам че Лора ще папка, то май и аз трябва да хапна!
МММ...взела съм си бутилка шампанско...има 1/2 от нея /не си мислете че съм алкохоличка, майка ми беше на гости вчера и я почерпих/ и мисля да си пийна...за да няма сълзи, нека е поне шампанско... ooooh!

Тиа, мерси за сайта за количката, ама трудно ще ми бъде сама да я дигам, смъквам/доста дълга/...изглежда интересно, но честно казано детенцето отзад, гърба на предното трябва да гледа...хайде тя ЛОра още малка, ама после...не знам,...не се решавам...пък и е във Варна, разходите за получаването+ количката сигурно ще са колкото да си взема нещо от Русе!Аз имам 2 колички, ама май последно ще сме с 1 + кенгуру....

# 233
  • Мнения: 888
И забравих да гушна децата Hug
И специално за Насковците hug
И бременният тати готин Peace
Сиска ти как си?Грипът?

# 234
  • Мнения: 4 356
Добро утро и от мен!
Клюмам над едно кафенце... хайде и за вас по едно!

Тиа, честито и тук! Всичко ще се подреди, бъди сигурна!

Ето че малко по малко всички започват да ни вълнуват тези проблеми, няма как, така ще е нататък!

Иви, много приказва адашката, браво!
Ние също сме на "благодаря", по-скоро е "бугъна", а "лека нощ" е "ека кон".
Умрях да се хиля с всички пожелания на Дени, особено с това накрая - честит рожден ден Joy Joy

Теа днес сутринта пак се разплака в яслата, може би защото пак я прие тази сестра, при която все си плаче. Тя още от сутринта започна да се жалва - с нацупени устнички, тихо си шепне - мама оди абота, тати оди абота, Теа асла, и като затъркаля тихо едни крокодилски сълзи, сърцето да ти се скъса... Киселичка е, явно кътниците са на мода при всички. Венците са подути от всички страни, но нищо ес не види.
Аз пък едвам гледам, някаква алргия ме подпука и съм цялата в обриви, пих Клемастин и в резултат съм неадекватна направо.

Хубав ден ви пожелавам!

# 235
  • Мнения: 1 037
Добро утро от мен!Кафето от мен,но без кофеин kaffeetrmker_2(оп, Мартеа почерпила преди мен,но...ако не стигне Wink)Не мога да ви изчета,ама така -като съм свободна мама сега,не се прибирам вкъщи.
Данчо се справя перфектно с детската градина,мрънка сутрин ,но като го гушне господжата и е готов,хапва си порядъчно,ака си в памперса Blush порядъчно,спи порядъчно.
Аз дебелея порядъчно,бебето мърда доста,но имам вече здравословен проблем.Появи се анемия и сега ще ходя в кабинета на моята докторка да ми изписва желязо!Мислех си,че тоя път ще мина без проблеми,но уви....
Честита нова работа на Тиа! Peace
Гуш,на теб успех в начинанието,стискам палци! Praynig
На всички ви много поздрави и целувки на малките сладури!
Мартеа,скоро да отшуми алергията! Praynig

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 09:03 от Дидка-ръжената питка

# 236
  • Мнения: 465
Тиа и от мен честита ти работа.
Сиска с тези пожелания на Дени много се смяхме  Laughing, дано бързо ви минат кашлицата и сополките. И ние сме с болен в къщи баткото ми направи отит и сега е на АБ и капки, а и за малката се притеснявам да не го прихване Praynig
Мартеа мерси за кафенцето..
Дидка браво на Данчо с яслата, а и ти звучиш добре сега си почивай докато имаш възможност и събирай сили за малкото човече Hug
Приятен ден и от мен Heart Eyes

# 237
  • Мнения: 664
Мартеа, мъчно ми стана за Теа какви ги нарежда сутрин...
Сигурно и Мари си мисли същото, сутрин се крие в стаята си, когато трябва да тръгва, но като не може да си каже Wink

Тиа, дано бързо се адаптирате и ти, и детето без мама през деня!

Дидка, браво на Данчо! Много бързо се адаптира, явно всичко си е до дете, моето не е от адаптивните Confused

Дано майките на болните деца се включат с добри новини. Деспина не е писала скоро, нали и Ивчо беше с Т...
Сиска, Мари поне веднъж месечно е с хрема и задължително на 2-3 ден почва да кашля, и то така, че е стигала и до повръщане от кашлицата нощем. Но гърдите винаги са й били чисти, тук лекарите имат негативно мнение за сиропите и капките за нос, така че винаги се лекуваме с промивки на носа и търпение.

Що се отнася до учтивите обръщения, това бяха едни от първите думи, които Мари научи - моля, благодаря, довиждане, тъй като тук много държат на добрите маниери и това й се повтаря непрекъснато едва ли не от бебе. Та всеки път като й подам нещо ми казва мерси Wink Само дето и на българския си дядо в скайпа казва au revoir, но не губя надежда, че ще говори и български.

Мегстар не се е включвала отдавна, как ли са те?

# 238
  • Мнения: 437
Добрютру  Grinning

Много сте писали бе хора, едва ви изчетох Simple Smile

Бременния татко на Пиперлянка ме изкефи много Simple Smile Купон е при вас!
Диана...само мога и аз да се присъединя и да стискам палци да има положителен изход ситуацията... горе главата и само напред!

Гушбраво бейби! Стискам палци да тръгне добре бизнеса.... И ние колко пъти сме обсъждали сума идеи.. ама все не ни стиска да предприемем нещо конкретно... Успех!

Мартеа да се спрвяте бързичко с тази алергия! И не приемай толкова присърце думите на Теа.. сега се усещат хлапетата, че могат да ни действат... може би просто е кисела и те пробва.. Така или иначе, трябва да сме с мисълта, че ходенето на ясла (като изключим болестите) е добро за малките.. рябва да се научат да общуват и да контактуват... Ще отшуми и това недоволство!

Fairy , Сиска ма мн ого сте напред с говоренето! Браво, големи са сладури малчовците  Party

Аз да се похваля - в петък беше голямо влачене, уикенда премествания, пренареждания... зор голям! Но вече 90% от работата е свършена, само днес останаха някои последнинеща да си вземем... По-спокойно ми е сега, въпреки, че ще пътувам близо час от Стрелбище до Младост 4 за работа... но това е поносима цена за спокойствието ни! Детето е толкова щастливо и очевидно добре му понася новата обстановка... Дано само скоро се уреди преместването в другите ясли...  Иначе и ние напредваме с приказките Simple Smile Баби, деди, мами, тати.. любими думички Simple Smile Голяма е глезла! И кака и бати.. сигурно от яслата го е научила. Доскоро казваше и на шапката и на чорапите - "апи".. Днес си каза "шапка". Казва и: коте, не може, да, не, мия, мама чисти, кола, дай, мерси, чао, камък, шал, яке, гривна, гуш,... хмм има и още, ама не ми се мисли Simple Smile

В четвъртък беше с доста висока Т и възпалено гърло... днес вече е добре слава Богу и си е на ясла... Дано всичко започне да се оправя все пак...

Толкова от мен, хайде поздрави и успешна седмица на всички!

# 239
  • Мнения: 480
Благодаря за отговорите за Леатона   bouquet
Дени нощес започна много лошо да кашля и сутринта бяхме на лекар. Слава Богу, чисти са гърдичките и гърлото. Най-вероятно кашля заради хремата, която още го мъчи - май е най-упоритата му хрема до сега.
А иначе кашлицата му е много плашеща, една дълбока такава, страшна...бррр  Rolling EyesНо щом казват, че гърдичките са чисти, ще чакам да мине от сиропчето.
Сиска, явно сме с един  и същи вирус, но с тази разлика, че нашето гърло е силно червено,имаме Т и сме на АБ  Sad Тази седмица няма ясла.
Браво на Дени, какви хубави пожелания е научил!
Ние пък се учим на песнички и стихчета. Вече знае няколко песни, а снощи учихме "ах, от този мечо". А както казва Иви - като направи някоя беля и почва " мила маамо, татка биичка, кажа кажа, маамо, коко те биичам" и аз не мога да му се скарам грам  Laughing
Тиа, честита нова работа! И аз като теб мисля, че по-рано раздялата, по-добре. За да има време и двамата да се адаптирате. Аз ще се връщам на работа от юни, но исках да имаме време да свикнем с разделите и Насето да преболедува (което вече започна за съжаление, но няма начин). А той пък за мое изумление много бързо свикна. Даже май на мен ми е по-криво, отколкото на него  Crazy
Феъри, успех на интервюто! Браво на Миша, много мила! Ако беше Наско щеше да грабне топката на детето и да изчезне нанякъде  Mr. Green
Мартеа, дано бързо минават обривите!  Praynig  А на Теичка ще й мине, бъди спокойна! Най-вероятно тя усеща твоето напрежение и го съпреживява  Thinking
Дидке, браво на младежа за яслата! А на теб стискам палци това да е последния проблем, който имаш  Praynig Оттук нататък една хубава и лека бременност!
Аниа, тук не се държи много на учтивостта, но аз постоянно използвам тези думи, когато говоря с Наско и много държа той също да ги използва. И понеже аз не давам често шоколад, когато иска казва "мамо, мойя лад". Или пък сега се влюбил в Барбароните (не помня кой беше казал, че детето му ги харесва, но сега сме им фенове) и иска по някокко пъти на ден да му ги пускам с думите "мамо, мойя детско". Така че, браво на Мари!
Шуша, браво на вас! Разбира се, че спокойствието и здравето ви са най-важни! Само така  Peace

Последна редакция: пн, 19 мар 2007, 13:32 от renkata81

Общи условия

Активация на акаунт