При нас са щъркелите подранили, за Август вече сме се уредили

  • 11 980
  • 287
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 14
Здравейте и от мен аз съм на 24 години това е първата ми бременност  и съм от Русе. Терминът ми е определен за 20.08.2007г. Simple Smile Много ми харесва форумчето ви и ще продължавам да го следя с интерес

И още нещо вчера разбрахме, че ще имаме момченце

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 16:26 от august20

# 196
  • София
  • Мнения: 3 957
Честита Пролет!
Манчева,много е хубаво бебчето Heart Eyes.Най-искрено ти завиждам за срещата с него.
Зимафлоура,аз писах за него преди време,сега пак ще напиша.Нямам идея дали е вреден или не,но немските лекари го препоръчват.Още бяхме в родилното,когато дойде една акушерка и ми даде една опаковка и ми каза,бебето като направи 10 дни да започвам да му давам по една таблетка.Давах му всеки ден до навършване на 1 година.Имам пълно доверие на немците и затова реших да се вслушам в съвета им.Витамин Д също давах,защото Дани е роден декември.
Иначе и аз никакви витамини не съм пила нито с първата бренност,нито сега.Опитвам се да си ги набавя чрез плодовете.
ili81,august20,добре дошли Hug!

# 197
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 952
Добре дошли на новите мами.  Hug   bouquet
august20, твоето бебче ще се роди почти на една дата с мен. Аз съм родена на 21 август. С второто ми дете ще бъдем една зодия. Но терминът ми е за началото на месеца.
Интересно как се получава.  newsm78 Мъжът ми е роден на 15 март, а дъщеря ми на 16 март. Сега малкото ще се появи, живот и здраве, на или около 9 август, а аз съм родена на 21 август.  Grinning

# 198
  • Мнения: 11 607
Аз съм родена на 21 август.

Малкият ми син е роден на 21.09.

# 199
  • Мнения: 14
Аз имам РД на 22.07, а на 8,12,13,16,18 август са родени наши близки може и да се дублира нукоя дата на 18.08 е свекъра ми той ще е много щастлив ако се роди тогава

# 200
  • Мнения: 4 546
много се смях на това http://www.visitdaniela.com/blog/?p=25, чак корема ме заболя  Joy
ето една извадка

123. Бременната жена е необходимо от време на време да изважда детето си, за да го почиства. (студент по медицина)

# 201
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Мама Цоцоланка добре се завърнала с новия стар ник WinkКак е Милена?Казаха ли и вече пола?

# 202
  • София
  • Мнения: 3 957
много се смях на това http://www.visitdaniela.com/blog/?p=25, чак корема ме заболя  Joy
ето една извадка

123. Бременната жена е необходимо от време на време да изважда детето си, за да го почиства. (студент по медицина)


Току що и аз четох това Joy.
Има страхотни бисери hahaha.

# 203
  • Мнения: 222
Маминки, аз ви оставям отивам да почивам!

Лека вечер!  Grinning

# 204
  • Мнения: 287
Честита първа пролет!!!newsm51
Днес в театъра играх Първа пролет и ми беше едно хууубаво и празнично! Grinning
Добре дошла  при нас august20 !Отдавна те наблюдавам как ни шпионираш и се чудех кога ли ще се престрашиш да влезеш в бремелинската ни компания. Laughing А те фиксирах още първия път ,заради ника ти -аз съм родена на самия 20 август! newsm53 Добре дошла при нас! Hug
Момичета ,от в4ера съм на антибиотик Аугментин.Реших ,4е трябва на всяка цена да излекувам стафилококите си ,защото толкова гадни неща про4етох за тях ,4е ме втресе.Предпочетох антибиотика пред бактериите.Днес обаче не хапнах добре след него и след около час изригнах ooooh! Чудех се за беб4о или за себе си да се притеснявам.Про4етох доста за антибиотика-уж го предписват на бременни ,а в листовката е забранен при бременност.  newsm78 Някоя от вас да го е приемала?
Гита Ог ,ти нямаше ли същия проблем с коките? baby_neutral
Какво друго-преди няколко дни полу4их нервна криза ,защото ми се прияде ххх и понеже ххх трудно се намира и нямах време да го търся-изпаднах в абстиненция.Тръгвайки към работа се обадих на мъжа ми да ми купи от някъде ххх ,но толкова бях истерясала ,4е се разревах с цяло гърло (насред улицата-голям срам! Embarassed) и едва му обясних "проблема"!В крайна сметка милото ми ми намери заместител на така жадуваната храна и аз хишни4ески го излапах пред смаяните о4и на колегите си. Embarassed И от този случай насам колеги (от актьори до техмически служби) ми носят какви ли не храни. Blush Напълнила съм гримьорната си с консерви,екзоти4ни плодове и деликатеси! Joy Едва днес се сдобих и с "изкушението си". Мнооого съм щастлива!И сита!
Не вярвах ,4е пощаливостта може да е толкова трагикомична- дано не се сблъскате с нея!!!

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 17:39 от крокодил

# 205
  • София
  • Мнения: 5 764
Ето ме и мен,ходих до поликлиниката взех си направление за изследвания и сега едвам гледам малко походих и ми се гади ужасно Sick  Добре дошли на Ili81 i august20  Hugи приятни мигове с нас! lulumba аз ще раждам при Ангел Илиев -Шейново! Ти?

# 206
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 392
Кроки, имах коки, но не съм пила антибиотик, но пих Флажил, който също е не малко зло. Сега пак съм на Флажил, но на глобули. Веднага след него почвам Гино-певарил пак на глобули. Гадно е, но не знам кое е по-гадно. Аз съм/ надявам бях/ и с Трихомони.

За пощаливостта какво да ти кажа...........за това съм 100 кила вече. Все ми се прияждат "лоши" неща.

# 207
  • София
  • Мнения: 5 764
Оххх .... като каза за килограмите аз от 10 дни ям като разпрана Confused постоянно съм гладна! Не знам какво да правя вече.... но ми прилошава като  не ям.Гледам,че съм то 60 ту 61 кг. а започнах от 54 Sad и ми се реве вече като знам още колко време имаа......... Cry

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 18:09 от dimianki

# 208
  • Мнения: 2 663
herelina, вит. Д е жизненонеобходим за растежа на костите и затварянето на фонтанелите на главата на бебето. Той не се синтезира от човешкия организъм по никакъв начин, не може и да се натрупва. Доставя се не от храна, а от слънчевата светлина. Затова педиатрите препоръчват разходки на открито още от съвсем ранна възраст, като е важно бебето да не се увива прекалено, дори и през зимата. Не става дума само за каляване. Добре е да има поне малка част от него открита, която да поема слънчевите лъчи. Стига и една ръчичка или носленце. Но през зимните месеци слънчевата светлина като цяло е крайно недостатъчна, затова и тогава, дори при по-големи деца - около 1-годишни, се препоръчва допълнителен прием на вит.Д. Иначе той започва да се дава буквално от първите седмици на бебето - дозата я определя педиатъра, но обичайно е по една капка дневно, та чак до навършване на 1 година. По мнение на педиатъра може и да продължи - това той решава с проверка степента на затвореност на фонтанелите на главата. Няма опасност от предозиране, тъй като това доколкото знам не е възможно. Но ако бебето се лиши от вит.Д, липсата му в организма може да доведе до рахит, омекване на костите и т.н.
За щастие нашите бебчета ще се родят в много слънчев месец, та поне в началото ще имат достатъчно слънчева светлина.

Само да вметна, че има случаи на смърт от предозиране с вит.Д.Последствията са видими след 3-4 година на детето
Ако имате познати учили последните години или учащи се в момента медицина (категорично не в БГ) ще ви кажат , че предписанията за вит.Д се отричат.15 мин слънце набавя около 50мл вит.Д
За флуора отново се препоръчва от по-старата школа.

През бременността бебето набавя всичко му необходимо от майка си и пиенето на витамини в повечето случаи е за самата майка, но всичко зависи от витамините и дозировката.

Пак ще кажа, че съм крайна в мнението си и не го налагам.От години се интересувам от тези неща, не взимам всяко мнение за 100% истина преди да намеря доказателства за него или не се убедя сама в правотата му.Чак след това си позволявам да го споделям и защитавам!


Не ми се сърдете за тона ooooh!, ако намирате такъв- извинете не е нарочно Hug.Паля се на такива теми  Peace

# 209
  • Мнения: 361
Тони и аз ям като прасенце.Майка ми вече се плаши.Онази вечер например изядох 5 кюфтета и една кутия млечна салата в 21 ч вечерта.-ужас. #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт