Здравейте мили ФЕВРУАРСКИ мамчета!

  • 10 131
  • 257
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Здравейте маменца!
Прибрах моя слънчовец да папа в 16ч., миналото беше към 12.45ч. ОЩЕ СПИ!!!  Shocked
Не, че се оплаквам, ама...не трябваше да го прибирам. Всеки път си казвам така, но той пък всеки ден е с различна програма. Един ден спи като пън, друг- едва удържа фронта докато се приберем у дома, няма как да се подготвя предварително  Crazy Е поне метнах по един парцал в стаята и пообърсах малко прах.
МАртин също не спи всеки път следобяд, както написах, зависи от настроението му, понякога е много кисел и дори навън не спи като хората. Вече втори ден подред се буди в 5-5.30ч. сутринта, иначе спеше до към 6-7ч. И те не си знаят режима тез' бебунковци.
НИНА, Честит рожден ден! Желая ти много здраве, усмивки и обич. Нека в сърцето ти винаги да е топло и уютно.
Ами сега го чака да стане и...пропуснахме втората разходка  Cry
Хайде на вас хубава вечер желая!

# 46
  • Мнения: 155
Благодаря на всички за милите думи Hugтолкова много ме трогнахте.....
Аз маи нямам идея как ще протече вечерта,тази година мислехме да празнуваме на мъжо и моя рожден ден само ние си ,но в последния момент на неговия рожден ден променихме плановете и прекарахме чудесно и сега маи пак така ще стане  Laughing.
Хайде аз ви оставям за да се стягам,лека вечер на всички,бебчетата да спинкат та мама и тати да се повидят спокойно Laughing

# 47
  • Мнения: 1 516
Нинка честит пожден ден и от мен Simple SmileSimple SmileSimple Smile...

Ние тази вечер сме канени на рожден ден също в едно заведение , а на мен така да не ми се оставя Виктор на бабите. Какво да правя не знам .... От друга страна не съм излиза не помня от колко месеца ...

# 48
  • Мнения: X
Радостче, разбирам те. И аз като оставих Мартин за 1-ви път, не поради работа някаква, ами така за един рожден ден и ми беше много криво. Преди няколко дни пък пихме по биричка в квартала до по -късно и пак го оставих, ама все ми е пред очите. От др.страна пък си мисля, че колкото по- рано започвам да го оставям за по- малко и да излизам, толкова по -добре. Защото колкото и да си мисля за него имам нужда от излизане и ако не стане насила дори, ще е по- трудно после. Все си мисля, е сега ако съм у дома ще ми е по- хубаво с детето. Е, да ама като се прибера и си го гушна и се чуствам пък още по- хубаво, че съм излязла, разведрила съм се и после си го вземем в прегръдките.
На Нинка- весело изкарване!
Ние си кукуваме у дома и чакаме време за къпкане и следващо папакане.
До скоро!

# 49
  • Мнения: 958
Аз да ви кажа през деня оставям малката доста често с майка ми налага ми се да излизам доста по задачи и няма как. Първите пъти ми беше супер криво звънях през 5 минути и си мислех какво ли не, вечер рядко я оставям и гледам най-късно в 10 да се прибера. Даже една вечер имахме уговорка за вечеря с едни приятели и точно сядаме в ресторанта и реших да се обадя на майка да проверя как е детето, телефона даваше свободно и никой не дигаше, на гсм-а същата работа побърках се зарязахме всичко и хукнахме оказа се че бебето спи сладко сладко а майка докато я приспивала  тя заспала телефоните в др стая и така. Ама аз съм си паника малко де Simple Smile.
Според мен детето не бива да е нон стоп до полата на майката. Трябва да знае че това е майка му че при нея ще намери топлина и утеха и нежност и успокоение, но трябва да има и малко самостоятелност, въпреки че са още бебенца и не разбират съм сигурна че ако съм непрекъснато с детето ще му е по трудно с комуникацията след това и ще търси само мен, не знам дали се изразих правилно но съм виждала такива дечица и не ми се вижда хубаво привързаност към мама ... да, но не и да не може да диша без нея  Naughty

# 50
  • Мнения: 339
здравейте, майчета!

хайде и аз да се впиша във ваща групичка на февруарчетата най-накрая успях да проследя и да схвана къде трябва да ви търся,че всички други темички заключени вече Laughing
 Нашия бебо се роди на 24 февруари два дни преди термина ми за цезарово,а трябваше да е мартенче.(50 см и 3260) аз все се надявах да подрани повечко че да е водолейче като татко си ама и като рибка си го обичам Mr. Green   Animal Tropical Fish
доскоро все не успявахме да се изкъпем без рев и последните два пъти съм на седмото небе щото много се кефи да се плацика   bath1 чак забравих да го извадя и ръчичките му се бяха спаружили от много дълго киснене
Аз също кърмя където сваря понеже за ядене опищява света а и обикновено си се носим в кенгуру и никой не разбира какво става само ние си знаем вчера дори си пазарувах докато кърмя а някакъв ме спря на улицата да ме пита къде била някоя си улица  Shocked и той нищо не разбра
а я споделете давате ли биберон залъгалка икак се справяте че Стоян неще и неще,само на мама циците признава даже и като не е гладен щото млякото му изтича от устата а той уж цоца smile3504

Последна редакция: сб, 28 апр 2007, 01:07 от Roroana

# 51
  • Мнения: 5
Здравейте ,февруарчета много съм щастлива че успях да ви намеря благодарение на мама asa.Казвам се Славена а моето февруарско бебче Жулиан се роди на - 01.02.2007г.    48см.3200кг.

# 52
  • София
  • Мнения: 928
Нинка, честит ти празник (с един ден закъснение)   bouquet Пожелавам ти най-вече здраве, щастие и любов, пък другото ще си го купиш  bouquet
Maktub, честита месечинка на малкия юнак  baloni. Да слушка мама, да папка и да спинка и да дойде да го видим, че скоро няма да го познаем  moresmile

Добре дошли на Roroana и на saia  Hug

Ох, майчета, стискайте ни палци. Върнахме се от доки, биха ни Pentaxim и сега треперя всичко да е наред  #Crazy #Crazy #Crazy
А иначе за един месец сме пораснали с още 5 см (очертаваме се дългучи - 61 см) и сме наддали скромните 720 грама. Та сега трябвало да се дохранваме с повечко АМ  baby, че на мама кърмата съвсем е намаляла  Sad

# 53
  • Мнения: 5
Благодаря за поздрава eleinbg  на моя малък Жулиан му биха pentaxim  преди 10 дни - нямаше никакви странични деиствия.дадох му само еднократно панадол и милия  спа 10 часа.Не се притесниавай тази ваксинз  е много добре пречистена и ние  сме 61 см  newsm78

# 54
  • Мнения: 393
  Добре дошли на новите мами!
 Saia,добре дошло на бебче Жулиан при бебчетата родени на 01.02.Моят син също се роди тогава.
Направо завиждам на майчетата,които са сложили Пентаксим.На Радослав ще му слагат ваксина другата седмица,но нашата докторка не иска да рискува с непознати ваксини защото досега не са искали други мами.Та ще ни бие тази по здравната каса и отсега се настройвам за много рев и проблеми.А пък и няма при кой друг лекар да го заведа че с каката сме сменили почти всички педиатри в града и тази е най-свястната.
 Как са болните мами,оздравяват ли?Каката от вчера ми е хремава и много се надявам да се размине само с това,достъпа и до бебчо е ограничен да не кажа спрян.Та дано не ме лепне и мен,че тогава става сериозно.

# 55
  • Мнения: 958
Момичета сблъсквали ли сте се с този проблем ?:
Никол от 4 дена е супер кисела, иска да спи а не може и се дундуркаме рев писъци заспива спи 15 минути пак се буди и така до към 19 часа когато положението става нетърпимо много нервничи търка очички донуркане галене гушкане нищо не помага накрая към 8 - 9 се умаря и заспива и понеже преди това е яла в 6 пропуска яденето в 10 яде чак в 12 и си нарушава и режима. Та не знам как да я приспивам вече хем да му се спи хем да неще да спи  newsm78

# 56
  • Мнения: 689
Добре дошли на новите февруарски попълнения!   bouquet 
Дарина, е как така отказва?! Какво е това безумно оправдание, че не е слагала досега - еми все някога ще й е за пръв път! То си пише в листовката как се прилага. Какво иска - специален курс да й организират за поставяне на тази ваксина?! Много се дразня на такива лекари дето не възприемат нищо ново - 30 години като коне с капаци работят.
Цвети и Джоя, замислих се, че откакто се е родила Миа се е отделяла от мен едва 3 пъти за по половин час - когато бях на зъболекар. Все имам чувството, че ще я направя на мама глезанката, а по-лошото е, че го осъзнавам и не ми пука особено  Crazy
Да ви кажа - голяма ми е маймуна! Преди малко какво да видя - както си яла бибата и я бутнала за да си лапне ръката, та бибата се озовала..... между очите й, а тя си смуче ръчичката и гледа тъпо (вероятно забелязва, че нещо е "кацнало" в полезрението й  hahaha )! Как я закрепи там и аз не разбрах! Много смешна беше  Joy Обаче докато се усетя да извадя апарата, тъкмо го включих и тя се размърда и бибата падна - развали ми смешния кадър  Sick !

# 57
  • Мнения: 339
joya  сблъсква ли сме се съвсем скоро даже Mr. Green да ти кажа според моя педиатър е съвсем нормално на тази възраст бебето да си прави един път 6 часова почивка между храненията обикновенно нощем (след третия месец и 8 часа били нормални). Стоян започна да ги прави тези номера преди около две седмици. Голямо нареваване и нервене докато заспи и пропускане на едното ядене сега вече не реве толкова но неще  да заспи преди осем девет че понякога и в десет още не може да си направи точен режим. според мен най добре не я буди а се опитай да и наместиш другите яденета така че последно да се нахраните когато ще се е уморила  и очакваш да заспи, така хем тя ще се успокои на гърдата хем и ти ще си по спокойна че е нахранена. аз направих грешката в началото да го събудя като му беше дошло времето за ядене и той се изнерви съвсем така му се разби съня че след това на два часа се будеше с неистов рев #Crazy
сега вече се случва да спи и по 7 часа( досега два пъти е ставало) но след разговора с педито не му се притеснявам даже се радвам bowuu Надявам се и при вас това да е просто кризисен период и скоро да отмине и да заспивате спокойно  bouquet

# 58
  • Мнения: 136
Привет Мами, извинете, че нахлувам във вашата темичка, ама понеже нямаме още отчетни за родените през април..знаете ли дава ли се водичка на новородено? ако да, от кой ден може вече... хем съм чувала, че е хубаво да се дава заради млечицата, хем ми се струува че  още малък за водичка (на 4 дни сме)
Благодаря предварително за отговора:)

# 59
  • Мнения: 341
Добре дошли на новите мами
 :welcome:Mish, ултра е статията много ми хареса,  thumbsupвече я изпратих на всички познати  smile3521
Аз моя го оставям на леля му и братовчетките му, даже и на  afwitch ако че е искуфела и забравя къде е сложила капака на бибероната, важно е да го обичат tooth И аз душа нося и аз имам право на живот, освен това мисля, че ако сега се жертавм заради него после като съ чалдисам и шъ зема да му искам благодарност  smile3527 дето съм го гледала. Нема такива филми   no, аз си излизам точно както той после ще си излиза и няма и да ме пита. Не че съм се завлачила всеки ден по дискотеки, но когато има нещо интересно, понякога през деня си ходим на ресторант с милото или пък като ходим на пазар не го влача в хипермаркетите с мен   People No Good
За спането и моя понякога спи по 6 часа ама от 18-24  toothи мама нищо не намазва от това
Roroana, моля ако имаш някакъв начин да ми напишеш как точно го слагаш в кенгуруто,  smile3547аз нещо не го слагам както трябва и виси отгоре, ако имаш някакво упътване за правилното слагане или снимка на която да се вижда как се слага.
Ще гледате ли довечера Евровизия, това е черен ден за моето момче понеже изисквам да ми прави компания в гледането   angel008
Лека нощ на всички и да спят бебчетата.
Таман написах и видех та ти отговарям, аз лично до 2 месеца нищо не давах освен кърма, доста книги препоръчват до края на втория месец да не даваш по възможност никакви биберони и шишета докъто се закрепи млякото и бебето си те разпознава та да не го отбиеш. Ако даваш вода да  я даваш с лъжичка. За съжаление трябва да ти кажа баналното ти си решаваш, от тук на татък все ти ще си решаваш. Само да знаеш, че и да му дадеш и да не му дадеш няма нищо страшно и няма да му навреди и в двата случая, защото то си взима от теб. Само не се връзвай на тъпия лаф, че ти ожадняваш от млякото, понеже ти пиеш кравешко мляко, па ти не си ... брей колко съм отворена и съвети вече давам  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт