Разделно Хранене- част 9

  • 11 364
  • 304
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 2 530
Здравейте момичета. Аз не съм се отказала. С вас съм. Насъбра ми се доста работа и нямах грам време за форума. Тъй като отслабването ми върви доста бавно, мисля от утре да тръгна и на фитнес. Иначе си карам на салати и месце. Поздрави на всички.  bouquet

# 166
  • София
  • Мнения: 3 787
Мацки,хич ви няма днес Naughty

Аз качих снимките най-после.
Вторият рожден ден на Калоян Wink

# 167
  • София
  • Мнения: 979
Леле Ками страхотно си се справила. Направо ми потекоха лигите. Добре че съм на работа, ако си бях в къщи щях да опустоша хладилника и да прегреша многократно. Надявам се до сутринта да ми размине. Те децата незнам дали са обърнали внимание, но за възрастните това е радост за окото. Още веднъж моите поздравления. Дано и аз след време да стана толкова добра кулинарка като тебе.  Grinning

# 168
  • Мнения: 2 959
...Далеч от Родината сигурно ти е кофти да гледаш нашите снимки...
Ани, съвсем не. Много се радвам дори, виждам места където съм била, но вече променени или такива където изобщо не съм ходила. А иначе преди да тръгна по света съм живяла 16г в София.
Алексче, и другата Ти чашка е страхотна, Аля умее да позира, а и Ти е много красиво спортното Теленце.
Ками, страхотен РД си организирала на Калоян, как си се справила с всички тез кулинарий за мен е направо мистерия. Пишеш че сандвичите не били станали като на сайта, да, наистина тез в интернет не са така изпипани, не само кулинарка си, но и естетка. Майчето Ти сигурно е била много щастлива да сподели празника Ви?
Мартеа, много лошо това с преоткриването на цигарите, какво ли не може да причини стреса?! Пожелавам Ти скоро да успееш на сглобиш шейната от спомените, но също и да позволиш на болката да притъпее, за да погледнеш в настоящето и бъдещето с усмивка. ЧРД и на 1/2, с голямо закъснение. Да Ти е жив и здрав и все така да Те обича и помага!
Бифана, успех с фитнеса, с карта или плащаш на посещение?
Уондърфул, хубаво е че сте я минали на такава възраст, по това което чета това е за предпочитане пред карането на Варицелата като възрастен. А Йоанка как я понесе, мъчеше ли я много?
Юзерче, как започна новата седмичка, София напредва ли в репетициите за празника?
Софи, ами времето при нас е пролетно, но тук рядко има големи горещини. Като Те знам как до почти края на бременността си беше на работа си мисля че скоро май пак ще се върнеш, пък и нали писа че раб. Ти място беше близо до вкъщи? А София кой ще я гледа, Майчето Ти ли ще я поеме?
...Благодаря, че ме "навихте"...
Жанче, за какво благодариш, всичко си зависеше от Теб, Ти прояви необходимата воля когато беше необходимо, а ние само Ти стискахме палци да успееш. Така и занапред Ти желая!
Лилиет, поздравления за загубените 10кг. Каква Ти е целта, още колко искаш да сваляш?
Анита- фитнес Маниачке, как върви при Теб и РХ и тренировките? И не се и съмнявай че ще станеш добра в разделната кухня, след като имаш желание всичко ще постигнеш.
...обаче подозирам, че подбудите му не са били съвсем безкористни...
РеГе, сега не стига че и нова кола Ти е подарил, а започваш да търсиш задни мисли/ шегувам се, разбира се/. Предполагам колко Ти е тежко и трудно на моменти да се справяш сама с всичко- от деца, работа, пазаруване, спорт, че и да успяваш да отделяш време и за себе си. Ти заслужаваш много повече от нова кола, но и това ще стане скоро!
Дани Дженкова, а това ли е брат Ти с Еди на снимките?
Джоя, как върви гладуването?
Шарли, как сте с Ивето?
ЛСТ, как мина Плевенският уикенд, Вие с Ками май сте съгражданки?
Соня, Миминце, Ивичка, Мади, ДидиП, НелиВБ, Богдана, как върви РХ при Вас?

# 169
  • Мнения: 2 724
Добро утро момичета. Приятно ми е да си пия кафенцето с вас  Grinning.Ками ,нямам думи, всичко е направо перфектно! И аз преди години, когато децата бяха малки, организирах такива детски купони ,с шарени покривки ,чашки, шапки ,весели сандвичи ...,но сега вече са големи и не са за детско парти.Калида ,благодаря ти за комплиментите Heart Eyes. Ани, как ми се иска и аз да отида ннякъде сред природата ,но напоследък не ни остава много време .Мартеа ,щом веднъж си успяла да откажеш цигарите ,няма начин да не повториш успеха  Peace.Уондърфул, шарката трябва да се изкара и колкото по -малко е детето ,толкова по- леко преминава. Дано и при вас е така  Grinning.Юзерче ,аз нещо не съм разбрала, какъв празник има София и ще пее ли или ще танцува ?Софи, щом има кой да гледа малкия сладур и изпитваш потребност да работиш, това е чудесно мила .Анита ,като ходиш на фитнес ,има ли кой да те наблюдава, в смисъл има ли инструктор? Реге ,да имаш собствена кола е страхотно и в известен смисъл ти дава свобода .Лилиет ,ще се повторя ,но резултатите ти са впечатляващи ,поздравления   bouquet.Бифана ,на фитнес ходиш ,за да стегнеш фигурата ,или просто за тонус ?Хайде, другите майчета къде пак потънахте, много работите бе милички и нямате време да пишете. Сега ви пожелавам прекрасен вторник и весело настроение:http://www.vbox7.com/play:0157f5fa

# 170
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Здравейте момичета, Калида За Емилова, нормално беше всичко, направих 20 дневно гладуване със съответното захранване. Добре ми се отрази, отслабнах, изглеждах добре, но йо-йо ефекта е поразителен после. Качих всичките килограми, че и още толкова отгоре за отрицателно кратко време.Дани мои приятели ми разказваха за това място, но аз не съм ходила още. По техните думи и твоите снимки е страхотно, но казаха, че се ходи само с предварителна резервация. Та не знам за кога ще ми се отдаде да планирам едно ходене до там, но ще отидем обезателно. Ани 33 струва ми се недобра комбинацията на корнфлекс със сок, но нека по-опитните да кажат.Лилиет, Жана забележителни резултати. Реге щом имаш желание аз съм сигурна, че ще намериш професионалното поприще, което търсиш. Мартеа хайде отново при нас, чакаме те, а цигарите се спират лесно само да го искаш. Ками невероятна украса, направо ме разби с тези сандвичи, хапки, салатки и въобще с всичко, което си приготвила. Копнах си доста от снимките ти и ще плагиатствам за празниците на Ива. Софи варианта 16-18 часа за вас е перфектен при тези жеги, ние излизаме сутрин до към 12 и после следобед от около 16, а работата е нормално да ти липсва и ако имаш възможност няма лошо да се възползваш от нея и да се върнеш. Алекс благодаря за поздрава, винаги ми е приятно да пия кафе с тези твои музикални поздрави.
За РХ, напоследък съм все по-стриктна и естествено загубих още 1 кг. Вече са 5 откато съм с вас, а това са малко повече от 2 месеца. Ами това е от мен, сега излизаме с Ивка навън, сигурно в морската. Хубав, усмихнат и успешен ден от нас!  bouquet

# 171
  • Мнения: 2 724
Шарли, на мен пък ми е приятно да ви поздравявам и да допринасям за доброто ви настроение Hug. Реге ,забравих да ти отговоря на въпроса- да, в къща живея, и то доста големичка. От една страна това е добре, защото всеки си има своя лична територия, но когато трябва да се чисти основно, ми се иска да живея в малко спретнато апартаментче Mr. Green. Бях ви обещала да пиша за кашкавала: за разлика от сиренето той съдържа повече повече мазнини и по- малко белтъци и затова се доближава до неутралната група храни  .Това е по моята книга за разделно хранене ,знам, че някой веднага ще ме опонира, но аз не споря, просто споделям .Някой беше казал, че всеки трябва да си избере табличка за съчетаване на храните и да я следва ,иначе става объркване . Grinning

# 172
  • София
  • Мнения: 3 787
Алекс,много си права.Универсални правила няма.Всеки трябва да намери най-доброто за себе си и да не се стреми начина му на хранене да съвпада с този на другите.

А за кашкавала,и аз съм се замисляла няколко пъти,че по-скоро спада към групата на мазнините,отколкото към белтъчините newsm78.

# 173
  • Мнения: 4 346
Това означава ли, че не е ужасно тежко прегрешение да се комбинира с хляб?
Аз от днес реших се връщам към по-здравословния начин на живот. За цигарите - това беше една от големите ми победи, като се има предвид, че имаше период, в който пушех по 3 кутии на ден. Ноооо - пак ще ги откажа, инат съм.
А от безразборното хранене получих констипация (да се изразя по-меко Grinning), затова започвам да ям храни, богати на влакнини.

Занимах ви със смешните ми "пробелми"
сега да пожелая хубав ден!

# 174
  • Мнения: 861
 Привет!    bouquet

Започвам да пиша без да знам какво. Нещо нямам добри идеи, а и нищо интересно сякаш не се случва напоследък. Днес ми е едно такова особено. Хм, имаме годишнина от сватбата - 8 годинки. И още толкова преди да се оженим -  ooooh! прекарала съм точно половината си живот с този човек. Това поражда някакви смесени чувства у мен. Четох миналата седмица в клюкарника, че 8-мата година била тенекиена сватба поради рутината и сивотата, в която се е превърнал брака и се подарявали лъскави тенекиени съдове  #Crazy. В друг сайт пък четох, че била бронзова сватба и се подарявало спално бельо. Не знам кое е вярно, ама аз му подарих тениска  Rolling Eyes Сега си припомням първата ни годишнина. Бях много въодушевена и подаръкът му беше изненада-осигурена вечеря и нощувка в един хотел в Несебър, където бяхме прекарали нощта след годежа ни (тогава това беше подарък от родителите му, понеже още не си бяхме наели квартира, а аз не исках да ходя да живея при родителите му след годежа). По това време не можех да карам още и се наложи да му кажа къде отиваме, но все пак си беше изненада. Той пък ми подари позлатена запалка (къде ли е сега  Embarassed), на която беше гравирано : To Reny, who lights my life  Blush Мдааа, много романтично, беше го видял в някакъв филм и му беше харесало. Помня и втората ни годишнина. Тогава ходихме на китайски ресторант и после пихме вино ли беше или шампанско на килима в хола. Следващите годишнини не ги помня с нещо особено. Интересно ми е тази каква ще е. Още нямаме планове за довечера, че снощи се прибра много късно от София и почти не говорихме, но майка му предложи да гледа децата, ако решим да излезем.
За храненето не ми се пише много, че само ще ви давам лош пример. Карах 5 дни на плодове после 2 ядох като за последно, а бе нещо не мога да се мотивирам. Хем лятото наближава. Чета, пишете за жеги, тук е все още хладно или аз съм сбъркана и все ми е студено. Особено в офиса. Е и сега докато пиша ръцете ми са ледени.
Алекс, сигурно е чудесно да живееш в къща, ама чистенето си е проблем, да (както може би и отоплението). Аз едва се справям с тристаен апартамент. Хубаво си писала за кашкавала, а това, че е неутрална храна какво ще рече-че може да се яде с всичко ли? То аз само с домати и краставици го смесвам (и броколи) и с други видове сирене.
Шарли, и аз се притеснявам от напълняването след ядене на плодове. Иначе издържам на плодове, миналата седмица много лесно издържах и не гладувах, чувствах се чудесно физически, ама после прегреших в събота и неделя и ...загубих ефекта. За работата да, сигурно ще успея да се реализирам някъде на друго място, без да се връщам назад, колкото и да ми липсва предишната работа. По повод друга тема, една форумка беше писала: "Няма такава посока назад. Животът ми е вектор." Много ми хареса и ще търся нещо ново. Макар че като се замисля може след време да съжалявам за това спокойствие, което имам тук в настоящата ми работа.
Софи, а ти какво работиш, че можеш да си ходиш когато поискаш. Това е другата ми идея за работата - като се върне колежката на работа, да мина на някакъв намален или половин работен ден. Има време де, ще го измисля. А за това дали да се върнеш на работа си е твое решение. Аз и двата пъти си прекъснах майчинството. Първият път Грета беше едва на 6 месеца, но тогава ми се обадиха от Лукойл, че ще ме вземат на работа, а такава възможност не се отваря всеки ден. Вторият път Денис беше на 10 месеца. Тогава пък се върнах на работа, защото много ми липсваше, а и се притеснявах от настъпилите промени, смени на структури и т.н. Оказа се обаче, че вторият път избързах. Но след като ще имаш пак възможност да бъдеш с малката и все пак да работиш и да бъдеш сред хора мисля, че е добре.
Ками, пуснах си слайдшоу на снимките. Явно сте прекарали чудесно. А, масата е...нямам думи. Хем не закусвам никога сутрин, направо ми се прияде. Този надуваем замък е страхотен подарък. Някъде май ми се мерна велоергометър..или бъркам. Ти спортуваш ли, не е ставало въпрос.
Wonderful, мисля че е чудесно, че варицелата е вече зад гърба ви. Грета беше на 4, когато я изкара. Първите 3 дни беше кошмар. Ама най-много ми дотежа това, че не можехме да излизаме 2 седмици. И тъкмо приключи карантината на Грета и се разболя Денис. Горкичкия беше на 6 месеца и хайде още 2 седмици в къщи. Бях си изнесла масичка на терасата, щото ми се беше стегнала душата лятно време 1 месец да прекарам в къщи.
Калида, права си, че нямам право да недоволствам при такъв подарък, ама толкова съм самотна напоследък, че понякога ми липсва времето, когато той водеше нагоре-надолу децата и ме посрещаше. Истината е, обаче че хората се променят. Затова по-горе писах, че посрещам тази годишнина със смесени чувства. Той много се промени, откакто работи за себе си. И отношенията ни много се промениха през последните 2-3 години, но може би е за добро. Поне върнахме някаква интрига в брака де, не ни е скучно  Laughing
Лилиет, поздравления, момиче. 10 кг!!!
Бифана, давай с фитнеса!!! Аз съм много сериозна, ходя 3 пъти седмично, а в къщи когато имам време и кардио на велото. Диетата ти е супер-салата и месо. Тъкмо като за спортист. Жалко, че не мога и аз да я спазвам. Да си призная това е сигурно единственото, което не съм пробвала. Почти съм сигурна, че би имало отслабващ ефект при мен, ама не мога да се наканя. Месото без да се ограничавам умишлено много рядко ми се прияжда, а обичам плодове, пък и вечер удрям по някое джинче с тоник. Ей това ми е основното непасващо звено в РХ, в НВД, а и във всяка диета изобщо, но ще видим как ще се преборя с него.
Ай, спирам вече, че пак се олях. Уж нямаше какво да пиша! Rolling Eyes Heart Eyes

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 10:59 от ReGe

# 175
  • Мнения: 2 724
Мартеа ,аз  си правя понякога сандвичи с кашкавал и хляб Бонус, но не прекалявам ,защото все пак този продукт се доближава до неутралната храна . Разбира се, че не е ужасно прегрешение Grinning.За другия ти проблем- яж редовно салати и няма да го имаш  Peace.Ками ,значи и по твоята книга е така/ за кашкавала говоря/. Регенце ,ние се отопляваме с локално парно, иначе сме си умрели от студ.  Единственият недостатък е, че нямам хладно местенце ,дори стълбището ми е топло ,а аз имам много цветя, някои от които обичат да зимуват на хладно.

# 176
  • Мнения: 306
Мацки,хич ви няма днес Naughty

Аз качих снимките най-после.
Вторият рожден ден на Калоян Wink

Ками, прекрасен рожден ден на Кало Sunglasses Да ви е жив, здрав и весел Hug

страхотни снимки, и аз ги гледах на слайдшоу
незнам колко усилия ти е струвало, но празникът изглежда съвършен отвсякъде Peace
надуваемият замък и пързалката са супер - подарък ли са или ги имате отпреди

аз вече свикнах с разделното хранене, не се шашкам какво да ядем и не търча час по час при табличката Laughing
мъжът ми е доволен също, казва, че сега ядем по-разнообразно дори Wink
все още съм си на -3 кг, които свалих първия месец, но сега пък регистрирам "загуби" на сантиметри тук таме по "кръшното" телце hahaha - вчера влязох в едни дънки, които не ми ставаха от бременността още, много съм доволна Sunglasses

компанията ви е супер, момичета и се радвам, че се увеличава с нови разделинки (плюс Поци Grinning) Grinning

слънчев ден и много настроение на всички

# 177
  • София
  • Мнения: 2 530
Ками, впечатлена съм. В събота ще правя РД на моят син и ще ти открадна менюто   smile3508. За целта, моля те, умолявам те  newsm17 дай начина на правене на топчетата от сирене и пълнените франзелки. Ще съм ти благодарна безкрай  newsm53.
Kalida, на фитнес ходя с карта. По евтино излиза. А аз мисля да ходя редовно, за да се стегна  newsm39.
Aleks и ReGE за стягане ходя. Миналата година и аз ходех 3 пъти седмично, но откакто детето тръгна на градина, не бях стъпвала. Днес с много срам отидох и инструкторката като ме подхвана  running jump newsm39 сега не знам на кой свят се намирам. Но утре пак.
Поздрави на всички. smile3525

# 178
  • София
  • Мнения: 3 787
Бифана,с най-голямо удоволствие Laughing.Ще ти ги пусна тук:

Топчета със сирене

300 гр. Сирене,настъргано на ситно
150 гр. масло
4 скилидки счукан чесън
бял пипер на вкус
ситно нарязан магданоз/за овалване/
червен пипер/за овалване/

Продуктите се смесват и разбъркват и от тях се оформят топчета с големината на орех.Половината от тях се овалват в червения пипер,а другата половина в магданоза.Поставят се в хладилника поне за 1 час,за да се стегне маслото.


Пълнени франзели

Франзелите се разрязва на 2 части и се издълбават от вътре (все пак да не остане само кората). После хубаво се натъпкват със следните плънки:

1-ВИ ВИД
100 гр. масло, 1 връзка магданоз, 200 гр нарязана на ситно шунка, 1-2 ч.л горчица и 1/2 от трохите на съответната франзела

2-РИ ВИД
100 гр масло, към 300 - 400 гр обезкостени и нарязани на ситно маслини, 2 сварени яйца, сока на 1/2 лимон и пак 1/2 от издълбаните трохи на франзелата

3-ТИ ВИД
150 гр пастет, 200 гр телешки салам на кубчета, 2 ч.л горчица, 1-2 кисели краставички на малки кубченца, 2 яйца, черен пипер, 1/2 от трохите на франзелата.

4-ТИ ВИД
100 гр масло, 1 пак. крема сирене, 200 гр саламурено сирене, 2 кисели краставички, черен пипер, 1/2 от трохите на франзелата

След като са напълнени се увиват стегнато с домакинско фолио и се оставят за 24 часа в хладилника. Малко преди сервиране се нарязват на филийки с дебелина около 1,5 см.

# 179
  • София
  • Мнения: 3 787
Ето ти и калинките,мишлетата и шишчетата.Последните са мнго лесни,а стават страшно ефектни наистина Wink

Шишчета

На солети като на шишче се нижат (с предварително направени с нож дупки, за да не се строшат солетите) голямо кубче кашкавал, зеленчуково резенче (примерно краставичка), кубче кренвирш, шунка или мек салам, пак зеленчук и накрая обезкостена маслинка или чери доматче - много ефектно изглеждат.

Калинки от яйца

Продукти: 3 сварени яйца
                         2 червени печени чушки
                         3 маслини
                         1 морков
                         сол , клечки за зъби
Приготвяне: Обелете яйцата, изрежете от чушките сърцевидни парченца, за да покриете яйцата като с крилца. Посолете ги леко. От маслините изрежете по 6 големи точки и ги закрепете към крилцата.(Аз използвах пастет от черни маслини).Прикрепете с клечки за зъби по една (може и по половин) маслина за глава на калинката. От двете страни на всяко яйце забодете по няколко ивички от морков ( аз ползвах маслини) за крачета и по две на главичката за пипалца. Калинките са готови.

Мишлета от сирене

Продукти: 1 бучка сирене
                         1 парче кашкавал ( или топено сирене на пластинки)
                         черен пипер на зърна , стръкчета магданоз или копър

Приготвяне: Намачкайте сиренето с вилица.Ако е много сухо може да добавите  1 с.л. заквасена сметана или гъсто кисело мляко ,за да се получи гладка смес. Оформете топчета, на които издължете единия край. Поставете по две зръца чер пипер за очички.От кашкавала (аз ползвах топено сирене) изрежете полукръгчета за ушички.  Нослетата можете да оформите с малко от намачканото сирене , оцветено с лютеница. Поставете листенца от копър ( или дръжки) за мустаци. Опашките можете да оформите от стръкчета магданоз или копър, които сте почистили от листенцата.(Аз ползвах корени от копър.)

Общи условия

Активация на акаунт