Опитните цветарки 8

  • 35 227
  • 523
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 9 095
благодаря за съвета ще знам вече че се видях в чудо с тези корени  bouquet

# 436
  • Мнения: 764
Моми4ета,по ва6и съвети си засадих ананас и сложих във вода семката на авокадо  bouquet  bouquet  bouquet,дано се хванат Praynig
Сега имам един въпрос:Някоя от вас знае ли как се сади МАНГО???От нета разбрах 4е става пак от семката в плода,но инфото бе6е само до там....
Благодаря предварително Hug

# 437
  • Sf
  • Мнения: 808
Привет  Grinning

Като чета за подрязването на корените, дали и аз да не подрежа на моята злощастна папрат, която вече 2 пъти пресаждах... Като се борих с постоянно влажната пръст и си мислех, че пак ще загние, както когато беше в плетената кошница /с найлон вътре/ без никакво отцеждане на излишната вода и запарване на корените. Та затова я преместих в обикновена саксия, но не подразяха коринети и тъкмо се показаха едно-две листенца и почна пак едно постоянно мокрене на горния слой почва, въпреки че не съм я поливала 2-3 седмици.

Не знам как се казва тази папрат - тъмнозебени големи листа и множество външни тъмнозелени и дебели корени, кото се подават от пръстта и увисват над саксията или ако са нови - стърчат и те като листа Simple Smile

Та като я пресаждах, корените бяха, както ги описаха по-горе - като вита баница. Поотръсках ги от старата пръст и ги пресадих отново. Дали да не я извадя отново тази папрат и да и поорежа корените? Сега е остонала само с 2 листенца, а помня в началото като огромна туфа...

Посъветвайте ме какво да сторя, моля Simple Smile

# 438
  • Мнения: 9 095
вероятно има въздушни корени, като при антуриума

# 439
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Тъкмо това щях да казвам и аз, но май въздушните корени не се режат, така че ако можеш, Кроасания, сложи снимчица.

# 440
  • Мнения: 9 095
не, не се режат, използват се за прихващане на растението, както направих аз, все пак си мисля че като са извън саксията какво толкова, като се отржат Thinking

# 441
  • Sf
  • Мнения: 808
не, не се режат, използват се за прихващане на растението, както направих аз, все пак си мисля че като са извън саксията какво толкова, като се отржат Thinking

Права си, но подземните му корени са навити като вита баница и са тънички. За тях се притеснявам, като ги пресаждах в другата саксия, не съм ги подрязвала, а само ги отръсках от мократа пръст и с нова пръст ги пресадих. И после, докато беше топло времето, я изнесох на терасата да я напече слънцето и да й засуши пръстта.

Дано сега съм успяла да я спася, но се притеснявам да не стане същото "подмокряне" на пръстта. Не я поливам често, защо се получава така... Саксията е с дупки отдолу и не оставям вода в чинийката... Такова нещо не ми се беше случвало...

# 442
  • Мнения: 9 095
защо не си отчупиш част от растението с въздушни корени, слагаш във вода и чакаш, междувременно орязваш другите корени и ако умре умре, иначе ще загние, ама пусни снимки да видим дали са наистина въздушни корени и какво е това животно Joy

# 443
  • Мнения: 300
Кроасания и аз чакам снимка на тази папрат. Те по принцип папратите обичат по-влажна почва, но да не я поливаш и да е мокра newsm78
За подрязването на корените и аз когато пресаждам цветята ги окастрям малко, но трябва да се внимава че някои не обичат да им се нараняват корените. Peace

# 444
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Кроасания май нямаше фотоапарат

# 445
  • Мнения: 9 095
их, поне с телефона някаква снимка няма ли да може да се направи Thinking

# 446
  • Sf
  • Мнения: 808
Ще пробвам... В скоро време ще си направя албум на всички цветя и ще я покажа, че дори и цветарката, от която я купихме за офиса, не си спомня как се казва, рече нещо като Коралова папрат.

И понеже в офиса вече беше почти оплешивяла и ми я дадоха да видим дали ще мога да я спася Simple Smile

Кроасания май нямаше фотоапарат

Да, права си... Но все отнякъде ще намеря и ще си ги наснимам Simple Smile

Кроасания и аз чакам снимка на тази папрат. Те по принцип папратите обичат по-влажна почва, но да не я поливаш и да е мокра newsm78
За подрязването на корените и аз когато пресаждам цветята ги окастрям малко, но трябва да се внимава че някои не обичат да им се нараняват корените. Peace

Благодаря за съвета. Май много бързам и нетърпелея с тази папрат, но беше такова съкровище, когато беше новичка и я донесоха цветарките ни... Искам я пак такава рошава...

# 447
  • Мнения: 300
Кроасания да не е някоя от тези давалия или нефролепсис

# 448
  • Мнения: 11 607

Как се гледа тази папрат? И защо при условие,че шареният фикус пусна коренчета и аз го посадих в саксия - нещо си стои на едно и също положение и развитие никакво?

# 449
  • Мнения: 668
Кроасания, да нямаш някой таен помощник-поливач? Laughing

Ето ги нолинките. Моля кажете в каква пръст да ги пресадя, колко големи да бъдат саксийките (трябвало да бъдат по разлати, вярно ли е?), обича ли много слънце и т.н., и т.н.?

schneee, ето как се увива саксията с фолио, за да не загниват листата:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=116277&photo=54

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт