скоро май ще отшуми, с още малко бебета ще ни дари :-)

  • 12 510
  • 282
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 6 029
ооооох

пак тук!!!!!
преди малко се върнах от Шейново... те приемали ако си преносил 7 дни. отиди сега на касата и си плати 10 лв консултация, 10 лв. запис, 20 лв. УЗИ. а сега чаааааааааааааааакааааааааааай много дълго. УЗИ - вода си имало. кой ви каза, че няма? бебето е около 3 700 .... запис на тонове - перфектен. консултация - трае около 30 секунди.. ми аз предлагам, каза лекарката, да ви приемем утре. ако не родите нормално, вдругиден ще предизвикаме раждане. айде довиждане. от 9 до 13 часа... висях. мъж ми пощурял... и така. да ми стискате палци за утре:)

# 181
  • Мнения: 90
ей,Julie,за утре ставаме две-ама те да не вземат и мен да ме върнат newsm78

# 182
  • Мнения: 81
Julie, успех утре! Дано да започне само раждането и да не се налага да те предизвикват. И най-важното всичко да мине леко и безпроблемно. Мисли само за това, как ще гушкаш бебчето си мнооого скоро.
deni28, а защо ще те приемат толкова рано за предизвикване?!
Аз си чакам. Надявам се да не стигам и аз до предизвикване. Praynig

# 183
  • Мнения: 1 225
На мен педиатърката ми поиска само 2 лв., за да направела картон на бебка.
И моето гардже не ще биберон залъгалка. Изстрелва го в другия край на леглото.
Днес си взех разпечатка от банката, за да видя тея хубавци от нои кви ги дробят - но нищо не разбрах. Имам два превода - но кой за кво е , не става ясно. И аз съм с болнични от февруари, а кога ще дочакаме майчинството - незнам.
За дупето и аз днес ползвах Бочко със смрадлика, че ми се видя зачервено.
А мъките за 200-та лв. звучат ужасно Sad Още нямам сили да се боря с това. Ще го отложа за след празниците.
Аз също мислех да се кръщаваме веднага след родилния, но сега сме го отложили за след 40-тия ден. Аз миналия път правих някаква странна погача, но сега се чудя. Вие как мислите?

# 184
  • Мнения: 625
Нашия акт за раждане си го взехме 5 дни след изписването.
200 лева си ги чакаме.Всичко е подадено(бре кво ще ги правим тез пари....... Joy)
Педито идва в къщи за незнам си  кой път и все и бутаме по 10 лв-не ще и не ще Naughty,накрая и дадохме една кутия бонбони и сок(леле какви хора има още-ще откачаааа Laughing)

# 185
  • София
  • Мнения: 4 398
Привет и от мен  Hug
Мойта педиатърка не ми е взимала пари нито с малкия нито сега като идва вкъщи  Peace Даже аз съм я питала какво и дължим и отговора всеки път и е, че бебетата и децата /непомня до каква възраст/ са освободени от всякъкви такси  Peace Как не ги е срам бе 10 кинта.  #Cussing out За всеки преглед на бебе касата им плаща 3 лв. остава и 2лв. да ви иска като и отидете в кабинета  #Cussing out #Cussing out

При нас нищо интересно спиме,  хапваме и ревем по малко  Mr. Green
Утре сме на консултация да видим колко сме надали  Heart Eyes
За ваксините какви мислите да слагате, аз съм се ориентирала към Пентаксима.

# 186
  • Мнения: 96
здравейтее,

изкарах една тежка нощ, малкото само мрънкаше, дереше се после, не искаше да спи, разбихме всякакви режими на хранене, аз давм цица, то заспива, както го оставя да си легне  - реввв, пак цица....повръщане...абе ужас....и днес сме кисели цял ден, не знам какво да го правя:)Simple Smile)))не мога да го оставя да реве, ама ръце не ми останаха:)

Джулиии - дано те приемат утре:)

ЗА тези 200 лв не трябва ли да доказваш някакви доходи?

Ние утре сме на преглед, дано е наддал...

И да питам някой да е забелязал сополчета в нослето на бебо? Имам спрей с физиологичен разтвор , ама това така пръска, че и аз не бих си пръсмнала- направо в мозъка те удря...

МОйта педиатърка не ми взе пари. Може би защото е семейна лекарка на цялото семейство на съпруга ми...де да знам...но определено са останали некорумпирани хора - съдя по мойта докторица на ЖК....

ИСкам слъъънцеееееееее и да спре да вали /те така си викат и хорицата от Владая..../Искам да излезнем малко, направо съм затворник.....

И аз имам страшен апетит, особено за слядки неща...Ужас....засега всички дрехи отшреди си ми стават ама ако продължавам така....не знам/те ми стават де ама съм ги поопнала яко а качих само 9 кг за цялата бременност/

Лохиите и при мен са си обилни,...дано спре скоро, че и аз мисля че съм гъбясала заради влагата:(((((А през живота си не съм имала такова чудо.


# 187
  • Мнения: 371
sisko2, а и всички останали мами, вече можете да си проверявате преводите от болнични на страницата на НОИ, от миналата седмица е активна услугата! www.noi.bg
само за целта трябва да си знаете ПИК (персоналния идентификационен код), отивате на новости и най-отгоре се намира.

Аз си получих болничните и за април даже (ама само защото е един болничен лист от март, иначе ги бавят), но чак от февруари май трябва да попитате във фирмата, в която работите дали са платили осигуровките и съответно дали са подали болничните в нои, което по-принцип по новия закон няма как да не е станало досега, защото работодателя е длъжен да плати осиг. за февруари до края на месец март и до края на април да сте си получили парите при всички положения Thinking
Мойте не са правилно изчислени и това ме гложди, но упорито им пиша писъмца и им досаждам, щото не ми изнася да ми се бърка в джоба в крайна сметка! Crossing Arms

На нас педито също не ни е  търсило пари за посещения досега, нито за каката нито за Дейвид, единствено съм плащала за болничен, но защото е за мен и то определената такса (процент от минималната заплата). Всичко останало си го поема касата доколкото ми е известно.

Акта за раждане стана за седмица иначе.

А за кръщенето и каката я кръстихме съвсем малка, та сега и бебо, но всеки сам си решава де Wink

За коликите - ние все още нямаме и силно се надявам да ни се разминат, с каката нямахме, но и на нея и сега още от изписването давам водичка с анасон. Толкова ме е страх от тия пусти колики, че не ги чакам - направо почнах с анасона.

# 188
  • Мнения: 536
200лв се полагат на всички независимо от доходите им.
Залъгалката Ники я плюе веднага. Вече съвсем се отказах да му я предлагам.
Пари на педиатърката не давам - не ми е искала никога. Вече е идвала 3 пъти вкъщи заради малкия, а тази седмица пак я чакам. От следващата ние ще ходим.
Акта за раждане ще се разходя да взема тази седмица ако спре да вали. А социалните в Младост нямам идея къде се намират. Моля, младостките майки да помогнат с инфо Praynig

# 189
  • Мнения: 481
Здравейте, момичета...аз днес бях на преглед....и пак нищо...... #Cussing out шийката ми е скъсена само 80 процента.Та довечера към 21.00 ме викат за постъпване в болницата, за да ми предизвикат раждането с хапче.....малко ме е страх от неизвестното и се надявам всичко да мине леко и безпроблемно на сутирнта да гушкам малкия юнак....Приготвих си багажа и реших да се поровя в нета за да разсея паниката,която бавно ме обзема....

# 190
  • София
  • Мнения: 4 398
KSI Има едно социално около РУМ-а в Мл-2 в една стара детска градина или по точно се намира до една бирария ли е кво ли е незнам казва се  Бедрок  Peace

Последна редакция: пн, 21 май 2007, 15:51 от kimba77

# 191
  • София
  • Мнения: 2 493
diancheto, как да си го разбера тоя ПИК?

# 192
  • Варна
  • Мнения: 2 317
diancheto, честито ти християнче!  bouquet
Ние нашите ще ги кръщаваме заедно на рождения ден на баща им-11 август, живот и здраве.
По темите:
Нашето педи досега нито един лев не ми е взела, нито за Преслав, нито за Габи. Peace
Stanella, за нослето аз ползвам Стеримар. Наистина е под налягане, но върши чудесна работа. Преслав така е свикнал, че си стои мирно, докато му пръскам, дори се кефи.
Акта за раждане стана за 5 дни някъде, а за 200-та лева още не сме подали документите, но скоро ще го направим.
Залъгалка и Габи не иска, ама той и Преслав късно започна да я смуче, че аз имам фобия от смукане на пръсти. По-добре залъгалка. Naughty
Иначе при нас едни проблеми се сменят с други. Преслав вече няма хрема, но за сметка на това е с подуто око от ухапване. Така и не разбрахме какво го ухапа, докато спи, но последните два дни ставаше все по-страшно, докато тази сутрин окото беше почти напълно затворено. Тъкмо бабите изпаднаха в паника и почнаха и мен да психират и отока започна да спада. Габриела все още е с обринато дупе, но вчера педито каза да взема Тридерм и днес и тя е по-добре. През деня е спокойна като цяло, но през нощта я мъчат коликите. Еспумизана за сега помага, та положението е далеч от критичното. Не можем да се сравняваме с майчето и мама21. Mr. Green Дано така да продължава. Praynig
Пъпчето и падна на 6-тия ден в болницата, но все още секретира. Педито каза да не го мокрим, докато зарасне съвсем.
За дупето ползваме правен крем с ланолин, мажа гънките с преварен зехтин (на мен на нищо не ми мирише newsm78), а къпем с Бюбхен-гел за коса и тяло.
Успех на Eti123, Julie, deni28 и всички други, които очакват щастливото събитие.  bouquet

# 193
  • Мнения: 6 029
diancheto, как да си го разбера тоя ПИК?

и аз тва се чудя....

Ако имате въпроси относно:

- Информацията за Вашия осигурителен статус

- Вашия „персонален идентификационен код” (който би следвало да получите по пощата с Вашето сведение за осигурителен стаж и доход) и др.

моля обърнете се към съответното териториално поделение на НОИ:

# 194
  • Мнения: 536
kimba, благодаря!   bouquet
Знам го Бедрок, значи ще намеря и социалното

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт