Тибетска гъба

  • 133 471
  • 732
  •   2
Отговори
# 480
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Санте,било му е необходимо да свикне в новата среда,сега като се е захванал,предполагам ще става по-бързо.

# 481
  • Мнения: 23
Реших да сложа малко повече мляко и кефира не беше напълно готов на 24-тия час. Оставих го още 10 часа и резултата беше кефир, гъст като кисело мляко. Едва го прецедих. Много ми хареса вкуса му. Плътен, кисел вкус като разбито кисело мляко без вода и съвсем леко се усеща един резлив вкус като при бозата когато ферментира. Изпих го на гладен стомах сутринта. Не усещам никакъв стомашен дискомфорт. Много съм доволна! Laughing

# 482
  • Мнения: 511
И моят става такъв и много ми харесва,правя по 1 литър дневно. И ние,тримата ,нямахме никакви стомашни неприятности.
Моята гъба нараства страшно много и се налага периодично да хвърлям част от нея.

# 483
  • Мнения: 5 001
Реших да сложа малко повече мляко и кефира не беше напълно готов на 24-тия час. Оставих го още 10 часа и резултата беше кефир, гъст като кисело мляко. Едва го прецедих. Много ми хареса вкуса му. Плътен, кисел вкус като разбито кисело мляко без вода и съвсем леко се усеща един резлив вкус като при бозата когато ферментира. Изпих го на гладен стомах сутринта. Не усещам никакъв стомашен дискомфорт. Много съм доволна! Laughing

БРАВО! Това е истинският кефир!!!!

# 484
  • Мнения: 0
Може ли да ми кажете тази тибетска гъба може ли да се пие когато си болен. Аз в момента съм с бронхит и се чудя дали да започна да я пия.

# 485
  • Мнения: 5 001
Може ли да ми кажете тази тибетска гъба може ли да се пие когато си болен. Аз в момента съм с бронхит и се чудя дали да започна да я пия.

Може разбира се.....Защо да не може Laughing....Все едно да питаш дали може да ядеш кисело мляко.....

# 486
  • Мнения: 511
И аз правя същото сравнение, макар кефирът да е доста по-полезен от киселото мляко. На ден правя по 1 литър кефир за  трима души.Скоро ще увелича на 1,5 литра.
И пак да напомня- имам гъба за раздаване , бързо нараства и се налага периодично да хвърлям в боклука.

# 487
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
bgroza,как така ще я хвърляш,грехота е.
в продавалник и други сайтове я търгуват тази гъба,по-добре пусни из различни сайтове и форуми,че подаряваш,вместо да изхвърляш.

# 488
  • Мнения: 511
Грехота, срамота ,това е! Раздадох на трима в града и дотам. Повече никой не иска ! На много хора не им се занимавало, така ми отговарят. Аз какво да я правя ,като се въди толкова бързо?

# 489
  • Мнения: 511
Вчера за първи път сложих домашно мляко-краве. Даже не е и варено. Четох, че на някои им миришел кефирът после, мен миризмата не ме притеснява , но ако е по-маслено как ще се отрази на ферментацията? Досега съм слагала само пълномаслено от кутия.

# 490
  • Мнения: 5 001
Вчера за първи път сложих домашно мляко-краве. Даже не е и варено. Четох, че на някои им миришел кефирът после, мен миризмата не ме притеснява , но ако е по-маслено как ще се отрази на ферментацията? Досега съм слагала само пълномаслено от кутия.
Трябва да се вари домашно мляко за да мине термична обработка заради бактерии....

Иначе по-маслено мляко - по-гъст кефир...


П.П. Аз съм слагала и козе мляко - пак ми харесва.... Grinning

# 491
  • Мнения: 511
TheNMaster ,мерси за съвета за варенето! Всъщност ,евентуалното наличие на бактерии за гъбата ли е вредно?

# 492
  • Мнения: 5 001
TheNMaster ,мерси за съвета за варенето! Всъщност ,евентуалното наличие на бактерии за гъбата ли е вредно?
Не за гъбата е вредно,а за хората  Laughing

http://www.chudesa.net/p9306/

# 493
  • Лондон
  • Мнения: 403
Моми4ета имам въпрос.Как се отразява пиенето на кефир при хрони4ен колит?И колко време трябва да се пие?

п,п,Дано някои да сподели от ли4ен опит.Приемам мнения от вси4ки Hug

# 494
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604

ЕМСИ,аз няколко пъти съм постъпвала по спешност в болница заради страшни болки в корема,оказа се,че било колики,колит,различни диагнози.Не знам дали кефира е оказал влияние,но да чукна на дърво-не съм имала врече проблеми.
Пий си го спокойно,като айрян.

Общи условия

Активация на акаунт