Спят вече в легла и колички, МАРТенските ни звездички!

  • 15 394
  • 280
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 93
Ние не сме ходили на ортопед . Ще ходим след 31 . Момичета моята мома доста кашля на вас случвало ли ви се е или се е простудила  Shocked

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 551
...........
Момичета, я кажете има ли някой като нас, на 2 масеца и 13 дни още да не е ходил на ортопед?
Ние Simple Smile Педиатърката каза, че прегледа с ехограф се прави през 3-я месец, а на ренген през 4-я. На 12.06. сме на консултация и тогава ще ни даде направлението за ортопед.

# 17
  • Мнения: 1 232
Ние не сме ходили на ортопед . Ще ходим след 31 . Момичета моята мома доста кашля на вас случвало ли ви се е или се е простудила  Shocked
случва се да се задави от беснеене и да се закашля,ама я следи де ако започне да го прави повече пъти .... Embarassed дано няма такива работи

# 18
  • София
  • Мнения: 1 845
Ехо и от нас!
Все не ми остава време да драсна и да ви прочета по-обстойно.За съжаление
Искам само да ви напомня процедурата за ползването на разликата то 135 дена болнични до 315. Да не вземете да изпуснете някакви срокове.
Значи-болничните първите, които трябва да ги имате вече са:45 дни преди термин+45 дни след датата на раждането/от болницата/ +45 дни от педиатъра на бебето.Общо взето така, че да станат 135 дни.След това се подава молба при работодателя за ползването на остатъка до 315 дни. Тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=170347.1840  услужливи мами счетоводителки ни помагата да се ориентираме в материята и има копие на тази молба.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 845
...........
Момичета, я кажете има ли някой като нас, на 2 масеца и 13 дни още да не е ходил на ортопед?
Ние Simple Smile Педиатърката каза, че прегледа с ехограф се прави през 3-я месец, а на ренген през 4-я. На 12.06. сме на консултация и тогава ще ни даде направлението за ортопед.
Защо на ренген, ехографът  е напълно достатъчен и информативен за изследването, не е нужно облъчване.

# 20
  • Мнения: 221
Здравейте мамчета Hug
Дейна, мила, дано всичко се окаже фалшива тревога Rolling Eyes Но дори и детенце наистина да има шум на сърцето, искам и аз да те успокоя, че няма нищо страшно - аз също имам такъв шум и са ми го открили на два месеца бебе  Peace Но както се шегуват лекарите помежду си, това е така наречения "много шум за нищо" Wink Така че недей да се шашкаш, пък и някоя от мамчетата ти беше писала, че при нея е отзвучало в пубертета (при мен все още не е, но това не ми пречи по никакъв начин Naughty). Иначе ако още нямаш координатите на Томова, мобилния и е 0887606830. Стискам палци всичко да е наред, за да не се тормозиш излишно  bouquet
Да ви кажа и ние ортопеда го посетихме през третия месец. Няма нищо фатално в това да отидете по-късно от втория месец Peace Само че и мен рентгена ме озадачи newsm78 Защо да се облъчва толкова малко бебе #Crazy Виж, ако на ехото излезе нещо обезпокоително, да , но просто така без причина Thinking
Момичета, все да ви питам, вие включвате ли нощно време в стаята при вас с бебо да свети нощна лампа Thinking Аз откакто се роди не съм я изключвала  #Crazy, но напоследък го забелязвам, че явно му пречи и все на другата страна се завърта newsm78

# 21
  • Мнения: 510
Да, Фелизидад - включваме нощна лампа иначе ще се пребия в мебелите  докато отида до него Simple Smile Не съм забелязала да му пречи, а доста силна, понеже е за бюро, а не детска. Може би ако я завъртиш или преместиш да не му свети директно и не толкова силно няма да му прави впечатление. Може и с кърпа да я покриеш. хайде стига съм давала съвети   bouquet

# 22
  • Мнения: 413
Само се записвам Mr. Green

# 23
  • Мнения: X
Посестрими, привет в новата тема  Hug
Мини, отново си на ниво, само че Светлин се почувства изолиран от заглавието този път и в знак на протест не ака днес  Wink Joy
Имам предвид, че денем спи единствено на ръце /което мама не одобрява и се мъчи да избягва/ или в столчето за кола- за да са свити крачетата и носът да не се задръства толкова. В противен случай нослето се затъква, това пречи на усърдното дъвчене на бибата, което пък пречи на понасянето на коликите и напъването  Twisted Evil

lubricant, татито купи онзи ден кенгуро по настояване на докторката, но на мен на 10-та минута ми се схваща гърбът и започва да боли... Освен това Светлин реве по още 5 при слагането и изваждането оттам... абе кажи ги 40 кинта на вятъра /добре,че не се съгласих да вземем Чико, щях още повече да се ядосвам/.

На ортопед трябваше да отидем днес /на 2 м.10 дни/, имаме направлението от 20 дена , имахме и записан час. Даже изстреляхме Големия Джон от работа /той работи в друг град/, за да ни закара в 16ч. В 15.30 при нас започна Всемирният потоп, отмених часа и таткото си остана с кафе и сухи пасти...Добре,че имах с какво да го залъжа, след като беше плувал с колата с 60 см вода по пътя  Wink

Дейна, мила, от моя 30-годишен опит с кардиолозите аз и родителите ми сме се наслушали на какво ли не...Отиди при Томова, момичетата с право я препоръчват. Сигурна съм,че ще се изяснят нещата в най-благоприятна посока  Praynig Peace

Felizidad, ние също спим на минималната степен на нощната лампа, за да го виждам от леглото си Онзи какви ги върши.

За рентгеновата снимка още при изписването от болница лекарката ми ме предупреди, ако ми предложат, да не отказвам. Там мина някакъв професор от ортопедията един ден със студенти да преглежда бебетата. Моето точно тогава беше на "солариум" заради жълтеницата  Sad и не го видя. Но обясняваше, че това с прегледа на ехо е вятър работа, защото не знам какво си и само на рентген може да се изясни какво е положението.

Накрая за болничните и парите от НОИ- нищо не съм взела, ама изобщо НИЩО,чакам от февруари още  #2gunfire Преди седмица ме уведомиха, че гинито объркало някакъв код в първия болничен и от София го върнали /чак сега/ и незнам какво си.... #Cussing out

# 24
  • София
  • Мнения: 1 845
Дейна, сега видях какво си споделила! Стискам палци всичко де е наред. Мога да ти кажа ,че и на нас подобно нещо ни се е случвало около 2-те годинки. Али беше настинала нещо и хомеопатката ни я преслушваше и каза нещо за някакъв шум. Оттогава е слушана много много пъти, а от различни лекари ,но никой не споменава за шум. Ще й направя и аз една ЕКГ, ама все се мотам нещо-може би, не бързам, защото си мисля ,че е било случайно или объркване. Още повече преди този "преглед" осевн от монго педита, даже и от детски кардиолог е преслушвана и гледана.
С две думи ,не се притеснявай, най-вероятно всичко ще бъде наред! Praynig

# 25
  • София
  • Мнения: 1 845
Е, в темата за майчинството са ме поправили за  болничните-били 45+42+48.Е, то пак си  е135 дни.

# 26
  • Мнения: 907
Дейна, Киара още от родилния дом я изписаха с шум, ходихме в 3-та градска на ехокардиография и засега няма нищо притеснително. Първо, че наистина много често отворите се затварят с времето, а и може да е "много шум за нищо", т.е. наличието на отвора да не пречи по никакъв начин на сърдечната дейност. Така че стискам палци всичко да е ОК Praynig

Мини, както винаги прекрасна работа Hug

Ох, исках да взема отношение и по още някакъв въпрос, ама сега не се сещам newsm78

# 27
  • Мнения: 251
 Здравейте, момичета.
 Мини, благодаря за темата.  Simple Smile
 Дейна, дано всичко да е наред с бебето и страховете ти да са били напразни.  Hug
 lubricant, сега намерих време да разгледам старничката на твоята Раличка. Много интересно сте я направили. Поздравления  Simple Smile Нека Ви расте здрава и все така сладичка малката бебешорка.
 Felizidad, и ние включваме нощна лампа, ама нашата свети доста слабо, а и я слагаме долу на земята от другия край на спалнята, тоест максимално далече от леглото на Генчо. Ама си мисля, че по-скоро пречи малко на нас, не на бебо.
 Само да кажа за бибероните, където обсъждахте в предната тема. Нашият смуче биберон, беше трудно да го научим, но почнахме още от самото начало и с доста упоритост се научи. Смуче само онзи прослувутия голям биберон на Авент. Като гледам и други бебоци май него обичат. Party Ние решихме, че е по-добре да смуче биберон, отколкото да се научи да си смуче пръстчето. Братовчедка ми така си смучеше пръста до 20-годишна. А тук всички американчета го правят, поне май до първи клас. А първокласник с биберон няма, нали? Значи по-лесно се отказва биберона  Mr. Green
 Зайо, защо викаш да не забавляваме децата, нали и те душа носят.  Joy Ние нашия го забавляваме винаги, когато не се занимава сам. Което е доста често, май.  Tired Рецитирам му детски стихотворения, пеем му песнички, приказки му разказвам, тренираме го да се изправя, говорим му и той си умира от кеф. Започва едно смеене, едно гукане, едно пищене, чак забравя да си гълта слюнките и започва да се дави ooooh!
 Момичета, да Ви се оплача нашия май прекара първата си кърмаческа стачка. Разказа ми играта за 4 дни. #Crazy Като го сложа да яде, започва да суче интензивно за около 2-3 мин и после започва едно реване, бутане, плюене на мляко, дърпане. Абе, кошмар. Та го дундуркам 5-10 мин и пак опити да ядем - суче 1 мин и пак същите номера и не иска да яде. Та го разхождам из стаите, та сменям позите, накрая го прилъгвах да си хапне малко, като го кърмя легнала. Дано обаче вече е приключил с тези номера, че майка му луда стана ooooh! Днес сутрина яде добре, ще видим после.  Praynig
 Сега Ви пожелавам приятен ден и много усмивки.

# 28
  • Мнения: 510
Да се включа малко за бибероните. Светльо е мързеливичък и не обича големите усилия по сукането. На гърдата все заспива, а друго освен каучукови биберони не признава. като му дадох силиконов на авент се скъса от рев само като види да го приближавам към него. Дъвче си само на нук - от най-простите. Чико не поиска. И така - да живее каучука Simple Smile

# 29
  • Мнения: 11
Здравейте момичета. И ние сме с биба на нук, и много се плюнчим.
 За ортопед нашия доки каза че нямало нужда да ходим, както и витамин Д да не вземаме, а да излизаме по цял ден на вън. То хубаво ама в туй време как да сме на вън newsm78 и съм в чуденка какво да правя. Някой ден като съм по свободна ще кача снимки за да ни видите и нас.
Мини благодаря че ни записа Hug

Общи условия

Активация на акаунт