Бебе, АПРИЛското излюпване приключи и вече всички сме си в къщи

  • 12 558
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 85
Хайде и ние да се запишем, че много сме зачезнали напоследък. На първи имахме двоен празник-татко стана на 28 години,  а Ани-на един месец! За съжаление нямахме нет да ви почерпим виртуално. Иначе сме добре, наддали бяхме 800 гр. за три седмици-казаха, че е супер. Малката хапва лакомо, само дето нощем повече от 4-4.30 часа не може да изкара и то докато заспи след ядене на майка и има-няма 3 часа сън и остават. Спим през деня с баща и -тя като заспи и ние се търкулваме до нея. Много лошо сме свикнали от преди да си поспиваме и сега сме неподготвени  Joy. Ще я научим и нея, ще трябва да свикне със семейния ни режим  newsm78-блазе ми за оптимизма, а   hahaha

Целувки на всички и приятна почивка!

# 16
  • Мнения: 221
Привет и от нас в новата темичка!

Честито на мини рождениците днес! smile3510 Tada   ura  baloni baloni

450,отново си се справила чудесно! Hug

В миналата тема писах за упражнението ,което нашата Калина най-много обича и обещах снимка-ето я  :   http://bebeapril2007.multiply.com/photos/photo/42/13
За около половин месец с "тренировка "вече прави набиране с ръчичките при изправянето и доста е заякнала. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 6 303
Здравейте и честито на всички мини-рожденници  nbirthday

larsen - сама ли се изправя в това положение?! Леле, възхитих се. Почваме и ние тренировки  Mr. Green

Aleksi , и нашия Борис го оперираха от херния, с пълна упойка и още една в кръста  Confused Всичко е наред сега, но хернийката беше притиснала десния тестис и за малко да го махнат и него. Не искам да те плаша, само споделям, все пак докторите знаят най-добре. Стискам ви палци всичко да се оправи по-бързо.

Чай от копър , аз давам такъв на Хип от месец и нещо вече, Бобо май го харесва, не го отказва и мисля, че има ефект в комбинация с Инфакол-а.

Количеството течности - и аз се чудех колко е нормалното количество течности особено в това топло време. Бобо не пие повече от 100-120 мл. на денонощие.

# 18
  • Мнения: 161
Здравейте, априлската дружина!
450, отново благодарности за темичката! smile3525
Носенето на ръчички- тук се практикува предимно от бабите и дядото от 19 до 21 часа и тя така е свикнала Sunglasses, опитва се и през деня да си иска, ако е много зор я взимам, но в повечето случаи като Весито и ние се люлеем в шезлонга, даже и сега се люлеем Mr. Green.
Вчера бяхме на бал и Криси беше атракцията на вечерта 4470, изключително кротка беше, раздаваше усмивки, въобще голяма купонджийка Mr. Green.....имах такива подозрения Laughing.Ама как едно "гък" не каза- дете герой!После уж я оставихме на едната пра-баба, но мен ми беше кофти и много мъчно за нея и след един час се прибрах,та социалният живот ще почака малко Wink. Но като си е легнала снощи в 22.30, чак в 4.30 се събуди, ще взема всяка вечер по кръчми да я разкарвам Joy.А днес е мъхмурлийка, само прилягва и дреме. hahaha
Бучка- тъй като през нощта пропуснахме хранене, на мама гърдите щяха да се пръснат bombs и тази сутрин й беше много трудно да захапе и яде само от едната гърда. Реших, че преди следващото хранене ще се изцедя, хем да видя колко мляко пуска, хем да проверя и колко си хапва. Изцедих около 170мл, а тя изяде 110, мисля, че е напълно нормалмно, остана малко в гърдите ми, но не искам да преувеличавам, че тъкмо се регулирахме. Та на едната гърда имах бучка, малко се уплаших,но просто я масажирах докато се изцеждах по посока към "изхода", сега сякаш я няма  Hands Thumbsup
Чай от копър- ние го харесваме (на ХИП), но вече не й давам, иначе си пийваше Simple Smile.
Водичка- едвам изпива по 25мл на ден, но не я насилвам, предлагам й,ако иска- иска,ако не- здраве да е! Whistling
Сокчета- може да си навлеча гнева на някои от вас bambam, но аз реших да пробвам, да видя дали ще й понесе....ми страшно много й харесва сокчето от морков Mr. Green, такива усмивки ми раздава като й давам с лъжичката. Не зная какво поема, но ми се хили и става като прасенце- цялата в оранжаво, вече си имаме петна по някои дрешки Laughing
Пловдивски мами, страхотни сте!!! Hands Clap С масовото кърмене сте направо за конкурс или реклама!
larsen, вие сте направо атлети jump, нашето момиче е от мързеливите и предпочита само масаж Whistling, нещо не й харесва фитнеса, но ще се научим, надявам се! Mr. Green И ние почваме усилени тренировки от днес football running jump newsm39

Последна редакция: нд, 03 юни 2007, 17:06 от sissi

# 19
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Момичета благодаря ви за милите поздрави и пожелания

Каката ни е болна и аз май съм настинала малко.
И ние не можем да закрепим добре играчката за кошарата. Чакам да разбера вашите изобретения

# 20
  • Мнения: 221

larsen - сама ли се изправя в това положение?! Леле, възхитих се. Почваме и ние тренировки  Mr. Green

Да,сама се изправя.С ръчичките си стиска палеца на баща си и в началото изправяше само главичката,после и гръбчето ,а като се почувства по-стабилна започна да прави мост и направо да стъпва на крачетата си.Сега вече прави и набиране и иска  да ходи някъде още по-нагоре ,но ние я полежаваме и тя започва да се сърди.
Вашите бебчета обичат ли да стоят изправени?Калина докато е будна въобще не обича да  е в легнало положение,освен ако някой не и говори или да си гледа играчките в кошарата.Когато е на ръце иска  да е изправена,за да може да разглежда наоколо.

Подкрепям с две ръце написаното от Сиси-масовото кърмене е за конкурс. Peace Peace Peace
Вода - и ние не пием много.Досега два дни е пила повечко вода,някъде около 100-120 мл.Всеки ден правя 100мл.чай на Хип и едно шишенце с подсладена вода,но не изпива повече от 40-50мл.

Сокчета-не сме почнали още и продължавам за се чудя дали да изчакам още или да ги мятаме и тях.Синът ми ги почна още втория месец,но не помня как ги понесе.Явно не е имало кой знае какви колики от тях,щом съм забравила. newsm78 Помня обаче,че започнах с морковите.Сиси,не виждам защо някой ще те укорява,не си направила нещо необичайно.Аз също смятам скоро да почна,за да става захранването постепенно.Ако отложа соковете,значи и след третия месец да не давам пюретата,а после и попарката.Това означава след 6 месец/ примерно/да започваме всичко наведнъж. newsm78


Последна редакция: нд, 03 юни 2007, 19:41 от larsen

# 21
  • Мнения: 350
larsen , все ми се струва, че са малки за това  newsm78 Ортопеда каза, че не е добре такова стъпване на крачета, мисля, че спомена към петия месец, но не съм сигурна.Даже го попитах проблем ли е да си опира крачетата в мивката като му мия дупето и той ми отговори, че като е в ръцете ми и не се опира с неговата си тежест няма проблем.Иначе аз се опитвам с ръчички да го изправя, ама много си килва главата назад и се отказвам.Само вечер го оставям по корем, тогава си я държи изправена.

# 22
  • Мнения: 221
larsen , все ми се струва, че са малки за това  newsm78 Ортопеда каза, че не е добре такова стъпване на крачета, мисля, че спомена към петия месец, но не съм сигурна.Даже го попитах проблем ли е да си опира крачетата в мивката като му мия дупето и той ми отговори, че като е в ръцете ми и не се опира с неговата си тежест няма проблем.Иначе аз се опитвам с ръчички да го изправя, ама много си килва главата назад и се отказвам.Само вечер го оставям по корем, тогава си я държи изправена.
Явно не съм обяснила добре-тежестта на тялото и я поема баща и като я придържа изправена.Целта не е да стъпва на крака,а да раздвижва мускулите на ръцете,гръбчето и краката.Дори на снимката се вижда,че краката и почти не опират на плота,защото се е набрала с ръце нагоре.Дали да се започне с гимнастиката или не ще си покаже самото дете.В никакъв случай не се насилват нещата. Peace

# 23
  • Мнения: 367
larsen  след 6 месец започва захранването със плодово пюре от седмия сокчета понеже са по киселини и не е добре да се почва с тях и така на татък всичко се прави постепенно, а не че като се отлага захранването да се дава всичко наведнъж. даже съм чела, че ако кърмата не достига да се храни детето с АМ, но да е само мляко до 6 месец. това е по новите тенденции и всеки си решава как иска да си гледа детето

# 24
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
  Благодарим на всички за поздравите!
  bouquet  bouquet  bouquet
  cook newsm38  cook smile3510
Виртуалната почерпка!
 bdbaloni на всички месечинки!

# 25
  • Мнения: 161
Здравейте!
Не съм искала да въвличам в спор "за" или "против" ранното захранване!!!В крайна сметка, всеки сам решава! Всички искаме най-доброто за децата си! Просто споделяме мнения! Аз съм взела това решение, защото виждам, че това не натоварва бебка. Благодарна съм,че за момента са ни спестени коликите и може би това е причината за решението ми! Уважавам решението на всеки!  bouquet
larsen, казах това, защото новите тенденции са за "изключитлното" кърмене и има много ревностни привърженици  Simple Smile
И Криси не иска да лежи, ако може все изправена да я носим и все оглежда и разглежда.Мен обаче малко ме е страх,защото още не си държи главичката стабилно Mr. Green,като костенурче е Joy

# 26
  • Мнения: 350
захранване-на 30 септември живот и здраве мисля да дам първата немлечна храна, тогава Томи става на 6м. а  аз имам юбилей-удрям трийсетака  #Crazyсокчета след годинка.Не знам, обаче как ще се спогодим с педи  Thinking междувременно ще търся втори педиатър подкрепящ късното захранване да ми направи схема ако е необходимо.Все още дори не съм чела по въпроса, но и това ще стане!

# 27
  • София
  • Мнения: 6 303
Вашите бебчета обичат ли да стоят изправени?Калина докато е будна въобще не обича да  е в легнало положение,освен ако някой не и говори или да си гледа играчките в кошарата.Когато е на ръце иска  да е изправена,за да може да разглежда наоколо.


Ха, и Бобо е така. Като се вкисне нещо и не иска да е легнал или гушнат легнал (както го кърмя например), а да е изправен и се заглежда в нещо си там и си зяпа. Аз обикновено го слагам срещу мен с коремчето, лекичко да полегне върху мен и го придържам под мишниците, че да може да има видимост  Mr. Green

За захранването - и аз съм на тази вълна, сега чета във форума, но за съжаление, колкото повече чета, толкова повече се обърквам. Не разирам защо трябва да се избягват сокчетата, но може да се дава пюре от плодове, например.

smooth , ще съм ти много благодарна, ако споделиш за твоето решение за сокчета след годинка.

Иначе мисля, че всяка майка сама трябва да вземе решение как да си захрани детето и то водейки се и от майчиния си инстинкт, не само от влиянието  на педиатри, форуми и т.н. Аз от сега съм решила да чета и да се ориентирам някак си и да си направя някаква примерна схема за захранване. Все още не съм решила от кога да захраня (двоумя се от 4 месец или от 5). И за това ми е ценно да си споделите мненията, без да се задълбаваме в излишни спорове. 

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
захранване-на 30 септември живот и здраве мисля да дам първата немлечна храна, тогава Томи става на 6м. а  аз имам юбилей-удрям трийсетака  #Crazyсокчета след годинка.Не знам, обаче как ще се спогодим с педи  Thinking междувременно ще търся втори педиатър подкрепящ късното захранване да ми направи схема ако е необходимо.Все още дори не съм чела по въпроса, но и това ще стане!
Смятам да процедирам по същия начин за захранването  Peace  Бях чела, че прясно изцеден сок дори за възрастни се препоръчва в малки количества (около 1 чаша на ден) и не мисля, че соковете са подходящи за бебешкото стомахче  Rolling Eyes
Нашата беба ще е от мързеливите  Heart Eyes  въобще не се набира с ръчичките и дори още главичката не може да си задържи изправена като я сложа по корем  baby_neutral

# 29
  • Мнения: 161
Вижте това клипче, на мен ми беше много забавно и зтова го качих: http://bebeapril2007.multiply.com/video/item/8
Един въпрос: Колко време трябва за да се размрази кърмата, която съхранявате във фризера? След това на водна баня ли я притопляте?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт