Историята на моето забогатяване...................

  • 8 444
  • 125
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 292
   Neznam za vas,no dokato si gledah deteto be6e njakakav ko6mar,vse za pari se karahme,sega kato po4nah rabota te pask ne stigat.moje bi ne sam namerila podhodja6tata rabota.neznam kolko vreme trae tozi period na vaztanovjavane sled mai4instvo -bez strani4ni pomo6ti?         

обичайте се, гледайте да сте здрави и добре, да не пропускате шнсове,, обмисляйте всичко, ценете си идеите, вярвайте във възможностите си и не се съобразявайте с мнениео на околните. успех.

# 61
  • Мнения: 3 634
Не се чуствам богата, но имаме стабилни финанси. Аз го постигнах като се омъжих за човек, чието семейство работи здраво. Признавам, че не съм от много работливите, паразит съм....но пък и нямам големи изисквания. Други неща ме радват!

Мисля, че за 1 семейство е нормално да има върхове и спадове в бюджета през годините.

# 62
  • София
  • Мнения: 3 480
За сведение има още заможни, богати и щедри мъже. Имам предвид- млади. О, да- забравих и красиви.
Ако някой се интересува - за справка в офиса, възнамерявам да организирам конкурс и ако някоя от вас лапне голямата хапка искам комисионна в шестцифрена сума, а ако хапката е и красив, минаваме на седемцифрена.
За нещастие, обаче са умни и трудно се поддават на манипулации и изобщо провокации.
Естествено, че има много богати хора.
Истински богати, а не просто много заможни.
Имената им, обаче в повечето случаи са съвсем неизвестни, с някои изключения, но ние сме малка клюкарска държава, така, че за определени кръгове изобщо тайни много няма.

# 63
  • The wild, wild west
  • Мнения: 156
Аз пък се чудя защо толкова хора в добро финансово положение се имат за бедни, не достатъчно имотни и пр. Все се сравняват с тези, които имат повече от тях, а пропускат другите, истински бедните...  Stop
За мен ако имаш дом, превозно средство, пари за почивка, образование на децата и добро медицинско обслужване - ти СИ богат човек...
Какво да се заринат в злато ли трябва???

И какво толкова им завиждате на свръх богатите и защо само от тях трябва да се интересуваме? Ако наистина е най-суперско да си толкова богат защо толкова често сред тях има проблеми с наркотици, насилие в семейството, алкохолизъм, депресия, проблеми със закона...
А в България в момента си е направо и опасно за живота да си толкова богат...
А мерси!

# 64
  • Мнения: 3 447
Ако наистина е най-суперско да си толкова богат защо толкова често сред тях има проблеми с наркотици, насилие в семейството, алкохолизъм, депресия, проблеми със закона...
Сред бедните е малко по-често, според мен  Wink

# 65
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 729
За мен ако имаш дом, превозно средство, пари за почивка, образование на децата и добро медицинско обслужване - ти СИ богат човек...

Имам гореописаните неща. Значи съм баровка Mr. Green

# 66
По принцип и аз съм съграсна, че това са основните неща за нормален живот, то като ги подкараме едно по едно и се оказва, че не е толкова лесно...

Как например се купува апартамент ако и двамата работите за 1000 - на лв на месец??? На единия заплата отива за това, а с на другия трябва да плащате наем, сметки, лизинг на кола например, че и пари за почивка да събирате ....абсолютно невъзможно ми се струва! Crossing Arms

# 67
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Как например се купува апартамент ако и двамата работите за 1000 - на лв на месец??? На единия заплата отива за това, а с на другия трябва да плащате наем, сметки, лизинг на кола например, че и пари за почивка да събирате ....абсолютно невъзможно ми се струва! Crossing Arms
Как става? Като не живееш в София става.
Но въпросът е как се забогатява, а не колко стигат?

# 68
  • The wild, wild west
  • Мнения: 156
Ако наистина е най-суперско да си толкова богат защо толкова често сред тях има проблеми с наркотици, насилие в семейството, алкохолизъм, депресия, проблеми със закона...
Сред бедните е малко по-често, според мен  Wink

Аз сравнявам супербогатите или както тук им казват upper class, със заможните (uppermiddle) и със средната класа (middle class). Мисля, че е най-здравословно да си част от последните две прослойки. Крайностите обикновенно пораждат сериозни проблеми...

Мисълта ми беше, че на мен би ми било много интересно да чуя как хора са станали част от заможните и не непременно за това как някой е станал супер богат. Там обикновенно нещата са едни такива мътни та кървави и май много-много не се разправят!

Е, винаги има изключения! Peace

# 69
  • Мнения: 5 539
Така като си почнала, Шоколадкина, дефинирай в цифри понятията upper, upermiddle, middle class. Може и не само с цифри.
За да можем да се самоопределим, къде попадаме. Simple Smile
Иначе си права в това, което казваш, но аз и не мисля, че тук пише някой от upper class. Просто са малко хора в БГ и е малко вероятно. Peace

# 70
  • Мнения: 480
Според определението за кола, апартамент и почивка и аз съм богата.

Ако говорим сериозно аз работя вече 10 години в една фирма. С много труд и нерви се издигнах и получавам заплата доста над средната за страната.
Като се омъжих съпруга ми беше без работа. После дълго време аз взимах повече пари от него, но той се оказа наистина амбициозен сменяше си работите като носни кърпички докато накрая откри своето място. Сега е високоплатен и в комбинация с моите доходи си позволяваме да караме нови коли да почиваме по два пъти в годината и да си гледаме детето в добри условия. Явно не съм сбъркала в избора на съпруг. Не съм търсила богат и красив.......... но сега нещата са съвсем други.

# 71
  • The wild, wild west
  • Мнения: 156
Ето:

http://en.wikipedia.org/wiki/Upper_middle_class

А супер-богати се считат най-богатите 0.9% от населението на Америка.

# 72
  • София
  • Мнения: 3 480
И какво толкова им завиждате на свръх богатите и защо само от тях трябва да се интересуваме? Ако наистина е най-суперско да си толкова богат защо толкова често сред тях има проблеми с наркотици, насилие в семейството, алкохолизъм, депресия, проблеми със закона...А в България в момента си е направо и опасно за живота да си толкова богат...
А мерси!


Ще те разочаровам. Всички тези проблеми се раждат много по-често, дори задължително от мизерията. Пороци, престъпност и извращения.

# 73
  • Мнения: 2 386
Лотарията ми помогна да изляза от обратното положение. ( Наистина има баланс в живота, поне за мен.)
Отделно - знанията и уменията на съпруга ми ни доведоха до so-called uppermiddle class тук.
От тук нататък - ще видим..
Само знам, че никога не съм искала да бъда богата в пълния смисъл на думата. Както каза Лилита - иска се дупе за това  Wink

Шоколадкина, не съм те виждала в чужбинския...  Hug

По темата с алкохолизма, депресиите и т.н. - мисля, че причината тези проблеми да ни изглеждат по-разпространени сред бедните се крие само и единствено в многочислеността на последните спрямо заможните..

# 74
  • Мнения: 804
Ще те разочаровам. Всички тези проблеми се раждат много по-често, дори задължително от мизерията. Пороци, престъпност и извращения.
Напълно съм съгласна с Аzzy.
В повечето случаи бедността ражда порока. Нали не допускате, че момченцето, убито вчера, се е забъркало с разпространение на дрога от скука?

Общи условия

Активация на акаунт