ВНИМАНИЕ,ОПАСНИ БЕБЕШКИ ШИШЕТА!!!

  • 83 741
  • 392
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 113
Не можах да изчета цялата тема, затова може да задам коментиран въпрос( извинете ме, за което). Опасно ли е да съхранявам храна ( в случея замразявам кърма) в PS, номер 6 в триъгълника? А какво ще кажете за изделията от Меланин, така масово продаваните купички за децата? newsm78
И аз да задам въпрос, определено пряко свързан с темата, но става въпрос за други бебешки съдове.
Моля кажете какви купички за хранене ползвате. Направо се отчаях като минах през няколко детски магазина и не успях да намеря нищо читаво като материал, на което да се доверя. Искаше ми се да бъде купичка с вакумиращо дъно, за да може да се закрепва на масичката му за хранене и най-накрая бебчо да може самостоятелно да се упражнява, но тези които намерих са единствено от меланин и не стават за горещи храни и микровълнова, което е силно ограничаващо. Предварително ви благодаря и моля за извинение, че се намесих  в темата с шишетата, но така и не намериха такава за други бебешки съдове  от пластмаса.

# 301
  • Мнения: 2 376
Аз ползвам ниска широка чашка от дебело стъкло или дуралекс и обикновенна малка кафена/чаена лъжица метална лъжица без остри ръбове. От такава чашка давам да пие вода.
Имаме и два сервиза за хранене, изглеждат ми керамични, но все още не ги ползваме.

# 302
  • Бургас
  • Мнения: 420
Здравейте! Много интересна тема сте подхванали. Все пак, нчкой може ли да ми изкаже конкретно мнение за Чико? Аз май се спрях на тях....особено след прочетеното тука.

# 303
  • Мнения: 23 494
Не знам дали линкът е пускан,но ще го приложа,нещо като цялосно-събрана информация:

http://www.healthobservatory.org/library.cfm?refid=77083
http://zrecs.blogspot.com/2008/02/z-report-on-bpa-in-infant-care-products.html

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 18:27 от ДесиХ2

# 304
  • Мнения: 336
С риск може би да се повторя с някой, който е писал по-напред в темата, признавам си не съм я изчела цялата, но да споделя, че новите шишета на NUK са от полипропилен (PP), който заедно с полиетилена (PE) са възможно най-безвредните полимери (пластмаси). Минералната вода обикновено се бутилира именно в полипропиленови туби и бутилки.

Използвам само каучукови биберони, т.к. каучукът е естествен материал, докато силиконът е все пак синтезиран.

Когато стигнем до използването на чаши и чинийки, ще търся полипропиленови такива, (мисля че нук пак имат такива), при никакви обстоятелства не бих взела меламинови. Меламиновите съдове се разпознават по това, че са бели, непрозрачни и твърди, много често и много шарени. Съдовете от PP или PE обикновено са полупрозрачни и по-меки.

Не бих посъветвала съхраняването на кърма в PS (полистиренови) съдове, да този материал е студоустойчив, но при стареене отделя токсични вещества. 

# 305
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
С риск може би да се повторя с някой, който е писал по-напред в темата, признавам си не съм я изчела цялата, но да споделя, че новите шишета на NUK са от полипропилен (PP), който заедно с полиетилена (PE) са възможно най-безвредните полимери (пластмаси). Минералната вода обикновено се бутилира именно в полипропиленови туби и бутилки.


Идеята на полипропиленовите туби в които се бутулира минералната вода,обаче е за еднократно използване. Peace

# 306
  • Бургас
  • Мнения: 420
Деси, мерси Hug Значи, стъклото все пак си остава най-добрата опция?

# 307
  • Мнения: 3
С риск да се повторя, извинете ме, но някои има ли информация за шишетата на Lindam, защото ги ползвам, но на тях не пише нищо или поне аз не виждам Embarassed

# 308
  • София
  • Мнения: 48
Нищо не успях да намеря в нета и в техния сайт - май най-добре да им пишеш newsm78

# 309
Днес в един пловдивски вестник има огромна статия пак за тези шишета на авент, явно работата е сериозна! Аз обаче гледам че на моите шишета Chicco има същата тази 7-ца в триъгълниче на долната част на шишето.  newsm78 Не знам вече какво да си мисля...
имам и машина за изваряване на АВЕНТ, дали и тя е вредна? някой знае ли?  Tired

# 310
  • Мнения: 76
На пазара са пуснати нови  шишета на Авент,които уж не съдържали никакви вредни неща в тях .Видях ги в "Пигис хаус" и консултантката на щанда ми обясни това.Но доколко е истина никой не знае!  Peace

# 311
  • Мнения: 2 376
Препоръчайте ми безопасна подобна чаша Тази бебето я ползваше с голям кеф, но я надра в асфалта и сега ме е страх да я давам, тъй като е от меламин.

# 312
  • Мнения: 2 652
Britt, защо не опиташ с малка стъклена чашка (за ракия), като водата вътре е не повече от 1 пръст, за да не се задави. Така ще се научи хем да пие от чаша, хем яко я хвърли, че се чупи.
Иначе, за навън можеш да избереш някоя от тези бутилки http://bebe.to/detza/shisheta1.html . Те са с пластмасов (безвреден) накрайник, метални като имат специално вътрешно покритие (без BPA) да не преминават разни вещества във водата. Дори стават за сокове и всякакви други напитки.

# 313
  • Мнения: 561
Britt, аз ползвам малки бурканчета от пюрета, за да давам вода-все пак са стъклени  Peace

# 314
  • Бургас
  • Мнения: 420
На пазара са пуснати нови  шишета на Авент,които уж не съдържали никакви вредни неща в тях .Видях ги в "Пигис хаус" и консултантката на щанда ми обясни това.Но доколко е истина никой не знае!  Peace

не бих разюитала а думата на продавачката Peace все пак се опитва д аси пробута стоката.

А какво ще кажат мамите за NUK?

Общи условия

Активация на акаунт