Отговори
# 15
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 478
Привет!

Честит рожден ден на Габи!   bouquet
Кръц, чудесна както винаги   bouquet
Зелче. Коте, дано бързичко оздравяват дечицата... Praynig То явно пак има някакъв вирус..., аман вече ooooh!
vdaniela , съвет от опит не мога да ти дам, но четох, че след като се почне отбиване, в началото трябва да се изтискава мъничко кърма колкото да олекне. Така ставало естественото намаляване.., организмът произвеждал все по - малко и по-малко... Аз пък искам да те питам като се събуди малчо и си търси гърдата какво правиш? Пробвах да давам вода, но той категорично блъска шишето и отказва.....не съм тръгнала да го отбивам още, по-скоро за проба
Евелинка, както е казала Херка, манекенско коремче  Heart Eyes.... Не ме забравяй за вратата  Wink
Мачо, Кръци, какви са тия мисли за свалки..., я, бързо в кухнята да готвите на мъжете си  Mr. Green. Шегувам се, момичета! Много добре, че се веселите..., това повдига тонуса и самочувствието, а най-много младата майка има нужда от това. Peace
Мила, от снимките се вижда, че е било много весело...
Миринда, не вярвам ако се отбие да спре да се буди.... Според мен се будят заради контакта с мама, а не защото са гладни или жадни....
Флорес, мерси за кафенцето


Вчера най-после оставихме Ради сам при баба му и излязохме по обед, на пица. Трябваше ми 1г и 1м да се престраша Simple Smile. Не е плакал много, играли са си.... Само като е видел дрехите ни и започвал да мрънка, та майка ми ги пренесла в хола при него  Simple Smile. С яденето обаче са имали проблем, изял е по-малко от половината, майка ми ме убеждава по тел, че му е било напълно достатъчно, то колко е било малко коремчето му пък аз съм искала да изяде 250 гр  hahaha. Та, така.... Като се прибрахме обаче беше трудно - изобщо не се отдели от мен, никой вече не можеше да го вземе, ни баща му, за мойте родители да не говорим....
Днес режима ни е малко никакъв заради смяната на времето. На обед отказа да яде манджата , която му сготвих. Имам подозрения , че се пристрасти към вкуса на кухнята и не иска друго, защото по същия начин беше и мин седмица. Не съм му давала друго, ще огладнее , къде ще отиде..., ей сега ще го видим в 16,30 ч как ще си излапа кашата  Simple Smile
Друг номер, които ми спретна - сам си поиска да суче ,а  мен сърце не ми даде да му откажа... Embarassed кърмим се вече само на приспиване и през нощта. Та видя ме да се преобличам  преди обед и се хвърли да суче. Аз му казах, че няма да му дам  и той като се измъкна от мен, легна на земята по очи и заплака жално, жално  Cry. Ей, много мъчно ми стана - гушнах го и му дадох. Наистина не знам как ще издържа да не му давам гърдата като реша да го отбивам, защото той сам явно няма да се откаже  Confused


Оставям ви, че стана много дълго! Лек ден!

# 16
  • Мнения: 1 207
Хоп и аз да се запиша и отчета набързо
честито на всички малки и големи рожденници!!!!!
Илианка- Hug за Сашко
Кръци- omm
В петък и аз бях на новия клуб на който Кръци е ходила,но нямаше такива величия. CrazyМного чалга много нещо,май в повече ми дойде, другото също Wine Glass.Да ви попитам вие кога правихте прощъпулника,когато започнаха да ходят децата с ваша помощ или напълно сами като си ходеха.Красимир като го пуснеш може да ходи от една точка до друга и то доста далечни,но осн. се предвижва лазейки,та се чудя дали да правя? newsm78

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 381
Таси когато Слави се пусна за първи път раздадох питка за здраво кръстче.
Когато започна смело да ходи направих прощъпулника.

# 18
  • София
  • Мнения: 437
Здравейте и от нас с бебе Венци!
Благодаря на Кръц за темата! Hug
Навън вали и ние вече лудваме вкъщи - горкото дете, не знам как издържа да не излезе. По случая започна да дърпа кабелите в стаята и да чупи первазите по пода.  ooooh!
Таси, Венци ходи вкъщи доста стабилно, навън почти - аз гледам да го държа или да ходя след него, за да не падне и да си удари нослето. Аз прощъпулник ще направя, когато стане стабилен навън. Според мен на Краси му е рано, щом пълзи. Идеята е като търкулнеш питката, детето да тръгне да ходи след нея.
Леля Зеля, КОТЕ, дано бързо се оправят малчовците - в момента има май някакъв вирус. Пазете се много!
vdaniela, изцеждай по малко като почувстваш напрежение, но не цялото количество кърма. Така организма ти ще разбере, че няма нужда да произвежда повече кърма. Има и едни хомеопатични хапчета (аз ги ползвах при отбиването) Рицинус 30 СН, смучат се по 5 хапчета 3 пъти дневно. Много облекчават. Можеш да ги пробваш ако не кърмиш вече.

Лека вечер, момичета! И здрави бебоци!


# 19
  • Мнения: 1 264
Здравейте!  Hug
Кръц,   bouquet!
Таси, всеки си решава сам кога да направи прощъпулника. Ние го направихме малко след като Калоян се пусна да ходи сам. Беше доста нестабилен. Според това, което аз знам за прощъпулника, той се прави щом детето се пусне и направи само първите си крачки с цел да ходи стабилно и да не се спъва. Има традиция питката да се разчупи и да се даде по едно парче на всеки, а по-големите дечица щом вземат парченцето тръгват да тичат, за да може да ходи и тича детенцето като тях и да не се страхува.
Евелинка, много сладко тумбаче.  Heart Eyes
Коте, Зелче, дано бързо се оправят мушмороците.  Praynig
Верчиту, не съм гледала предаването. Честито, има да готвиииш.  Mr. Green Не се ядосвай, важното е, че си се позабавлявала. (Нали вече имам богат опит в губенето на игри...  Joy Joy Joy)

Ето малко снимки: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=176087&photo=103

Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 20:09 от sleepy

# 20
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Опа запис  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 639
Здравейте момичета Hug Heart Eyes
кръц-както винаги си спретнала страхотна темичка  bouquet

Мен ме е хванал голям мързел,затова само си ви чета и си трайкам Blush

евелинка- много си сладка Hug
таси- Жаки като проходи и направих прощопулник два месеца след това,чак на рожденият и ден
аир- по често трябва да оставяте малкия за бабите,и вие сте млади хора и трябва да си поживеете Peace Ние всяка неделя оставяме малката да си се видим като бели хора и да излезем като гаджета,а на другия ден мъжа ми я гледа аз си спя до късно и после излизам по женски с мойте приятелки.Така съм заредена през останалите дни да съм пълноценна с малката Flutter
бързо да оздравяват всички болни мъници  Hug Hug Hug

# 22
  • Мнения: 1 671
Благодаря за хубавите думи за моето тумбаче. Да ви призная, малко ми е странно, че всички тук не сте бременни, все се сещам за миналата година и как дебелеехме заедно.  Hug
Преди малко сложих змея да спи. Днес цял ден не се спря, на мама дивачето. Още не мога да му се нарадвам  Heart Eyes. То не бяха игри, не беше чудо, играхме на криеница и гоненица, лазих по пода, абе пълна програма.
Да ви кажа смешка. Сутринта ще го водя да гласуваме. Облекох го в едно много сладко кадифено гащеризонче с червеничко, червена блузка и червено якенце, всичките дрешки му ги подариха сега за рождения ден и не можех да се сдържа да не го облека с тях. Аз също, в тон с него (а иначе много рядко ми се случва специално да го обличам). Та вървим си двамата с Благун, аз не мога да се нарадвам, че ни е първа разходка от 2 седмици, пък хората се радват на детето... докато по едно време един дядо вика: "Гледайте бе, гледайте, тоя е от нашите, майката също!" и сочи Благун  Whistling Crazy Реши човекът, че сме от твърдия електорат на БСП.  hahaha Joy Едва се сдържах да не се срина от смях, хич не ми беше хрумнало, че червеното в изборния ден има други конотации.
За прощъпулката - направих я когато Благовест започна да предпочита да ходи вместо да пълзи. Все още не беше много стабилен, но като паднеше се изправяше и тръгваше да ходи. Точно защото и на мен ми казаха, че трябва да тръгне след питката.
Зелче, Племенка бързо да се оправя! Praynig
На мен ужасно ми се приспа и мисля да си лягам. Лека нощ и  Hug!

# 23
  • Мнения: 117
Здравейте от една уморееееена мама и едно пораснало октомврийче!
Благодаря за поздравите!Миринда,AIR     bouquet
Изкарахме страхотен рожден ден!Обещавам да покажа снимки,но сега трябва да поспя,че днес много емоции,много нещо...Беше супер!
Извинете,че няма да визуализирам моята почерпа/още не съм се научила как  Embarassed/,но да знаете,че от сърце ви черпя с най-сладката и вкусна торта,с главозамайващи коктейли и отбрани питиета,старо вино и тънки мезета... за първия рожден ден на моето слънчице и от сърце си пожелавам да е жива и здрава и дано е щастлива,заедно с всички октомврийски слънчица!До утре!

Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 23:44 от miki m

# 24
  • Мнения: 289
Евелинче, и от мен поздравления за сладкото коремче и обзаведената с вкус къщичка! Понеже и аз съм доволна от моята свеки /да не чуе дяволът/, може заедно да спретнем курс по НЕвмешателство и съобразяване, а.... Party
Да ви се похваля, че вчера Никълчето се пусна за първи път самичко и направи самостоятелни крачки към Ради - бяха много сладички двамата. И за двама ни беше мобилен ден - аз пък се сдобих с количка и предстои да се уча да шофирам, паркирам....че отдавна не съм практикувала.  Blush
Ох, Миринда, много се надявам да спре да се буди, като го отбия, но и аз не вярвам - сякаш иска да  го гушкам повече, от колкото е гладен. newsm78
Румена, доста сън се събира за едногодишно мъниче, но щом е инцидентно, надявам се да няма причини за притеснение - може просто таткото да го уморява с игри, а?

# 25
  • Мнения: 458
Добро утро черпя по кафе  Heart Eyes
Кръц както винаги ни е уютно ,благодаря  bouquet
Евелинка коремчето ти е мн сладурско /пу пу като момата в него / Hug
Весето с и Вилянка така от преди два дни се пусна сама ,чак се изумих /не го очаквах ,мислех че като каката ще проходи по късно /,явно си е индивидуално Hug
Болничките да се оправят бързо и пак да лудуват Heart Eyes
При нас времето е гадно ,една мъгла ,да ви питам когато е топло но мъгливо изкарвате ли мушмуроците  newsm78,знам че в вятър и мъгла не се изкарват ама мисля да поизлезем ,вие кво ще кажете а?
Стига че се олях ,после пак  Crazy

# 26
  • София
  • Мнения: 437
Добро утро!
Благодаря на буба за вкусното кафенце - мммм... Добре ще ми дойде след двата часа будуване на Венци през нощта. Явно пак сме в период.

miki m, искам да ти се извиня, че съм пропуснала вчера да честитя Рождения ден на принцеса Габриела - пожелавам ви да е жива и здрава, и само радост и щастие да ви носи!

буба, аз знам, че на мъгла не се изкарват навън бебоците, но го знам за малки бебета. Ако е много голяма, не бих рискувала, но ако е по-висока и не толкова гъста излизаме.
Весето s, радвам се, че Ники се е пуснал - сега вече купона е пълен. Но пък стават и по-самостоятелни, което е по-добре, поне според мен. И честито ти возило - да си караш с кеф и безаварийно!
evelinar, всякакви луди в нашия град, а? Wink

Днес май няма да става за разходки, ако вали, но от утре времето пак се оправя и ще бъде слънчево. Приятен ден от нас с пакостник Венци!

# 27
  • Мнения: 393
Ха добро утро и от нас с Ема  Simple Smile

Кръц   bouquet

Честито на всички, които съм пропуснала и са имали повод. Нека да са живи, здрави и щастливи!!!
Честито и на прощъпналите  Mr. Green Мнооооого е хубаво, нали?

Вчера се бях задълбала в това да почерпя опит от начина по който някои мами (успешно или не) са се опитали да откажат децата си от нощното кърмене. Все още не сме решили да се заемeм с подобни опити, но напоследък недоспиването започна да си казва думата.

Присъединявам се към Весето, Евелинка, Леля Зеля и честно не помня кой друг за разбрани свекърви  Simple Smile Представяте ли си да имаше форум за свекърви Whistling ooooh! Щеше да е хубаво да видим какво мислят за снахите си  Mr. Green

Евелинка, добре си ви е къщичката, пък и в съчетание с местоположението... Grinning А вътре винаги ще има какво още да понаправи човек. На мен ми е кривичко за това, че сме на квартира и много от нещата, които сме си избирали тук не пасват и стоят не така както бяха, но както и да е..........Живи и здрави само!!!

Бубе, ние излизаме всеки ден. Ако има мъгла, когато се пораздигне, ако вали, когато поспре.  За миналата година Ема не е излизала сумарно около 10 дни. Все пак е въпрос на лична преценка.

Болните да се оправят по-бързо и ако може без антибиотици Hug

Приятен ви ден  Simple Smile

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 10:03 от dbs

# 28
  • Мнения: 1 322
Здравейте и от нас. Hug
Кръц благодарско за темичката страхотна е.. Peace
Честито на всички рожденници които са празнували тия дни и тези които са родени днес да са живи и здрави и много послушни. Hug Hug Hug
Ние изкарахме хубаво със свекървата и свекъра.Донесоха доста неща от Несебър.Абе и аз се присъединявам към тези с добри свекърви не се оплаквам е понеже е и далече все пак. Mr. GreenМалкия вече е малко по напорист в ходенето тия дни ама и аз си походих доста с него поне като е с една ръчичка не го е страх както по-рано.Надявам се скоро и ние да проходим то пък за какво ли бързам.... ooooh!
Честито на проходилия Ники. Hug
Евелинка много сладко тумбаче си имаш пу-пу..
Коте,Зеле скоро да се оправят малките мишоци.. Praynig
И аз май скоро ще отбивам малкия че той май няма вече никакво желание да суче аз по принцип нямам нищо против още да се кърмим ама ще видим все се каня ама не ми се иска още.Поне нямам проблем с гърдите те не се и пълнят чак толкова.
Аир направо сте много сладки с Ради и вашето кърмене голяма е скица.
Оф айде че малкия побесня.... #Crazy

# 29
  • -
  • Мнения: 159
Запис в темичката да направя и аз и с благодарност към Кръц! Hug
И ние да се запишем също в отбора на болните...нощеска в 2,30 ми вдигна Т-39 градуса,водихме я сутринта на лекар-нищо притеснително-гърдите са чисти,носа също,гърлото е леко червено-май било от кътниците/ей не излязоха тия зъби вече 2 месеца Twisted Evil/Та така-сега спи,а аз я дебна да не вдигне пак Т.Пазете се много момичета и дечковците пазете,защото е много калпаво това време-нито топло,нито студено
Хубав ден от нас Hug

Общи условия

Активация на акаунт